Mladý Roy Hobbs, jenž má nevšední baseballový talent, si ze dřeva stromu poraženého bleskem vyřeže vlastní pálku, kterou nazve Fenomén (Wonderboy), a vydává se z rodinné farmy do Chicaga, aby své vlohy zúročil. Setkání s pomatenou fanynkou, která ho těžce zraní, však jeho kariéru o šestnáct let opozdí. Na prahu středního věku přichází do newyorského klubu Knights (Rytíři), ale o své místo v týmu musí bojovat. Jeho Fenomén se prosadí, ale cena je příliš vysoká. (oficiální text distributora)

Sejkorka

Uznávám, že je to kvalitní film, vzhledem k datu vytvoření (1984) nepodlehnuvší zubu času. Ano, je divné, když RR ve věku téměř padesáti hraje chvíli cca 20 letého a ve zbytku filmu cca 35 letého sportovce. Rozhodně se nejedná o schematičko, člověk musí přemýšlet. Především, co dělal Roy těch 16 let. Chvíli to vypadalo, že mohl být ve vězení, ale ta ženská skočila z okna. Nebo těch pár vteřin úplně na závěr. Uzdravil se a žil s rodinou ? Baseballu nerozumím, na druhou stranu je mi mnohem bližší, než americký fotbal, kde stačí rychlé nohy a široká ramena. Tak je to i s filmy z tohoto prostředí. Tenhle je opravdu velmi dobře natočený Barry Levinsonem (mimo jiné 1988 Rain Man ,1987 Dobré ráno, Vietname) ()

peproch

Výborný sportovní film, i když technicky odpovídá době vzniku a taky tu šlo i o něco víc, ukázat jak starej byl Roy Hobbs, když jakoby znovu začal. A volba RR byla v tom případě super. ()

leafroller

Byl jsem na tom tenkrát v kině a byl jsem hotovej. Jenže co fungovalo v 80. letech, nemusí nezbytně fungovat i dnes. (I když jsou výjimky.) Dnes si už asi nedovedu neakční film užít, aniž bych u něj přemýšlel. Bohužel tady toho k přemýšlení moc není. Romantika z baseballového prostředí, které je bohužel až příliš nudné. (Přesně, jak říká pan Calitri.) A i když je vše hladké a uvěřitelné, herci se snaží, pořád máte dojem, že tomu něco chybí. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley