John Wick 3

• Slovensko John Wick 3 (více)

Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku! (Vertical Entertainment)

woodsman

vau vau vau cim dalej tym to je lepsie toto bola fakt lahvodka neskutocne som sa bavil Reeves ide neskutocne bomby stale akcia furt sa nieco dialo za mna najlepsia scena na zaciatku s timy nožikmy ako sa hadzali to bola fakt parada som zvedavi na 4 diel a velmy sa nan tesim tato seria ma este co ponuknut ()

Rozjimatel

1,5 Totálne bezduchá (ne)zábava, pri ktorej sa nestačím diviť nad celkovým hodnotením (ČSFD aj IMDB). Aby som bol schopný sledovať film, ktorý pozostáva v podstate z jednej neprerušovanej akcie, musel by spĺňať aspoň jednu z nasledujúcich podmienok. Akcia by musela byť buď extrémne realistická, alebo krásne umelecky stvárnená, alebo s poriadnou dávkou čierneho humoru. Lenže John Wick 3 (a v zásade to platí aj pre jednotku a dvojku) nespĺňa ani jedno z toho. Tvári sa smrteľne vážne (nie je tu takmer žiaden humor), ale tie akože realistické akcie pôsobia často až komicky. Na pohyboch Keanu Reevesa jasne vidieť jeho vek, má kilá navyše, je neobratný, akoby som sa pozeral na Stevena Seagala v jeho posledných "dielach" (týka sa to aj tuposti deja). Akcia je príšerne stereotypná, ozvlášťňuje ju len pár sviežich nápadov, ako tie s koňmi a so psami. A s kritikou musím ísť ešte ďalej. Scenár je slabučký, dialógy bezduché a herci nemožní (žiaľ, aj môj obľúbený Keanu Reeves). Tuším najlepšie hrajú tie dva psy a asi jediným hereckým osviežením je ich panička Halle Berry. Dokonca aj hudba je slabšia a dosť nevhodne zvolená (prichádza rozhodujúca prestrelka, šupnime tam 4 ročné obdobia). ()

Paldiny

John Wick je excommunicado a telefóny každého, kto má doma aspoň nôž, sú v pohotovostnom režime. Stahelski pokračuje v tvarovaní sveta, kde stačí tomu druhému položiť na stôl mincu a okamžite je jasné čo je v hre. Je to akési kasíno bez hraníc, v ktorom sú pravidlá nad zákon. Lenže John minule také jedno porušil. Preto niet divu, že v celých US už nie je za mak bezpečného miesta, a teda zmena kontinentu je viac ako žiadúca. Svoje si užijú aj postavičky, ktoré naposledy Johnovu návštevu prežili, čím sa stávajú v očiach najvyššej rady nežiadúcimi. A čo potom John? Ten nech to skúša po dobrom alebo po zlom, zakaždým to skončí nadčasmi pre funebrákov. A že sa toho za dve hodiny udeje, v permanencii sú po novom kone, psy, 50 ročná sexica Halle Berry a napokon príde na štýlovú dezinfekciu hotela, v ktorom hlavná postava preletí sklenenou vitrínou viackrát ako Arnie za svoju kariéru. Znovu sme tak svedkami množstva nápaditej akcie, až človek rozmýšľa, koľko toho môžu mať ešte tvorcovia v rukáve. Uvidíme, kým Jonathan dýcha a stále je na mape kontinent, kde ešte nebol, neprestane aj keby chcel. ()

cesky_hrac

Na tento film jsem se neskutečně těšil😀... A dostal jsem na 100% to co jsem očekával.😊 Výborný soundtrack, akci, kameru, střih. Vůbec jsem se nenudil. Ani jednu setinku. Děkuji za skvělý filmový zážitek 😎 ()

geimz

Ultimátny akčný film a takmer dokonalá kulminácia celej trilógie, ktorá si berie to najlepšie z modernej ázijskej bojovej školy. Každá akčná scéna je niečím nová a neopozeraná, a to či už lokáciou alebo použitými prostriedkami. Trocha zamrzí absurdita konca, ktorý značí ďalšie pokračovanie - oveľa vhodnejšie by bolo ukončiť sériu razantne, tak, ako to bolo na chvíľku naznačené. Čisto z pohľadu choreografie bojových scén a ich údernosti však Parabellum nemá v novodobom Hollywoode obdobu. ()

bobstock

Zase jsem zapomněl počítat mrtvoly a nevím jestli to budu chtít někdy vidět ještě znovu. Tentokrát přes pár složitě odpovídaných scének Keanu rasoval jednoho padoucha za druhým a když to nejde s devítkou, půjde to s brokem 12mm. Vypomohla sexy padesátnice Halle a páreček Německých ovčáků evidentně cvičených na jednu pánskou oblast. S vtipem bohužel přišla i jednoduchá šablona dalšího kalkulovaného stroje na peníze. Nepřátelé s perfektně nacvičenou choreografií padají, superman Wick kráčí a přežívá vše na co jen pomyslíte a možná už nemyslíte. Nemyslet je totiž hlavní devízou filmu, nehledat logiku, nehledat přírodo-fyzické zákony, protože scénáristé už dávno vymysleli paralerní vesmír, ve kterém tohodle chlapa prostě nezabijete..akorát pořádně naserete!! Vizuálně dokonalé a perfektně obarvičkované do exotika s pořádně hutnou zvukovou kulisou. Objektivně akční spokojenost a noční můra intelektuálů. 70% ()

Milky.

Skvělý náhul parádní akce hned od začátku. Není to tak skvělé jako jednička a už to ztratilo punc originality, ale stále je to hodně luksusní zábava. Bohužel co mi trochu vadilo, že v druhé polovině filmu (a hlavně ve scénách s Halle Berry) bylo často poznat jak komparz Wicka a Berry nechává nebo jak nacvičeně čeká na úder. Ale chápu, že při takovém množství akce to není jednoduché uhlídat. Druhá věc byla už notně "over the top" přepálená akce. Hlavně scény na motorce, boj se dvěma asiatama ve finále a pád z budovy. Wick byl vždycky ten největší kápo, ale tady už to bylo tak trochu supermanovsky absurdní. I přes to řadím Parabellum k nejlepším akčňákům co znám a s radostí půjdu opět do kina, když se objeví další díl. Mimochodem scény se psy byly ozdobou filmu. ()

Jaro_slav

Ubírá se to hodně zajímavym směrem. Celej ten Wickův svět se rozšiřuje o nový postavy a témata, nový způsoby vedení boje (který současně zajišťujou příjemnou dávku komična na odlehčení), jen to trochu moc tlačí na pilu brutality. Kouzlo tý osobní roviny z prvního skoro až komorního filmu je to tam, ale to je asi osud všech pokračování. Jedna celá rudá za skvělou přehlednou kameru, díky níž má člověk občas pocit, že sleduje/hraje fakt povedenou videohru. To se u filmů plnejch akčních scén dneska málokdy podaří. I díky tomu jasná osmdesátka. ()

Marius_ss

*** a pol ak mam byť presný, ale nakoľko poctivých akčných filmov s tak prepracovanou akciou sa dnes už veľa nerodí, tak zaokrúhlim hore, som ale sklamaný z bojovej choreografie, ktorá mohla byť prepracovanejšie a originálnejšia (hlavne boj z blízka), ono tie Keanu-ove prehadzovačky mi už začínaju pripadať ako kopy z otočky Chucka Norrisa :). Rovnako zo záporákov mohol ísť väčší strach, rešpekt (niečo ako Common v dvojke, len ešte lepšie). Tak či tak sa ale teším na štvorku a prajem tejto sérií dlhé a hlavne plodné trvanie. Len popracovať na uveriteľnosti choreografie, nebáť sa pridať nejaký zaujimavý epický soundtrack, ktorý by akciu ešte viac napumpoval (niečo ako 300 Rise of Empire), a aj nejaké spomaľovačky by mohli pridať na zážitku z akcie. ()

Yardie

Jednička byla výjimečná. Výjimečná tím, že byla uvěřitelná. John Wick je prostě Bourne s Jamesem Bondem dohromady, nezabiješ ho, ale jednička byla uvěřitelná a v tom byla její síla. Ve dvojce už to směřovalo trošku do divoka, kdy to ztratilo ten punc uvěřitelnosti. A trojka, to už na nějaký reál vzdalo veškeré ambice. Resp., asi nevzdalo, ale bylo to takto zamýšleno. To mi kazí dojem z filmu, tady těch nesmrtelných hrdinů, ala Komando a Rambo již bylo dost. Ale stále zůstalo kouzlo Johna Wicka samotného, vizuál, propracované a ladné souboje, mytologie týkající se celého systému fungování a další nástroje, ať už živé či neživé, smrti. Chtělo to prostě ubrat z efektnosti, přemrštěné akce a vrátit se ke kořenům. Některé souboje, hlavně ke konci filmu, působily spíše komicky než vážně. Rovněž akce v Casablance byla hodně přes čáru. Zase to vynahradili jiné věci. Takže, jak to shrnout… Povětšinou jsem se bavil, dozvěděl jsem se nové věci o fungování systému (to mě hodně bavilo), uteklo to rychle, na konci jedno překvapení, zajímavá prostředí, ale je tady to ALE – mnohdy je ten přehršel akce a její neuvěřitelnost na škodu filmu a ději. Uvítal bych návrat ke kořenům, ale toho se už asi nedočkám, protože nejspíše není cesty zpět, kola nezřízené akce se rozjela… Takových 70%, slabších. Howgh! ()

Renfield

John Wick: Chapter 3 - The Raid? Nebo snad Rychle... a tak dále? Totiž, na Wickovi jsem si velmi cenil určité "reálnosti", ta vzala ve trojce za své, už to nepůsobí jako akční film, ale jako komiks. A proč The Raid? To je asi zřejmé, samá akce a minimum prostoru na příběh, který byl v prvních dvou dílech přeci jen důležitý. Každopádně u prvního "Raidu" mi tohle tolik nevadilo, bitky totiž nepůsobily přílišně strojeně, což se u Wicka říct nedá. Ano, choreografie je fajn (až na styl "budu dělat že nemám šanci, nechám se mlátit a pak zázračně protivníka zničím"), ale pocit "teď se máme do sebe pustit" je až příliš velký. Téměř neexistující příběh, až neskutečně hloupé chování postav (ale například i lidí chodících ve střílečkách a kolem mrtvol), dialogy raději ani nerozvádět, sakra co se stalo? Samozřejmě, tohle se v rámci akčního filmu až tak neřeší a já to také v prvních dvou dílech neřešil, jenže tady je to už příliš. Navíc, díky přílišné akčnosti se souboje brzy okoukají a začnou nudit, čemuž nepomáhá ani přestřelená délka filmu. A to to tak dobře začalo... Navázání na z mého pohledu parádní dvojku se povedlo na výbornou, úvodních přibližně dvacet minut a především scéna v muzeu jsou dokonalé, nejlepší část filmu, jenže dál je to úplně jiný film. Za to kamera, světla, hudba a zvuk, to vše zůstalo na vysoké úrovni, kouká se na to hold hezky, jen ten příběh. Herecky zase v rámci akčního filmu taktéž fajn, ale nejvíc potěšil Mark Dacascos, po hodně dlouhé době v případě jeho filmografie v pořádném filmu. Každopádně otázka co to bylo za film zůstává, akční, nebo snad už ten komiks? 60% ()

Oralfabet

Nebyl jsem si jistý, zda mě bude Baba Jaga pořád bavit, ale jo... zatím dobrý. Oproti prvnímu dílu už tenhle postrádá emocionální hloubku a jde víceméně jen o akci, ale ta je v nespočtu scén tak dokonalá, že tak nějak nic nenamítám. Hlavně třeba tak prvních deset, patnáct minut. Chvílemi to začne i nudit a začíná to být překombinované ohledně všech těch pravidel, ale klidně si to ještě někdy dám. Halle Berry byla naposledy takhle drsná v Catwoman. Bez dalších pokračování bych se asi obešel. 7/10 ()

