Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

kotilion

Mackenzie se před dvěma lety proslavil výborným filmem Hell or High Water, který bojoval o oscary a osobně ho řadím k nejlepším snímkům 2016. Proto jsem se na Outlaw King velice těšil. Film pojednává o odporu proti britské koruně, vedenou skotským králem Robertem Brucem. Historicky film navazuje na Statečné srdce (Braveheart) s nímž má mnoho společného. Outlaw king je syrový a brutální. Mocenské spory, střety či vraždy jsou zachyceny bez přikrášlení. Kostýmy jsou skvělé, výprava je epická. Rozpočet jde na filmu vidět. Výpravnější historický film letos neuvidíte. Bitvy mají skvělou choreografii, jsou brutální a přehledné. Film je zrežírovaný velmi sebejistým a vizuálně podmanivým způsobem. Role Roberta Bruce se ujal Chris Pine. Skotského krále zahrál dobře, ale přišlo mi, že mu scénář nedával tolik prostoru pro výraznější herecký výkon (jako například v Hell or High Water). Největší problém filmu vidím ve struktuře příběhu a skladbě scén. Tempo filmu není nikterak závratné, ale stane se zde spoustu příběhově důležitých událostí a dialogů, na které bezprostředně navazují další. Události a příběh postrádají šťávu a jakmile se stane něco, co má vyvolat nějaké emoce či napětí, následuje střih a sledujeme další scénu, která hýbe dějem. Film nám nedává čas zpracovat a vstřebat viděné. To mi bránilo, jakkoliv se s postavami sblížit, či film emocionálně prožívat. Původní verze filmu, které byla promítána na festivalu, měla o půl hodiny déle. Verze na Netflix se stříhala a z filmu to jde cítit. Outlaw King je dobře natočený film se skvělými bitvy a dobovou výpravou, který mě ale nikdy zcela nepohltil ani na mě výrazně nezapůsobil. 6/10 ()

waska

Perfektní historické drama s překvapivě skvělým Chrisem Pinem. Ten, čím je starší, tím je lepší herec. že Netflix umí udělat dobrý film, začíná být pravidlem, budiž toho svědkem tento historický snímek. I ostatní herecké obsazení se povedlo, Aaron Taylor-Johnson je v roli naprosto boží, mladá, pro mě zcela neznámá Florence Pugh k sežrání a dovede si někdo představit v roli krále Edvarda někoho jiného a ještě lepšího než Stephena Dillanea? Já ne. Snad jen Jasona Robardse. Navíc výprava, kostýmy, zbraně... Prostě dokonalost. ()

MilesTeg

Výborné, dobrý Pine, vynikající Aaron, roztomilá Florence, ale trochu nevýrazný Dillane jako král Eduard. Legrační obsazení Jamese Cosma oproti jeho roli ve Statečném srdci. ()

rublik05

Volné pokračování filmu Statečné srdce, kdy se dozvídáme o dalším pokračování skotské revoluce po smrti Williama Wallace vedenou skotským králem Robertem Brucem (Robert I.). Musím uznat, že mě film mile překvapil. Jasně, se Statečným srdcem se to nedá srovnávat, přesto film dokonale vykresluje tehdejší poměry ve Skotsku, jednotlivé postavy i z části život samotného Roberta. Film má dobrý spád, dějová linka se po celých 2 hodinách nikterak nezadrhává, pouze mně osobně ta první část, kdy se nic moc neděje nějak extra nesedla. Souboje taktéž výborně natočené. Dialogy dávají smysl a herci zvládli své role perfektně. Trochu mi vadil představitel hlavní role Chris Pine, ten občas lehce přehrával. Jinak se filmu nedá moc co vytknout a Netflixu přeju mnoho dalších povedených filmů, kterým Outlaw King bezpochyby je. 8/10. ()

ER

Je to téměř trademark Netflixu...vezmou téma,k němu připasují vzor, podle kterého film natočí a vypiplají ho vizuálem a solidní atmosférou. A prozatím jim trh nahrává, jelikož se trefují do nabídky, jako v případě tohoto filmu. Jen tak dál,pokud se u toho nenudím ,byť nejde o světobornou produkci. ()

Likan7

V momentě, kdy se film začal rozjíždět... byl konec. Pro milovníky dějin bude film určitě zážitek. Pěkné scenérie, výprava, kostýmy, jenže pro filmového fanouška je Outlaw King šíleně roztáhlou a nudou podívanou, která nenabízí skvělé herce, o které by se film mohl opřít, ani strhující akci, ba co víc Vám přichystá jen jednu bitvu. ()

netWoor

Tak trochu pokračování Statečného srdce nemá velikost svého předchůdce, což přikládám zejména ne tak charismatické hlavní postavě. Herci mě na tom vlastně asi bavili nejmíň, ale jinak fajn ... ()

bearmeedek

Velké překvapení a spokojenost. Opravdový velkofilm s nádhernými lokacemi. Na kostýmech a scénách se taky nešetřilo. Bitvy a různé řežby podány naturálně. Mile mě překvapilo, že bitva byla podle starých pravidel, od A do Z. A ne nějaká "umělecká" náhražka, kde se několik úderů roztáhne zpomalenými záběry na pár minut. Jinak souhlasím s tím, že do plné palby tomu ještě něco málo chybělo, ale není to kinofilm a je to hodně dobré, takže bez další kritiky. ()

