Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

Matli

King jako režisér nic moc. Kdybych četl knížky, tak po shlédnutí filmu bych ji určitě nečetl. Každopádně uplně špatné to není. Hudba od ACDC tomu dává šťávu. Prostě taková oddechovka s pár nelogičnostma. 40% ()

Hapretor

Zabavilo. To se počítá. Klučina rozjetý válcovačkou - to mělo grády. A pár dalších "fórů" tu bylo k tomu. Že se budete bát? Ale prdlajs - budete se občas smát. Hororové úsměvné béčko jak "vyšité". Je vidět, že Stephen King zvládá bravurně mrazivou atmosféru ve svých knihách, u filmu mu to už nejde - nebo si dělal záměrně srandu. A v tom případě se mu to povedlo. ()

7ynek

Zachraňuje to soundtrack. Nemůžu si pomoct ale takové nelogičnosti jako proč, když mám plný sklad munice a raket a granátů, tak proč nezničím těch pár kamionů co mě tam drží v "šachu" tím, že tam jezdí okolo. Proč má smysl film vidět, chci si poslechnout dobrou muziku a ještě jsem neviděl, jak se střílí s raketometem od pasu. =D ... ()

MickeyStuma

Vize nejslavnějšího hororového spisovatele Stephena Kinga a jeho jediný film z postu režiséra o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby si všechny elektrické přístroje, kolem nás začali dělat, co chtějí. V 80. letech velmi populární téma, na jehož základě vzniklo vskutku bezpočet filmových snímků. Velice jednoduchý příběh dle povídky, což je na ději znát. Přístroje začnou zničehonic prostě blbnout někde u pumpy v motorestu a my jen sledujeme počínání několika málo přítomných lidí. Na hodinu a půl se tady toho celkově zase až tak moc nestane, a tak na to, že si už ve své době prošel kiny svou slávou „Terminátor“, nadšení z toho snímku asi moc nebylo. Z dnešního pohledu se již jedná o příjemnou a nijak náročnou nostalgickou zábavnou oddechovku. ()

Eluin

No tedy, to byl "zážitek". King by měl napříště zůstat u psaní knih. Vzpoura strojů totiž leckdy připomínala (asi nechtěně) parodii a i když hudba ACDC je pro mé ucho skutečně hororová, tak rozhodně ne tím správným směrem... ()

Rathalos

Vyborna akcna zabava s vydarenym nametom a prevedenim,pan Stephen King ma potesil,myslim,ze tento film je dost podhodnoteny,parkrat som sa zasmial,hrala do toho fajn hudba,pohodovka z osemdesiatych rokov na odlahcenie i lepsiu naladu...:-) ()

dainio

Nápad Stephena Kinga o vzbouření strojů vůči lidem se mi zdál jako unikátní a byl pro mě jakýmsi impulsem ke stáhnutí tohoto filmu. Nicméně, jakmile jsem snímek zapnul, tak jsem v prvních okamžicích vůbec netušil, na co se to vůbec dívám. Prvních 10 minut bylo pro mě neskutečně chaotickou podívanou, kde pořád jenom hrála hudba od AC/DC (nic proti nim, ale po půlhodině filmu se mi chtělo z té muziky blít). Takový začátek filmu jsem teda ještě nezažil. Dalším mínusem filmu jsou neskutečně toporné až trapné herecké výkony všech protagonistů (v čele s E.Estevezem). Takové výkony si pamatuji z filmů Joe D'Amata. No prostě hrůza ! Abych pořád nekritizoval, tak bych rád podotkl, že několik scén, kdy útočí stroje na lidi se fakt vyvedlo. To musím přiznat. Ale bohužel celkový dojem je opravdu hrozný...nevěřil bych, že dokážu nad filmem od S.Kinga uvažovat jestli dám * nebo **. Dal jsem tedy nakonec hvězdy dvě ale je to jen tak tak....s odřenýma ušima. ()

Kingjiri

Nejspíš si chtěl Stephen King odpočinout od svý "vážnější" tvorby a rozhod se napsat menší úlet. Když pak viděl výsledek, řek si, že by mohla být zábava něco takovýho natočit - kdo neví, do čeho jde, asi bude z týhle Kingov tvorby dost zaskočenej. Každopádně lze konstatovat, že ze Stephena Kinga režisér určitě nebude a je možná lepší, že pokusy o režírování po finančnim neúspěchu vzdal. A ačkoliv si myslim, že chtěl takovejhle námět ještě víc nadhedu a větší využítí jinejch strojů než náklaďáků, nakonec jsem se docela pobavil. Potěšil zejména Emilio Estevez, na svojí dobu slušný triky a dost krve (dítě přejetý parnim válcem asi jen tak jinde neuvidíte), tři slabší hvězdy. ()

Vabr

Zaprvé! Správně by měly zabíjet všechna vozidla. A zadruhé! Neměly by zabíjet žádné přístroje! Tenhle film je zčásti podobný původní povídce od S. Kinga, ale to jen v lokalitě a v pár okamžicích, ale jinak je to mimo. Jak v úplně zásadních chybách, které jsem zmínil hned ze začátku, tak i v tom, proč hned z úvodu vůbec zmiňují důvod toho, proč se to děje a jak dlouho to bude trvat. To v povídce v žádném případě není! Úvodní asi půl hodina, než se všichni sejdou na benzince, je kombinace různých nesmyslných, přidaných střihů s tím, jak stroje šílí. Tady jsme s bráchou usnuli, protože to nebylo vůbec opět přesné a bylo to úplně o ničem. Na benzince je hromada lidí (dohodneme se, že V znamená vymyšlené, takže když to za něco napíšu, tak to znamená, že je to celé vymyšlené), celý baseballovej klub i s tím klukem (V) je k ničemu a kluk jde hloupě a bezhlavě do pasti, kill s buldozerem (V) ani tak hustej není, nevěsta je totálně nechutně hnusná, to byla teda výhra XD, i ten její hlas, no prostě fuj, jak tam furt upištěně křičela. Její novomanžel by měl mít správně dlouhý vlasy a scéna na dálnici (V) nedává smysl. Proč jedou jen oni na tý dálnici a jak to, že se jim podařilo odbouchnout náklaďák? A to, proč jeli na tu benzinku je teda pěkná sra*ka. Totálně praštěný na hlavu bez jakýkoli logiky. Je tu fakt hromada nesmyslných výmyslů, chyb a kravin. A to režíroval sám Stephen King! Jde poznat, že na něčem rozhodně jel, protože jinak by to udělal snad normálně. Oceňuju praktický efekty, ale vůbec nedává smysl ta jejich zbrojnice. Konec je trapnej a poslední kill uboze hloupej. Prosím naučte se dělat filmové adaptace přesně! Ten českej dabing! No hrůza! Reakce, emoce a přesnost jim nic asi neříká. VYHODNOCENÍ: DÁVAT DÍTĚTI PUŠKU JE CHYTRÝ TAK JAKO STÁT JAK DE*IL 30 VTEŘIN, KDYŽ DO VŠECH STŘÍLÍ NĚJAKEJ KULOMET ()

AnanAss

To by mě tedy zajímalo, proč si zrovna tuto banální povídku vybral ke zfilmování právě sám král pera Stephen King. Trešový námět, kde „na několik dní oživlé“ tiráky neškodně krouží okolo benzínky a Emilio Estevez (jó, ten slavnej herec) je zde za hrdinu, který se snaží všechen ten bordel dát do pořádku. A rozhodně se nechystají vydat na dálnici do pekla. Už jen to, že v podstatě jediné co chtějí, je doplnit nádrže, je pěkně blbá zápletka… když by pro lidi stačilo vydržet pár dní a do jejich problému se nevměšovat. Ještěže na pomoc přijede vojenské vozítko s kulometem, které to trošku oživí. K akci se každopádně mohly dostat i jiné zařízení, protože ty jsou rozhodně zajímavější než obří potvory na kolech, viz. sekačka, nápojový automat, ruční kráječ a další. Proč se pomátly zrovna kamióny a osobní auťáky ne? Logiku bych tady ani nechtěl, ale kdyby to bylo aspoň zábavné. Ale tak každopádně díky za ty pekelné zvony. Napětí se budovat nedaří, nevyváženost scén je do očí bijící, postavy se chovají během momentu úplně jinak (nesympatická servírka a uřvaná novomanželka vedou) a nebylo by od věci použít pořádnou dávku TNT. A je to ve výsledku škoda, protože jsou tady pasáže, které (v rámci nenáročné béčkové zábavy) stojí za to – scény, ve kterých dítě projíždí na kole a pozoruje zkázu okolo sebe, jsou povedené, stejně jako mordy strojů a hlavně kytarový hudební doprovod v čele australského Acé/blesku/DéCé. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

bakeero

Osmdesátkové béčko jak má být. Logiku v tom nehledejte a hlubší smysl už vůbec ne. Ale jestli se na tuhle absurdní notu dokážete naladit, tak si to budete užívat s úsměvem na rtu po celou stopáž. Navíc hudbu obstarali AC/DC ;-) ()

danny_21

Stephenův debut na filmovém plátně dopadl bohužel tak, že si jeden řekne - ševče drž se svého kopyta ( i když jde o adaptaci vlastní solidní práce ). Je to brak, co si budeme nalhávat - pár efektně rozmašírovaných křehkých lidiček ani hudba slavných elektrikářů to nespraví - 40 % ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Za mňa veľmi zaujímavý počin. Film je podľa predlohy poviedky Náklaďaky od S. Kinga. Film zrežíroval samotný S. King. Je to jeho prvý a zatiaľ posledný zrežírovaný film. Herecký je to nadpriemer a film samotný takisto. Hudba sem sedí. Sci-fi akčný horor z ktorého nechýba ani jedno. Príbeh je fajn a aj celkom zábavný. Nachádza sa tu aj dosť humoru čo za mňa robí skôr takú nechcenú hororovú komédiu. Film je dobrý na odreagovanie ale nič extra od toho neočakávajte. Atmosféra filmu je fajn. Určite tu miestami nechýba aj napätie. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

IronRocky

Na tenhle film jsem koukal jako malej a hrozně se mi líbil. Ted jsem si film sehnal a skouknul ho po dlouhý době a pořád se mi film líbí. Ve filmu je pár nelogických míst jako např. benzínová pumpa, která je vybavena zbraněmi líp jak armada. Ale nejvíc mě na filmu zaujala hudba od rockové kapely AC/DC. Jejich hudba se sem náramně hodila a film hodně vylepšila. ()