Mikino00

Nekončící akce. Není na místě bavit se o ději filmu, ten slouží pouze jako výplň mezi jednotlivými akčními či spíše bojovými scénami. A že je se na co dívat. Nápaditost, originalita, promyšlenost choreografie, celá vizualizace s hudebním podreslením je naprosto parádní. Závěrečné finále je pak velkolepé. Reeves snad nestárne. ()

aLPaC

Co se týče choreografie soubojů, tak je to asi nejlepší akční film, co jsem viděl. Problém u mě je ten, že to má přes dvě hodiny a z toho akce tvoří minimálně 80% filmu. Což už po nějaké chvíli přestane bavit, protože samotný příběh je o ničem, na rozdíl od dvou předchozích dílů. ()

H4ku11

Po konci dvojky som si vravel, že trojka bude inak super. John však nejak spomalel, film sa natiahol a ja už som sa napriek krviprelievaniu celkom nudil. Hlavne, keď ho 300-krát ušetrili. ()

Zombi

Po slabší dvojce jsem se trochu bál, ale zbytečně. Tvůrci si řekli dost bylo pouhého střílení a přichystali do trojky takovou všehochuť akčních scén, že to asi v jiném filmu ještě nebylo, rozhodně ne takhle parádně natočeno a s lahůdkovou choreografií. Bodné, sečné, střelné, čtyřnohé a další zbraně, jsou využity na maximum, Keanu si dává naprosto s přehledem, pryč je jeho trochu nemotorný bojový styl tělo na tělo, tady řádí pomalu jak za dob Matrixu, jen s realistickými a úspornými chvaty. Příběh zajímavý a netlačí zbytečně na pilu ohledně mytologie, tak jako ve dvojce, i když ji taky rozvíjí. Tak, teď to ve čtyřce nezkazit a dodat konečně Huga Weavinga. ()

Alien220

Do třetice dostáváme pořád to samé dokola. Stárnoucího behemotha, který si che konečně dáchnout, ale od chvíle, co mu ukradli auto a zabili štěně, maká na úvazek 2.5 a všechny, kdo se mu postaví, posílá rychlíkem do věčných lovišť. Virtuózní práce s kulometem, brokovnicí, pistolí, nožem, katanou, pěstmi i obyčejnou tužkou. Je to jako přijít do restaurace a dát si potřetí to samé jídlo - víte skoro přesně, co dostanete, ale stejně si to dáte, protože to máte prostě rádi. To je pro mě John Wick. Je to pochopitelně omezený film, ale pro milovníky akčních thrillerů je to jedna z mála možností, kterou vám dnes naservírují. Parabellum navíc pokračuje v odkrývání mysteriózního světa High Table, který se v dalším sequelu má na co těšit. Oddechovka na páteční večer jako ulitá. 7/10 ()

Jeržik

Přeceňovaná sračka nemající obdoby. Repetivní a totálně nesmyslná, rezignující na všechno, co tuto značku dělalo alespoň minimálně zajímavou. Všichni jsou tu naprosto znudění, herci jsou pomalí a líní, že chudáci kaskadéři dlouhé vteřiny čekají, než se k nim hrdina/hrdinka otočí čelem, aby mohli zaútočit... choreografie má pár zajímavých nápadů, ty ale totálně zabíjí buď mizerné provedení, či digitální triky alá polský Zaklínač. Občas probleskne zajímavý nápad, pěkný záběr, hezké nasvícení nebo chytlavá hláška, ale všechno je jen jako a na efekt... a vlastně ani ten John Wick už ani neví, proč to všechno dělá. Tak zbytečné, nesmyslné a nekonzistentní konání hlavního hrdiny tu nebylo od Batman vs. Superman. :) Kdyby někdo vydal verzi zkrácenou na půl, kde se prostříhá půlka brutálně repetivní a dokola omýlané akce a alespoň tři Johnovi změny názoru/strany/přesvědčení/životních cílů, dal bych o hvězdičku víc. Předchozí díly si alespoň na nic nehrály. A z Keanu Reevese se stal Nakeenul Revma. Obézního Nea v dalším Matrixu fakt vidět nechci. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019