Suburra: Krvavé předměstí

• Itálie Suburra: La Serie (více)
Itálie, (2017–2020), 19 h 29 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Carlo Bonini (kniha), Giancarlo De Cataldo (kniha)

Hudba:

Scott Morgan

Filippo Nigro, Francesco Acquaroli, Alessandro Borghi, Adamo Dionisi, Giacomo Ferrara, Claudia Gerini, Eduardo Valdarnini, Francesco De Rosa (více)

Série(3) / Epizody(24)

V roce 2008 se spor o pozemky v přímořském městečku nedaleko Říma proměnil na smrtící bitvu mezi organizovaným zločinem, zkorumpovanými politiky a Vatikánem. (Netflix)

Recenze uživatele DonBraso k tomuto seriálu (5)

Suburra: Krvavé předměstí (2017)

Dokoukaná první série a můžu konstatovat,že jsem byl velmi spokojen.Jsem pravý opak co zde psal M.i.k.e.Filmová verze vážně z mého pohledu nebylo vůbec nic světového a seriálová podoba mu prospěla mnohem více.Seriál se určitě hodně bude vézt na vlně populární Gomory,přesto tenhle seriál je vážně jiný.Určitě můžu říct,že není tak dechberoucí jako právě zmiňovaný seriál.Suburra jde na to doopravdy jinak a možná až moc rychle.Každý díl začíná koncem a pak se vracíte o den nazpátek.V každým díle máte tak aspoň tři věci,který naprosto zamotají dějem,takže zvratů je tu na těch pár minut až moc.Jsou tu herci,který znáte i z filmové verze,ale zrovna Spadino v podání herce Giacomo Ferrara není úplně nejlepší herectví,přitom právě tahle osoba má plno poloh k zahrání,kde se dalo udělat mnohem více.Přesto doopravdy díly plynou neskutečnou kadencí,stále se něco děje,do toho opět vynikající theme skladba,která hraje vždy na konci dílu a mohlo by se pokračovat.Poslední díl byl nejlepší,protože malinko jel notu alá Gomora,kdy hodně střihů směřovalo stále na stejnou postavu a jakoby zde existoval vývoj postavy,což má prostě Gomora fenomenální a zde to hledáte díky více postavám hůře.Zde si k těm postavám tak úplně vztah neuděláte,né ke všem.Když to vemu kolem a kolem,tak je to stále skvělý italský seriál na který se určitě těším na další řadu.Díky Audit.cz za titulky.90% ()

21 dnů (2017) (S01E01)

Porovnání se sérií Gomorou je na místě,ale komu tenhle typ seriálů přijde do vínku,tak je v ráji a to jsem přesně já.Jelikož už mám pět dílů za sebou,tak opět pilot překvapí různorodostní herců,kteří se Vám prostě zpočátku moc nelíbí,ale tohle stejný jsem měl už i zmiňovaného seriálu.Samozřejmě to vše eskaluje k mnohem lepším zítřkům,kdy si i první dva díly vzal i sám velký Michele Placido na režisérské postu.Určitě z mého pohledu,kdy mě film totálně zklamal,tak seriálová podoba mu sluší neskutečně moc. ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá série si drží standart první,ale přesto mě druhá sezóna nevykopla z trenek.Je určitě ucelenější a neskáče v neskutečných zvratech jako jednička,ale popravdě jsem to vyžadoval.Je tu politika a Amedeo Cinaglia se chce dostat na post,kdy bude moct ovládat Řím.Je tu sice hned z kraje plno vražd a závěrečná bomba určitě je zajímavý směr na třetí sezónu,ale Samuraj už přestává bavit a jeden by řekl,že tato postava už vše řekla a čekáte,kdy ho někdo sejme z toho skútru:)85% ()

Série 3 (2020) (S03)

Třetí série je jednoznačně nejvíc konzistentní a drží dobře jako celek.Opět je tu snížení dílů ,což nevím proč,ale budiž.Jak jsem u prvního dílu psal,rozloučíme se s jednou velkou postavou.Super tah.Díky málo dílům jede děj na plný pecky a žene diváka ke konci.Bohužel postava Sara Monaschi je tu odfláknutá pěkně a vidíte ji snad pár minut.Jinak se tu hodně umírá,což už jsem psal taky,nesmíte jet všechny série naráz nebo Vám to přijde hodně nevyrovnaný,když v jedný sérii než zemře postava máte 10 dílů a zde stačí jen jeden díl pomalu na všechny.Přibylo jak je nějakým zvykem více hudby,jinak je tu vše při starém.Kamera a výběr motivů či budov má stále tu jiskru.Pár intrik a nejvíc času zde měl Cinaglia a v důsledku to pěkně zapadne.Pěkný tahy a skvělý konec,což u seriálů není standartem. ()

Jubileum (2020) (S03E01)

Co jsem nesnášel ve druhé sérii,jsem zde dostal na konci dílu.Nejhorší co na tom celém je,pokud pojedete seriál naráz.Je to prostě až moc zrychlené.Bohužel seriál od 10 dílů,8 dílů..má tahle třetí série jen 6.Což na koneční řešení může být proklatě málo a celý seriál vyzní do ztracené atmosféry.No nechám se překvapit. ()