Narcos - Season 3

(série)
USA, 2017, 8 h 53 min (Minutáž: 47–61 min)

Javier Cámara, Kerry Bishé, Damián Alcázar, Pedro Pascal, Arturo Castro, Raymond Ablack, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Juan Sebastián Calero, Taliana Vargas (více)

Epizody(10)

Pravidla se změnila a protidrogový úřad se po krvavém honu na Escobara zaměřuje na jeho následovníky – kartel z Cali. (Netflix)

Pichloza

Je super jak to funguje i bez Escobara a Murphyho. Kartel z Cali je jiný, ale jejich přístup je jako čerstvý vzduch a Peňa má nové a stejně sympatické kolegy Feistla, Van Nesse a později i Salcedu. Na druhou sérii to podle mě nemá, ale s první sérii se to u mě rozhodně dělí o druhé místo. Jsem zvědav s čím přijdou kartely z Mexika. ()

Sweat55

Třetí série je trochu jiná než dvě předchozí a rozhodně to má co dělat s odchodem Escobara a agenta Murphyho. Tempo je pomalejší a první čtyři díly jsem se celkem bál, jestli se to vůbec někdy rozjede. Jenže jakmile začne jít do tuhého, každá další epizoda je lepší a lepší, až jsem měl pocit, že pět hvězdiček nestačí. Znovu se totiž rozjede pekelné inferno plné drsných přestřelek, napínavých chvil a spousty nečekaných zvratů. Pedro Pascal opět zahrál parádně, což vlastně můžu říct úplně o všech. Čtyři kmotři sice nejsou Escobar, u něhož chtě nechtě to charisma a respekt cítíte na míle daleko, i tak ale jde o další skvěle napsané postavy, v jejichž přítomnosti bych se stoprocentně ocitnout nechtěl. Jsem fakt zvědav kam se tvůrci vydají ve čtvrté sérii a pomalu, ale jistě ji vyhlížím jako jeden z nejočekávanějších projektů příštího roku. ()

neo93

Již třetí řada výborného seriálu, jenž nám představuje drogové dění v Kolumbii. Ani po dopadení, resp. po smrti drogového krále Pabla Escobara, se obchod s drogami nezměnil. Naopak všechny oči spravedlnosti se nyní obrací k druhému, nyní už k prvnímu veřejnému nepříteli číslo jedna, drogovému kartelu z Cali. Ten je řízen čtyřmi kmotry, kteří si za dobu, kdy byla téměř všechna pozornost DEA, CIA, kolumbijské policie věnována Escobarovi a jeho zájmům, vytvořily obrovskou drogovou společnost, která šlape jako hodinky. Je tvořena bratry Rodriguezovými, Gilbertem, jenž je hlavou celého kartelu, jeho mladším bratrem, Miguelem, který především zajišťuje finanční stránku věci, ačkoli se neštítí použít násilí, pokud je ho zapotřebí, tak i v neposlední řadě Pachem Herrerou, který se svými zabijáky, se stará o všechny možné problémy a řeší je velmi rychle a nekompromisně a Chepem, jenž řídí pobočky kartelu v New Yorku. Všichni čtyři se nečekaně dohodnou na tom, že skončí s tímto výnosným byznysem a budou se již věnovat legálním obchodům. Dohodnou se na posledním půlroce, ve kterém mimochodem chtějí dosáhnout největších tržeb, a poté již zanechají veškerého obchodu s drogami. Avšak stačí malá chybička a s tímto paktem se můžou pomalu rozloučit. A právě na takovou tu příležitost čekal Javier Peña, nyní již vrchní šéf DEA v Kolumbii. Tentokráte sice už bez svého parťáka, za to s novými zapálenými agenty, začíná znovu v boji proti drogovému kartelu. Začátek série může vypadat poněkud hůře oproti předchozím řadám, ale už od 3, 4 epizody se vše rozjede na plné obrátky. Znovu se jedná o skvělý vystavěný příběh s nečekanými zvraty, přesně danou porci akce a napětí, spojenou s určitou dávkou násilí a krve, bez které se jednoduše neobejde válka s drogovými kartely, tak ani o skutečné záběry z různých událostí, jenž naopak vypomáhají k věrnosti a autenticitě celého seriálu. Měl jsem určité obavy, že bez hlavního padoucha, Escobara, to bude přeci jen slabší, ale to byli zbytečné obavy, jelikož i přesto si série po celou dobu (až na pár chybiček) drží vysokou kvalitu. Uvidíme, co přinese plánovaná čtvrtá řada, která by se měla odehrávat v Mexiku a měla by předcházet nynějšímu ději. ()

waska

Bál jsem se, aby bez Escobara nechybělo napětí, ale je to právě naopak, je to možná ještě lepší. Některé díly byly vážně peckový, napětí se dalo krájet. ()

Jazz06

Měl jsem z třetí série obavy vzhledem k tomu, že druhou ukončili zabitím Escobara, ale moje obavy byly naprosto zbytečné. Ba naopak. Během druhé série mě už věčné Escobarovy proslovy nudili. Murphy byl navíc stěží kladná postava a nikdy jsem si ho neoblíbil. V tomhle u mě vyhrává právě třetí série. Nové postavy jsou mi mnohem sympatičtější. Zvlášť Jorge Salcedo byl skvělý. Díky němu byla řada situací přímo nervy drásající. Nevím, jestli to bylo jen tím, že jsem mu hodně fandil, ale celkově mi přišlo, že je tahle řada mnohem napínavější než ty předchozí (např. hledání Miguela schovaného za stěnou v koupelně). V předešlých sériích už člověk nepočítal, že se něco zadaří. Vždy se něco pokazilo, když se začalo těm "dobrým" dařit, a u mě to už pak vedlo k apatii. V téhle sérii jsem měl pocit, že je šance na dobrý konec, a díky tomu, že je i něco v sázce. Caballeros de Cali rozhodně nejsou taková zvířata jako Escobar a jeho sicarios, takže množství brutalit je výrazně nižší, což bylo další plus. Nesnažím se tímhle shazovat vynikající předešlé série, kde vývoj příběhu velmi ovlivňovala fakta. Třetí série ale opouští depresi Escobarovy nadvlády a i díky tomu je za mě nejlepší řadou seriálu. ()

pulDag

Cca do šestého dílu uvěřitelné, ale pak se začaly dít primitivní přešlapy, které by nikdo z protagonistů na tak vysokých pouzicích neudělal. A táhne se to s nimi až do konce. Škoda. ()

boo-boo

Tretia séria Narcos náramne zúžitkovala možnosť zmeniť prostredie, typ záporákov a celkovú koncepciu naháňania los narcotraficantes. Oveľa viac než Pablo tu ale chýba Boyd Holbrook, ktorý bol v predošlých sériách tým intenzívnym živlom na "našej" strane a hoci sa Pedro Pascal popod svoje trademarkové fúziky strašne snaží, proste nato nestačí. Na druhej strane miesto (miestami skutočne prehrávajúceho) Mouru tretia kapitola ponúka pestrý štvorlístok grázlov ťažkého kalibru a tým aj viacnásobnú naháňaciu drámu, takže za mňa spokojnosť. ()

Jan.Cada1

Slabší rozjezd série vynahradila její druhá část. Od šestého do desátého dílu je třetí série mistrovské dílo. Víc než příběh kmotrů z Cali mě dostal Jorge Salcedo a drama kolem jeho rodiny. Výborné herecké výkony Pedro Pascala a Matiase Varely. ()

celticek

Tato série mi přišla už trochu slabší - přece jen Pablovi se nikdo nevyrovná:) Zase se to drží reality hodně striktně - scéna za koupelnou je parádní, i všechny ty skrýše - až neuvěřitelné. Dobrá série, ale už z toho neomdlévám. ()

oasismanik

Tretia séria bez hluchých miest ako boli niektoré v druhej /Pablo na chate s otcom, atď/, každou dalšou časťou ma Narcos utvrdzuje v tom, že ide o jeden z najlepších, seriálov, ak nie priamo o najlepší, absolútna kvalita po všetkých stránkach, toto by som pozeral donekonečna. Bravo. ()

1mara2

Jorge Salcedo! Co jsem četl, tak v jeho lince se až na pár drobností (hlavně poslední díl) realita celýho příběhu od seriálu moc neliší, což je dobře. ()

ACDCKL

Ze začátku série se to pere s absencí Pablitovi osobnosti, sice se 4 osobnosti cartelu Cali se ho snaží nahradit, ale chvilkama to pokulhává. Avšak od pátého dílu je tato série jedna velká jízda, kdy jsem poslední tři díly dal během jednoho večera a konec série nás hezky navnadí na další sérii, která může být se změnou lokace zajímavá. ()

DarweyD

3. Série vybočuje z nálady prvních svou řad a ze začátku se to může zdát jako nuda, ovšem i já jsem boj proti kartelu z Cali podcenil, a ke konci jsem si některý díly užil možná i víc než některý z prvních dvou řad, rozhodně stojí za to neházet flintu do žita a nemyslet si že Narcos = one man show Pabla Escobara ()

chesterko

Poviete si, že po Pablovi nemôže prísť niečo viac. Ale to je omyl. Charizmatický Pedro Pascal v boji proti korupcii atď. V skutku reálne. 5xVĎAKA ()

subic

Pablo Escobar je mrtev a agent DEA Peňa honí dál Escorabovy konkurenty. Ale postava Escobara byla natolik charismatická, že hoši s Cali a další mu nesahají ani po paty. To může způsobit jen jedno, s každým dílem je to trochu nudnější. A taky tvůrci mohli agenta Peňu ostaršit, protože ten tu vypadá furt stejně vlastně 2 desetiletí. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů