Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

PROCESOR

Ta stopáž je děsivá. No ono kdyby se tam něco dělo, tak by mi nevadila, ale téměř tříhodinový film, kde je na konci 20. min. akce, se musíte prokousat téměř hodinovou sledovačkou v autě a nezáživnými strašně dlouhými záběry, který nic neřeší a snímek nikam neposouvají, to teda nevím. Kam se vytratila stará dobrá 90. min. stopáž? Když to mělo švih, tak se stihlo v pohodě vše vysvětlit, dnes ty filmy mají téměř tři hodiny a nic se tam neděje…, tak nevím jestli se nás filmaři snaží unudit či co…. ()

Juto

Film je vo všeobecnosti tichý a pomaly, ale napriek tomu, keď dôjde k násiliu, je neúprosný. I keď som od Zahlera čakal, že natočí niečo prekvapujúce zas ma šokoval. 8/10 ()

Martrix

Že je to rozvláčné, by nevadilo. Potíž je v několika vysloveně špatných scénách, kdy se Zahler pokouší o absurdnosti, jaké rád používá Ritchie, nebo Trantaríno... a vůbec mu to nejde. V jeho podání je to chladná brutalita, nasnímaná až cynicky statickou kamerou, nebo naopak laciné vymáhání emocí z diváka. Scéna v bance byla vysloveně tragická. Na druhou stranu, ty funkční pasáže jsou opravdu dobré. Chemie mezi herci fungovala a některé dialogy byly díky málo slýchané upřímnosti, velmi podařené. Škoda, že na podlaze střižny nezůstalo tak 20 minut nepovedeností. ()

campix

Zahler má velmi osobitý styl. Všechny jeho snímky mě hodně zaujaly, ale dostal jsem se až k Dragged Across Concrete a z okolních reakcí to vypadá jako klasická Zahlerovina. Hodně pomalu plynoucí krimi jako ze staré školy ovšem okořeněné místy až nečekanou brutalitou. Film plný až nezvykle dlouhých scén (viz Vaughn a svačinka), což nemůže sedět úplně všem. Ještě když má film zhruba dvě a půl hodiny. Takže hodně záleží jak Vám Zahlerův styl sedne. Na jednu stranu mě nadchlo super obsazení a styl, jakým je to natočené, ale zároveǹ bych ocenil, kdyby to bylo svižnější. ()

LasT_Olt

Mám u tohohle filmu úplně stejný problém jako u Bone tomahawk...prvních 100 minut je vata, ale zase ne nějak vyloženě špatná vata. Pak se to, fakt suprově přehoupne do akčního segmentu, kde se s tím režisér absolutně nesere. Mel Gibson je mi víc sympatickej než Kurt Russel a dva problémoví policajti jsou mi bližší než westernovej šerif a jeho kámoš, takže bych to ohodnotil líp než Bone Tomahawk, ale těch pět hvězd tomu prostě dát nechci. Možná si je vyslouží až Blok 99. ()

angel74

S. Craig Zahler by si zasloužil metál za takhle originální a chytrou detektivku s výrazným sociálním přesahem. Zvlášť když v Americe kriminální žánr v posledních letech dost upadá. Nestačím žasnout nad tím, že nejenže napsal scénář, ale významnou měrou se podílel také na hudbě, která k pomalému tempu vyprávění fakt sedla, a ještě si to celé sám zrežíroval. Tenhle chlápek mě začíná zajímat čím dál víc. Některé dialogy jeho filmu Na špatné straně by se daly tesat do kamene. Občasné černohumorné šťouchy mírně odlehčují napjatou a stále houstnoucí atmosféru. Příběh se vyznačuje konzistentním a poutavým dějem s nečekanými zvraty. Pomyslnou třešinkou na dortu je pak výborně zvolené herecké obsazení. (85%) ()

stOKYi

Super filmarčina, viem si predstaviť, že sa to nepáči každému, ale mne to úplne sadlo. Natočené mi to prišlo ako klasické westerny s Tarantinovým štýlom humoru, s menej ukecanými avšak stále pomerne pútavými rozhovormi. Tempo bolo pomalé ale hlavne ku konci to napätie gradovalo, že čo sa vlastne ide udiať. Hltal som každý záber, každé slovo aj Mela Gibsona, minutáž mi bola málo :) . Najlepší a najoriginálnejší film čo som videl za posledné roky. ()

Radiq

Hustýýý. Cajt, co se rozhodl být křivej a proti němu zločinci, kteří nemaj žádné hranice. A tím myslím opravdu žádné, bez slitování, bez strachu a s jasným plánem... a to mě dostalo. Mel G. nám na starý kolena pěkně zdrsněl a hodí se to k němu. Ta dvouhoďka a půl utekla jak voda (nebo spíš krev) a i když začátek byl poněkud zdlouhavější, od počátku sledovačky se to zformuje do napínavé podívané a do podívaného napínání. Usadilo mě to jak už dlouho nic ne. Režisér S. Craig Zahler mě opět úplně dostal a na tenhle snímek asi dlouho nedám dopustit. ()

Sabrewulf

Příjemný syrový thriller, který není nijak výbušný a i přes mírnou komornost a umírněnost dokáže strhnout. Působí nepříjemně (v dobrém smyslu slova), reálně. Nekorektní narážky potěšily, divím se, že to režisérovi v dnešní době prošlo. ()

Cedr

Začátek lehce zaskřípe, protože politický komentář v podobě přestylizovaných dialogů plných purple-prózy do úst hlavním hrdinům prostě neleze. Časem si divák ale zvykne a celé si to navíc lépe sedne. Mel Gibson a Vince Vaughn svým charismatem strkaj do kapsy i ty dva týpky z první sezóny True detektiva. Paráda. ()

Triple H

Pri svojom treťom filme si Zahler už vyprofiloval vlastný štýl - málo akcie, veľa dialógov (balansujúcich niekde na pomedzí knižnosti a prirodzenosti), pomalé tempo, rozumní hlavní hrdinovia, občasné hrubé násilie. Čakal som či s týmto dvojapolhodinovým indie opusom nezakopne, ale vôbec - film má pevne v rukách, všetko má svoje miesto. Osobne by mi nevadilo ak by zoškrtal 15-20 minút tak, že scény zoštíhli o občas (hlavne ku koncu) predsa len nadbytočné tiché miesta, ale chápem že presne takéto to chcel mať. Herci sú dosť dobrí, Gibson lepšiu úlohu nemal a lepší výkon nepodal už dlhé roky. Najväčšie Zahlerove plus je, že jeho filmy sú v jadre klasické žánrovky (western, väzenská dráma, heist movie), ale dokáže im dať punc niečoho čo ste ešte nevideli. Je to pomalším tempom, umierneným hereckým prejavom všetkých hercov, minimom hudby a nápadito vymyslenými postavami a situáciami, ktoré prinášajú do obohratých žánrových vôd niečo nové. Príkladom za všetky je epizódka okolo Jennifer Carpenter - matka, ktorej sa po materskej nechce veľmi naspäť do práce. V jadre nič objavné, ale tento konkrétny spôsob akým je takáto postava uchopená je niečím nový a zaujme. A to platí o Zahlerových filmoch všeobecne a on ako režisér zatiaľ s každým ďalším kúskom rastie. Škoda miernej rozvláčnosti (ktorá rozhodne každému nesadne a ak niekto film označí za nudný, nečudoval by som sa), ale inak výborná, sebavedomo spravená záležitosť. ()

chelseaman22 odpad!

No, tak tenhle film je opravdu o ničem. Během úvodních šedesáti minut se na plátně vyjma dialogu na policejní stanici vážně nic nestane a divák tedy velice těžko hledá motivaci vydržet až do konce. A já motivaci nenašel. odpad! ()

Qitek

Záblesky geniality v plné palbě. S. Craig Zahler fascinuje svou soustředěnou režií natolik, až se místama tají dech. Velmi pomalý rozjezd a nekompromisní scény, dělaj pro mě z tohoto kusu naprostej diamant obroušenej k dokonalosti. Lepší heist movie jsem neviděl od dob Heatu Michalela Manna. Pošušňáníčko pro hardcore filmové nadšence. Bude to znít povýšeně, ale řadový divák nejspíš usne nudou při první hodině. Mel Gibson stříká charismatem na všechny strany a já jsem za toho zmrda rád. A Zahler stoupá na žebříčku k desítce nejosobitějších filmařů téhle doby. Filmový vesmíre, za tento kousek ti děkuju a honím blahem. ()

Johnny.ARN

Krásny príklad toho ako sa točia filmy s nízkym budgetom. Zoberte dvoch vyslúžilcov, posadte ich do auta a nechajte ich skoro dve hodiny kecať o hovne. A potom nejaka trápna prestrelka, vyrezané črevá a preživší cigán. Ne. 1 z 5 ()

Lachtaan

Neuvěřitelně rozvleklá kriminálka, která sice stojí na ústřední dvojici, jejíž chemii jsem sednul na lep, ale vzápětí na to bohužel padá kvůli nekonzistentnosti velmi dlouhého děje. První hodinu se neděje téměř vůbec nic, poté dojde k loupeži, o níž má film pravděpodobně primárně pojednávat a následně se již řeší jen její dopady. Zahler mě poměrně potěšil Bone Tomahawkem a dlouho odkládám i Blok 99. O Dragged Across Concrete jsem slýchal jako o jeho nejpřístupnějším kousku, s tím ale teďko rozhodně nemůžu souhlasit. [viděno na Voyo 4.4.2021] ()

Yoshimitsu

Hej, hej, hej je tu zase ve formě Mel. Ukazuje zde všechny stránky zkorumpovaného fízla, který prahne po zlatu a balíku peněz. Je to slušná místy krvavá střílečka, která nenudí a má i hlubší příběh na konci slza neukápla. Dávám 80% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)