samkko

7.9/10 páni, tohle jsem fakt nečekal. Netflixovský historický životopisný film. Jo, takhle to zní fakt nudně, přesně tohle jsem si říkal a šel do toho vlastně jen kvůli přítomnosti F. Pugh. Taky jsem měl za to, že Chris Pine nedokáže utáhnout celý historický biják a že to bude prostě jen letmá slátanina všeho co už tu bylo. Ve zkratce jsem se ve všem zmýlil a film si dost užil. Pine hrál naprosto skvěle, dalo by se říct i bezchybně, prostě tak, jak mu scénář umožnil. Příběh je, i když o Skotské historii nemáte žádné tušení, dost zajímavý a poutavý. Pár epických bitev se zde odehraje a sem tam je i nějaká ta krev vidět. Bohužel ji není dost a dost není ani barbarského násilí. Zbytek hereckého obsazení je velmi příjemný a vizuální stránka taktéž není úplně k zahození. Jo, přes mé očekávání je to fakt dobrý film, takže mohu s čistým svědomím doporučovat. ()

Dandy95

Na tenhle film jsem se po Hell or High Water hodně těšil. David MacKenzie opět ukazuje hned v úvodní cca 8-minutové nepřetržené scéně, že s vizuálem a technickým zpracováním si rozumí na výbornou. Bohužel jeho scénář a vyprávění tady pro mě drhne. Víc než půl hodiny strávíme expozicí, ale i tak mám problém se v půlce filmu orientovat v motivech, všech postavách a stranách. Plus relativně časté scénáristické přeskoky a zkratky (pravděpodobně vinou přestřihu před uvedením na Netflix) jsou místama hodně na oko a balancuje se na hraně logických souvislostí. Naturalisticky zpracované násilí je tady na můj vkus už moc. MacKenzie by mě v téhle oblasti okouzlil mnohem víc, kdyby přehodnotil, co je lepší nechat na divákově představivosti a co explicitně ukázat. Herecky super, až na Pineův náhodně on/off skotský přízvuk a malinko přehnaného Billyho Howlea. Podtrženo sečteno, jako celek je to "mehhh", ale i přes všechny nedostatky se budu moc rád těšit na MacKenzieho další film, protože tvůrců jako je on je po čertech málo. ()

Brooks

Materiál na minisériu zostrihaný do dvojhodinového filmu. Logicky tým trpí plynulosť deja, ktorý má príliš trhané tempo a predovšetkým vzťahy medzi postavami, ktorým sa nedostáva dostatočného prekreslenia. Aby vzťah Roberta a jeho manželky fungoval tak, ako som si predstavoval, potreboval by viac spoločných scén v úvodnej tretine. Tá sa pokojne mohla natiahnuť na hodinu a až po nej mohla nasledovať Robertova rebélia. Toto skrátenie stopáže pre mainstreamového diváka nebolo dobrým dramaturgickým ťahom, pretože takto veľkoryso podaný, audiovizuálne opojný a kvalitne zahraný (výhrady možno mať len voči princovi Eduardovi Billyho Howlea) historický film z čias vrcholného stredoveku, ktorý je naviac histórií vrámci medzí verný, si zaslúžil plnohodnotný emocionálny prežitok. A ten sa nedostavil. ()

Terminer

Po poměrně dlouhé době opravdu povedený historický film. Konverzační a bitevní části jsou zde rozvrženy rovnoměrně, takže nikdo nemůže říct, že se jedná o nějakou akční kravinu. Herci byli velice dobří, uměl bych si i představit, že by Chris Pine získal za svou roli nějaká ocenění, ale vzhledem k tomu, že tento film produkoval NETFLIX, tak to asi nevyjde. Každopádně to na kvalitách filmu nic nemění. ()

Shitonit

Dobrej film, kterej mě nebavil. Asi to bylo jen tím, že jsem krátce před tím prožil dokonalýho Arna, takže Outlaw King byl poněkud ve stínu. Asi jako když jdete na dobrou veganskou večeři totálně nažraný mexickejma stejkama. ()

celticek

Dá se na to podívat. Někdy se to tváří jak film pro tv, jindy záběry jak z National Geografic. Scéna "bodlák" + závěrečná bitva mi připadaly jak vystřižené ze Statečného srdce. Jinak je to ale fajn. No, teda konec taky zklamal. Mohlo to být ještě víc věrnější, škoda no. ()

Maniik88

Prekvapivo celkom dobrý, verne podaný historický film, ktorý pokračuje zhruba tam, kde skončil môj najobľúbenejší film Statočné Srdce. Lokácie krásne, herci vybraní dobre, Škótske a Anglické pravé xichty. Dokonca otec Bruca hral aj v Statočnom srdci. Čo mi vadilo bol úvod. Taký nemastný a neslaný. Dôvody pre druhú rebéliu mi trochu unikli. Potom bol Bruce strašne naivný a hlúpy a vyzeralo to s ním zle. No posledná tretina a hlavne záverečná bitka boli super. Tá posledná bitka v blate patrila k tomu najlepšiemu z historických filmov. ()

boo-boo

Za tú chlapskosť, špinu a vôľu, na ktorej celý projekt stojí, si Outlaw King tie 4* zaslúži, hoci je možno na vkus bežného človeka až príliš priamočiary a divák mu musí ísť hodne naproti, aby sa dokázal naozaj vžiť. Ale zas na druhú stranu, dalo nám to Florence Pugh a to už je čin záslužný sám o sebe. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace