Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Bobik9

Je to jeden z nejslabších kousků ze série X-menů, o tom žádná. Zaslouží si místní hodnocení. Ale vlastně jsem čekal ještě horší průšvih. Příběh je slabý, Sophie Turner je hodně slabá, Jessica Chastain je strašná, JLaw tam je pouze chvilku. Má to ale kladné věci. Vizuálně to vypadá super, o tom žádná. McAvoy a Hoult jsou super a především Michael Fassbender je fantastický! Popravdě mě mrzí, že série byla pohřbena takto, protože myslím, že by se dalo pořád pokračovat a zlepšit to. ()

Pavlínka9

Souhlasím s komentářem IrisB - je to zcela jak píše. Zároveň mi tam přišlo tolik "nelogických" a pro mě totálně zbytečných situací, že mě až mrzí, že jsem to vlastně viděla...Chvíle, kdy mě to ale vážně bavilo - bylo když se objevil na scéně Magneto - to bylo moc fajn ;) ()

noriaki

Já jsem na tom ještě dobře, protože kromě výborného Logena a slušné Budoucí minulosti jsem nebyl nadšený z žádného dílu X-Menů. Proto nejsem ani zklamaný, že Dark Phoenix dopadl jak dopadl. Výsledek mohl být stěží lepší, protože film nemá čím zaujmout. Ze špičkových efektů si už dnes nikdo na zadek nesedne, to by akce musela být mnohem nápaditější. Příběh je doslova ničem. Charlesova skupinka je rozhádaná, Jean Grey vnitřně rozervaná a oba konflikty se musí vyřešit. Vše je vyprávěno plytkými dialogy a podtrženo hloupými psychologizujícími pasážemi. Herci opakují bídu z předchozí filmů. McAvoy, Fassbander a Chastain předvedli alespoň něco a Sophie Turner umí zahrát aroganci a krutost. Zbytek je přehlídka castingových omylů. Jediná opravdu dobrá část filmu je závěrečná pasáž ve vlaku. Ale než se tam děj dokodrcá, trvá mu to skoro hodinu a půl. ()

tnp101

Průšvih vypadá jinak (ehm… Fantastická čtyřka), ovšem jako poslední film před nutným Disneyovským restartem ukápne nejednomu věrnému divákovi slza z faktu, že závěrečný díl téměř 20 leté série představuje bez debat jeden z nejhorších příspěvků vůbec. Herci nehrají špatně, ale dávají do svých rolí jen nutné minimum. Pouze ta Sophie Turner je necharismatické herecké dřevo, což je u něčeho, co má v titulu jméno Dark Phoenix, velká komplikace. Téměř všechny motivace ostatních postav se zaměřují primárně na ní, a jelikož mi je jako divákovi fuk, co s ní bude, napětí je od začátku do konce na konstantních hodnotách blížících se nule. Nejvíce napětí jsem pocítil při akční scéně s vlakem, která je s přehledem tím nejlepším, co snímek nabídne. Ale to je vše. Film skončí ničím. Nějaké dojemné rozloučení, potitulková scéna, Stan Lee, cokoliv. Nic. Fin. Konečně domů. Čau. To je tenhle film. 60% ()

Zek

Nechápu proč tohle vůbec někdo točil. Po hodině jsem si už pomalu nepamatoval o co tam šlo. Hlavní záporačka byla totální tragédie a hlavně herečka Sophie Turner mi na Jean vůbec nesedí. ()

MikyAff

Jak může někdo, kdo má k ruce tak skvělé obsazení, zpackat celý zbytek filmu? Sophie Turner má pro mě až moc znuděný nesympatický obličej, který se jí hodil akorát pro její postavu v Zimohradě, jinde jí nemohu přijít na chuť. Od Jessicy jsem čekala, že její vybledlá tvář a světlé vlasy budou mít něco společného se schopností a přitom jen prostě vypadá blbě. Navíc to ani není nijak výrazný a pořádný záporák. Sice si tuhle úlohu přehazují s Jean, ale ani u jedné to nejde brát moc vážně a její změny z dobra na zlo působí celkem směšně. Ani na chvíli ve mně nedokázal vzbudit snímek nějaké emoce. Jelikož se jedná o finále určité etapy, je to docela špatná vizitka. ()

DonHUS

Smutek, kam se tahle série nově nakopnutá Vaughnem dostala. Je to sice lepší než nabubřelá Apokalypsa, původní garda to pořád drží, ale výsledkem je stejně jen naprosto nezajímavá a promarněná záležitost, na kterou zapomenete hned po závěrečných titulcích. 5/10 ()

uiu

Bože proč? To bylo jediné, co mě během sledování napadalo. Já X-Meny miluju a snad každému dílu jsem napálila 5 hvězd, ale tohle? Tohle fakt ne. Jde vidět, že po Days of Future Past se scénáristi rozhodli, že totálně převrátí charaktery všech postav, jinak si to nedokážu vysvětlit (Xavier dělající opičku prezidentovi, Magneto žije v klidu a míru v ústraní, Mystique je "stará a zkušená" X-Menka, co zaučuje mladší). A to, že postavy asi každých 5 minut mění názor není "character development", ale špatný scénář. Prostě proč nejdřív ji nechtějí zabít, pak ji chtějí zabít a pak ji zas nechtějí zabít - bez nějakých hlubších motivů? Navíc Jean Grey by měla být rozpolcena mezi své dvě identity - tu hodnou = Jean a tu zlou = Phoenix, se kterými se už narodila. Ale v tomto filmu postavili zápletku na tom, že X-Meni letí do vesmíru (ne-e :D) a tam Jean "napadne" jakýsi solární mrak ZLA (ne-e :D) po kterém jdou mimozemšťani (Jesicca Chastain) a ten mrak nutí Jean dělat špatné věci (chápej používat svou sílu, kterou moc neovládá a přitom vždy někoho omylem zabije). Ve filmu je tolik postav, že mi přijde, že žádná nemá dost prostoru (Magneto, nejzajímavější postava celé série má dohromady asi 10 minut na scéně, o Quicksilverovi se ani nevyjadřuju - asi 1 minutu). Hodně lidí film odepsalo už jen kvůli Sophie Turner a tomu, že ji mají spjatou s nesympatickou postavou z Hry o trůny, ale jelikož jsem tento seriál nesledovala, přišla mi spíš jen jako nesympatická Jean Grey s hereckým výkonem pařezu. Ach jo, zakončení několika leté ságy je to bídné, ale můj problém je spíš v tom, že scénář se odklonil od původní trilogie a už na ni vůbec nenavazuje, nedoplňuje vystavené univerzum - není zde ten WOW efekt jakože jo tak takhle to bylo předtím, než jsme se seznámili s Wolverinem. Prosím, jestli chce někdo dělat reboot X-Menů, dejte tomu tak 30 let. ()

hroubek

Jsem kupodivu spokojený. Po trailerech a vším co se dělo(přetáčky, neúspěšné testovací projekce) jsem čekal fakt špatný film. Nakonec se to povedlo nějaký zázračným způsobem ukočírovat, aby to celkem fungovalo. Jasně, na to nejlepší z x-menovského světa se to nechytá, ale rozhodně je to lepší, než Poslední vzor, Apokalypsa nebo první Wolverine. Největší zásluhu na tom, že se to celé nerozpadlo má režisér a scénárista v jedné osobě Simon Kinberg. Kinberg ví, kde jsou jeho silné stránky, a je mu taky dost jasné, že do epického měřítka se nemůže měřit s Mužem z oceli nebo s Avengers. Proto, taky film stojí na menší, ale propracované týmové akci a velmi solidních dialozích. A ze začátku to velmi dobře funguje. Bohužel, s příchodem s záporáka(Chastain je tady zbytečná a nemá co hrát) se příběh začíná rozmělňovat. A to co by se dalo vyřešit dobrým dialogem je vždy smeteno ze stolu. Jakoby se Kinberg doslova nutil k vytvoření nějakého konfliktu a společného nepřítele. Naštěstí pak přijde efektivní poslední půlhodinka, která vše vylepšuje, a je zde hodně dobré akce(Magneto váli) a i fajn nápadů, a rozhodně je to zajímavější, než jak to vypadalo v trailerech. Jen je to zbytečně plné digi bordelu, a mohlo to být jednodušší, efektnější a osudovější. Film dobře zní a i vypadá. Má slušnou atmosféru, místy dobré dialogy, a starší herci(McAvoy, Fassbender, Lawrence) si to s přehledem dávají. Škoda jen té Sophie Turner, jenž na to prostě nemá. Jsem příjemně překvapený, že to není špatné, ale na druhou stranu žádný zázrak to taky není, a jakmile se začne trochu přemýšlet o příběhu a jednání postav, tak se to začne rozpadat. X-Men: Dark Phoenix není špatný film, ale jako rozlučka s komiksovou sérii, která nakopla komiksové adaptace pro toto století to prostě nestačí. ()

lykan9

Mrzí mě, že musím něco takového u X-menů napsat, ale Dark Phoenix je velkým zklamáním. Sice se obecně jedná o lehce nadprůměrný film, ale když pominu Deadpoola, tak je to s porovnáním s ostatními filmy velká slabota. Nejenže se film začínal rozjíždět až od druhé poloviny, ale ta první byla vysloveně nudná a odstavování postav (asi, aby ostatní měli více prostoru nebo prostě nevěděli, co s nimi) bylo zřetelně nucené a zbytečné. Mimo to, i když si myslím, že je Sophie Turner nadprůměrnou herečkou, tak tady jsem jí temnotu v nitru duše nevěřil ani za mák. Jako záporná postava prostě selhala. Dark Phoenix je prostě smutnou tečkou této dlouhé a hlavně úspěšné ságy a doufejme, že ta nová začne mnohem lépe než tato skončila. ()

VanTom

Základní problém filmových X-Menů, táhnoucí se už od První třídy, představuje vysoce nevýrazný casting mladých mutantů, který své potenciálně nezapomenutelné postavy ztvárňuje tak ploše (obzvlášť, když nemá co hrát), že si na ně druhý den nevzpomenete (kritizovaná Sophia Turner z toho vychází ještě obstojně). Přidá-li se nevyrovnaný scénář střídající silné momenty se zkratkovitostí (ke všemu adaptující již jednou viděný příběh), nedostatek zájmu a emocí či začátečnická režie, jsme na konci. Co na tom, že povedená závěrečná akce ve vlaku (pod kterou je podepsán režisér 2. štábu Brian Smrz) dojem nemálo vylepšuje. [Cinema City Nový Smíchov] ()

ZeroCZ1233

Od doby, kdy Myšák zdárně zakoupil svého kolegu Lišku bylo jasné, že série X-Men bude ukončena. Právě Dark Pheonix je poslední článek tohoto devatenáct let kutaného řetězu a jako milovník mutantí franžízy musím posmutnět nad tím, že právě tento poslední pod Disneym nezávislý snímek se moc nepovedl. Už od začátku se ho držely problémy, časté přetáčky, ultraspoileroidní trailery a znatelně menší zájem veřejnosti, tedy skutečnosti, jež zrovna nedodávají dojmu skvělé superhrdinské podívané a proklamovaného epického konce jedné slávné, předlouhlé a až na pár zapomenutelných výjimek, kvalitní ságy. Bohužel, zmíněnými okolnostmi předurčený strach se stal právoplatný. Dark Pheonix si vzalo za hlavní námět látku v sérii už jednou viděnou a ne moc dobře pojatou, tudíž jsem doufal v lepší a kvalitnější ztvárnění této důležité a dnes už ikonické komiksové události. Nakonec to dopadlo kvalitativně téměř stejně jako předchozí pokus a to dokonce i se stejnými chybami. Hlavní je uspěchanost. Tento story arc staví na změně jednoho určitého charakteru a k dosažení co největší důvěryhodnosti je potřeba čas, díky čemuž je komiksová předloha tak dobrá. Ten tu však není, celé je to moc urychlené s postupně rozvýjejícím dojmem, že to tvůrci chtěli mít co nejrychleji za sebou a dát ruce od toho. To je možná jeden z důvodů slabého scénáře, jenž se drží v linii průměrna pod tlakem žánrových klišé a prkeně prvoplánových replik, kdy postavy v řadě situací pronáší řadu out of character nesmyslů, jež ještě dodávají na dřívé viditelné nedůvěryhodnsti v jednání té či oné postavy. Mnoho postav zde oproti minulým snímkům dostává prostoru málo a ještě méně, přičemž jejich počet se rovná zlomku toho, s čím si museli poradit (a dopadlo to nejlépe jak mohlo) kolegové Russoovi ve svém dvoudílném ukoneční kupcem produkované ságy. Záporák je dalším, jak počítačem vygenerovaný, krok vedle, jedná se klasickou zlou nezajímavou postavu s úmyslem dobýt planetu, jemuž na zajímavosti má dodat manipulativní schopnosti, jejichž kvalita svou nevábností tuto chybu jen potvrzuje. Hereckým výkonem se ve většině případech jedná o kvalitní standardy, McAvoy a Fassbender si drží své léta budované charisma, u Lawrance a Houlta to vypadá, že je to nebaví, Turner se snaží a svou prkenost tu víceméně eliminuje, avšak ku malému prospěchu. Co ale musím pochválit je Zimmerův fantastický soundtrack a mutantí akci, jež je v pro ní učených scénách opravdu dobrá, krásně využívající schopnosti dané postavy v na tělo vystavěné choreografii. Tento snímek je pomyslný hřebík do rakve lišácké X-Men série, do rakve, jež je přes všechno stále ze zlata a plná několika opravdu kvalitních kousků. S fanouškovkou slzou v koutku dávam 6/10, děkuji za těch krásných devatenáct let, v mém srdíčku je vystláno čestné místo. ()

JohnSmith

Opravdu nemůžu dát lepší hodnocení. Už Apokalypsa byla slabá a tohle bylo opravdu špatné. Mdlé, nudné, nezajímavé a naprosto příšerná a k tomu nesympatická Sophie Turner. Zachraňuje to něco málo té akce, především závěrečná a dvojice McAvoy Fassbender. Bohužel ani Lawrence se moc neohřeje, rychlý Magnetův syn taky ne a záporačka Chastain prost neměla co by předvedla. Doufám, že tímhle X-Men končí a nebudou nás v takové podobě už víc trápit. ()

Brain-D

Kolísavá kvalita x-menů došla na své dno. Bohužel je to slabší než apolypsa či poslední vzdor, ani Zimmerovi se to svou hudbou nepodařilo vytáhnout. ()

Beatle

Vlastně ani nevím za co. Postavy z naprosto nepochopitelným shiftem, dehonestace Stewartova Xaviera. Raven, Eric a jeho amishská vesnička fanoušků biofarem. Říkám si, co mě udrželo se na to dodívat do konce. Netuším. Byla jsem ráda, když restartovali X-Meny. First Class a Future Past byly tak fajn! Apokalypse...no, dejme tomu. Ale tohle? Hlavně proč tam bylo tolik opakujících se hlášek? Scénáristům došla inspirace?....40%...a pořád nevím za co. ()

Timak

Je pravda, že Dark Phoenix není zase tak špatný film. Mé hodnocení vyjadřuje spíše frustraci z celkového směřování xmenů. Je to už prostě otravný a vlastně dost hloupý. Takže suma sumárum - rozhodně lepší než Apocalypse, ale celkově xmeni jsou sra*ka a je dobře, že jsou zpátky u Marvelu. ()

VasaX

I přes celkem zajímavé herecké obsazení (hlavně Jessica Chlastej, Jen Law, James McMalfoy a M. Chlastbender) to moc herecky nezáří. Akce je príma, hlavně ta finální, ale jinak je to kapánek kýč a příběh měl pocitově asi pět minut. Ne, není to katastrofa. Nejsou to ani nejhorší X-Men. Postavit to na hereckém záběru Sophie Turner tomu ale rozhodně nepomáhá. Jo, jako efektová popcornovka dobrý. Ale humoru nula, přesahu mínus jedna a filmové magie taktéž mnoho není. ()

Sany33

Napriek všetkému som sa v kine výrazne nenudil. Potešila tajomne plíživá hudba Hansa Zimmera, ktorý sa po troch rokoch vrátil do sveta komiksu. Známe postavy uzavreli svoje dejové oblúky a otvoreným záverom ponúkli štafetu novému prístupu, s ktorým dominantný Marvel skôr či neskôr určite príde. Sympatický odkaz filmu presahuje mimo plátno a je platný aj v našich bežných životoch. Avšak na superhrdinov, ktorí pred 20-timi rokmi budovali žáner vládnuci dnešnému Hollywoodu, tomu stále niečo chýba. Minimálne osobnosť s neochvejnou víziou, akú si drží marvelácky Kevin Feige. A samozrejme, trochu toho starého, dobrého, zúrivého adamantia. 77% ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu