Reklama

Reklama

Suburra: Krvavé předměstí

(seriál)
  • Itálie Suburra: La Serie (více)
Trailer
Akční / Krimi
Itálie, (2017–2020), 19 h 29 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Carlo Bonini (kniha), Giancarlo De Cataldo (kniha)

Hudba:

Scott Morgan

Hrají:

Filippo Nigro, Francesco Acquaroli, Alessandro Borghi, Adamo Dionisi, Giacomo Ferrara, Claudia Gerini, Eduardo Valdarnini, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Videa (2)

Trailer

Recenze (34)

Happens 

všechny recenze uživatele

První dvě řady byly boží. Totální nářez v podsvětí Říma. Ani si seriál nesnažil hrát na Gomorru. Jel si svoje intrikánství, víc sahal do politiky a církve. Všechno s napětím, nábojem, přiměřeně celkem, až do momentu třetí série. Studie hlavních postav nabírá na obrátky, změny jsou uvěřitelné, ale ten konec? Seriously? O čem bude čtvrtá řada? U Odinových krakvců... ()

DaViD´82

všechny recenze uživatele

Celovečerní Suburru považuji za jeden z filmů dekády, seriálovou podobu Gomorry zase za jeden z nejlepších seriálů vůbec. A tento seriálový prequel odehrávající se během tří týdnů výše uvedené kombinuje a to od tvůrčího týmu celovečerní i seriálové verze Romanzo Criminale. Proč to však komplikovat a rozepisovat, když to lze vyjádřit stručně a jasně; tohle má veškeré předpoklady být právě novou Gomorrou. A v zásadě se dá říci, že to tyto předpoklady naplňuje. Zvlášť když jí to nekopíruje, ale jde si to vlastní cestou vyšlapanou právě celovečerní Suburrou. Zaměřuje se to tedy na komplexní (jestli se vám narativních linek ve filmu zdálo příliš, tak tady jich je v jedné každé epizodě ještě více; a všechny fungují samostatně i jako nedílná součást mozaiky) a syrový vhled do mafioánsko-politicko-církevní odvrácené tváře Říma; od naprosté spodiny mafiánských podržtašek až po politické špičky. Jediný větší zádrhel je obsazení některých rolí, kdy několik málo protagonistů své party nezvládá. Což bije do očí o to více, o co si to ti ostatní dávají levou zadní. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Původní, filmovou Suburru si pamatuju jen velmi matně, ale vím, že to byl neskutečný nářez. Chápu, že některé věci, herce i konec udělali tvůrci jinak, což vlastně vzhledem ke druhé sérii ani dost dobře jinak nešlo, ale s čím jsem měl já osobně největší problém, to byl fakt, že jsem se v ději místy ztrácel. Kvůli tomu jsem taky několikrát měnil hodnocení, ale poslední dva díly mně utvrdily ve faktu, že ta trojka by asi byla moc málo. Není to nejlepší seriál na tohle téma, co jsem viděl, na druhou stranu, drtivou většinu ostatních strčí hravě do kapsy. Tak proč tomu nešoupnout čtyři hvězdy. ()

cpt.Lynch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Italové umí organizovaný zločin jak v reálu, tak hlavně poslední dobou na plátně. Seriál stejného ražení jako Gomorra a filmový jmenovec. Není zde jediná kladná postava, jen větší a menší zmrdi, kteří se řítí ke své neodvratné zkáze. Na začátku jsem měl pocit, že už jsem za poslední dobu italských mafiánských seriálů přesycen. Ten pocit odezněl a já se zase nechal vtáhnou, do téhle krvavé a špinavé jízdy, ve městě které nikdy nespí. 4,5* pod druhé sérii jdou s celkovým hodnocením na 4* ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

filmovou Suburru považuju za jeden z nejlěpších evropských filmů posledních let,tudíž nebyl důvod se netěšit na tu seriálovou,navíc v produkci Netflixu,který zřídka kdy sáhne vedle.Těsně po shlédnutí posledního dílu musím ale uznat,že tentokrát to není až tak trefa do černého.Jsou tu sice známe postavy,děj je taktéž známý,nicméně dohromady to úplně nefunguje jak by mělo.Je tu sice mnohem víc prostoru pro jednotlivé figury,emoce tu jsou také (i když pro mě méně uvěřitelné než ve filmu),ale jinak za mě seriál bojuje se spoustou hluchých míst a působí někdy až nepříjemně roztahaně,skoro až nudně.Pro mě osobně tedy spíš zklamání.Seriálová Suburra není vyloženě špatná,každopádně mnohem raději sáhnu po té filmové a od Netflixu po jiné sérii...60% ()

Galerie (88)

Zajímavosti (1)

  • Seriál vznikl v koprodukci italského Netflixu a italské televize RAI. Jedná se zároveň o jejich první koprodukci. (ČSFD)

Reklama

Reklama