Anděl Páně 2

Anjel Pána 2

Angel of the Lord 2

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Když se o něčem moc mluví, bývám opatrný. Obzvláště když jsou to superlativy a samá chvála. Navíc jsem v Týdnu četl dokonce rozhovor se Strachem a tak jsem byl i dost zvědav jak to vše dopadlo. Do kina jsem tedy dnes šel s dětmi a očekáváním jaké to tedy bude. A musím naplno uznat, že - všichni ti spokojení, co tvrdili, že je to bezva vánoční pohádka - měli plnou pravdu. Strach opravdu natočil něco, co předčilo svého předchůdce a co je opravdu vánoční pohádkou. Některé se tímto označením honosí jen proto, že jsou točené v zimě a na sněhu, nebo jen proto, že jsou dávány o vánocích. Anděl Páně 2 se odehrává přímo na sv. Mikuláše a není tím pádem co řešit! Začátek pohádky je doslova nadupán vtipy pro dospělé, kdy hlavní hrdinové pálí na své biblické spoluobyvatele nebe a svaté jednu narážku za druhou jak samopal. V jednu chvíli jsem si dokonce řekl, že už je tam toho dost a pokud to takto bude pokračovat tak potěš. Naštěstí je čert i anděl opět svržen na zem a tam konečně začne ta pravá pohádka v kulisách mého milovaného Krumlova. Přítel Malarkey správně poznal, že se točilo stále na stejných místech a na rozdíl od něj přiznávám, že to byla trochu škoda. Těch zákoutí totiž nabízí toto pohádkové město bezpočet a Strach dobře trefil, že nejpohádkovější je v zimě. Ulice jsou prázdné, za žlutě svítícími renesančními okénky měšťanských domů i hradu se zámkem lze tušit teplo a v mrazivém voňavemém vzduchu je cítit v kouři z komínů hořící uhlí ... Sníh křupe pod nohama na staleté dlažbě a vy jste v čase někde hodně zpátky.... Nikdy na těch 5 let v Krumlově, které jsem tam v nejlepších létech strávil nezapomenu. Ale pohádka nejsou jen lokace, ale také pohádkové postavy.. Tady je to Trojan a Dvořák, kdo táhne většinu zábavy a hlavně Jirka Dvořák u mně získal nezpochybnitelné ocenění - nejcharismatičtější pohádkový čert! Dětem v kině se dokonce líbil ze všeho nejvíce a to je myslím pro herce hrajícícho čerta po čertech dobré ocenění!!! Výborný byl i Bartoška jako Pán Bůh, jen mi na něm chyběly ty jeho brýle.. :-). Horší to bylo s Abrhámovým zpěvem a s účastí pana Horáčka, kterého jako textaře hodně můžu, ale proč tu dělal anděla to moc nechápu... Perlou na tom všem je pak opravdu povedená hudba Ondry Brzobohatého, který se zhusta vrhl na filmovou hudbu a jednou by z něj mohl být třeba i druhý Liška... Pohádka to byla milá, skvostná, ve všem byla tak akorát a tu hvězdičku navíc dávám za to, že už dlouho jsem jako dospělák neměl při sledování pohádky tak libé pocity! Takže za je to za 5 párků z Latránu! * * * * *(23.12.2016)

Mnohem lepší než první díl,je fain že nechali více rozvinout komediální prvky anděla i čerta.Díky tomu se totiý podařilo vidět pohádku trochu jiným uhlem než ono obyvyklé "dobro zvítězí nad zlem" uprostřed průměrného děje. Mohli bychom i kritizovat určté prvky,ale od toho plně ustoupím.Na naše české poměry velmi podařené dílo keré se realizovalo pod taktovkou Jiřího stracha.Víc k tomu ani netřeba nic dodávat,rozhdně stojí za zhlédnutí a kupodivu s celou rodinou,protože si v té pohádce najde každý něco,čemu se od srdce zasměje.(8.5.2018)

Pěkná pohádka s vánční náladou !!(2.7.2018)

1 10 18 27 32 33 34 35 následující >>