Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (Cinemart)

pafka

Musim se priznat, ze akcni sceny me bavily. Nacucly me, byl jsem jejich. Ovsem v tricich ta fyzika... vsichni skacou jak blechy, neda se tomu verit. To je indikator sikovnych ci uplne nezvladanutych digitalnich triku. A Arnold? K zamacknuti slzy mozna, jinak pokud tvurci chteji pokracovat, meli by udelat deadline a odstrihnout se od minulosti a zacit trosku jinak. Takhle je to po ctvrty vyvaren ta sama kost, ktera na sobe uz nema ani zbytky masa a morek je taky uz v riti. ()

Prubner

Z celé série uznávám pouze jedničku až trojku, zbytek je trapné vaření z vody, a to se týká i šestky. Za zmínku stojí jen návrat Arnolda a Lindy, noví herci jsou do jednoho castingové omyly, akce je příliš nadsazená až komiksová, místy je dokonce nechtěně směšná až trapná. Triky jsou místy nečekaně špatné a o nelogičnostech v příběhu ani nemluvím. Prosím, nechte už Terminátora spát a vykašlete se na to. ()

Mikecat

Začiatok pokulhával,T-Grace strašne nesympatická a nepekná (porovnajme si 3ku) jej protivník výborný (honorár mal asi slabší,skoro nič nemusel hovoriť :)) film sa rozbehne až s nástupom babičky Connorové a deduška Švarcíka. Prezlečený T-rev9 pred väznicou: "chlapi, nevíte, kde by sehnal vrtulník?"Svarz: "A v tomhle kolabsu jsou zbrane dúležité pro ochranu rodiny.." "Naše šance na prežití je 12%" Dani: "ale není to nula". S príchodom švarcíka začínajú aj vtipné hlášky, napr.: "Vypadaš hrozne" Grace: "aspoň mám kopletní xicht.." Neskôr sa dej aj akcia rozbehne, proste bez Arnolda, to nieje ono, hodne akčných scén a náročných: nad priepasťou priehrady, v lietadle, fakt nadupaná akcia.ps: načastejšia veta vo filme: "Nemúžem tu zústat, musíme pryč!" .ws ()

Muff

Návrat ke klasice. Nechápu ta nízká hodnocení. Od třetího (no, možná čtvrtého) pokračování až po tenhle díl to všechno byla jenom vata. Konečně se Terminátor vrátil k tomu nejlepšímu, co měly první dva díly, a to je dobře. Navíc herecký obsazení šlape na jedničku, Linda s Arnoldem jsou bezchybní a k sežrání a Mackenzie je pěkně ostrá. Všechno tam pěkně šlape, byla radost si zase zavzpomínat. ()

Kinofil

|| R || Paramount || Rozpočet: $185 mil. || USA: $62 253 077 - ČR: 14 218 332 Kč - Celkem: $261 119 292 || Ani napočtvrté od Dne zůčtování se nepodařilo důstojně ani logicky navázat. Aby bylo jasno, mé pořadí dílů je následující - 2,1,3,6,5,4. Tzn. že Temný osud hravě převálcoval Genesis a Salvation (lehký úkol), ale už nezvládl převálcovat někým nenáviděnou Vzpouru strojů (sotva se ji vyrovná) a vůbec nedokázal dohnat 1 a 2, na kterou příběhově navazuje. Ani návrat Sarah, původního T-800, Camerona a ignorace pitomých dílů nezvládá vyčuhovat z bažiny jménem CGI. Opravdu mi to kazilo celý zážitek, jelikož je každá sebe lepší akce "obohacená" o nějaký umělý prvek a my tak sledujeme spíš bitvu pixel vs. pixel než kov na kov. Fyzika a cestováni v čase nikomu hlavu neláme. Nakonec to vlastně dost připomíná Genesis s lepšími herci a méně WTF momentů (je jich tu i tak dost). SPOILER: Fanoušci Dne zůčtování dostanou během úvodních 2 minut facku s jakým způsobem se naložilo s Conorem. Nové postavy se vrhnou do akce během následujících 5 minut a nic moc víc se nedozvíme. Takže scéna "nikam s tebou nejdu" hned střídá "musíme bojovat spolu" bez nějakého vývoje. Ono je celkem fajn, že se šlape na plyn. To by ale akce musela fungovat a vysvětlovací scény v půlce filmu taky. Zkrátka buď se šlape na přepálenou akci nebo se nudně žvaní. Arnie nic moc nepředvede, Sarah na to už nemá (vypadá jako Sharpej) a zbytek postav mě nezajímal. Největší plus dávám za vztah Sarah a T-800, který zabil jejího syna a nyní jí musí pomáhat. Název Temný osud předznamenal, co se s Terminátorem po 2 bude dít a ani Cameron za kamerou (stejně měl plnou hlavu Avatara) a babral Miller na tom nic nezvrátí. 55%. ()

Karlos8

Kde jsou ty 80. a 90. léta? Kde jsou ty časy, kdy premiéra Terminátora znamenala hotovou revoluci ve sci-fi filmech? Kde jsou ty časy... Čas nejde zastavit a je to znát. O nějaké snaze přijít s něčím novým či překvapit diváka, tu nemůže být ani řeč. Vše jede jako za starých dobrých časů, jen vizuální efekty jsou více propracované, auta více létají vzduchem a vše se v poslední době přesouvá do létajících nebes. Jediné, v čem může být pokračování lepší, je akčnost, které je tu požehnaně a divák nemá příliš mnoho šancí k tomu, aby se v průběhu nudil. Jenže to je sakra málo. První a druhý díl již nic nepřekoná a tento snímek mne v tom jen utvrdil. ()

ScarFace_V8

„Protože jestli se pouhý stroj, Terminátor, naučil cenit si lidského života, pak se to snad naučíme i my.“. A jako nepoučitelný svině ženeme svět opět do záhuby! Avšak jiným způsobem než bychom skutečně chtěli vidět na filmovém plátně. Ano, nový Terminátor s podtitulem Dark Fate si bere příklad z moderního světa a všude kam se podíváme to srší feministickým klišé a migrační tématikou. „Budoucnost není dána, žádný osud neexistuje, je jen ten, který si sami uděláme“. No to potěš! Tři pokusy za posledních 10 let a bohužel jen jeden stál za to (Salvation), dobrý osud no. Ale zpět k filmu. Když nenalákáme na Arnolda, nalákáme možná na Camerona na postu producenta a na Lindu zpátky v roli, která jí tolik sluší. A je to právě Sarah, která film opravdu táhne. Celý zbytek pak ale působil strašně vyumělkovaně. Zapomeňte na Skynet, teď máme Geni… ehm – Legion. Ten vysílá Venoma… Omg – už zase jsem to spletl. Moderního zabijáka z roku 2042 s označení Rev-9, se „kterým se nebojuje, před tím se utíká“ nebo „postav mezi sebe Rev-9 a 100 policajtů, tak máš 100 mrtvých policajtů.“. Ehm – tak hlavně pokaždé když se chudák objevil, dostal vždycky šeredně na prdel a to především od naší feministické hvězdy Deus Ex: Human Revolution - Grace. Tuhle ženskou tvrdost žeru postavám jako je právě Sarah Connor nebo Ellen Ripley (Vetřelec), ale Grace vážně ne. A pak to přijde! Časovač ukazuje přesně 1 hodinu, 7 minut a na scénu přichází Arnie! HELL YEAH! Žádný Dieter von Rossbach se však nekonal. Je to přesně ta postava, která vytvořila největší Plot-Twist a zároveň největší Plothole v historii filmů. Otázka: „Co udělá Terminátor, vyslaný Skynetem poté co splní svůj úkol?“. Odpověď by nejspíš zněla „Tohle určitě ne…“. Nevím proč, ale ani efekty mi ve filmu příliš nesedly. Ne že by byly špatné a v každém jiném filmu by vypadaly skvěle, Terminátorovi moderní efekty prostě nesluší. Asi jsem moc rozmazlen školou Stana Winstona. Terminátor je u mne již kultovní srdeční záležitost, kterou by už asi měli nechat spát… Tedy pokud nevymyslí něco pořádného, ale v to už jsem dávno ztratil naději. Nehledě na to, že Cameron neskutečně zanedbal nejlepší příležitosti, dokud měl po ruce herecké obsazení ještě v tom nejlepším věku a plné sil. Neuvěřitelné, že Terminátor 2 je už 29 let starý film. ()

dudo24

Ja tých Terminátorov veľmi môžem. Napriek tomu, že vždy je tá základná zápletka o tom istom, stále vedia vymyslieť obmeny, dosadiť dobrých hercov, zmeniť prostredie a vylepšiť akciu. Linda a hlavne Arnold bol krásny doplnok. Mackenzie Davis sa stala mojou novou modlou ženskej schopnosti a sily. Strašne som sa tešil z jej charakteru. Jeden z najlepších úsekov bola tá akčná scéna v budúcnosti. Teším sa na deň, keď sa vo veľkom začnú robiť spin-offy z rôznych zaujímavých titulov bez toho aby sa to silou mocou snažili nejako spojiť s originálom. Úplne si viem predstaviť samostatný film o začiatkoch povstaleckej armády proti strojom, bez toho aby sa objavilo meno hociktorej postavy z hlavných dielov. ()

Vasyl

Jedna velká honička, ve které je paradoxně nejklidnější částí nelegální přechod mexicko-americké hranice. Jinak tahle budoucnost je ještě horší než ta předtím (které zabránila Sára s Árným), protože jestli je největší tvrďák z přešivších lidí metr padesát vysoká koc co maká ve fabrice na auta, nedopadne to pro lidstavo dobře. ()

vodkasesemte

Nothing happened. Theres no warrning. Day one (během jedné hodiny se všechno změní) everything just stopped. No phones, no power, cities goes dark. There was nukes, tactical EMP strikes, envaded whole world to the war. Milions died. When it was over, they start hunt survivors. Whole body is the weapon. Say it to the ladies. Human civilization will colapse in barbarism. This weapons are vital to protect my (kelly) family. Švancíg to má obráceně - přišel o levý oko a levou paži. Asi zase nějakej nedomrd při čtení Bible nedával pozor. Prostě dostal zadání a ztratilo se to v překladu. Ale máme tu dvakrát shodu, ačkoli terminátoři přicházej o končetiny docela často. Jo, jsem celkem spokojenej, ačkoli začátek byl tradičně lepší a pak to šlo s urovní lehce dolu. Rozhodně lepší než předchozí díl. A to se ani nepozastavuje nad faktem, že do role spasitele postavili nějakou hispánskou pýču - tam to bylo stejné. To už není jen o feminismu, ale výsměch Bohu ()

srolyma

Poslední terminátor se odehrává v Mexiku a v Texasu a hrají tam tři baby, takže taková latino female verze. Ale naštěstí nechybí ani Arnie, který je na celém filmu opět to nejlepší. Děj v podstatě kopíruje již dříve viděné – zlý terminátor zabíjet, hodný terminátor chránit. Není to špatné, ale taky nic extra. ()

rashaverak

Tuctovy akcnak, kdyby v tom nebyli terminatori ale trochu vic aut muze to byt rychle a zbesile (snad by ani nemuselo byt vice aut stacilo pouze Arniemu oholit hlavu), kdyby se auta jeste trochu skladala tak treba transformers. Take nechapu proc stale zdimaji puvodni pribeh s jiz prinejmensim trikrat pretocenym tachometrem, kde casova osa nedava zadny smysl a neudelaji radeji reboot. ()

spoock

Kvalitativne o fous horsi jak T3, ale po tech marnych sragorach je uspech, ze se na to da koukat bez bolesti v hlave. Skoda jen, ze se furt recykluje tema o zabijeni nejakeho vudce budpuci milice. Bylo by hezke, kdyby nekdo prisel s nejakym novym napadem, popravde me mrzi, ze po krachu Salvation nezkusil nikdo navazat na dej v budoucnu. ()

Plaque

Za mňa úplne super pobavenie. Áno, veľa nelogickosti v deji a všetky popieračky fyziky to trochu nabúravajú, ale nič, čo by jeden odchovanec a terminatorofil nevedel prekusnúť. Navyše vykrádačka samých seba dopadla na výbornú a pocta kultu T1 a T2 sa náramne vydarila. Geriatrické komando to takisto zvládlo a tak nezostáva nič iné, než slastne pohmkávať. A posledná hviezda je za odvahu konečne skoncovať s ožužlanou dejovou linkou Johna Connora, ktorého úplne "originálne" nahradila aztécka kráľovná Dani. Tlieskam - už bolo načase! ()

bigjames

Recyklace všech otřepaných klišé z předchozích dílů zkombinovaná s žalostně slabými dialogy a až úsměvnou snahou probudit v divákovi nostalgii, která ale nepřichází, jelikož je tenhle film jako celek prostě slabý. Nebavilo mě to. ()

shaacul

Shlédnuto. Chápu proč měl film na začátku tak dobré recenze a proč neviditelná ruka trhu rozhodla že si na pokračování nevydělal. Je to zoufale digitální (opak T1 a T2) a na pozadí příliž vážné a uvědomělé. ()

TonyHawk94

Po dlhšej dobe vynikajúci Terminátor, ktorý nenudil, a reálne dokázal navodiť atmosféru z prvých dvoch (resp. troch) T-čok, v ktorých sa atmosféra úniku, strachu a schovávania sa dala krájať. Hneď po úvodnej scéne sme v kinách zostali v brutálnom šoku. Atmosféra sa dala krájať aj o cca 7 minút neskôr, kedy došlo k prvému významnému boju ľudí s terminátorom. Rev-9 je brutálne silný, ale za to pôsobivý hajzel, ktorého záver som si vyslovene vychutnal (film so správnym záporákom by mal vyvolať chcenie po jeho zničení/zabití/treste/spravodlivosti, čo by sa malo aj náležite naplniť, a tuto to bolo všetko. Arnold a Linda vo svojich staronových rolách skvelí (pri nejednej hláške Modelu 101 sála vybuchla smiechom). Vo finále je to kopirák jednotky a dvojky, ale žáner opäť posunul trošku ďalej, a najmä, neváhal poslať dôležité postavy doprdele, za čo má u mňa plus, a to veľké. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě