Obyčejné lidské štěstí může mít mnoho podob. Někdy jasných, někdy nečekaných. Kde ho hledat a co mu obětovat? Film režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke svému štěstí někde ztratili a pokoušejí se jí znovu najít. Vztah, láska, moc, útěk a vlastní děti, které mohou přinášet naději a radost, ale mnohem častěji nakonec pykají za naše chyby. Film Cena za štěstí odvíjí samostatné osudy několika hrdinů, aby se jejich cesty začaly postupně křížit a mohly nakonec složit dohromady jeden velký příběh života. Propletenec rodičů, které můžete potkat každý den, jejich dětí a partnerů. Své štěstí najdou často nečekaně, ale to je přeci jedno! Milenecký a životní pár (Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková) vychovává dvě děti, když do jejich harmonického soužití vstoupí muž z minulosti (Tomáš Hanák). Násilnický psychopat (Jaroslav Plesl) se domáhá dcery z rozvedeného manželství, zatímco jeho bývalá žena (Klára Pollertová-Trojanová) s dětmi trpí jeho terorem. Dva teenageři od svých rodin prostě a jednoduše utečou. Oddaný muž (Pavel Řezníček) nemá sílu, aby ochránil svou lásku. (Bontonfilm)

Lukrecie

Nečekala jsem téměř nic a byla jsem mile překvapena. Občas k smíchu, občas k pláči. Vysoce aktuální film zobrazující dnešní vztahy, vesměs nefunkční, chaotické rodiny a společenské i právní problémy. "Kde jsou práva dítěte?" Herecky dobře obsazené a také, narozdíl od jiných filmů, dobře vybraní dospívající a dětští herci. Ríša byl k sežrání a Lucka fajn. Přirozené herecké výkony i dialogy, krásná hudba, exteriéry, super vláček úzkokolejky ;). Vkusně natočené intimní scény. Opět se ukazuje, jak je důležitý ženský pohled na film i svět. Dostala jsem, co jsem chtěla a potřebovala. Bavila jsem se a uvolnila. Jsem ráda, že jsem na film zašla, i přes celkem negativní zvěsti.... ()

petrsv

První polovina ještě jde, divák čeká, co z toho bude. Co je mu však následně naservírováno, to se příčí jakémukoliv normálnímu uvažování. Nechápu, kdo vymýšlí takové bullshity, vždyť je to jeden nesmysl za druhým. Až teda na to jednání u soudkyně (ano, samotný fakt je blbost). Právní otázka rodičovství je v této zemi špatná, protože city necity, soudkyně měla bohužel pravdu. Bod za herce, všichni dobří, o Josefu Trojanovi nejspíš ještě hodně uslyšíme. ()

blackrain

Připadala jsem si, že jsem se vydala všemi směry najednou a to není dost dobře možné. Každá jednotlivá část by vydala za samostatný filmový příběh nebo možná ten televizní. Takhle to bylo příliš mnoho informací, které byly nějak slepované k sobě. Jako celek mi to nefungovalo. Jinak to bylo zajímavé téma, ale podivně zpracované. Škoda. ()

slunicko2

Atraktivní téma, atraktivní herci a herečky, ale stejně je to takové nijaké. 1) Po skvělém začátku se film jakoby zastavil a dál jen pomalu pokulhával._____ 2) Vedle sebe poskládaným událostem místy chybí vnitřní vazba a logika. Ke změně myšlenkového paradigmatu dochází bez viditelných příčin a film jen sleduje, jak na věc postavy reagují._____ 3) Zaujal mě zajímavý vlakový vagón._____ 4) Z pěkných kluků tu je 18letý Josef Trojan (Patrik) a především velmi přitažlivý 43letý Jaroslav Plesl (násilnický ex-manžel Albert). ()

kajas

Jak si matně vzpomínám, byl tento film částečně prezentován jako "volné pokračování Samotářů", což samozřejmě není vůbec žádná pravda. Jedná se o velmi komplikované vztahové drama, jehož komplikovanost vyplývá ze zvoleného způsobu vyprávění (někdy až nesmyslné a nenavazující střihy doplněné o titulky "ten rok") a z velkého množství postav a jejich mikropříběhů (mimochodem dost nerealistických příběhů). Režisérka a scenáristka v jedné osobě bohužel nedokázala svoje dílo ukočírovat a opírat se tak může jenom o slušné herce, zejména Plesl si svého násilnického hajzla hodně užívá. ()

Ombe

U jinýho filmu bych obhajoval tak nízké hodnocení, tady to bude naopak. Když pominu absolutní nereálnost (a dle některých dalších komentátorů i tendenčnost) toho příběhu, byl to povedený kousek. Všichni ti herci zvládli svou roli naprosto úchvatně a to ve všech věkových kategoriích. A že to mělo být drama, ale je to komedie? Nevadí :D. Docela jsem se bavil a na škodu to nebylo. A co je tak absurdní, že to nemůže být jen tak přehlédnuto, jako například roční luxusní dovolená ve squatu, připadne na vrub "uměleckosti" filmu. Někdo tu psal, že dává za tyhle kiksy tři se zavřenýma očima. Já je dávám s očima otevřenýma. ()

tufr

Není to komedie. Opakuji - není to komedie! I kdyz to prvních 30 minut vypadá jako komedie, tak se z toho vyklube depka jako prase která teda zase skonči happyendem..... Co musim pochválit je cast.... jo samozrejmě mraky tzv. Bardů si jede to své a jsou super, ale v tomto filmu váli mládí herci - počínaje Trojanem a konče mladou představitelkou jeho sestry .... za mě never more vidět ale 60% důstojných! ()

honajz2 odpad!

Bože můj, co to je? Nezlobte se na mě, ale v tom filmu nedává nic smysl. Je tady tolik nelogičností, že pokud se ten film neodehrává v nějakém jiném vesmíru, tak se to nedá vysvětlit, natož překousnout. Starší dcera první rodiny uteče od rodiny se svým přítelem kamsi do nějaké lesní chajdy kde jsou další puberťáci, ona tam chlastá, fetuje (doslova - je tu i několik scén drogových tripů)a následně otěhotní, rodiče chtějí, aby se jim vrátila, ona se jim dokonce ozve, kde je (!), ale největší prdel na tom je, že ti rodiče nezavolají policii. Sakra, když je nezletilá, tak se takhle nemůže sama poflakovat po světě, naopak, když jí rodiče ještě nechají, tak je to případ na sociálku. Pak je tu druhá rodina, kterou pořád obtěžuje manželčin ex, který chce dceru do svojí péče a chová se jako magor. Už jenom úvodní scéna filmu mě dostala. On té rodině buší agresivně na dveře, že se ho všichni bojí, ale místo toho, aby na něj někdo zavolal policii, tak se tam vevnitř zabarikádují a policii zavolají až ostatní lidi z baráku, které svým řevem vzbudí... A to není všechno, on pak dokonce dojde za právničkou, vyhrožuje jí, že pokud mu nezíská dceru, tak na ni práskne, že nedostudovala školu, protože to bylo v cibulkových seznamech, asi tak to tam je, mě ten film pak nudil, takže si z něj nepamatuju úplně všechno přesně, no, ona mu dceru unese od rodiny a přinese, bez jakéhokoli soudního řízení (!). Ten magor pak vydírá svoji ex a donutí ji ke svatbě (!) a ona to udělá jenom proto, aby se dostala k dceři a zase mu ji sebrala, tentokrát se to ale víc už neřeší. Je tam i úžasná scéna, ve které se s ním dcera na videu loučí a on do toho jí s naprosto vážným obličejem pomeranč... A to se mi ani nechce rozebírat další super detaily, jako třeba lezby vychovávající asi tři děti a nebo syna z druhé rodiny, co chodí s dcerou z první rodiny, nejspíš je taky nezletilý, to jsem tam nezjistil, tak s ní taky zdrhne, chlastá, fetuje a žije na té lesní chatě, kde jsou nonstop párty a bylo by toho na rozbor ještě daleko víc, ale to by byl ten komentář strašně dlouhý... Jestli to Dabrowská opravdu myslela jako vážné drama, tak ten výsledek působí strašně směšně, že by to měla být spíš komedie. Dalším problémem filmu je i snad všechno ostatní, herecké výkony slabé, kamera divná (v špatném slova smyslu - proboha, Diviši, co mi to děláš?), je to příšerně sestříhané, scénář stojí za hovno a celé to působí strašně stupidně a hlavně nudně... No, to mi ten český filmový rok 2019 dobře začíná, a většina filmů, co mi zatím zbývá, nevypadá o moc líp. Ale lepší než tohle snad bude většina filmů, jelikož tohle je fakt odpad... ()

Martin741

Naprosto priserne, bez tempa, a má to plane dialogy ... fakt sa viac opalti sledovat Europu, toci sa toho v Europe dost. David Cerny je odporny : 5 % ()

bourec

Kuličky byla pípovina,a tohle jakbysmet.Ale je pravda,že podobně zhovadilejch psychopatickejch existencí běhá po planetě pět ze šesti.Takže film nemá ani blbej námět a scénář,a třeba ta osa kolem tria Chýlková,Hybnerová a Hanák by byla skvělá pro dvě hodiny nějaký absurdní komedie,ale je pitomě natočená.Škoda.40%. ()

zette

Ja nevim, jestli ve velke vetsine za to nemuze spatny scenar, ale poslednich snad dvacet let ceskemu filmu rodinna dramata moc nejdou. Treba ve srovnani se severskou tvorbou. Dej je citelny uz po ctvrtine stopaze. Co chvalim, tak je vyborna hudba Muchowa, herecke obsazeni a par dobrych dialogu. ()

sator

Fajn obsazené... Rodinný film zde dostává nový rozměr, v podstatě se na něm podílí dvě rodiny. Dabrowská a Trojanova... ()

Johnny.ARN

Taká tá klasická česká dráma. Čo si pod tým predstaviť? Zopár známych hercov a mix všetkého, čo je in. Od rozvrátených rodín, útek z domu, alkoholizmus, cez dejové zvraty, plač, lezby až po emotívny happyend. Veľmito chcelo byť moderné, veľmi to chcelo obsiahnúť problémy strednej triedy a divných rodín. Bolo to ale len úsmevné a koniec koncov úplne zbytočné. Nikoho tie drámy z bežného života nezaujímajú, keď ich žijú. 1 z 5 ()

bubun odpad!

Ta Dabrowska musí bejt hodně vymaštěná. A k tomu ještě megalomanka, když si vezmu, kolik "témat" se pokouší do tohoto "díla" nacpat. Člověk u sledování neví, má-li se smát, nebo plakat. ()

Master19

Téma tohoto filmu je vlastně motivem snad všech telenovel a nekonečných seriálů. Ani když tomu nasadíte vážnou tvář, nebude to dobré. Zachránit vše mohou herci, to se tu však neděje, takže sledování je spíš utrpení... ()

haluska11 odpad!

...aneb Telenovela: The Movie. V psychadelických 90 minutách shlédnete tak-trochu-lesbický pár, drogový rauš, domácí násilí, útěk z domova, těhotenství, kolísající herecké výkony a mnoho dalšího! Kdyby to mělo víc barviček, nazvala bych to českým Almodovarem. Takhle jde bohužel jen o jeden velký shitstorm tragédií, který vám zdemoluje bránici. ()

bari68

Príbeh uveriteľný asi ako Babišove sľuby, niekedy dosť nelogické a dejové linky pripomínajúc telenovelu. Prežiť sa to dalo, ale s použitím všetkých síl. ()

Pollock

Ano, jednou jsem se opravdu zasmál, jinak to lítalo v mezích trapnosti a nebýt skvělých herců zřejmě by zapadlo do totální šedi. A nepochopil jsem kde že rodila prvorodička z chaty? Sama v lese, super návod pro mladé páry. ()

klukluka odpad!

Film, po kterém se pro mě jméno Dabrowská stává vulgarismem. Někam se zašiju, po tomhle by byli dlaždiči v porovnání se mnou absolventy kurzu slušné mluvy. ()