Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

Thoth

Dal bych i 5 hvězd, protože natočené to bylo dobře v tom smyslu, že to mělo relativně spád, nenudilo mě to, logické návaznosti byly v pořádku. 4 hvězdy dávám filmu ale proto, že mě již nebaví neustále se opakující obviňování bílé rasy a původních Evropanů z rasismu a tím i posilované "evropské sebemrskačství". Opět je zde téma "zlý běloch" VS "Hodný a nevinný Arab, který je obětí zlého bělocha". Přitom v porovnání s filmem je realita jednoznačně opačná - nebezpečím 21. století není nacismus a rasismus bílých proti "barevným", ale největším nebezpečím je ultralevicová politika s islámem. ()

hypnos11

Zajímavá kriminálka se solidním námětem, který má silně sociální přesah. Jenom škoda těch několika scénáristických podivností a přehršle náhod. A další mínus - geniální policajt=magor, kolikrát to už tu bylo? ()

Jimmy73

Film i zápletka dobrý, ale chování zabijáků a policistů otřesné, režisér a scénárista asi žulali trochu toho blínu....policistce infotmátor nahlásí, že ho někdo chce zabít a ona si tam vykračuje jak na procházku a ani objevené čerstvé mrtvé tělo ji nepřinutí vytáhnout bouchačku. Vrah ji pozoruje a pak ji chce ze zadu zabít holýma rukama, když před tím oběť podřezal. To samé po zapálení auta policistů, kdy si zabiják vykračuje k potenciálním obětem lážo pláži, než oběť uteče. A výbuch vozu, který se odehrával za vozem byl také dosti trapný. Některé pasáže jasně předvídatelné, ale jinak fakt celkem slušný ()

Nikol45

Jednoznačně nejlepší díl oddělení Q jen mě mrzí, že se nenatočilo více dílů. Severské detektivky prostě miluji. ()

gggggg

Škoda tejto dvojice, pretože mala potenciál aj na ďalšie pokračovania. Je to určite najťažší zločin čo oddelenie Q riešilo, avšak z môjho pohľadu menej atraktívny. ()

Petbrab

Čtvrtý případ oddělení Q tentokrát zahrnul i skutečnou část dánské historie. I třetí režisér této sérii odvedl super práci, i když trochu jinou než dva předchozí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů