Přirozený talent

The Natural

Prirodzený talent

Drama / Sportovní

USA, 1984, 134 min

Potřeboval jsem si trošku napravit bejsbolovou náladu, páč Moneyballs mě jaksi nebavil... Šáhnul sem na osvědčenou klasiku. Klasiku s velkým K. Tenhle film sem měl rád už jako malej prcek. Páč sem dycky rád hrál softball, no a filmy ze softbalovýho prostředí se, bůh ví proč, netočej. Tohle není film jen o hře, ale má to taky kvalitní scénář. Redford je skvělej herec, dívá se mi na něj stejně dobře jako na Breda. Prostě jeden z těch uplně nej! Hlavně mu to parádně de s pálkou a lapačkou. Při gradování filmu, kdy dá hlavní aktér houmrana a zní ta úžasná muzika, tak právě při tom mi naskakuje husina, což se prostě stává jen u těch TOP pasážích. Dřív bych tomu asi dal 5*, ale včera mě to krapítek nudilo. Ale fakt jen málo. Jo a taky mě štvala herečka - Glenn Close. Nevím proč, ale ta její andělská přítomnost mě prostě drásala nervy :o)(14.1.2015)

Vedel som prečo si nechávam tento film až nakoniec !! Sám som športovec a viem čo je to drina keď chce človek zažiť tu svoju pomyselnú ,,sekundu" slávy keď jeho meno spomínajú a podávajú ti ruky ale ty vieš že bez ľudí okolo seba by si to nikdy nedokázal !! Róbert Redford v životnej športovej roli Roya Hobbsa(4.12.2012)

Oblíbený film z dětství. Hodnocení ovlivněné nostalgií...(26.4.2013)

• durkes

Dosť odfláknutý športový film, žiaľ. Začiatok som nechápal, keď 48-ročný Redford a 37-ročná Close hrali zaľúbené osemnástky.....to vyzeralo fakt na paródiu. Strihy a kamera hrozné......(Basinger vchádza do izby, kde spí nahý Redford, vzápätí ten istý pohľad a Redford je už prikrytý)...a iné nezmysly. Záver zbúchaný.....Nie celkom dotiahnutá príčiny atentátu na neho, celkovo nerozpracovaný scenár...všetko len náznakovo a rýchlo a často dejovo nezmyselne......No celkove slabá 40. PS: Mám rád český dabing, ale tento bol fakt príšerný.(26.4.2017)

spomienka na mladosť a na skvelý film !(16.12.2010)

Dosť inšpirujúce no chýbalo mi toho viac a Hobbsovi!!! Redfordov priemerný herecký výkon.(11.11.2011)

Dobrý film, čakal som, že bude viac motivačný. To je všetko, nejak ultra ma nechytil za srdce.(20.12.2016)

1 2 3 4 5 6 následující >>