Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

Ironfood

Kolem Země prolétá kometa a stroje se bouří. Teda vlastně jen některé. Hlavně náklaďáky. Čert ví proč....Nečekal bych, že král hororu se v rámci svého jediného režijního počinu rozhodne pro ultrabéčkovou akční-scifi-hororovou komedii, ale konečně, proč ne. Problém je, že velkou část filmu se nic neděje, náklaďáky krouží a postavy si vyměňují sice dementní, ale bohužel ne příliš vtipné dialogy. Takže to po většinu času není zábavná blbost, ve kterou jsem doufal, ale pouze blbost. ()

Braddy

Kdysi na základní škole jsem tenhle film děsně žral. Bohužel s postupem času jsem zjistil, že na něm nic zajímavého (kromě námětu) není. King se měl opravdu držet "svého kopyta". Už jsem viděl lepší "vzpouru strojů" ()

Danoboss odpad!

Ja som neveril, že je možné natočiť niečo horšie ako Robot Jox, ale po pozretí Vzpoury stroju som ostal prekvapený. Je to prvý film o ktorom si trúfam povedať, že so svojou domácou kamerou by som ten istý motív vedel sfilmovať lepšie a navyše by som ju zrejme ani nemusel zapnúť. Toľko duševného odpadu koľko dal King do tohto filmu by stačilo na ďalších 6 pokračovaní High School musical. Ak Van Damme točí béčka a Norris Céčka, tak toto je FX jak cyp. Vo filmoch som zvyknutý, že keď hrdina ide riešiť situáciu tak ju zhodnotí tak ako ja a tak nejako dopredu viem čo spraví, prípadne ma prekvapí tým, že vymyslí niečo lepšie ako ja. V tomto filme nie. Aj keď máme plnú pivnicu raketometov, tak radšej sa vzdáme a natankujeme všetky kamióny. Následne ako ich všetky natankujeme aby boli schopné ďalej ničiť tak bežíme do pivnice pre pancierové päste. Tie mimochodom majú zvláštnu schopnosť vystreliť aj dva tri krát za sebou, aj keď sú to tie typické vysúvacie jednorázovky. Mimozemská kométa pôsobí na kamíony a autá, ale na auto v ktorom unikajú hlavní hrdinovia nie. Keď začne strielať M60 tak je logické že niekoho zabije. Ale za normálnych okolností by si všetci ľahli na zem. Nie však vo vzpoure stroju. Tam niektorí stoja ešte aj 10 sekúnd po spustení streľby aby mal King dosť času na použitie všetkých možných aj nemožných záberov na strieľajúci guľomet. Je tam ešte desiatky iných chýb a nebudem ich vypisovať všetky. Problém je, že len pri nich to nekončí. Kapitolou samou o sebe sú herecké výkony. Kedysi som nevedel čo to znamená, ale toto je moc. Všetci sa tam tvária divne kyslo a všelijako inak len nie ako v ohrození života. Úplny koniec je manželská dvojica ktorá keď uteká pred kamiónom tak akože kričia ale v tvári sa smejú, neviem či režisérov zámer alebo sa iba smejú z plytkého, trápneho scenára a zo svojich nemenej netalentovaných kolegov. ()

lskala

Tohle jsem měl na originál VHSce a s kámošema u videa jsme na to čučeli poměrně často. Kultovní záležitost. A navíc skvělá hudba od ACDC! 65% - 3*** ()

vitekpe

Je to strasna blbost, odpocinkove becko. Na druhou stranu je to ale hodne filmove natocene, zadny tv vizual...K videni na YT. 2+ ()

rozbris

V době před 22 lety [komentář vznikl ve dne 6.9.2008] kdy vznikl tento film to muselo uchvátit každého, ale dnes to je tak akorát do koše...no ale k loajálnosti k neuvěřitelnému scénaristovi a spisovateli a herci Stephenu Kingovi musím dát aspoň jednu hvězdu:-) Scény jsou amatérské, výbuch aut je docela trapný, herci nepředvšdli nic moc výkon (taky jaký měli že když byli pořád na benzínce:-)) a poslední zajetí jednoho ze členů na benzínce, poté co vezme ten prsten, je fakt k smíchu....No ve shrnutí námět dobrý, ale chtělo by to nové zpracování:-) ()

Han22

OK zvedám hodnocení, na druhý pokus je to mnohem lepší. Stephen King je vynikající spisovat povětšinou pomalejších a vážných hororů a tady si jako režisér chtěl natočit pravý opak - béčkovou řežbu. Námět o oživlých strojích je super, ale po úžasném začátku plným "nehod" se děj přesouvá na benzínku a jediné co ožívá jsou kamiony. Díky tomu je to dost jednotvárný a navíc postavy v čele s Estevezem jsou dost o ničem. Logiku toho kde vzali na benzínce arzenál v čele s bazukou nebo proč ožívají jen některé stroje radši neřeším. Nicméně King nešetřil na krvi, mrtvolách a celý film provází vřískání AC-DC, které se k buranské atmosféře docela hodí, takže ve finále je to celkem zábava. A finální dovětek s ruským "meteorologickým" satelitem je naprosto spolehlivě nejlepší fór ve filmu :-) ()

Sancty

Z priemerného textu priemerný film. King zadaptoval vlastnú poviedku Nákladiaky (Trucks) zo skvelej hororovej zbierky Nočná smena (Night Shift), prezliekol jej tričko naruby, pridal hard rockových AC/DC a natiahol stopáž na úmorných 97 minút. Základná premisa ostala: pár ne/šťastlivcov na benzínke uväznenia nákladiaky, ktorých cieľom už nie je slúžiť stvoriteľom, ale zotročiť si ich. Vzdorovitých jedincov eliminovať, najlepšie rozdrvením pod kolesami vlastných návesov alebo zoči voči kovovým maskám ťahačov. To čo je v písanej verzii skryté a čitateľ iba tuší, je vo filme odhalené. Týka sa to hlavne príhod postáv pred príchodom na benzínku. Takisto je vysvetlená príčina prečo sa stroje začali samovoľne spúšťať, štartovať a napádať ľudí. Zatiaľ čo má poviedka vážnejší podtón a znepokojujúci záver, film to všetko postráda. Našťastie sa neberie ani na chvíľu vážne (dobre, chvíľu áno, v scéne parný valec vs chlapec na bicykli), tým pádom je z neho miestami viac zábavné ako nudné béčko. 5/10 ()

Hanys_ odpad!

Tohle není béčko ale céčko. King tohle prostě dost pohnojil, protože námět je fakt zajímavý, ale výsledkem je totálně nudná podívaná. (I když z dětství jsem tuhle Vzpouru měl zafixovanou jako akční jízdu.) ()

dopita

To je tak blbý, až je to supr. Kdybych to viděl tak ve dvanácti letech, byl by to pro mě určitě dneska strašnej kult. ()

MatejNosal

Rarita čo sa týka soundtracku od AC/DC a réžie Stephena Kinga no inak ako film je to dosť slabé trash béčko s nie zrovna podarenými hereckými výkonmi. Odporúčam zhliadnuť hlavne fanúšikom Kinga, ktorí mu odpustia tento kiks a film si možno užijú no ja som sa pri ňom nudil i keď záver v podobe demolition derby pobavil. (50%) ()

aLPaC odpad!

Jak tohle může mít proboha přeš 60%? Mrzí mě to, protože knihy Stephena Kinga miluju a i když toto není ten případ, určitě by si u mnohých z nich zasloužil výrazně lepší filmové zpracování. Tento případ naopak ukazuje, že i když je někdo geniální spisovatel, nemusí být zároveň geniální režisér. Ba ani průměrný. Kingova režie je úděsná, stejně jako dialogy, herecké výkony hrůzostrašné (jedna z žen, konkrétně ta nejvíc vřeštící mě neuvěřitelně srala), úmrtí střihově dost trapně nasnímané, chování postav škoda mluvit (nejvíc mě pobavilo, jak stroj střílí minimálně půlminuty kulometem a toho pitomce nenapadne schejbnout se a samozřejmě ho odprásknou). Dále jsem se velmi pobavil při držení pancéřovky na úrovni kolen... dost dobrý i na Ramba. No škoda psát dál ty zápory, protože by z toho byl pořádnej sloh. Co se týče kladů, tak jsem našel asi jen dva. První je výtečná hudba AC DC a druhý přejetí kluka parním válcem. Ale to na alespoň jednu hvězdu nestačí. P.S. Zajímalo by mě, proč se nevzbouřila i osobní auta. 10%. ()

KM Phoenix odpad!

Tady to je opět jeden z těch filmů, kde se dá dát hodnocení pouze buď "odpad!" nebo 5 hvězd. Nicméně i přes vyloženě některé skvělé momenty jsem musel dát odpad, jelikož druhá polovina se nepříjemně vleče a finále opravdu nepřekvapí. Je to mimořádně špatný film, ale obsahuje i velkou porci zábavy. Děj moc logiky nedává, dialogy jsou nesmyslné a herci vyjímečně neschopní. Za shlédnutí to stojí hned z několika důvodů, jako jsou některé kreativní smrti, souboje s trucky (a jinými stroji) a v neposlední řadě výborná muzika od AC/DC. ()

Caine

Nejhorší adaptaci Kinga si podle mě natočil King sám. Je to sice paradox, ale ten bankomat mu už na začátku filmu řekl, že je sráč! Bylo to varování... :-))) ()

Siriuss

První a zatím poslední film v režii Stephena Kinga. Když jsem ho viděl poprvé tak s rychlodabingem, na videu které tenkrát moc lidí nemělo.SUPER PODIVANA :-) Kdyby se mě tenkrát (asi v 11 letech) někdo zeptal na Kinga tak bych asi nevěděl, protože tohle jméno, pokud si dobře pamatuju, se v knížkách Jaroslava Foglara nevyskytovalo :-))) ()

molcan2

Čo je to nakladiak s klaunskou tvárou? Je to zábava prechádzať sa v odvodňovacej priekope? Je to dvadsiatka, alebo tridsiatka ráž guľometu čo na mňa strieľa? Môže byť roztomila, ale prečo je tak hyper? Čo zelený oblak? Áno, všetko je to v tomto filme, a áno, je tam krv, krv a zase krv. Veľa poťuchlých vecí, a akonáhle zavriete oko nad par detailami, tak zvyšok je perfektná zábava. Áno, ak chcete zabiť čas a stratiť ho nejakým celkom zábavným filmom - potom je to ono! Musím sa priznať, herci odvádzaju rovnako dobrú prácu ako vozidla a stroje :-) ()

Mallyyy

Emiiiilioooo Estevééééz, ten slavný herec. Přísáhám bohu, jestli nebyl na drogách, když se tento film natáčel, tak to nepobírám. Jinak přijemný bečkový film od Kinga. ()