Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

HellFire

Film, který drží nad vodou Jonah Hill, protože Todd Phillips se rozhodně na režijní stoličce moc nepředvedl. Doteď nechápu, že mu hlavouni přiklepli Jokera, protože mě připadá jako rutinní režisér. Příběh je založen na skutečných událostech a pojednává o přeprodejcích zbraní, kteří samozřejmě prahnou po větších a větších zakázkách, až tvrdě narazí, když mají americké armádě dodat obrovské množství zbraní a nábojů. Miles Teller tady působil jaksi nepatřičně a jeho voice over si mohli tvůrci odpustit. Kdybych měl film k něčemu přirovnat, tak je to chudý příbuzný Obchodníka se smrtí. Na druhou stranu se na to dobře dívá a nemusím se plácat do čela kvůli pochybným scénám. Docela povedený vtip byly nakonec tresty, které si borci vysloužili. 4 roky, potažmo 7 měsíců na svobodě pod dohledem je jako plivnutí do ksichtu spravedlnosti. ()

ARI50

Celkem poveden pro zasmání , ono to tak prostě bývá když začínáte s malým soustem a chcete víc a víc nakonec nemáte nic. ()

Necrotongue

Tento snímek mě docela potěšil,čekal jsem nějakou rozplizlost zakončenou nechutně patetickou scénou a naštěstí jsem byl v tomto ohledu zklamán.Ještě teď vrtím nevěřícně hlavou,americký film bez patosu je k vidění tak často jako modré jahody.Film potvrdil dvě věci,o kterých se všeobecně ví,války se vedou pro peníze a pracovníci tajných služeb mohou považovat za úspěch,když si najdou nos mezi očima.Celou dobu jsem se bavil,nenudil jsem se a scéna s doplňováním paliva za jízdy mi připomněla,že ruské miniponorky plují obzvláště dobře na vodku. ()

luka4615

Todd Phillips, zdá se, všechen svůj režisérský um "vystřílel" v roce 2009 u filmu "The Hangover", jelikož od té doby nevytvořil nic, co by tento film překonalo. War Dogs totiž není ani komedie, kterou bych u tohoto režiséra očekával, a není to ani drama, protože dramatické linie jsou zde pouze chabě načrtány a nedovedeny k patřičné pointě. Po celou dobu trvání snímku mi to přišlo jako úplně zbytečný film, který až na pár světlých momentů nenabízí vůbec nic. „Sorry. Don't worry, I have to go first, I'm American.“ ()

Morholt

Jako komedie film příliš nefunguje, protože se není čemu zasmát, dramatická rovina také nemá příliš co říct a vzhledem k tomu, že se jedná o zbraně, mě docela zklamala naprostá absence jakékoliv akce. Netvrdím, že se na to koukalo špatně. Naopak. Casting se vydařil a děj má docela spád, ale podle ohlasů jsem čekal podstatně větší nášup. 60% ()

malylada

Docela člověku hlava stojí, co se v ekonomice, army může dít. Neuvěřitelný příběh dvou borců, kteří nejsou nijak chytří a přes nesmyslný systém ve zbrojním průmyslu udělali hukot. Nahláškovaná komedie ve stylu vlka z Wall streetu, která velmi baví, ale přece jen v některých fázích drhne. Docela by mě zajímalo, co vše je reálné a vycucané z prstu, protože místy je to až velká náhoda, shoda okolností a scifi. Jonah Hill je excelentní a Miles Teller mi naopak do role moc nesedl. Hodnocení by bylo vyšší, nebýt závěru, který má moc rychlý spád a je o ničem......7/10 ()

BoPo

Režisér Pařby ve Vegas dostal chuť urobiť svoju verziu Obchodníka se smrtí. Prvoplánový popis, ja viem, ale nedá sa inak. Týpci a zbraně nemajú kvalitu ani jedného zo spomínaných. Vo výsledku sa jedná o film, ktorý nespokytuje žiadne silné okamžiky, ani silné herecké výkony a pařmensky pôsobiace vsuvky dojem do nadpriemeru nehodia. Rýchlo vyprchajúci výstrel tvorcu komédií do vážnejšieho zákutia filmu, ktorý priniesol najkrajšie oči roku 2016 značky Ana de Armas. ()

