Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

Plaque

Už viac raz povedané, platí. Nie je to veľkoleposť Statočného srdca, za to však tento film zdobia príjemné kulisy, hodnoverné kostýmy a hlavne veľa stredovekej mäsiarčiny. Nakoniec teda veľmi fajn spracovanie, ktoré určite nenudilo. ()

Marcas

Upřímně, moc jsem od toho nečekal, takže o to víc jsem byl překvapen tím, co jsem dostal. Tvrdé, kruté, ale pravdivé zobrazení doby ve 14. století. Rozjezd filmu je na mě trochu pomalejší, ale o to silnější je závěrečná bitva, která je skvěle natočená a v dnešní době jedna z mála takto skvěle natočených středověkých bitev. Ačkoliv nejsem velkým fanouškem téhle tématiky, tak přesto tento snímek mohu jedině doporučit. ()

pafka

Prvni pulka byla omacka, co byla neslana nemastna a moc jste o ni nestali. V ted ruhe uz zacalo o neco jit a taky to bylo daleko lepsi. Ale zachranit film tim, ze se tam patnact minut rezou chlapi, strika jim krev ze vseho moznyho, to sice podarene bylo, ale lepsi film to proste nevytvorilo. Prumer. ()

matys12

Film, který jsem docela dlouhou dobu odkládal s tím, že me nebude bavit (myslel jsem si, že po tom, co jsem viděl Krále od Davida Michôda mi tento snímek vubec nesedne). Hodně jsem se zmílil. Skvělé herecké výkony, vynikající dobové stvárnění jak bitev, tak života na panském dvoře, krásné exteriéry a interiéry. Přes to vše to pro mě stále nebylo na 5 z 5. Pouhé zmínky na konci filmu, jak to bylo dál mi nestačily a po skončení filmu jsem se zkrátka cítil nenaplněn. Long story short komu se líbil Král s Timothée Chalametem, tak Král psanec určitě nebude sáhnutí vedle. ()

Gig

Po čtvrt století jsme se nepřímo vrátili k pokračování příběhu o Williamu Wallacovi. Tedy ne o něm, i když film k povstání odkazuje a navazuje, ale o událostech ve Skotsku a osudu země. Dostali jsme barvitý příběh Roberta, skotského trůnu a osud Skotů. Konečně vidíme, že středověk nebyl černobílý, špinavý, jak nám překládají poslední dobou seriálové produkce. Vidíme zase hory, zelené údolí, slyšíme dudy, máme pocit, že jsme ve Skotsku na počátku 14.století. Lidí jsou barevní (myšleno barevně odění) a nevidíme jen film přes "hnědý-šedý" filtr, No barevní... Ehm. Všiml jsem si na tržišti nějakou černou ženu prodávat. Tak přece tam vtěstnali nějaké lidi tmavé pleti, aby splnili aspoň nějaké kvóty. Nemám nic proti lidem různých ras, ale tohle se v historických filmech, kde nemají co dělat, stávat nemělo, Kdyby se to odehrávalo v Africe ve stejné době, neřeknu nic. A nejedná se o divadelní hru. Tam by mi to taky nevadilo. Ale to jsem se zase nechal unést. Překvapil Chris Pine coby Robert. Čím stárne, tím je přirozenější a uvěřitelnější. ()

JohnCoffe

Středověk jak piča. Syrovost, špína, bláto. Tak si to představuji v reálu. Druhý skvělý historický kousek od Netflixu. ()

sharka.68

klobouk dolů před starým "Kladivem na Skoty"...jeho střelba z luku byla naprosto příkladná a bez chyby.. (Edward I.) ...a Černý Douglas, to by byl oříšek pro kvalitního psychiatra.... ()

Merenre

Nejsou Skoti už trochu unavení, že jejich velké hrdiny musí furt hrát přibuznělí amíci? Gerald Butler neměl čas? Ten se pro tyhle věci narodil... pak tu byla nějaká snaha o navázání na slavnou tradici bitevních proslovů (viz Statečné srdce), bohužel promarněná. Ale až na tyto drobné výtky celkem kulervoucí biják (tohle slovo je pro to vlastně dokonale příznačné). Zatím jsem to teda sjel jenom v angličtině tak mám především vizuální zážitek. Až budou titulky nebo ideálně dabing, tak si to určitě zopáknu a doplním hodnocení. P.S. tak jsem to sjel znova a dávám pět...ne že by to bylo tak naprosto bezchybně dokonalé, ale v touze, aby to rozjelo trend alespoň takto dobrých historických filmů. škoda že náš nový žižka je už teď provalený jako totální šajze. ()

kreion

Byť to o 30 minút dlhšie, dám tomu 5. Takto to zostáva na 4, ale určite sa oplatí pozrieť - aj keď druhé Brave Heart sa nekoná. Mug and blood. ()

uhlerado

Skvelá hudba, chariz herci a dielňa netflix. Statočne pokračovanie statocneho srdca bez zbytočného pretahovania a zakrucania. A moje srdce pistalo a vzdavalo vďaky nedelnemu večeru so skvelým filmom s peknou naturalnou kamerou ()

werxix

Že by konečně začala pravá éra Netflixu? Pokud půjde vývoj tímto směrem, tak budu jen rád, a myslím, že nebudu sám. Víc takových historických filmů! ()

WUTEN

Do you remember me? What is my name? What si my fucking name??? Douglas. YEEEAHHHH!!!!! A byl na kaši rozdrcen. Tady byli vybrány snad všechny perly z Chammurapiho zákoníku který se řídí principem "Oko za oko, zub za zub". Čím více jste Skoty utlačovali, tím více se sjednocovali. Jejich síla byla v pospolitosti a k lásce ke své zemi a národu. Nic lepšího o válce Skotů proti Angličanům za posledních pár let neviděl. Scenérie a průlety kamerou mezi skalními výběžky a kopci vás vezmou do nitra Skotska. Herecké výkony na vysoké úrovni, bitvy se odehrávali opravdu brutálně, herci vydali maximum, hlavně Douglas. Napětí tam moc nebylo protože se dalo čekat co se stane v příští scéně, možná na pár okamžiků jinak se to dalo předvídat. Ano je pravda, je tam dost akce, divák se nenudí. Celkově za scenérie, hudbu, herecké výkony dávám 4*. ()

Kushina

Naprosto skvělý historický film ze středověku, kde na jedné straně meče Anglický král a na druhé straně meče král Skotska, který se snaží dobít zpět svoji zem. Od začátku až do konce byl film opravdu výborný a měl hloubku. Jak příběhově tak hudebně tak herecky se mu moc filmů rovnat nemůže. Bohužel mě zklamal ten konec, který vlastně uřízli a dodělali příběh "textem". Klidně s chladnou hlavou bych si dal o 2 hodiny déle, jen abych viděl jak to skutečně dopadlo, ale i tak je to prostě něco, co mě baví. 75% ()

hony23

Tam kde Statečné srdce končí, Outlaw King začíná. Ve srovnání s Gibsonovým velkofilmem sice pokulhává, ale pořád jde o solidní středověkou řezničinu. Je až s podivem, že po tom všem dnes dokáží Skotové a Angličani žít spolu v jednom státě a rozhodně bych dnešním Britům doporučil, aby k dosažení hladkého Brexitu do Bruselu poslali někoho jménem Douglas :-) ()

jjjerry

Velké příjemné překvapení. Historicky relativně přesné, není tam moc nesmyslů. Občas nějaká nelogika aby to diváka bavilo se dá zkousnout. Na konci nejvíc zklamalo, jak byl princ "za padoucha" a musel skončit jako padouch. Takhle by to historicky nevypadalo (zesměšnění, chyběla družina, respekt atd). Trochu tomu chyběla větší hloubka a propracovanost na 5* ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace