Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

Saxos

Statečné srdce je prostě srdcovka, ale Outlaw King pěkně šlape na paty. Nechybí nic. Intrikující šlechta, vyjednávání, boje, i ta láska tu je. Trošku slabší soundtrack. Bude třeba ho neposlouchat. ()

FireOfFilth

Parádní historická podívaná. Krásná kamera, dechberoucí scenérie a krásna hudba. Herecké výkony na velmi solidní úrovni, některé postavy si divák zamiluje a jiné nenávidí. Takový nějaký historický film mi v posledních letech chyběl. ()

Scaevola

Velice povedený historický snímek má vše, co je potřeba, a to od relativní dějepisné přesnosti, skvělého řemeslného zpracování, až po věrohodné bitevní sekvence a nádherné scenérie. Proč tedy nehodnotím výše? Protože filmu chybí něco, co by chytilo za srdce a cloumalo jím, až by se napětí nedalo vydržet. Taková uměřenost je sice obdivuhodná, ale pokud fanaticky nefandíte Skotům, vlastně je vám jedno, jak děj dopadne, protože ani titulní král ani jeho anglický protějšek nejsou dostatečně výrazní, aby vás strhnuli na jednu či druhou stranu. ()

hrdygay

celkom dobry historicky film, ktory bol nepriamym pokracovanim statocneho srdca, nebyt netflixu, zrejme by nevznikol, v kinach by s urcitostou prepadol ako kazdy historicky film za poslednych 10 - 15 rokov, vdaka filmu som sa viac dozvedel o historii skotska, jebacka florence pugh ukazala kozy a chris pine ukazal vtaka, vyhonil som si na nich 6/10 ()

Montcalm

Žiaľ očakával som podstatne viac dostal som len priemer, ničím originálne, predvídateľné a ten koniec to zaklincoval. Chýbali mi silné momenty a zvraty vďaka ktorým by mi film utkvel v pamäti. Kladne však hodnotím hlavne výpravu a kostými. ()

kolly13

Dobrý film na večer s pivkem a uzenkou, leč za dva dny o něm nevíte. Charisma Chrise Pinea, naturalističtější bitvy a úchvatné záběry - je málo na takovou poctu Skotsku a jeho lidu s bohatou historií a vůlí rebélie. ()

Ronkar

Režisérky dobře zvládnuté, výprava naprosto dostačující a finální bitva je výborně natočená. Pokud máte rádi historické filmy z této éry, mohu doporučit a měli byste být spokojeni. Středověké reálie jsou násobně uvěřitelnější než v jiných filmech a herci jsou kvalitní. Chybí tomu sice větší emoční napojení na hrdinu, ale jeho holka je teda už od pohledu mňamozní kočička :) Navíc ty nepravosti a brutalita, jakou páchají Angličani na Skotech vám prostě nenachá v klidu a budete hrdinům fandit až do finále. Sečteno, uspokojilo očekávání. Aktualizace: Po druhém shlédnutí tomu dávám tu 5 hvězdu.  Přece jen jsem napoprvé příliš srovnával se Statečným srdcem, které je ve své romantické rovině trochu jinde. Tenhle film si plné hodnocení zaslouží. ()

Perunwit

Jak nemusím provařené Statečné srdce, tak tohle se mi velmi líbilo. Robert je sympaťák, ne jak vypelichanej Mel a to je jeden z hlavních předpokladů úspěchu pro mě osobně. Příběh je klasická historie Evropy, ohánění se křížem, korunou a proměnit vše ve sračky a smrt, tam nic nového nečekejte. Konec střízlivý a beze snahy spláchnout výkaly středověku naleštěným prdem. Na závěr této kopromilné recenze mi nezbývá, nez doporučit všem milovníkům historických románů, mezi něž se nepočítám a přesto jsem se nechal na dvě hodiny s chutí strhnout hrdinným bojem Skotů za svobodu. ()

Mancunian

Akční scény byly super. To ostatní bylo jako na houpačce, kdy něco nevadilo, něco bavilo a něco bych z fleku vypustil. Každopádně závěrečná bitva byla velmi povedená. ()

Saroman

Bezpochyby nejlepší historický válečný film poslední dekády. Do posledního snímku a do posledního herce zajímavý a bezchybný. 100% ()

bonovox

Netflix opäť boduje s ďalším skvelým historickým filmom. Príbeh o škótoch bojujúcich s anglickým nepriateľom je svižne natočený s výbornou výpravou, kamerou, hercami a hlavne s geniálnymi vojnovými scenami. Ak by bol film ešte dlhší ako mal byť nebolo by to v tomto prípade na škodu. 80% ()

DaNvYto

Čekal jsem od filmu asi rochu něco jiného. Vpodstatě nic nového jsme neviděli, mix filmových předchůdců a chyběla tomu bitva u Bannockburnu. Přitom obsazení a kostýmy a výprava měla na víc. Někde se stala chybka. ()

Crust

Šmakózní historická řezničina o životě skotského krále Roberta The Bruce z produkce Netflixu pro všechny fanoušky filmových děl jako Braveheart, Game Of Thrones, 13th Warrior (se všemi těmito počiny sdílí i spoustu stejných herců), ale třeba i Ironclad. Původně to bylo za mě jasných 5 hvězd za zábavnost, syrovost, reálie/prostředí, výpravu a historickou věrnost, kterou ale v závěru trochu nahlodalo vyústění závěrečné bitvy (nebudu spoilovat), díky čemuž jsem strhl půlhvězdu, na které se ale na ČSFD nehraje, takže jsem se rozhodl zaokrouhlit nahoru zpátky na 5 :) ()

marrrrian

Pozerať sa na to dá. Ale každé trochu kritické oko zaplače. Chris Pine podáva nepresvedčivý výkon a ani na sekundu film nepotiahne. Výborné vytrhnutie z jeho neherctva je šialená a o mnoho výraznejšia postava Aarona Taylor-Johnsona a finálna bitka. To bol správne špinavý stredoveký bonbónik. ()

KolarikKing

Tak tohle já můžu. Výborný historický snímek, který na mě zapůsobil možná více než Statečné srdce. Už jenom ten jednozáběrový začátek byl famózní. Chris Pine konečně v roli, která mě bavila a také konečně ukázal svoje herecké schopnosti. Hodně se mi líbili i Aaron Taylor-Johnson a Florence Pugh. Jsem rád, že se tvůrci nebáli trošku přiostřit a přidali pořádně na surovosti. Závěrečná bitva je krásně špinavá, drsná a krvavá. Když Netflix sem tam vypustí nějakou podobnou historickou pecku, vůbec se nebudu zlobit. 9/10 ()

swenyx

Král psanec by byl super jako seriál, kde by bylo jednoduše více času na to se pořádně seznámit s postavami a zároveň nikam nepospíchat kvůli omezenému 2. hodinovému limitu. Takhle tomu bohužel nemůžu dát víc než 3, kdybych to třeba porovnal s Last Kingdom nebo s Vikingy, tak to je prostě minimálně o úroveň dole, kvůli tomu, že tam jsem měl čas na všechny postavy a nemusel jsem se dívat na speedrun velkého příběhu do 2. hodin. ()

veverysiak

Rozhodne menej divácky pútavé ako Statočné Srdce, o to viac realistické a uveriteľné, mám rád historické veľkofilmy, z ktorých sa rinie krv, špik, špina a smrad, lebo to bol stredovek, keď sa k tomu pridá aj zrozumiteľný príbeh, je sa na čo kukať, takže 80%. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace