Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

netWoor

Zásadní problém mam, že vůbec nevím, kam to dějově zařadit. Prostě mam v celých x-menech dávno bordel . Zlatý časy, kdy sem znal jen Rosomáka ... podle mě taková nezáživná taškařice ... ale oko přimhouřim ()

ER

Proč vzniknul díl,který ságu o nic nerozšířil a využívá vše již viděné? I "jiskru" převzali z Transformerů. Kdepak,tohle jsou hodně slabé 3 hvězdičky. ()

kukkik

Další ze série - "superhrdinské filmy mohly skončit tak před 5ti lety, kdy už byl tenhle žánr vyčerpaný." Za mě, ztráta času. 1/5 ()

rublik05

Ačkoli nejsem žádný extra velký fanoušek sci-fi a žádný z dílů X-Men jsem nikdy neviděl, tak na tento díl jsem se podíval a kupodivu ho úspěšně dokoukal až do konce. Hlavním lákadlem pro mě byla bezesporu Sansa, byl jsem moc zvědavý, jak si v této své nové roli povede. Nutno podotknout, že svou roli zvládla poměrně dobře. Na můj vkus je snímek až moc velké sci-fi, velmi často popírá všechny fyzikální a gravitační zákony a nečekaně se sejde plno nesmrtelných a nezranitelných hrdinů. I když na tom je vlastně celá série X-Men postavená, takže je to asi v pořádku. Děj je celkem průměrný, herci snesitelní, kdyby dostali lepší scénář, snímek by měl určitě větší úspěch. Takhle je to jenom další tuctový film ze stovek jemu podobných, který nenadchne, ale asi ani neurazí. O úspěchu marvelovek si však může nechat jen zdát. 4/10. ()

Likan7

Tak trochu rozlučka s dosavadním vzhledem X menů. Jsem zvědavý co s nimi dokáže Marvel. Dark Phoenix byl od začátku projekt odsouzený k záhubě. Herci nikoho nezajímají, příběh nikoho nezajímá, nikdo tomu nevěří a po hodně špatné Apokalypse to ani nikoho nezajímalo. Tržby jsou toho důkazem. Překvapením ale je, že je to překvapivě solidní film, který si ani zdaleka nezaslouží ten hejt, jaký dostává. Akce je fajn, finále ve vlaku je vyloženě skvělý a přesně takovou akci bych si v X-Menech představoval. Bohužel akce je to nejlepší a taky jediné vyloženě dobré, co Vám film nabídne. To a ještě solidní atmosféru. To, atmosféru a jako vždy skvělýho Fassbendera, který tuhle partu otravných dětí a dvou dam (Turner je dřevo a Lawrence tu nikdy neměla hrát) na zabití drží nad vodou. Osudovost prvních dílů to nemá. Kvalit Budoucí minulosti to nedosahuje ani zdaleka, ale vzhledem k tomu jak velký průser to měl být, to je vlastně docela v pohodě rozloučení. Další tah je na straně Marvelu. ()

Demonic189

Neškodný film, ktorý vo mne nezanechal viac emócií než ranné dobiehanie na toaletu po výdatnej káve. Pár minút nad tým všetkým síce spokojne uvažujete, ale o pár hodín je vám to už vlastne úplne jedno... Herecky totálne bezvýznamné, dejovo prázdne, ale zato s parádnymi efektami a záverečnou scénou vo vlaku. ()

E lan

Velmi slušná podívaná, vynikající triky (dnes už standardem v této kategorii filmů), dobré herecké výkony a vcelku průměrný scénář. Nejsem znalcem ani velkým příznivcem této série, ale přesto jsem se dobře bavil od začátku do konce. Ač trochu ztracen těmi časovými osami:-) ()

Pavel82

Tři hvězdy pouze z úcty ke značce. Pro zasvěceného bude tohle skutečné utrpení. Bylo to totiž úplně o ničem. ()

Ceberus

Na začátku filmu: "The women are always saving the men around here. You might wanna think about changing the name to X-Women." Na konci filmu: "Your emotions make you weak. - You're wrong, my emotions make me stronger." Spousta lidí si stěžovalo na přefeminizovanou Captain Marvel, u níž si nic takového nepamatuju. Naopak tyhle dvě repliky z Dark Phoenix mi přijdou snad až jako parodie na "GURL POWAAAH!" :-) Naštěstí silnou stránkou herečky Sophie Turner je pláč na požádání, což je zde beze zbytku využíváno a hlavní hrdinka tak není nucena chovat se jako chlap, aby dokázala svoji GURL POWAAAH, ale je to normální hrdinka projevující emoce úměrné situacím. Speciální efekty jsou samozřejmě v top kvalitě, bohužel už jsem namlsaný z tolika blockbusterů, že už efekty samotné nedokáží v mém hodnocení vyplodit žádnou hvězdu navíc. ()

Acrobat odpad!

V tichosti som sedel pred celkom vkusne aranžovanom Betleheme v chladných múroch rádu z 13. Storočia. Myšlienky som mal rozlietané, dlaňami som si sem tam pošúchal tvár, urobil grimasu. Júdove skutky apoštolov sa čítali príjemne. Nebolo nás veľa osôb, ale zareagoval som na šum aj toho málo ľudí, ktorý rozjímali so mnou. Zvuk elektrického vozíka došiel až ku mne. „Merisi, potrebujeme pomôcť. Je tu Phoenix.“ Zaťal som zuby, pozrel na sochy Betlehemskej rodiny a s ťažkosťou som vstal a nasledoval holohlavého pána. Vonku čakala obvyklá partia veľmi zle oblečených viac mladých ako skúsených ľudí. I ukázali mi hore na nebo. Tam sa vo veľkou diali presaturované obrazce vtáka, výbuchu a nejakej sily. „Ďalší Ecovský základ základu,“ pomyslel som si zúfalo a tasil posvätenú Berrettu..... Kinberg následne nevytvoril nič extra, čo by umožňovalo precítiť koniec jednej domnelej ságy. Tam, kde je Logan pochovaný tam sa skončilo uvažovanie. Prineste sviečku, ktorá rýchlo dohorí. Iste, po časovom miš-maše ktorý u tejto série nastal, je tých paralelných realít hneď niekoľko a jedine autori scenárov vedia ako to je. Totálne nezaujímavý X-men s topornou Turnerovou je zhlukom schizofrénie, tuposti, nesympatickosti a je priam nevyhnutné, že o jej sa nikto nemôže zaujímať. Snaha všetkých ju zachrániť je plochý a umelý scenár, v rovine emócií a túžob budúcnosti. Absencia zlých, ktorý vo finále vo vlaku akoby vypadli záberovej technike Terminátora, sú ďalšie nezmyselné bytosti. So silami sa tu narába otrasne, pretože opäť platí, že po nej príde silnejší, a po ňom ešte silnejší, ten má takú moc ten takú. Pokiaľ ovládate kov v pohode, pokiaľ viete privolať trochu hmly aj to je fajn. Ale pohlcovať sily vesmíru a určiť čo bude čo nie, je smiešne. Trápne, úbohé. Akcie je dostatok, ale je kópiou skopírovaného. Je v prítmí, ale nemôžem sa zbaviť dojmu trochu väčšej farebnosti a lietania sťaby odporný Avengers. Duch X-menov kdesi pominul trošičku, kostrbatý dej ide dopredu len veľmi detsky. Boj nebol dlhý, všetky tie sily a tí skrúcači ľudských tiel mali len obmedzenú nádej. Urobil som znamenie kríža a tymianom od Troch mudrcov som rozprášil zvyšky Greyinej sily. Ďakovačky od prezidenta som odmietal, v tichosti po porade s holohlavým a podaním rúk, som sa znovu na kus uchýlil k meditáciám. Okrem iného. Mnísi ma totižto zásobovali aj potrebnými nábojmi nebeského charakteru a sily, ktoré som v tomto boji použil trochu dosť. A Kinberg ? Ten nič síce nič vyslovene nepokazil, ale nenadchol, neurobil vzburu, nevzoprel sa pravidlám, nepohladil diváka. (videné 05.01.2020, BDrip) ()

CommanderCZ

Ve všech směrech skvělé – hudba, střih, příběh, závěr. Skvěle navazuje na předchozí díly. Emoční chvilky nechybí. Za mě naprostá spokojenost. ()

Klajondr

Tohle pokračování by mohlo být tak dobrý, kdyby hlavní roli nehrála snad nejhorší overrated herečka tohohle století. Postava Jean se mi díky ní tak příčí, že je mi až líto herečky z originálních X-Menů. Kýčovité jako prase a nic z toho. Well done, X-Meni už pro mě nejsou to, co vždycky bývali. ()

gemi

Triky jsou fajn, ale je to celé tak trošku jako jeden z dílů seriálu. Moment, on to vlastně JE jeden z dílů seriálu... No tak nic. ()

Hellknight12

Na úvod si chcem niečo ujasniť. Kam patrí tento film? Ak správne chápem, tak je to alternatívna minulosť po udalostiach v Budúcej Minulosti. Ak to chápem správne.   Aký bol zmysel tohoto filmu? Čo nám chceli ukázať? Ak im išlo o to aby nám asi po 3x ukázali ako našli Jean, tak to bolo zbytočne. Jean alebo inak Dark Phoenix v plnej sile? Super ale to už sme videli v Poslednom Súboji a bolo to 100X lepšie spracované. Priblíženie udalosti prečo Xavier uväznil Jean? To je síce pekná novinka ale mohla byť lepšie spracovaná. Vznik Dark Phoenix? Opäť dobrý nápad ale zle prevedený. Obätovanie sa Jean za priateľov alebo ako povedal Xavier rodinu? Fajn nápad ale opäť lepšie to bolo v treťom filme. Netvrdím, že tu nie pár nápadov, ktoré sme nevideli ale všetka, tá snaha vyšla bohužiaľ nazmar. Film recykluje to isté a pridá pár dobrých nápadov, ktoré bohužiaľ vizuál zničí. Hudba tiež podoby ako správna uspávanka. Je od autorky celkom pekné, že nám chcú ukázať alternatívnu minulosť ale dalo sa to omnoho lepšie spracovať. Film môžem odporučiť ale iba v prípade, že máte chuť vydieť to isté alebo aj niečo nové ale v zlom kabáte. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. Škoda, že táto séria pohorela na postave, ktorá bola jedna z najzaujímavejších z celej série. Teda aspoň za mňa. ()

RAFT

Tak a mám to za sebou ,ne vážně podle trailerů sem si myslel že, film nebude vůbec dobrý ,podstatě film vůbec není až taková katastrofa jak se tu a tam říkala ,sice málo ukecaný i když vůbec to nevadí ,akce je ve filmu dostatek .Sophie Turner se do filmu hodí parádně .Ještě k herci Michael Fassbender tak ten byl ve filmu dobrý asi lepší než James McAvoy .Dalo by se říct že, tenhle x-men je daleko více temější .Soundtrack od skvělého Hans Zimmer zase jeden z těch dobrých.O herečceJessica Chastain se ve filmu toho moc nedozvíme .Dobré zakončení série.Za mě 75% ()

Mr.Baboon

Jak jsem čekal, nebylo se příliš na co těšit. Začátek filmu mi dost připomínal Fantastic Four - neskutečně uspěchané, divák sotva stíhá pobírat, co se vlastně děje a které postavy vlastně ve filmu jsou a celé je to hrané tak jako na jistotu - není moc co vysvětlovat, zbytek si domyslete! Aha... Nejhorší na tom celém byl asi fakt, že studio už dávno vyzradilo smrt Mystique a v traileru bylo dokonce i poznat přesně při jaké scéně. Mě její smrtelná scéna nechala absolutně chladným. Stejně tak vlastně i smrt samotné Jean. Ups... Nechyběla samozřejmě opět tuna klišé, nudné dialogy apod. Z celého filmu me vlastně bavily jen dvě, tři věci: James McAvoy (Professor X), Michael Fassbender (Magneto) a poslední scéna ve vlaku, kde jsem si akci opravdu užil. Asi proto, že se tam moc nemluvilo. Sumasumárum, až tak velký průser to není, ale jako rozlučka s celým x-menovským univerzem je to sakra bída, prostě hodně slabý průměr. Ukamenujte mě, čus! ()

Flory14

Tak jsem se konečně dočkali, po dvou odkladech a masivních přetáčkách, jsem konečně i já mohl zajít do kina na jednu z mých nejoblíbenějších komiksových postav. A po dřívějších obavách a recenzích, že film bude špatný, jsem mile překvapen. Strašnou Apocalypsu vystřídala velmi slušná Dark Phoenix. Trailery nám dost prozradily průběh filmu a kdo je viděl všechny, tak ho asi toho moc nepřekvapí. Byl jsem zklamán, že z Jean neudělali záporáka a na sílu tam protlačili úplně zbytečnou partu emzáků (nějaká Fox verze Skrullů?). Ale okey, byla tam Jessica Chastain, tak se to dá odpustit. Kdo se ale opravdu nedá tolerovat a byl na pěst, je slavná, samozvaná, "elitní" herečka Lawrence. V původní trilogii mám Mystique hrozně rád, správná mrcha a hrdá supporterka Magneta, ale to co z ní udělali v nové verzi tvůrci spolu s Lawrence, je strašný a v tohle filmu tomu nasadili korunu. Tuhle herečku v kině už nepodpořím, ani kdyby hrála jen cameo roli ve filmu Avengers vs Justice Leage: Bitva o Středozem. Díky za Rudou Volavku, ale prosím zmiz mi z očí. Z příspěvku je znát moje extrémní iritace postavy a herečky v tomto filmu. Každopádně Fassbender a McAvoy si jedou svojí show a hlavně prvně jmenovaný je opravdová klasa, byť má málo prostoru, je v každé scéně líbový. Sophie Turner složila filmovou maturitu a ukázala, že na ní může být film postaven. Dost mě mrzelo, že ze začátku rozvinuli románek se Cyclopsem (správně podle komiksu), aby to v druhé půlce filmu dost ignorovali. Vážná atmosféra filmu mě bavila a bylo to velké plus. Akční scény, kdy mutanti využívají své schopností jsou vskutku originální a opět v nich kraluje, kdo jiný než Magento. Po hříchu těch scén není mnoho. Potěšily i easter eggy na původní komiks (mutantka se světlama).To, že film ságu tolik neuzavřel mi nevadí ,tvůrci zkrátka nemohli počítat, že je to poslední díl a scéna se šachy je za mě hezká tečka. Film mohl být možná trochu odvážnější, každopádně i přesto slušná komiksová jízda se sympatickým castem (krom jedné výjimky) a dobře spracovaným příběhem. Čisté čtyři hvězdy, film baví. ()

GameboyNES odpad!

No doprdele!!! To jsem si zase naběhnul!!! Vod tý doby co X-meny vede Mirek Dušín aka statečná, uvědomělá Mystik a nevede je charizmatický Patrik s Rosomákem, stojí tahle série za hovno. Je jen dobře že to byl jejich poslední průser od pana Lišky a dočkáme se snad zábavných kvalitních mutantů od Marvelů. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu