Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

elanius

(39/2019) / Pomalý priebeh je trademarkovou značkou režiséra Zahlera. V Cele 99 som to bral, ale nový kúsok je veru ešte väčší extrém. Človek proste musí mať na toto naozaj chuť a byť v plnej forme. Inak som rád za zaujímavú rolu pre Gibsona, ten má podľa mňa ešte stále čo ponúknuť. Dúfam, že ďalší film už bude trošku rezkejší, tento režisér je proste jeden z najzaujímavejších talentov na scéne. (6/10) ()

terunka003

Temné, depresivní, dlouhé, nemilosrdné, velký špatný. Dle ostatních komentářů to musela být pecka podívaná. Já trpěla. Bylo to strašně studené, bez emoční, nelítostné, strašně tvrdé, nedokoukala jsem to. Bylo to dlouhé, upřímně půl hodinové rozhovory v autě při čekačce, no nevím, to si můžu užít se šéfem nebo manželem, ne ve večerním bijáku. Vadila mi bezcitnost některých scén, chvílemi jsem nevěděla, jestli se při přestřelkách mám smát nebo zděšeně zírat. A do třetice, to nikdo neměl víc jak jednu lampu v pokoji? (já vím, byl to účel autora). Nepochopila jsem to, neužila jsem si to. ..asi jsem na to koukala moc žensky, ale to si radši přečtu Stendhala a proložím to Tolstojem.. ()

noriaki

Je to strašná stylovka, od záměrně strojených dialogů až po trýznivě temnou atmosféru. S. Craig Zahler ze svého vybroušeného rukopisu neuhnul ani o milimetr. Přesto se ty nejkrutější scény odehrály mimo kameru a šokujícími momenty se tentokrát úzkostlivě šetří. Bohužel příběh není tak silný, aby vše kompenzoval a zároveň ospravedlnil dvě a půl hodiny stopáže. Dojem trochu spravila režisérova tradiční péče o vedlejší postavy. Celá pasáž s Jennifer Carpenter je úplně skvělá a není jediná. ()

hroubek

Zahler prostě umí. Třetí film a třetí trefa do černého. Alespoň pro mě. Zahlerovy filmy nejsou pro všechny. Jsou pomalejší, místy divácky nevděčné, a dělají se v nich ošklivé věci. Jenže Zahler to umí napsat a pak natočit natolik působivě, že mu to žeru i s navijákem. To u čeho bych kolikrát usínal, mě zde připoutalo k obrazovce, že jsem ani nevnímal jak čas běží, a přitom se tam nic moc nestalo. Pár dialogů, pár výstřelů a jsme skoro v půlce filmů, a já jsem hodně spokojený. Zahler umí výborně psát. Dokáže nám postavy prodat během několika scén a ukázat, a nebo alespoň naznačit jejich vrstevnatou charakteristiku. Je tady velmi dobře vidět práce s postavy, s motivacemi, a taky tím, že některé situace neskončí dobře, ani když se budou dělat dobré rozhodnutí. Zahler je v tomto nekompromisní a umí tnout do živého. Hodně mě sedla vizuální stránka filmu, která nebyla vůbec vyleštěná, špinavější, s minimem osvětlení, a využívání netradiční úhlů záběru. Mel Gibson po letech dostal skvělou roli a hraje výborně. Co dialog to perla, a hlavně prodává svou postavu skvěle. Vinci Vaughnovi tato role opět sedla a je v ní parádní, a zvláště ke konci si to hodně dává. Tory Kittles má dobře napsanou postavu a velmi dobře jí zahraje a jeho chování je naprosto uvěřitelné. Potěšili mě i herci ve vedlejších rolí, a to ať už jde o Whitea, Johnsona, Kiera nebo Jennifer Carpenter. Film má dobré tempo a já se ani chvilku nenudil. Jediná má výtka bude směřovat k poslední půlhodince filmu, kterou jsem čekal trochu jinou. Zde se znovu ukazuje to, že Zahler dělá věci po svém. To co by v jiném filmu vyřešilo během pěti minut, tak s tím si Zahler hraje skoro půlhodiny. A ono to moc dobře funguje, pokud se přistoupí na pravidla filmu. Na špatné straně je velmi dobrý film, s pomalejším tempem, a zajímavými postavy. ()

Timak

Je to tak špatné, jako polské hovězí (originál: lasaně z plechovky). Ne vážně, je to fakt těžká nuda. Prvních 90 minut se vleče jak fronta u doktora, potom 5 minut trocha vzrušení a na dalších 30 minut zase tak nezajímavá pasáž. Bone Tomahawk je v porovnání s tímto, zatraceně dobrý film, v Bloku 99 byl zase zatraceně dobrý Vince, ale tohle ... Normálně je mi líto toho času, který jsem věnoval tomuto filmu. Vím, že jsem v menšině, ale prostě nemůžu jinak. Slabší 2* ()

JohnSmith

Kosti a skalp mě neskutečně nudili. Block 99 byla pecka a tak jsem se na další Zahlerův počin těšil. Zklamání jak hovado. Nuda tak hustá, že by se dala krájet. Příběh trochu na palici. Suspendace na šest týdnů vás asi těžko donutí udělat takovou blbost, jakou udělali Gibson s Vaughnem. Přimhouřil bych oko, kdyby to zvládli za devadesát minut, ale tohle bylo fakt strašně nudně dlouhý. ()

Brain-D

Jako kdyby jsem sledoval 70.tkovou akční jízdu obalenou v novém kabátě. Zahler nejen šokuje brutalitou, ale snaží se zde jít cestou dialogů ala "Tarantino". No musím uznat, že mu to i jde a je to vážně zábava. Pokud srovnáváte Block 99 s tímhle budete zklamaní. Tohle je jiný film. ()

VasaX

Zahler nám servíruje velmi jednoduchou zápletku o tom, jak se dva policisté dostanou na šikmou plochu a jejich cesta se stane klasicky osudová. Neděje se tu žádná filmová invence, tenhle model jsme viděli v různých obměnách v mnoha filmech ale Zahler ho buduje s modelářskou precizností. Vzal si hromádku slušných až výtečných herců a pomalu, velmi pomalu, je kočíruje skrz příběh tak, aby nemuseli herecky "tlačit na pilu". A to vypadá velmi dobře. Bohužel má i modelářské tempo, tak se ke konci propracuje až za dvě a půl hodiny. To je, uznávám, na množství obsahu příběhu dlouhá doba. Ale to je jeho tempo a překvapivě až na jeden případ (příběh postavy co hraje J. Carpenter) se mu daří to natahovat bez vaty. A tak film působí sofistikovaněji, i když je to jen hodně zpomalená "kriminálka" ze staré školy. Ale na Gibsona s Vaughnem se kouká dobře, gradace je velmi příjemná, Zahlerův smysl pro detaily a dialogy velmi dobrý. Za mě filmové překvapení a potvrzení toho, že kde se poslední roky ukáže Vaughn, tak to stojí zato. ()

Sany33

Základné piliere Zahlerovej tvorby predstavujú brutálne zobrazované násilie, ktoré však nie je samoúčelné, ale v konečnom dôsledku navodí katarzný prežitok; siahodlhé konverzácie filozofického ba až meditatívneho charakteru, ktoré navyše oplývajú humorom suchším ako povestný Bondov drink vodka – martini; a v neposlednom rade absolútne nepredvídateľné vyvrcholenie spätne dodávajúce dielu punc kultovosti. Čierno-čierna alternatíva k prevarenému mainstreamu s áčkovými hercami, ktorú v bežnom multiplexe rozhodne nenájdete. 84% ()

svobik

Film, který roste. Líbí se mi, jak Zahler nikam nespěchá a jak se díky tomu zvraty v ději dávkují pěkně postupně. Kdyby to sekal rychle, asi by lidé ohrnovali nos, že se film každých 10 minut stáčí někam jinam. Takhle je to krásně plynulé, na správných místech brutální a v jádru vlastně těžce nekompromisní. Oceňuju parádní práci s postavami, každá je vzhledem ke své úloze v ději adekvátně vykreslená, člověk se přitom pořád velmi dobře orientuje navzdory jejich velkému počtu. K tomu naprosto skvělý Gibson, netušil bych, že ho ještě v takové poloze někdy uvidím. Zatím 85 % s možným náběhem na plnou palbu. ()

L_A_D_A_S

Lepší 3* a natočit to kdokoliv jiný než Zahler tak asi dávám 4*. Za mě ale zklamání a asi jeho nejslabší film. Bohužel nedosahuje kvalit ani Kostí a skalpu, ani Blocku 99. Mel Gibson i Vince Vaughn jsou úžasní ale přijde mi že film je až moc natahovaný a první hodina filmu pro mě byla skoro utrpením. Na druhou stranu od té 60. minuty jsem neodtrhl oči a to i přesto, že zkušenější divák dokáže od toho samého momentu předpovědět jak celý film dopadne.. ()

blackJag

Zahler musí mít ego jak kráva, si cápek asi myslí, že každé hovno, které z něj vyleze, má cenu zlata... Sorry chlape, hovno je pořád ještě hovno :-) Šíleně roztahaná první část filmu má narkoleptickou tóninu a je zaplněna dialogy, které by Wes Anderson ani nepustil na první čtení. Pak se to už rozjede stylem, který každý čeká, je to nekompromisní, brutální, nepříjemné, ale začínám si myslet, že tyhle momenty, to je jediná věc, která Zahlerovi opravdu jde, ve všem ostatním kulhá. 65% ()

ghatos

Příšerně dlouhé a táhlé. Jak píše POMO, tak Martin Riggs se otočí k systému, který už není schopen rozlišovat bazální hodnoty. Ze zločinců se stávají oběti (už vlastně světci), nevinní jsou více méně všichni pod ekonomickým tlakem, anebo bojují o existenci, někdy i o holý život a všem se tak nějak bez ohledu na rasu žije hůře. Tento film byl prorocký a přesně okomentoval to, že v současné společnosti USA je něco hodně špatně. Budu citovat: "být dnes obviněn v USA z rasismu je stejné jako být obviněn z komunismu v USA v 50. letech". 56%. ()

m.a.t.o.

„Keď vás dnes označia za rasistu, ste na tom horšie ako komunisti v 50. rokoch.“ Viete čo najviac vzruší Craiga Zahlera? Keď pretiahne film. Ha-ha. Dragged Across Concrete mohla byť kvalitná, drsná kriminálka, no obsahuje množstvo nezmyselných scén (lupič-zabijak vykrádajúci samoobsluhy, aby si mohol kúpiť nepriestreľnú dodávku, WTF?), zbytočných scén (nekončené sledovačky) a zbytočných postáv (prijebaná Jennifer Carpenter). Pravda, posledná polhodinka je celkom zaujímavá, ale sama o sebe film nezachráni. A vlastne ma nasralo aj to, že koniec bol taký... ako sa v dnešnej dobe hovorí, politicky korektný. 40 % ()

KASUGI

Po filmech Kosti a Skalp a Blok 99 další podařený kousek a já jsem nesmírně rád, že jsem objevil dalšího talentovaného režiséra, na jehož každou novou tvorbu už se budu vždy těšit. I přes dlouhou stopáž je to napínavé a chytlavé. "Klaďasi" jsou sympaťáci a záporáci jsou ty patřičné mrdky. Jen tak dál Zahlere. ()

Autogram

Kriminálka to nie je, lebo zločin sa tu berie ako nejaká samozrejmosť, a len si vyberáme, ktorej strane zločinu držať palce. Nevybral som si žiadnu, lebo tá trochu lepšia mi išla na nervy zdĺhavým obkecávaním a ta horšia zase surovosťou. Tej surovosti a nemilosrdnisti aj k nezúčastneným osobám bolo na mňa nejako priveľa. To už aj Tarantino sa vie v tomto krotiť, ale Zahlerovi to bolo celkom jedno. ()

Hollohlaway

Gibson je zpět. Dramatický, krutý a nelítostný. Někdy až snad prvoplánově a zkratkovitý je to v podstatě celý. Nebýt dlouhý stopáže pro kterou nemám pochopení, byla by hvězda navíc. ()

navorski

Skvělá práce s napětím. Scény jsou pomalé a dlouhé, ale člověk pořád něco neví a čeká, až se to dozví... A hlavně je to hodně bezcitnej masakr. Super. ()

NDroo

Za začátku to vypadalo na plný počet, skvělé ladění, napětí... pak se to začalo vytrácet, ke konci jsem (přes vysokou kvalitu!) chvílemi přemýšlel, zda je vše myšleno naprosto vážně (tarantinovská explicitnost, apod.). Takže, některé scény, celé pasáže, tam byly naprosto zbytěčné a uměle "šokantní", občas až absurdní. I tak skvěle natočený a zahraný film, takže, sice slabší, 4*. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)