Johny_fork

Tak tohle mi chutnalo.. Hrubozrnný humor a našlapaný děj. Hill a Teller jsou duo, které se pro tuhle ujetou kapitolu historie perfektně hodí. Zejména Hill je ve své slizké roli prostě dokonalý. ()

Torision

Tyhle mafiánské příběhy mám rád. Sledovat zrod gangsterů v podstatě z ničeho, kteří postupně nabývají respektu okolí, hromadě peněz atd. atd. sleduju pokaždý s radostí, páč je tohhle odvětví děsně rozmanitý. Největší lákadlo k navštívení biografu v tomhle případě byl jednak režisér Todd Phillips , kterej umí dát filmům říz, vtip i odlhčenou atmosféru (Starsky & Hutch, Mládí v trapu, Pařba ve Vegas), a taky herecké duo Teller-Hill. Film se rozjíždí celkem lenivě a trvá nějakou chvíli, než jsem se do sledování zabořil - to když kluci musí odjet na vlastní pěst do Jordánska a střední východ vyjednávat a řešit průsery. Tam se taky odehrává nejlepší část filmu, kdy se například dvojice musí odkázat na devítiletého tlumočníka nebo na kamionovýho pašeráka. Vysloveně jsem se během sledování nenudil, ale ani mě za celou svoji stopáž v podstatě ničím nenadchnul. Určitě to nikoho od zkouknutí odrazovat nebudu, ale pokud někdo bude mít chuť na odlehčenou mafiánovku, doporučím spíš Prostředníky. ()

corpsy

Ak čakáte akčnú komediálnu oddychovku, budete na omyle a môžte rovno vypnúť prehrávače. Tento film je dosť temný a drsný. Drsný nie v zmysle, že pošteklí žalúdok, ale že ukazuje svetu, ako odporne sa vedie náš svet. Ale koho to serie, že? ()

SlecnaSmilly

Většinu času v kině jsem přemýšlela nad tím, kde už jsem viděla hrát Milese Tellera, a jelikož já a moje babička jsme poslední dva lidi na světě, kteří nemaj v mobilu internet, tak jsem zjistila až doma, že to je ten týpek, co tak skvěle bubnoval ve filmu Whiplash. Tady zase výborně prodával zbraně, takže je to asi fakt talent. Vlastně se tomu nedá nic moc vytknout, příběh o tom, jak se někdo snaží snadno vydělat prachy a celý se mu to podělá vždycky potěší, já mám taky hafo byznys nápadů, třeba jsem vymyslela nafukovací fenky pro nadržený psy, ale bohužel se ještě nenašel nikdo, kdo by tenhle brilantní projekt zasponzoroval. Jojo, než se my géniové prosadíme, tak to vždycky schválně trvá, aby o tom pak Hollywood mohl natočit kasovní trhák. Každopádně jediný, co mi při sledování War Dogs kazilo náladičku byl fakt, že jsem si popkorn sežrala ještě před úvodníma titulkama, když ty reklamní bloky jsou tak strašně dlouhý, to by jeden stihnul přelouskat komplet Hledání ztracenýho času. ()

berny2468

Pro mne je to překvapení. Nečekal jsem tak povedený a příjemný film, který ukazuje jak je svět bláznivý. Pro mě je vážně nepochopitelné, že je to skutečný příběh. Ale v Americe je možné vše.Je to dobře zvládnuté, jak po komediální stránce, tak i po té vážnější. Musím říct, že se mi hodně líbil hudební podkres filmu. Když to tak vezmu tak mi nenapadá jediný zápor, ale přesto tomu pět hvězd udělit nemohu protože to ani zdaleka nedosahuje kvalit filmu Obchodník se smrtí. Celkově je to film, který za pozornost rozhodně stojí....80%. ()

