Pásky z Nagana

• USA The Nagano Tapes (více)

MikyAff

Sice jsem byla zpočátku trošku skeptik, ale tenhle dokument je fakt něco. Dokáže ve vás vzedmout takovou vlnu hrdosti a emocí i když událost, o které hovoří, se stala před 20ti lety. Výsledek je všem znám a i přesto, jsem napínavě sledovala zápasy a při konci se mi chtělo plakat dojetím. Ten snímek vám prostě ty pocity předá, pokud nejste úplnej suchar. ()

_DAVE_

Fantastický sportovní dokument s velikým přesahem do politiky let minulých a Českých novodobých dějin obecně... ()

Timak

Nejlepší zpracování a hlavně - nejlepší možné poděkování a vzdání holdu všem hrdinům tohoto turnaje. Brečel jsem jak želva. Všechny vzpomínky jakoby nikdy nezmizely - cítil jsem se najednou jako ten 14 letej kluk, který byl neskutečně pyšnej na to, že je Čech, stejně jako Hašek a Jágr a Ručinský apod. Jen je mi hrozně líto, že současný děcka tohle nikdy nepoznaly. Můžeme jen doufat, že to ještě někdy přijde. ()

ELBobes

Záběry z Nagana už jsem viděl mockrát, ale nikdy mě nedokázaly tolik vtáhnout do tehdejší atmosféry, jako v tomto díle. Škoda, že mi v roce '98 byly pouze dva roky. ()

sskrblik

Kéž by bylo víc takových momentů, kdy všicí jsme hrdí na Českou republiku a nepliváme po sobě jako prasopsiska kvůli tomu zda premiérem je Babiš (skvrn a špíny se zbavil) či prezidentem je Zeman nebo Hraboš. A nemusí to být sport, kdo nás sjednotí, přestože se jedná o celkem jednoduchý prostředek. Neboť my Česi jsme vždy potřebovali "hrdiny". Jinak dokument sám o sobě je velmi zdařilý, svěže či moderně pojatý chcete-li. Avšak nejedná se nikoliv jen o pouhá superlativa jak jsme nejlepší na světě protože proto, ale veskrze je to pojednání o "zázraku", který jak léta ukázala, zázrakem skutečně byl. Nicméně vzbudil ve spoustě našinců, antisportovních típků, zájem o něco takového jako je lední hokej. Ukázal nám, že můžeme být a měli by jsme být hrdí na to že jsme Češi a já jen vyzívám všechny ty poblbý angličáky, kteří mají išúz, founy, twitry, fejsbuky aby konečně začli přemýšlet jako nepodbízívý národ a znovu se k nám vrátila národní hrodst. Jestli je to poselství tohoto dokumentu to ponechám koňům... ()

SamVimes

Výborné vykreslení jak pozadí vztahu Česka a Ruska i očekávání zemí NHL, tak i samotného turnaje. Byl z toho naměkko i tak vlažný fanoušek hokeje, jako jsem já. ()

Pedross800

"JESTLI TOHLE S VÁMI NIC NEDĚLÁ, TAK NEJSTE NAŽIVU" Emoce a mrazení v zádech i po dvaceti letech, protože tohle je fakt výborně udělanej dokument, který i v té krátké stopáži dokázal říct víc než snad bylo možné, včetně politických kontextů. Prostě a jednoduše bomba!!!! Těžko se dá vysvětlit co Nagano bylo a znamenalo těm, co ho nezažili, ale tento film to skoro dokázal. "What does "Svoboda" mean? I know it´s popular name. It´s "freedom"." OMG, are you kidding me? That´s crazy, that´s too perfect." ()

vyfuk

Spousta lidí sem mrskne vyšší hodnocení jenom, protože to je prostě cizí film o Česku. O hokeji ještě ke všemu. Naše vlastní záznamy z Nagana, které nejsou jinak extrémně zajímavé nebo jedinečné přeci jenom mají tady na ČSFD bůh ví kolik astronomických procent. Zde koukáme na neuvěřitelně skvěle zpracovaný dokument i s vlastní grafikou a záběry staré dvacet let, které vypadají stejně kvalitně jako kdyby byly točeny včera. Neuvěřitelně skvěle odvedená práce v rámci odvyprávění, pojmutí a názorů samotných zúčastněných. Sice se zde vypráví skoro jeden a ten samý příběh, ale je vypráěn naprosto dokonale. ()

NoFiction

Tenhle okamžik náš národ na chvíli spojil, což se dnes už říci nedá. Kdo zažil, nebude se v závěru stydět za kapesník. ()

Autogram

Americký dokument o českom hokeji najskôr v prvej polhodine zmapoval vývoj hokeja od roku 68 po 98 a v druhej časti sa s radosťou pustil do rozhodujúcich zápasov na olympiáde v Nagane. Celé je to akoby pohľad zvonku, pričom radosť z hokeja je skutočná z českej strany. Trochu ma to miatlo, ale je to výborne zostrihané a aj po toľkých rokoch musí českému fanúšikovi spôsobiť zimomriavky. My máme svoj Göteborg 2002 a nehneval by som sa, keby aj k tomu vznikol nejaký strihový dokument. Keď už slovenská hokejová súčasnosť je taká nijaká, že proti Rusom dokážeme vyhrať jeden zapas, ale viac už nič. ()

P1tr

My Češi budeme mít v srdci pro Nagano vždy speciální slabost a tak nám stačí málo, abysme se znovu nad nevídaným úspěchem našich hokejistů dojali. Když se nám pak dostane do rukou extrémně svižně natočený a šikovně sestavený dokument mapující tuto událost, jedná se o skoro stejně silný zážitek, jako samotná olympiáda v roce 1998. Ondřej Hudeček přistupuje k dané látce s láskou a nabízí upřímnou prezentaci nejen pocitů zúčastněných a dané doby, ale také celé historie našeho hokeje v kostce a díky zaměření na historii soubojů s Ruskem a emigraci Petra Svobody dostává Naganský příběh v dokumentárním podání ještě silnější dramatický oblouk, který z The Nagano Tapes činí vyjímečné dílo, které by si žádný Čech neměl nechat ujít. ()

latvar

Krásné vzpomínky, pamatuju si to jako by to bylo dnes, a to jsem prožíval naganské šílenství v horečkách jako desetiletý kluk. 90% ()

Hugo01

Tak na tohle by se měl podívat každý Čech, nehledě na generaci nebo zájem o hokej. Tahle událost musela prostě ovlivnit úplně všechny a toto skvělé zpracování je parádní připomínkou 20 let starého triumfu. ()

venca163

"He had great personality, he had the great hair thing going." Euforickej dokument, kterej ukazuje českej triumf v Naganu ve světle historickejch souvislostí a tím povyšuje úspěch celý tý generace na úplně jinej level. Zajímavý pohledy z několika úhlů, sportovní záběry v tempu, prostě skvělej koncept, kterej každýmu fanouškovi (tehdy byl fanoušek každej :) ) aspoň na chvíli zase vrátí ten Petr Freedom feeling. Škoda těch drobnejch přešlapů: šíleně rychlýho střihu v úvodu, Zárubovo "15 sekund ticha" momentu nestřihnutýho před doslovnou pointou a veselých fanfár v závěru do jentakmimochodem hlášky o smrti Ivana Hlinky. (85%) ()