Anděl Páně 2

Anjel Pána 2

Angel of the Lord 2

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Když se o něčem moc mluví, bývám opatrný. Obzvláště když jsou to superlativy a samá chvála. Navíc jsem v Týdnu četl dokonce rozhovor se Strachem a tak jsem byl i dost zvědav jak to vše dopadlo. Do kina jsem tedy dnes šel s dětmi a očekáváním jaké to tedy bude. A musím naplno uznat, že - všichni ti spokojení, co tvrdili, že je to bezva vánoční pohádka - měli plnou pravdu. Strach opravdu natočil něco, co předčilo svého předchůdce a co je opravdu vánoční pohádkou. Některé se tímto označením honosí jen proto, že jsou točené v zimě a na sněhu, nebo jen proto, že jsou dávány o vánocích. Anděl Páně 2 se odehrává přímo na sv. Mikuláše a není tím pádem co řešit! Začátek pohádky je doslova nadupán vtipy pro dospělé, kdy hlavní hrdinové pálí na své biblické spoluobyvatele nebe a svaté jednu narážku za druhou jak samopal. V jednu chvíli jsem si dokonce řekl, že už je tam toho dost a pokud to takto bude pokračovat tak potěš. Naštěstí je čert i anděl opět svržen na zem a tam konečně začne ta pravá pohádka v kulisách mého milovaného Krumlova. Přítel Malarkey správně poznal, že se točilo stále na stejných místech a na rozdíl od něj přiznávám, že to byla trochu škoda. Těch zákoutí totiž nabízí toto pohádkové město bezpočet a Strach dobře trefil, že nejpohádkovější je v zimě. Ulice jsou prázdné, za žlutě svítícími renesančními okénky měšťanských domů i hradu se zámkem lze tušit teplo a v mrazivém voňavemém vzduchu je cítit v kouři z komínů hořící uhlí ... Sníh křupe pod nohama na staleté dlažbě a vy jste v čase někde hodně zpátky.... Nikdy na těch 5 let v Krumlově, které jsem tam v nejlepších létech strávil nezapomenu. Ale pohádka nejsou jen lokace, ale také pohádkové postavy.. Tady je to Trojan a Dvořák, kdo táhne většinu zábavy a hlavně Jirka Dvořák u mně získal nezpochybnitelné ocenění - nejcharismatičtější pohádkový čert! Dětem v kině se dokonce líbil ze všeho nejvíce a to je myslím pro herce hrajícícho čerta po čertech dobré ocenění!!! Výborný byl i Bartoška jako Pán Bůh, jen mi na něm chyběly ty jeho brýle.. :-). Horší to bylo s Abrhámovým zpěvem a s účastí pana Horáčka, kterého jako textaře hodně můžu, ale proč tu dělal anděla to moc nechápu... Perlou na tom všem je pak opravdu povedená hudba Ondry Brzobohatého, který se zhusta vrhl na filmovou hudbu a jednou by z něj mohl být třeba i druhý Liška... Pohádka to byla milá, skvostná, ve všem byla tak akorát a tu hvězdičku navíc dávám za to, že už dlouho jsem jako dospělák neměl při sledování pohádky tak libé pocity! Takže za je to za 5 párků z Latránu! * * * * *(23.12.2016)

Návrat Andělu páně trochu polámal křidélka. Což o to, scénář, herci, kamera, lokace, střih, to vše se povedlo. K čemu je to ale platné, když to má být srovnáváno s dojemným a prakticky kultovním prvním dílem. Prakticky by to nemuselo být, ale ve vší té obrovské péči, kterou do filmu Jiří Strach vložil, zapomněl na to, co dělalo první díl tak výjimečným. Samozřejmě bylo to vše výše jmenované, kromě jednoho, které se do druhého dílu prostě nevešlo. Originální děj pracoval na myšlence zklamání Boha nad jedním ze svým andělů. Nad myšlenkou jak těžké je napravit třeba jen jednoho hříšníka, byť to může být třeba onen samotný anděl. Uriáš cestoval s Petronelem nejen jako průvodce sršící vtipem, ale třeba i jako srovnání anděla a jeho padlého protějška. Závěr s překaženou svatbou to pak vše dovršil. A v druhém díle, ehm... se honíme za jablkem. Samozřejmě, je tentokrát je tu příběh dvou matky a dcery žijících sami v chudobě, bohužel to však v mých očích nepřekonalo příběh prvního dílu.(5.4.2018)

Dvojka se mi líbila, i když byla zcela jiná než AP. Přes poněkud "slabší příběh", mě opět bylo dobře na duši, bavila se, nenudila se a kochala. U mě si zaslouží 5 hvězd a ukládám ho do svého zlatého trezoru, kam patří vše , co mohu s potěšením zhlédnout znovu.(8.4.2018)

Každý filmař by si měl dobře rozmyslet, jestli se pustit do dvojky. Většinou totiž pokračování vezoucí se na úspěšném jméně selhává. Existuje ale několik výjimek – Harry Potter, Star Wars a nyní i Anděl páně 2. Asi bych ani nepřeháněl, kdybych jej nazval nejlepší porevoluční pohádkou. Jiří Strach překonal sám sebe a jedničku strčil hluboko do kapsy. Pohádkově sladěné motivy městečka ozářeného lucernami, zasněžené střechy a pouliční prodavači horkých párků společně vykreslují nádhernou atmosféru, která tvoří podklad pro vzájemné popichování Uriáše a Petronela, u něhož se pobaví především děti. Avšak i dospělí si přijdou na své, neboť vtipné narážky na křesťanství, které se ale drží v mezích slušnosti a nepřekračují hranici urážky, pobaví asi spíše starší. I přes drobné výtky (touha nacpat celebrity do nebeských cameo rolí mi přišla lehce přehnaná) se Anděl páně 2 může směle zařadit po bok Pyšné princezny, Tří oříšků pro Popelku nebo legendy S čerty nejsou žerty na seznam nejlepších českých pohádek. Za nacpání všech slavných celebrit do nebe a touhu ukázat je tam aspoň na vteřinu (obzvláště mi to vadilo v závěrečné zpívané scéně) však musím něco málo strhnout.(3.5.2018)

Mnohem lepší než první díl,je fain že nechali více rozvinout komediální prvky anděla i čerta.Díky tomu se totiý podařilo vidět pohádku trochu jiným uhlem než ono obyvyklé "dobro zvítězí nad zlem" uprostřed průměrného děje. Mohli bychom i kritizovat určté prvky,ale od toho plně ustoupím.Na naše české poměry velmi podařené dílo keré se realizovalo pod taktovkou Jiřího stracha.Víc k tomu ani netřeba nic dodávat,rozhdně stojí za zhlédnutí a kupodivu s celou rodinou,protože si v té pohádce najde každý něco,čemu se od srdce zasměje.(8.5.2018)

Pěkná pohádka s vánoční náladou !! To se panu Srachovi povedlo.(2.7.2018)

• Hanka_M

Prvnímu dílu se to nevyrovná, hudba totálně slabá, Miloš Bok chyběl!(5.9.2018)

1 10 18 27 32 33 34 35 následující >>