PauloZ

Rád bych to viděl hlubší i z Hillovi strany, ale každopadně neskutečný příběh.. nechápu jak to vůbec celé dali ()

schizmo

Je to takovej mladší brácha Obchodníka se smrtí, avšak dostatečně svižnej a zábavnej, aby se nevkrádala nuda nebo okoukanost, přestože najdeme dostatek styčných bodů i s dalšími filmy. Jenže Týpci mají určité kouzlo, které funguje, troufám si říct, už od první minuty a nepoleví až do konce. Ústřední duo Miles Teller a Jonah Hill, přestože jsou to poměrně mladí a neokoukaní herci, mají za sebou i pár výraznějších kusů jako je Vlk z Wallstreet, respektive Whiplash - v tomto případě tedy sázka na jistotu a chemie mezi nimi působí parádně. Pokud máte rádi takové ty nepravděpodobné příběhy o rychlém zbohatnutí plné drog, holek a... zbraní, je tohle film přesně pro vás! ()

Vxxx

Rozjede se to jako Kokain s Deppem, přejde to do Vlka z Wall Street a sem tam někde vykoukne Pain&Gain. Jonah Hill hraje stejně, jako hraje vždycky. Mluví sprostě, balí ženský, fetuje a vydělává prachy. To se dalo čekat. Za to Miles Teller netřískal do bicích a to bylo milé překvapení. Na ČSFD je to vedené jako komedie a to znamená jediné. Někdo tomu dal špatné označení. Protože mnohem více je to takové akční-komedy-drámo a co je ze všeho nejlepší, je to podle skutečné události. A tyhle filmy já mám hodně ráda. Mínusové body uděluji za absenci fotek reálných postav na konci. Velice nešťastný český překlad filmu mě málem od kina odradil. Čekala jsem nějakou teen blbárnu, ale tohle je opravdu hodně kvalitní a povedený snímek. 5* ()

SaNcHeZ_cz

Týpci a zbraně, armáda a politika. Todd Phillips natočil zábavné a místy mrazivě reálné vyobrazení jednoho z nejkurioznějších případů v souvislosti s americkou armádou. Není to vyloženě komedie, jak by se dalo po propagaci čekat, spíše taková sonda do mysli dvojice, která se rozhodla si podat systém a pořádně na tom profitovat. Herecky fajn, hudebně to má Cliff Martinez plně v režii a po dvou hodinách v kině se i díky poměrné netradičnosti filmu dostavil kýžený vloženě dobrý dojem i přes malé zádrhely po cestě k němu. Pokud tedy hledáte v nabídce kin něco neobyčejného a přitom i zábavného, není proč se tomuhle filmu vyhýbat. [75%] ()

agentmiky

Dost ujetý film s komediálními prvky, který mě ale v celkovém součtu nesmírně bavil a vůbec jsem se u něj nenudil. Todd Phillips se s příběhem podle skutečné události opravdu popasoval velmi dobře. Kdyby se ve filmu neobjevil Jonah Hill, tak by kvalita klesla rapidně dolů. Jeho výstupy, hlášky a celkově jeho projev byly pro ostatní herce na míle vzdálené, opravdu bravurní výkon se vším všudy. Tím nijak nechci urazit ostatní herce, ti podali také dobrý výkon, zejména Bradley Cooper, který se sice na scéně objevil na pouhých pár minut, ale roli překupníka zbraní ztvárnil výtečně (možná tomu pomohly ty perfektní zatmavené brýle, které mu přidaly na důležitosti). Ten samotný příběh je dost neuvěřitelný, vezmu-li v potaz, že se to opravdu stalo. Také nesmím zapomenout na soundtrack, který se k filmu nesmírně hodil a díky němu jsem si užíval film daleko více. Plný počet nedávám, neboť záblesk geniality tomu chyběl. Jinak brilantní film. Za mě dávám 80 % ()

Praxis

Ačkoliv se to označuje jako komedie, vlastně tady moc humoru není. Jinak se to tváří jako klasický životopisný drámo aka Vlk z Wall Street, i když k němu to má strašlivě daleko. Zároveň nám ukazuje, jak to v dnešním vojenském průmyslu bohužel chodí. K tomu, aby se to stalo novou Vlkovskou modlou by to ovšem chtělo od všeho mnohem více - nejen propracovanější postavy, ale také zábavnější scénář, který by možná nabízel více WTF scén. Takhle jen kvalitní, ovšem veskrze průměrná životopisná jednohubka, ve které mnoho zábavných linek nenajdeme. 65% ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz