Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

HennessyVSOP

Viděno jako první z celé serie v kině. Zpětně musím říci, že z daného cyklu je to asi nejslabší film a to právě nejspíše z důvodu, že se snaží nést zbytečně vyšší poslání / pointu. Jinak se jedná o standardní severskou kriminálku se svižným tempem a poměrně zábavnými herci. Rozpletení kriminálního případu je spíše slabší materiál v rámci žánru. ()

Franki69

Další nadstandardní kriminálka ovanutá severským větrem. Dvojice vyšetřovatelů Carl a Assad (dán/afgánec) ve čtvrtém příběhu, který je opět krutý, složitý a oba hlavní hrdinové musí cedit vlastní krev a pot, aby všemu přišli na kloub. A přijdou. Vyšetřování nezadrhává, žádná hluchá místa se nekonají, takhle filmová série si drží kvalitu od prvního případu (Žena v kleci) oddělení Q kodaňské kriminálky. Potencionálním divákům doporučuji začít od začátku, rozuměj, od prvního filmu s touto dvojicí. Bez znalosti charakterů obou hlavních protagonistů zážitek nebude tak silný, jak by mohl být. A jsou to vážně dobré detektivky. Složka 64 si ode mne za opravdu silný divácký zážitek odnáší 90% ()

Ronkar

Předchozí díl to v mých očích sice nepřekonalo (dějově, protože toho napětí tu bylo méně), ale stále jde v rámci severské detektivky o nadprůměr a povinnost pro fanoušky žánru. Téma je hodně silné, kvalitní výprava a režie už jede na 100%. Emotivní hudbení motivy tomu sedí skvěle a sympatické duo detektivů si to dává nejlíp za celou sérii. Doporučuju. ()

Tomas_PO

Ďalšia zo série výborných dánskych kriminálok, po Kvinden i buret / Žena v kleci, Fasandræberne / Zabijáci a Flaskepost fra P / Vzkaz v láhvi už 4tá ak dobre počítam. V jednom filme sa objaví spústa námetov, za čo by bol rád nejeden seriálový tvorca. Holt, Dáni to skrátka vedia natočiť, príbeh aj kulisy pôsobia autenticky, výchovný ústav je spracovaný dokonale a dobovo, snehovo-daždivé počasie dodáva filmu atmosféru chladnej severskej Škandinávie. Ešte aj mierne patetický záver je spracovaný na úrovni. ()

Kushina

Již čtvrté pokračování dánské kriminálky opět nezklamalo. Sice se pro tentokrát neobjevilo tolik moc zvratů, ale spíš se postupně odhalovaly záhady, kolem kterých se celý příběh točil. Film si každopádně udržel napětí a mrazivou až strašidelnou tvář. Jak už bývá zvykem, tak vše dopadlo dobře, ale stále to mělo opět reálný základ, co tento film udělalo ještě poutavějším. 80% ()

cubiczech

Imho nejsilnější z dosavadních tří dílu Oddělením Q (přiznávám že jsem musel jsem se podívat na vlastní starý hodnocení... paměť a tak žejo). Citlivý téma. Někdy z toho bylo fakt špatně... Škoda že policajti a civilové často jednaj strašně stupidně, ale všeho asi moc škodí žejo... Ale podobnejch adaptací více... ()

brasek

Jeden z dvoch zaujímavých príbehoch z celkove zatiaľ štyroch o Oddelení Q. Kriminálna podstata filmu je veľmi presvedčivá, škoda že to spadne do obohraného klišé "zlý domorodec a dobrý emigrant". ()

Sunwheel

Celkom solídna detektívka, ktorá sa veľmi snaží predať ako PR pre politickú korektnosť a multikultúrny program Európskej únie. ()

kolly13

Zajímavý počin dánsko-německých filmařů s věčně nabručeným poldou na pravém místě. Vše je zahaleno rasové otázkou, která ústí do utrpení obyčejných lidí, zde mladých dívek. Ale nijak to nepřekročí dobrý, i když a právě jen, stále průměrný dojem. PS: vybrali si vtipne Octávii jako tuctové auto, takže česká stopa tu je (i když lehne popelem). ()

Kozlowski8

Čtvrtý případ oddělení Q - a opět výborná práce dánských filmařů. Tentokrát případ nezasahuje do politiky, ale odkrývá souvislost s více než padesát let starým skandálem s nápravnými zařízeními pro "padlé dívky", kterými bylo Dánsko neblaze proslulé. Téma, které (nejen ve filmu) přesahuje až do současnosti v podobě genderové politiky, rasové nesnášenlivosti, postoji k uprchlické problematice atd. Výborná zápletka se skvěle vyprofilovanou dvojicí ( i když to Carlovo morouství je snad díl od dílu vyhraněnější a tvůrci by možná mohli v tomto trošku ubrat). Po Zabijákovi u mne druhý nejlepší film série. 75%. ()

vandamator

Nejlepší díl série, opět skvostná severská surovost. Skvěle napsaný scénář, kdy opět do poslední chvíle netušíte, jak všechno nakonec dopadne. Jedna z nejlepších krimi sérii co jsem kdy viděl. K dokonalosti chybí trošku větší drive, jinak nemám co vytknout. ()

bonovox

Zatiaľ naj film celej série. Jasný dôkaz toho, že oddelenie Q by malo ďalej pokračovať. Citlivo natočený príbeh s presahom do súčasných migračných problémov. ()

Heywood

Dal bych 3, ale dám 4 hvězdy, protože tohle je proti tomu "obvyklému" výrazně lepší, byť to má místa pro kritiku. Zápletku jsem uhodl v prvních 15 minutách, protože jsem něco podobného už viděl. Provedení vražd bylo provedeno skutečně surovým způsobem až na to, že onen právník jen dělal práci advokáta a na utrpení mladé dívky se nepodílel. To je důvod, proč si neměl policista (hlavní detektiv) hrát na samosoudce, protože pak je nesprávným detektivem. Kamera bez chyb, střih měl spád, ale jistá naivita údajných spiklenců z toho přeci jen čišela. Normálně by jeden o druhém nevěděl a už vůbec by nic neřešili bombami či střílením. Lékaři mají tisíce jiných jemných způsobů.. Hudbu jsem nevnímal, takže nerušila, potěší, že filmová policie v Kodani jezdí ve škodovkách. Pokud budou další díly, opět se podívám ()

tomino28

Tak tohle byl trademarkový sever! Když se člověk začíná dívat na kriminálku z dánského prostředí, tak nějak tuší, co by ho mohlo čekat. A o to příjemnější překvapení v případě Journal 64 je, že divák dostane přesně to, o čem tuší, že by mohlo přijít, ale v nadstandardní kvalitě a s opravdovou atmosférou a uvěřitelnými postavami, které mu nejsou lhostejné. Netvrdím tady, že by snímek nějak vybočoval ze zajetých žánrových kolejí, on se o to ani nesnaží. Ale to, co servíruje, dělá kvalitně - a to se cení! ()

veverysiak

Moja obľúbená charakteristika o severskej deviácii aj v tomto prípade platí, aj keď chlapi ju zaodeli do globálnejšieho šatu, opäť je to patrične mrazivé a zádumčivé, našťastie sa všetci vyvarovali zásadných prešľapov, ktoré zdegradovali predošlé príbehy z oddelenia Q, zostalo trochu vaty a nepochopiteľných postupov na strane vyšetrovateľov, policajtov aj zmrdov, ale séria sa zlepšuje, takže 70%. ()

SpicyNugget

Dektektiv Mørck je přivolán k novému případu. Za falešnou stěnou jsou nalezena tři mumifikovaná těla. Čtvrtá židle je prázdná. Se svým kolegou se víc a víc zaplétá do řešení, protože zjistí, že tento případ není ani zdaleka uzavřený a že se zlé věci na přistěhovalcích dějí doteď… Super emotivní krimi drama. Téma nucené sterilizace mě zaujalo, jelikož to není tak dávno, co se podobná zvěrstva děla i u nás. S hlavní ženskou hrdinkou jsem velmi sympatizovala, vůbec jsem ji nesoudila za to, co provedla. Udělat to někdo mně, tak řádím ještě hůř. Plus - vyšetřovatelé si vozí prdele v naší české Ochcávě. Velice dobře natočený snímek. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů