Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

Frajer42

Spoilery! Díky tomuto filmu se divák dozví spoustu zajímavostí. Vybavit jednoho amerického vojáka stojí například $17 500. To, že je válka jedním obrovským ekonomický byznysem, už dnes zřejmě nikoho nepřekvapí a nikdo o tom nepochybuje. Film se s námi podělí o příběh dvou menších podnikatelů, kteří se rozhodli právě na válce přiživit. Divák sleduje jejich vzestup a pád a celkem příjemnou cestou se seznamuje s tím, co všechno by měl mít člověk zmáknuté, kdyby se rozhodl začít obchodovat se zbraněmi. Miles Teller zde hraje tu kladnou postavičku, která má dokonce rodinu a trošku toho svědomí. Naopak Jonah Hill zde hraje toho klasického cool tlouštíka, který se stará o nějaký ten humor. Ani přes atraktivní téma se režisérovi úplně nepodařilo vybudovat nějak nadstandardně poutavou dějovou linii. Film osloví diváky pouze několika momenty. Jako celek působí maximálně průměrně. Skoro dvouhodinová stopáž se mi zdá extrémně zbytečná. ()

Dzeyna

Skvělá komedie o pravém obchodování. Místy je to vážné, místy zase vtipné, takže naprosto vyvážené. Super podívaná. ()

Kudly4

Jako bůhví jaká pecka to není, příběh easy, ale kouká se na to celkem pěkně a ty necelé dvě hodinky utečou rychle. Ana de Armas pěkná kočanda a překvapí i v malé roli Cooper. Pár scén si budu pamatovat celkem dlouho proto 4*. ()

Kothy

Ani jsem v to moc nedoufal, ale snímek mě mile překvapil. Dvojice Teller a Hill se k sobě docela hodí. Trochu mi to připomnělo Obchodníka se smrtí. Pokud je to podle pravdy, tak je to vážně síla. Film je o dvou mladých klucích, kteří se kolem roku 2005 díky Bushově změně ohledně přidělování armádních zakázek neskutečně napakujou. Jak už to tak ale bývá, kdo má moc chce ještě víc. Berou si větší zakázky a přichází komplikace. Ne vše je legální a občas jde i o život. Chamtivost je nakonec rozdělí. Vše se ale nakonec nějak vyřeší. "Bůh žehnej Cheneyho Americe!" ()

silentname

Ak by som mal hovoriť o filme s absolútne strašným marketingom a mizerným trailerom, ktorý ma ale v realite nakoniec príjemne prekvapil a maximálne prekonal všetky moje očakávania. Nie som veľkým fanúšikom Jonaha Hilla a má veľa momentov, kedy mi prišiel otravný a Ana De Armas nám minulý aj tento rok ukázala, že si nevie vybrať zrovna najlepšie filmy. Exposed a Knock Knock hovoria za seba (pričom v druhom spomínanom filme bola ešte aj neskutočne otravná). Ale po tom, čo som film dopozeral, nielenže som mal pocit, že sa pozerám na celkom inteligentný film s myšlienkou, ale súčasne som mal pocit, že je to film, ktorý dokáže aj niečo naučiť. Moment, kde však pre mňa zlyhával bola miestami jeho komédia. Sú tu dobré vtipy, na ktorých som sa zasmial, no rovnako je tu aj dosť fórov, ktoré akosi nefungovali. Ale Miles Teller a Jonah Hill robia dosť na to, aby tento film predali. Snažia sa a musím ich snahu aj celkom oceniť. Obaja fungujú dobre aj ako tím a majú medzi sebou dobré dialógy. Ale komédia je práve to, na čo sa film sústredí najmenej. Viac je to práve krimi dráma s ukážkou toho, ako kedysi fungoval (a možno aj teraz ešte funguje) americký trh so zbraňami a ako sa hľadajú rôzne okľuky na to, ako zarobiť čo najviac peňazí a zhrabnúť najlepšie zakázky. Ja som si sledovanie užil, nenudilo ma to a skutočne som sa zasmial ako "Marlboro" (áno, tak sa volá jedna z postáv) tankoval do auta benzín za jazdy v Iraku. To ma pobavilo. Celkovo film môžem doporučiť a myslím si, že si ho môžete užiť. Jedno príjemné prekvapenie tohto roku Hodnotenie: B+ ()

Happens

Film jde tématicky a způsobem zpracování, kdy se z dokumentu podaného velice populární formou dostaneme do komedie a z komedie do thrilletu, na snímek Obchodník se smrtí. Jonah Hill opět perlí a Teller nezůstává ve stínu. Je to klasická bomba s epickou náloží, kdy nevíte, jestli se máte už smát, nebo je to teda jakože teď fakt o život(?). Amerika Dicka Cheneyho jak vyšitá. Demokracie rozsetá po světě čekající na zpeněžení. ()

eLeR

Nestráca to tempo, je to vyrozprávané skoro úsmevným spôsobom, medzi hercami to úžasne funguje, celý čas hrá skvelá muzika ... hotová brnkačka. A Teller? ... výborne! ()

SeBig

Je to mezi 3-4 hvězdama, ale za soundtrack přidávám tu jednu. Dobře zahrané, krásná de Armas tomu taky dodává štávu. Novodobý Lord of War. ()

Arsenal83

Výborná komediálna dráma, kde tej humornej stránky nie až tak moc, ale akčnej drámy zase spústa. Hlavne druhá polovica filmu je skutočne pútavá. Celkom je to taký mix Vlka z Wallstreet a Obchodníka so smrťou. S poučením, že ilegálna činnosť sa našťastie nie vždy vyplatí. Plný počet dávam napriek nie top hercom. Teller a Hill sú takí poloherci, ale na dané roly maximálne vhodní. Snímok má svoje poučenie a odkrýva americký obchod so zbraňami tak, ako sme to všetci tušili. Summa summarum je to veľmi zaujímavý a príťažlivý film. Z kina som odišiel nad očakávanie spokojný. ()

classic

Nezaujali ma, tí dvaja vulgárni špekulanti so zbraňami, aby si mohli namastiť vrecká, ZAUJALA ma skôr herečka, ktorá stvárnila manželku, druhej hlavnej postavy, t.j - Milesa Tellera, ANA de ARMAS, mladá ženská s nádhernými očami. Inak, píšem narýchlo, lebo sa ponáhľam, ale aj kebyže mám viac času, tak by som pouvažoval, či sa mám venovať tomuto, čo ma nedokázalo nakopnúť, zo začiatku - parádne, neskôr taký nemastný - neslaný film, s nedotiahnutým scenárom... ()

Chrustyn

Snímek na základě skutečných událostí o mladicích, kteří začnou kšeftovat s municí ve velkém. Téma zajímavé a film se trochu snaží jít do stylu Vlka z Wall Street, ale bohužel nemá tak dobré herce, scénář a ani režiséra. Není to ani výrazně vtipné, ani nápadité, ale ve výsledku to neurazí. ()

heyda

Není to špatný, pokud budete brát vážně, že dva pětadvacetiletí týpci vydělávají miliardy ve zbrojním průmyslu. Velmi pozitivně hodnotím hlavně to, že film odkrývá, kolik peněz z kapes daňových poplatníků mizí v nábojích a samopalech kdesi v Arabských zemí a na chudé a bezmocné v USA už jaksi nezbývají peníze. Určitě lepší 3 hvězdy! ()

Oktavianus

Jeden z nejlepších a nejnedoceněnějších filmů roku 2016. God Bless Dick Chaney´s America! V jednom tedy s tvůrci nesouzním: je zřejmé, že jim není po chuti amerického vojenského angažmá v Iráku a Afghánistánu, satirické poznámky na adresu federální vlády a zvlášť někdejšího prezidenta George W. Bushe jsou až příliš jednoznačné. Zbytečně silně antimilitaristické a protiestablishmentové pojetí je však jednou z mála pih na kráse, a pokud na rozdíl ode mě patříte ke kritikům zahraničí politiky USA, připíšete snímku další významné plus. I tak jsem ale dal plný počet, a to jakýkoli vojenský zákrok USA kdekoli po světě budu vždycky obhajovat. Týpci a zbraně navíc mají obrovský trumf v Jonahu Hillovi. Jeho Efraim Diveroli je slizký, úlisný, podrazácký, chlípný, arogantní, místy s psychopatickým chování, přesto z něj nejde odtrhnout zrak. Kdykoli nebyl v záběru, těšil jsem se, až se do něj zase vrátí. Zbytek včetně nudného Milese Tellera jen tak přicmrndává. Skvěle natočený příběh o falši, kamarádství, podrazech a morálních dilematech je dechberoucí, vědomí, že inspirací byla skutečná událost, ho posouvá ještě o kus výš. Jen doplatil na zařazení do ranku komedie, protože komediální není a nechtěl být - satira přece není komedie. ()

Flego

"Salierovsky" strašne priemerný film, možno až zbytočný. Nikoho však neurazí, plynie si svojim tempom, našťastie je pozerateľný. ()

BMW12

Konečně tady máme film, který nám ukáže důvod, proč USA pořád někde vyvolávají válku. Jde totiž o obrovský byznys se zbraněma. „I když to asi všichni víme a ti co říkají, že to neví, tak jsou už do toho zapojeni.“ No každopádně je to skvěle natočeno, Miles Teller i Jonah Hill hrají své postavy opravdu věrohodně a k tomu je doplňuje krásná Ana de Armas. Panuje u mě velká spokojenost s tímto filmem. ()

Roman.Ticka

Svižně natočené, americky uhlazené, luxusně načančané téma - hýbatele současných dějin. Ono podat vážné story vážnými prostředky se sice logicky nabízí, ale proč nenahradit korektnost pozlátkem, když s tím sotva kdo (po)hne ku spravedlnosti. I přesto vzniká milion a jedna otázka...😎💰😇💣🌐🔚🇺🇸 ()

Ivoshek

Hodně zjednodušený a odlehčený původně reálný příběh. A mně se to líbilo. Má to vývoj, dobré postavy, spád a humor. A proč ne. ()

hansel97

Teller má po Whiplash konečně jemu hodnou roli v celkem slušném snímku, který bych tedy rozhodně neoznačil jako komedii. Funguje ale velmi dobře po všech stránkách a je takovým žánrovým ozvláštněním. ()

TheEvilTwin

Nikdy bych neřekl, že film s takovým tématem mě bude takhle bavit! Pašování a prodej zbraní nikdy nebyly moje žánry, ale zde nejenže je v křesle Todd Phillips, který to v jeho pozici prostě umí, ale navíc dvojka Teller + Hill jsou prostě cápci, kteří mě baví v každé roli a v každém filmu a bez debat mají talent, jsou přirozeně zábavní a hlavně se na jejich výkony dobře dívá a zaryjou se do paměti. Na War Dogs je dobře vlastně skoro vše - true based story poutavá jako prase, když má být film vtipný, tak je vtipný a když má přidat na vážnosti a přišpendlit diváka do sedačky, daří se mu to stejnětak. K pětipalbě mi něco malinko chybí, ale každopádně takhle kvalitní film ve všech ohledech by člověk z War Dogs jen tak nečekal a já jsem spokojen! A Ana de Armas, na tu by se člověk mohl dívat denně:D ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz