Složka 64 je ukázkou toho, že i bez velkolepých gest a s trochou umu to prostě jde. Novinka Christoffera Boea posunuje sérii zase kvalitativně o level výše a i přes značné změny oproti předloze tahle podívaná prostě funguje. Od začátků, kdy film pracuje až na úrovni buddy cop komedie se snímek v hutný příběh s jasnou návazností na současné problémy a zločiny minulosti. Napínavý a skvěle zahraný kriminální thriller, který patří mezi to nejlepší co v žánru za posledních pár let vyšlo.(10.1.2019)

To odkrývání zločinu, kdo všechno za tím je, bylo fámozní o tom žádná. Filmařsky vyzrálé jak svině, ale při jednání poldů i záporáků jsem si ťukal tak na čelo až mě teď bolí hlava. Navíc se mě nelíbil ten závěr, z komornější temňárny přejít na akční nesmysl není úplně na cenu za nejlepší závěry v dějinách Dánské kinematografie.(23.1.2019)

Dnes předpremiéra v kině Světozor jsem viděl nový film Složka 64.Carl a Assad se opět ponoří do starého případu vražd, kterým však zároveň odhalí zlo současné. Podivné lékařské experimenty, které oba přivedou na daleko temnější zločinné spolčení. Další, již čtvrtý případ Oddělení Q, který je nejlepším dílem z celé série. Přikován k sedadlu jsem z napětím sledoval, jak Carl a Assad vyřeší Složku 64.(21.1.2019)

Film, který začíná jako kriminální buddy komedie (byť velmi černá) se brzy přehoupne v plnotučný sociální thriller, který se stejnou měrou věnuje věčnému sporu o hranici mezi obětí a pachatelem a stejnou měrou ústřednímu tématu postavení žen a imigrantů v dánské společnosti. Výborně napsané, výborně odehrané.(8.1.2019)

Nepatřím k těm, kteří během sledování detektivek hádají kdo je vrah a v tomto smyslu jsem spíše pasivním divákem. Mám se za to rád, protože tak nehrozí, že bych sám sebe připravil o napětí, jak se to stalo vedle mě sedící přítelkyni, jenž si záhadu nalezených mrtvých těl rozlouskla už na začátku a zbytek filmu se pak spíš nudila... Já se naopak nenudil vůbec a celý detektivní příběh jsem si pro jeho mrazivou a drsnou atmosféru a charismatické duo vyšetřovatelů vychutnal parádně. Cením si toho, že snímek nepůsobí jako by byl splácaný na koleně a nesnaží se šokovat diváka za každou cenu - naopak pointa (ač možná lehce předvídatelná) dává perfektní smysl a motivacím postav se dá snadno rozumět. Mé první setkání s případy Oddělení Q tedy dopadlo nad očekávání dobře a s Carlem a Assadem jsme se rozhodně neviděli naposledy.(22.1.2019)