Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Jillen

Bez komentáře...Michaele, hlídej si a opatruj si svoje Transformery a především Ostrov, to sou totiž jediné dva filmy, které mám od tebe upřímě rád. Dávám 15% ()

MikO_NR_1909

Will Smith s rozkošnými ušami a Martin Lawrence so zábavným ksichtíkom "povyšujú" túto hluchú a rádovú béčkovinu na niečo... zábavnejšie, na niečo, kde keby hrá iná ústredná dvojica, hodnotenie by išlo k jednej hviezdičke. Asi toľko. ()

numi

Po fantastickém rozjezdu, který slibuje excelentní podívanou plnou svištících kulek a dokonalých autohoniček, najednou Michael Bay zpomalí a natáhne film hodně moc přes dvě hodinky. A v tom je problém. I druhá půlka filmu sice je efektní, zábavná a protkaná skvělým humorem a ostrými dialogy, jenže už je to pořád to samé dokola. Akorát že zabalené do jiného kabátu. Zkrátit druhou půlku o půl hodinky a bylo by to za čtyři. Takhle zůstane jen na třech. [duben 2006] ()

Sawyer815

Jasně,že je to jen popcornovej kýč,ale bavil jsem se fakt parádně.A to přeci jde.Honička na dálnici je nezapomenutelná. ()

buldock

Ukázka skvělé Bayovy akce (mimochodem takovou akci umí jen on) , musím vyzdvihnout hlavně tu akční sekvenci na dálnici , nádherná rotace kamery při přestřelce s Jamajčany v domě a samozřejmě závěrečná honička v autech na kubě , přitom všem samozřejmě nechybí fůra hlášek , nádherné kamerové filtry (což u Baye není nic nového) a hlavně 147 minut popcornové zábavy a nic jiného v tom nehledejte , tak vypnout mozek a jdeme na to! Ale pořád nechápu co se lidem na tomhle výborném filmu nelíbí? Pro mě nadupaná záležitost , Michael Bay forever! Film: 86% ()

rarak

Spousta trapných fórků a nepřehledné akční scény. Áčkovou či béčkovou akční komedii si představuji úplně jinak. ()

Bat55

Skvelo som si tento filmík užil, síce už nedosahuje kvalít prvého dielu, ale je to opäť hláškovica ako má byť. Bayova uchýlka sa tu prejavuje už v nadmernom množstve, čo niekedy vyvoláva trápne scény. Martin Lawrence a Will Smith opäť hláškujúci policajti, ktorým je fuk,čo si o nich ľudia myslia. Technicky skvelá komédia, ale všetky tie výbuchy a hlášky už omrzia, nenadchne to ako skromnejšia, ale lepšia jednotka, dokonca ani v humore nebola lepšia. Ale moje pocity sú jasné a pozitívne, užil som si to a myslím, že to je u Baya podstatné. /75%/ ()

blackrain

Akční pecka, která mi nedala vydechnout a ani nevím, jestli tu byl nějaký okamžik na vydechnutí. Pořád se něco děje. Film je akcí našlapaný. Můžu říct, že jsem si užila divokých honiček v autech, výbuchů a nejrůznějších přestřelek. Prostě jsem se bavila a o to tu jde především. ()

kaylin

Je to prostě pokračování dvojky. Bay chce být ještě velkolepější, ale v podstatě se jen opakuje. Je zde ještě více zpomalovaných záběrů, ještě více techniky a málem se zapomnělo na to hlavní - parťáctví. Ale hlavní dvojce to naštěstí zachraňuje a pořád zde má několik světlých a zábavných momentů, kterými si vás získají. ()

raimi

Takhle to dopadá, když se Bayovy povolí otěže. Nechá souložit krysy, rozřezávat mafiány a zdemoluje polovinu Miami, což je mu málo, a tak si pro jistotu ještě zajede do Kuby. ()

ben666

Prostě pecka. Zábava od začátku do konce, něco, co se dá zkouknout i víckrát a ta legrace prostě neomrzí. Perfektní akce nabitá vtipem, který si užíváte společně s napětím. Lawrence i Smith jsou nezapomenutelní parťáci a vždycky přijdou s něčím, co člověka rozchechtá. Tady se Michael pořádně vyřádil. ()

Remedy

Jeden z nejvýbušnějších a nejšílenějších sequelů, co kdy vznikly. Pokud přistoupíte na Bayovu hru a dokážete se na to dívat s královskou porcí nadhledu, nemůžete být ve výsledku zklamáni. A taky jeden příklad za všechny, kdy jsem zhlédnutí odkládal v důsledku pohoršených reakcí z mého diváckého okolí. A špatně jsem to vyhodnotil, protože jsem si to na UHD až zvrhle užíval. Brutální, bizarní, místy až nevkusná blockbusterová šílenost, ve který šukaj krysy na misionáře a kde se Martin Lawrence libově sjede (a ještě omylem, chudák) dvěma tabletama extáze. Trochu se za sebe stydím, ale jinak než na plnej počet zkrátka nemůžu. [85%] ()

YURAyura

Jestli se chcete 2 hodiny nudit nad vycpelymi ftipky a velkolepe bombastickym explozemi a nahanackami, tak jenom vzhuru do toho. Jinak bezte radsi na neco rozumnejsiho a qualitnejsiho. ()

katuska138

Říkejte si co chcete, ale mně se tenhle díl líbí ještě víc než ten minulý. Kluci spolu vtípkují o sto šest a nechybí ani dostatek skvělých akčních scén. Já jsem naprosto spokojená. ()

Gann

Mizerové dvojka mě teda sakra zklamala. Vtipný dialogy z jedničky se vytratili, místo toho nastoupili trapnosti a velkolepý akční scény. Za celej film jsem se zasmál jednou a to jen díky českýmu dabingu. Při závěrečným osvobozování jsem se už jen držel za hlavu a nadával si proč jsem se na ten film díval. Zatímco v jedničce byli oba policajti lidi se svýma neřestma a problémama, tady je z Marcuse vyloženě chudák a hlavní zásoba "vtipů" a z Mikea machr na druhou. Jednoznačný zklamání. ()

Skip

Víc akce, víc výbuchů vyhazujících lidská těla, víc rozmlácených aut, to vše vcelku dobře zrežírované, ale co je to všechno platné, když u tohoto filmu platí ono pravdivé: Opakovaný vtip přestává být vtipem. Smith s Lawrencem se prostě opakují a není to již ono. ()

Fanucci

Bay musel mít rozpočet jako prase, protože tak parádní akční scény jsem už dlouho neviděl. Kvůli nim také dávám filmu 3 hvězdičky. Příběh je totiž velice ubohý (hl. akce na Kubě) a stejně je na tom humor i když naštěstí pár vtipných scének ve filmu přece jen je. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí