Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Natt

Je smutne ked jedny top herci svojej generacie ako McAvoy, Fassbender ci Lawrence (ktori bohuzia vediac ze to je posledny "film z donutenia" hraju svoje "low") musia sekundovat novym star ..alebo smutne skorej hereckym drevam ako Turner. A samozrejme aj so slabym scenaristom a spol. Pre FOX ozaj smola (SPOILER!) , ze v jednom roku robia dve velke studia komix na baze Marvel, s "premienacmi", kde to na konci vyriesi vsetko jedna OP hrdinka. ps: ale napriek zmrsenemu CGI , scena Magneto a vagon bola paradna. ()

Yuri_Boyka

Ako fanúšik X-Menov musím konštatovať, že Dark Phoenix je najslabším dielom. Nechcem tým povedať, že je zlý. Stále je to slušný nadpriemer, ale chýba mu niečo, čo mali predošlé diely. Pôsobí na mňa veľmi prázdne, nemá hĺbku a emócie vôbec nefungujú. Sophie Turner, ako hlavný charakter, tu predvádza veľmi slabý výkon. ()

somme

Jako pardon, na tenhle film jsem se tesila i pres ne prilis lichotiva hodnoceni, ale nakonec to bylo tak nudny, ze jit do kina tak se nastvu... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vezmi si tohle pero, dobře? Je to dárek. Teď si můžeš vybrat, jestli s tím namaluješ pěkný obrázek. Nebo s tím můžeš vypíchnout něčí oko. Každopádně, je to jenom pero. A na co ho využiješ, je jenom na tobě." X-Men jsou zase tady! Film staví na postavách. No a hlavně na přerodu Jean Greyové v její temné já. Mimochodem ta tady vypadá mladě a atraktivně jako nikdy předtím. Aby byla ve filmu nějaká akce, tak v něm figurují i nějací lupiči těl z kosmu, kterým šéfuje obarvená Jessica Chastain. Ta touží po moci, jíž Jean disponuje. To vygraduje v trhání vlasů, které začne v obrněném vlaku, kde exceluje Michael Fassbender v nápaditých a dravých akčních sekvencích. Překvapilo mě úmrtí Jean Greyové a Raven, protože to jsem fakt nečekal. Jinak je to takovej X-Men standard s obvyklou temnou atmosférou. - 70%. ()

Final

A je to tady zas. velkolepý návrat X-menů, separovaných od ostatních Marvelů, a Disneyů, aby jejich volby a činy nezasáhli alternativní reality. Něco jako zrcadlová realita v Doktoru Strangeovi. A když se nemusíte bát, že narušíte časoprostorové kontinuum vesmíru, můžete svou fantasii pustit ze řetězu. To si nejspíše řekl Simon Kinberg, když psal scénář k Dark Phoenix. A nebo mu Fox řekl požadavky, chceme X-meny a aby to bylo o Jean Greyové. něco jako poslední vzdor, ale jiné. A to si při tom ve scénářích k Budoucí minulosti, nebo Apokalypse, nevedl zase tak špatně. Herecké obsazení je také výborné, jako ostatně u X-menů bývá zvykem a obsazení nováčka v podobě Sophie Turner, hvězdě Hry o Trůny, jistě také nebyl špatný krok. Jenže když ono to celé vyloženě křičí ze všech stran, že nejsou nápady, nevíme, co tam dát, aby to dávalo smysl a aby to bylo koukatelné. Možná pro to si to Kinberg i sám odrežíroval. Jenže co tam vlastně dát? X-meny, jak bojují proti Jean? To tu už bylo v Posledním vzdoru. A koukat jen na to, by sice nemuselo být špatné, ale co dál? Tak nám Kinberg vsunul nějakou druhořadou zápletku a božské moci a mimozemské rase, která po ni touží a v meziřeči se jen tak zmíní o tom, že pak zničí celý svět, aby naši hrdinové měli nějakou motivaci a záporáka, kterého by bylo možné v závěru porazit. A i když v závěru není přímo jasné, zda Jean zemře, její přeměna tak nějak poukazuje na to, že do lidské formy se už asi nevrátí. Tím si ale Kinberg naběhl, beboť na konci Budocí minulosti, když se Wolverin probral, našel dospělé jak Jean, tak Scota. Takže si nejsem jistý, jestli šlo o remake rebootu, roboot rebootu, nebo nějaké alternativní reality, způsobené odkloněním původního vesmíru, ve kterém Thanos neexistuje a tudíž nemůže vymazat polovinu vesmíru? No, jsem zvědavý, jak to bude dál. jistě se zase najde nějaký jiný reboot, který rebootuje tento nepovedený reboot a všechno to pak bude zase dávat smysl. Jsem zvědavý, kdy konečně někdo rebootuje Deadpoola. ()

mailtina

Pre mňa bol tento diel zo série X-Men jeden veľký chaos a celkovo sklamanie :-( Táto časť potopila všetko to, čím ma predchádzajúce diely nadchýnali. ()

BigJohn02

Tak nám X-meni nějak vyčpěli. Příběh poměrně slabý, který navíc sráží neherectví Sophie Turner. Dojem trochu napraví závěrečná scénka z pařížské kavárny. Ale co si budeme povídat - X-men bez Wolverina, to je jako hokej bez puku. ()

PORTER44

Asi nejslabší díl série,trochu to je hereckým obsazením a jejich výkony ale i příběhem,efekty při bitvě ve vlaku jsou dobrý,jinak je to slabota ,postavy nic moc nepředvedou včetně hlavní hrdinky Jean. ()

Zaks

Asi najnudnejší X-Meni z celej série. Okrem úvodu a famózneho vlakového záveru, bez poriadnej akcie, celkovo dosť hlúpučký dej. Aj tie dve fatálne udalosti boli akoby len do počtu, bez výraznejších emócií. Linka s emzákmi nezvládnutá a zbytočná, škoda, určite sa z témy dalo vyťažiť viac. ()

StarFsh

Akože, moc som nepochopil vznik tohoto filmu. Síce sa v rámci príbehu o Dark Phoenix drží viac komiksovej predlohy než prvé 3 filmy, ale šmahom ruky zhadzuje všetko, čo sa v prvých troch dieloch stalo. Fakt nechápem, že načo toto vzniklo. ()

Narg79

Nevím jak tento film hodnotit. Měl jsem za to, že se odehrává v době, kdy byli všichni mladí a že navazuje na ostatní díly. To, že umřela ta, která má roli v dílech, kdy jsou všichni staří, mi nedává smysl nebo bude další díl s její reinkarnací nebo prostě jdou tito X meni jinou cestou a nějak mi to nedošlo. Každopádně tento díl nemůžu hodnotit příliš kladně, protože jsem viděl všechny díly a tento vývoj mi do toho prostě nezapadá. ()

unitedfan

Tenhle film se hodně hejtuje, ale podle mě je to zčásti neprávem. Nejedná se o nejlepší x-menovský film, ale je rozhodně lepší než předešlá Apokalypsa nebo Poslední vzdor a solidně ukončuje novou x-menovskou ságu. Samozřejmě Sophie Turner není úplně nejlepší volba na titulní roli Jean Grey, ale aspoň mi tu přišla chvílemi docela sexy když moc neumí hrát a Fassbender a McAvoy rozhodně nezklamali. Trochu mě mrzí, že málo prostoru dostala Jennifer Lawrence a vůbec mi tam neseděla moje jinak oblíbená Jessica Chastain. Nejlepší je na tomto filmu rozhodně Zimmerova hudba, která je skutečně epická a pak závěrečná akce s vlakem, která patří možná k vůbec nejlepším akčním scénám z celé série. ()

Duffman 97

Mě to zdaleka tak hrozné nepřišlo.Ano,byli tam chyby a scénář nic extra ale to je i u oslavovaných filmech z MCU.Co mi vadilo byl nenaplněný potenciál Phoenix....na druhou stranu chápu že byli problémy v postprodukci a film měl mnoho přetáček a dotáček.Co naopak oceňuji je snaha pojmout téma již zfilmované (X-Men 3) poněkud temněji a více dle předlohy.Je to takový lepší X-Men 3 ()

GeorginaAnne

Čí byl nápad dát roli Jean Sophii Turner?! Ta holka je naprosto příšerná, to není herečka ale katastrofa! Všichni ostatní jako vždycky super ale ona to celý kazí. Není vůbec charismatická, hereckým výkonem mi připomíná Kristen Stewart (a tu její věčně otevřenou pusu), očekávala jsem pecku jako byla Apokalypsa a všechny ostatní díly X-Menů ale to se nestalo, ani Jessica to nedokázala zachránit. Tohle prostě ne. 2 hvězdičky pouze za hudbu a z nostalgie, tu "nádheru" Turner nikdy více. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu