John Wick 3

• Slovensko John Wick 3 (více)

Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku! (Vertical Entertainment)

KoRner

Na to koľko je tam prestrelok som sa dosť často nudil. Prvá hodina je len na to, aby sa John presúval a nestál na mieste a medzitým sa objavili nejaké známe camea. Tešil som sa z Dacascosa, ale viackrát som si vravel, že už trochu prehráva. Akcia je ešte viac over-the-top než minule, ale to aspoň dáva voľné ruky pri zabíjaní, ktore je však chladné s prehršľom digitálnej krvi, poteší však kniha ako nová smrtonosná zbraň. Film sa začne až keď sa John vráti do bodu A a trochu na štýl FPS si obraňuje pevnosť. Jednotka zostane klenot, dvojka akčné orgie, avšak toto ako samostatná časť proste neobstojí, keďže je to predĺžená dvojka s preddavkom k ďalšej časti. ()

Wotan

Až na hrátky s brokovnicemi a krátkou účastí Halle Berry je to pořád to samé dokola. Nečekal jsem žádné umělecké dílo, ale vidět nepřátelé jak pořád nabíhají jak lemingové po chvíli prostě přestane bavit. ()

Wally

Baba Jaga se vrátila a neradno ji nazlobit! Po trošku slabší dvojce se trojka vrací s velkou parádou. Absolutně mi to sedlo a byla to úžasná jízda. Moc se těším na pokračování...pomsta bude jistě krvavě zbesilá... ()

Rudinsky

Ubíjajúci sled akčných scén s výbornou choreografiou, ale absentujúcou motiváciou a už aj logikou. Škoda - vybudované univerzum má prekvapivo stále čo ponúknuť. Z Johnatana sa ale v trojke stáva rovnako tupé hovädo, ako z jeho protivníkov (čo je zrejme dôsledok snahy prežiť) a vy sa pristihnete, že po sľubnom rozjazde s koňmi ste sa aj tak začali nudiť a nebyť Vivaldiho na konci, neviem, či by to bolo aj na tie tri. Potenciál na pokojnejšiu a kratšiu dramaturgiu so zaujímavo rozohranými motiváciami a postavami (trestuhodne nevyužitý Jerome Flynn) tu pri tom stále je. Oproti prvým dvom dielom je teda Parabellum o triedu horší film, ktorý by pokojne zniesol úplné vystrihnutie celej odbočky s Halle Berry (a jej bandou dunčov vycvičených na hryzenie chlapov do rozkroku) vrátane mysteriózneho zakončenia v marockej púšti, kde sa dozvieme, že šéfom predstavenstva najvyších bossov na planéte je sympatický majiteľ shisha baru. To si môže dovoliť Bruckheimer v Pirátoch z Karibiku, a nie prísny neo-noir, ktorý redefinoval žáner. Nostalgické 3 a bojím sa štvorky. ()

adam9

Trojka Johna Wicka do toho šlápla ještě víc a své předchůdce překonává ve všech ohledech. Pravděpodobně v počtu zabití a zcela jistě v tom, kolika různými způsoby je toho dosaženo. Nápaditost akčních scén a jejich intenzita místy vyráží dech. Kaskadérský tým si zaslouží pomyslného Oscara, po němž v této kategorii někteří volají. Vítaným prvkem je také prohloubení celkové mytologie světa, v němž John Wick operuje. Reeves znovu exceluje a podobně jako Tom Cruise prokazuje i po padesátce svou "nesmrtelnost". Režisér Chad Stahelski si díky této sérii postavil kariéru a nezbývá, než mu vzkázat: sem se čtyřkou! ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. A já si bláhově myslel, že dvojku už není moc, co se akce týče, kam šponovat! A že to bude trilogie! Nic z toho se nepotvrdilo. John Wick je pořád stejný badass, pořád je tam mega akce, vystřílených nábojů je tam snad tolik, co ve dvojce a jedničce dohromady. Ale pojďme pěkně popořádku. Příběh k mému překvapení není o zničení High Table, ale o rozkrytí další části zabijáckého světa. Něco z toho je zajímavé, ale ta hlavní pointa, tedy že tomu všemu šéfuje třicátník z pouště, to bylo slabé. Za mě asi nejslabší část filmu, a to i z toho pohledu, že celá scéna byla zbytečně nucená (a zbytečně násilně vyhrocená) a nudná. Postavy jsou v zásadě stejné, všechny stálé postavy jsou pořád fajn, přibývá akorát Halle Berry, která do filmu přinesla zajímavý prvek (a je to další důvod, proč se bát psů :)). Na druhou stranu hlavní záporák, plešatý Asiat, není nic moc a nenudil jsem se hlavně díky jeho a Johnově scéně s gaučem. Co se týče akce, no bylo jí tam skoro snad až moc. Trošku bych ubral především té násilnosti jako close-up na vypíchnutí oka, useknutí prstu, sundání si zničeného nehtu apod. O tomhle John Wick dosud nebyl a tak se mi to také líbilo. 130 minut se tu pak podepisuje právě na tom, že ve filmu je několik vyloženě hluchých scén - celá pouštní sekvence, zdlouhavá závěrečná trojbitka na stejné brdo (kdyby byli hlavní záporáci duo z Raidu, bylo by to lepší) a taktéž totožná sekvence nejprve na koni a pak na motorce. U koně jsem navíc čekal ještě něco vtipného (kromě kopanců) ve stylu Pravdivých lží. Celkově tedy bohužel jenom čtyři hvězdy. Na čtyřku se samozřejmě rád podívám, ale už to tentokrát bohužel nebylo ono. ()

666Carnage

Mno tak jsme se dočkali třetího dílu a teda tohle byla šleha. Neuvěřitelná akční jízda, která má všechno. Hlavně 90% akce je klidně uvěřitelné protože to je hlavně práce kaskadérů a mistrů martial artu. Tohle klidně s čistým srdcem řeknu, že je jeden z nejlepších akčních filmů za posledních 10 let. Fakt je to naprostá bomba a Keanu Reeves si to dává s prstem v nose. Jo a abych nezapomněl, tak Halle Berry je taky výborná. Mě vlastně na plno bavili všechny díly a klidně by jich mohlo být 20 těch dílů když si udrží tuhle formu a úroveň. Zaslouženě 100%. ()

cypp

Čtyřku už nezvládnu. Po tomhle díle si připadám jako bych prodělal lobotomii. Soubojů je tolik, že ke konci jsem se vyloženě nudil a čekal kdy už vše skončí. Žasnu co dnes stačí natočit. Plešatej záporak mě bavil hodně. ()

kery-

Je až s podivem, že i v dnešní době má akční žánr stále čím překvapit. Jednotlivé nakládačky jsou stylové, nápadité, šokující, vtipné a kolikrát i absurdní. Od plného počtu mě odrazuje pouze to, že pocit nekonečné blaženosti cítím spíše pouze jenom z první půlky filmu a po ní následuje docela velká díra zakončená něčím, co v mých očích jede spíše na kvantitu, než na kvalitu a originalitu první půlky. I tak se ale jedná o skvělý počin, Keanu je opět úžasný poker face, dogové jsou příjemným osvěžením, stejně jako větší využití jedné vedlejší postavy z předchozích dílů. Scénář je občas až absurdní, ale dokonalá kamera a celková kompozice akčních scén z toho dělají mnohem víc, než béčkový blockbuster. ()

Fary

Symfonie. Vizuální orgasmus. Kdyby smrt byla balet, tak tohle by bylo jeho nejlepší provedení. Člověk na to kouká, ví, že je to jenom film a všichni herci natáčení přežili a pak si říká, jak to natočili. Čemu se v televizi dá ještě věřit a co je CGI? ()

legatio

Mám radost z toho, že film je od začátku do konce našlapaný akcí, ale ta bohužel někdy působí těžkopádně a odfláknutě. To je hrozná škoda, možná bych jinak i přemýšlel nad nejvyšším hodnocením. ()

Corpsegrinder

Viditelně týhle sérii dochází dech a začíná to bejt až příliš debilní i jako oddechová zábava. Víc nesmyslů než v předchozích dvou dílech dohromady a překombinovanost děje je to co tomuhle filmu ubližuje nejvíc. V podstatě je to tak jako vždy jen dobrá přehlídka kaskadérský práce a dobře natočený akce. ()

HonzysKISS

Do třetice všeho dobrého, doslova. První dva díly mi přišly skoro stejně výborné, ale tento se dostal o několik levelů výš. Je tu víc efektivnějších zabití, uvidíme lepší zbroj, samé řezačky a konečně přišli na scénu psi. U nich mě štvalo, že ve dvojce nebyli vůbec využitý, tady se jich dočkáme s plnou parádou. Především oni si zaslouží nejvíc bodů. Téměř při každé scénce jsem si říkal „paráda, nic hustějšího snad už ani neuvidím“, no a ty další scény byly ještě lepší. Hudba se taky poslouchá skvěle, i když zní trochu jako do sci-fi prvku, tak stejně zaujme. Určitě si na tenhle snímek vezměte sluchátka, ten zvuk je přímo božsky drsný. Málo věcí, co bych vytknul jsou, že je tu pořád stejně málo krve. Je tady tolik skvělých řezání a střílení, že si to zaslouží mnohem víc krvavých spršek, aspoň mi to osobně tak přijde. Dokonce ani žádné menší mučení tu neuvidíte. Což je hrozná škoda. Pak mi tu docela vadil ten humor. Já vím, že je dneska strašně trendy cpát do naprosto všech filmů srandu, ale u takových vážných mi to prostě vadí. Kdyby jeden vtípek za půl hodiny tak neřeknu, ale po každé bitce… Dál je tu ten příběh, který ani nechci komentovat. Přece jenom u takových filmů ani nemá být děj to hlavní, takže nevadí. Logiku taky nebudu už hledat. V prvních dvou dílech mě štvala hrozně, ale tady je o něco lepší. Každopádně jestli vám jde o akční film, tohle musíte vidět. ()

ChrisBa

Nie.. John Wick mal byť ukončený už v druhej časti. Zase raz sme svedkami toho, ako tvorcovia budú dojiť zo značky, ktorú si John Wick vybudoval, až ju napokon úplne pokazia. Námet takýchto filmov väčšinou stačí na jeden celovečerný film. Jednotka ma napriek jednoduchému scenáru bavila najmä vďaka perfektnej choreografii akčných scén.. Dvojka prekvapivo nadviazala dobre a aj keď v nej nič nové nebolo, ešte ma ako-tak bavila. Ale trojka už je priveľa.. Síce ju otvára super scéna s nožmi a tvorcovia nám odhaľujú viac pozadie sveta zabijakov, ale postráda logiku, akčné scény už začínajú nudiť v dôsledku toho o čom som písal na začiatku komentára.. Navyše scéna naháňačky na motorkách je úplny fail.. vyzerá ako z animovaného filmu(v prvých dvoch častiach ani jedna scéna nebola tak vizuálne zmrvená).. Jednoducho svoj potenciál John Wick už naplnil.. Pri posledných súbojoch som už chcel koniec.. tak veľmi ma to už nudilo.. A že je tu opäť koniec, ktorý jasne hovorí, že bude štvorka? Nie ďakujem.. Film číslo 4 si už nepozriem... ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019