Hluboko v ledu Antarktidy tým geologů najde starou, ale neporušenou nacistickou laboratoř, kde se prováděly tajemné experimenty. Nacisté, kteří chtělí dobít svět, zde vytvořili modifikované žraloky, kteří byli schopni létat a byli řízení geneticky zmutovanými mrtvými těly vojáků, kteří se během objevení osvobodí a pokračují ve svém plánu dobít svět. Vojenská pracovní skupina zvaná Dead Flesh Four jsou oživení američtí vojáci padlí ve Vietnamu a jsou jedinou šancí, aby zabránili pádu světa. (Epistemolog)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Trashové Béčko mixlé s Céčkem, jehož kvalita balancuje mezi solidní a špatnou, ale ve výsledku je to celkem strávitelný koktejl, u kterého bych nevěřil, že se budu tak dobře bavit. Úvodní scéna, kde Zombie náckové přepadnou letadlo je takovéj masakr, že jsem nevěřil vlastním očím. Film se snaží i o jakýsi zajímavý příběh s náckama, kteří mimochodem mají výborné masky a kostýmy. Občas sice tvůrci vytasí špatný digitální efekt, ale ve výsledku to je vizuálně překvapivě slušný, gore je zde na velmi vysoké úrovni a tolik pěkných ženských koz člověk neuvidí ani za život. Ženám nedoporučuji, intelektuálům už vůbec, ale kdo rád u filmu vypne, chce se zasmát, má rád nácky, slušnou hudbu, miluje gore s velkým množstvím nahoty a sexu, kde potěší i pár slušných hlášek ( Historka se Satanem výborná a hláška" Chci vidět ty zrůdy padat k zemi tak rychle, jako kalhotky šlapek na Mardi Gras" !!) neměla chybu 😃 Líbila se mi i scéna z Vietnamu či samotné finále. byl jsem překvapen kolik zajímavých nápadů a vsuvek do relativně špatného filmu tvůrci stihli vložit. Bavil jsem se dobře.Splatter zábava se vším všudy, Jen na vlastní nebezpečí. Kdybych měl film popsat pár slovy, tak by to bylo asi nějak takhle: Gore, kozy, gore, náckové, létající žraloci, kozy, gore, gore, gore a ještě jednou kozy. Příběh**, Akce****, Humor*** Násilí*****, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 7/10: ()

darkrobyk

„Chci je vidět padat k zemi jak kalhotky šlapek na Mardi Gras!" Bláznivá nazizombie řežba (bohužel není od začátku až do konce) plná krve. Lítají ruce, hlavy, střeva ven, střeva poslouží i jako škrtící smyčka, krvavý periskop a krmení žraloků. Ano, čistokrevný splatter. Podobně jako u snímků Iron Sky je i zde řada odkazů na jiné snímky, nejokatější asi na Coppolovu Apokalypsu a Univerzálního vojáka (ach, ty uši). A pak ti báječní zmutovaní žraloci brázdící coby zbraně místo vody oblohu. A a by to nebylo málo, dojde i na megalodona! Většina triků je sice nepříjemně pixelová, ale ten masakr vše vyváží. Ovšem akce se dostaví jen v souvislosti s letadly, takže ti, co ji vyžadují od začátku až do konce, mohou během filmu usnout. Potěší camea Tonyho Todda či C. H. Tagawy. A taky jsou zde fešné prsatky, co neváhají předvést zbrojní pasy in natura. A mezititulková scéna. A potitulkový trailer + reklama s prsaticí. A na řezničině se podílel Tom Savini, což potěší. A muzika - mj. kolovrátkový diskohit Vamos a la Playa, Kreator - World War Now a D.A.F. - Der Mussolini. Co více si přát? Ptákovina pro okrajové publikum, co by si ji mohlo užít. Pro běžné diváky rozhodně ne....3,5* ()

*CARNIFEX*

Absolútna, primitívna šialenosť bez štipky inteligencie, vhodná na deň, od ktorého nič nebudete očakávať. Čiže ten posledný v roku 2020, je doslova ideálnou voľbou. Lietajúce žraloky, v opratách nacistickej zombie armády?! Nuž tak, keď môže psychopat riadiť celú krajinu, v Čechách byť Slovák premiérom, prečo by toto nemohla byť pravda? :D Kokotina na mraky hneď od začiatku, ani to nepúšťajte, keď nemáte odvahu zmieriť sa s tým, že “Sky Sharks” je doslova absurditou roku! Masky slušné, gore občas výborne, občas otras, krvi ako najebanej, proste nedokonalý “splater” so všetkým čo k tomu patrí, akurát strašná škoda, za tú kvalitu prevedenia ako na hojdačke, no najmä dejové tempo, ktoré sa nepodarilo udržať po celú dobu stopáže, pričom ďaleko viac som očakával aj od samotného záveru. Spočiatku som mal dojem, že udelím 5 hviezd, no ako sa blížil koniec, tie silné tri (možno slabšie 4), budú absolútne zaslúžené. No a komu sa neľúbi, nech ide do (I) 🖕😅🖕 ()

lamps

Absolutní guilty pleasure. U některých pasáží bych si teda nejraději vypíchl oči a uši zalil horkým voskem, ale v součtu jde o neutuchající smršť bláznivých nápadů v nečekaně odvážném měřítku, jemuž tvůrci sice úplně nestačí a vypomáhají si lacinými videoklipovými montážemi, ale nudit se prostě nebudete. Příběh je blbý přesně dle očekávání a vůbec nemá ten satirický drajv prvního Iron Sky, ale lze ho v pohodě akceptovat jako upřímný dárek od fanouška pro fanoušky s podobnou nákloností pro nezávislá drzá béčka - krev stříká, žraloci létají, letadla padají, pěkné kozy se natřásají a sex je vždy ukončen velmi brutálním, naprosto necitlivým zásahem zombie nacistů (a jako bonus velmi nápadité přeseknutí letadla vejpůl s pomocí ostnatého drátu). Marc Fehse sice vůbec neumí pracovat s hudbou, která je jako pěst na oko, a spíše plácá páté přes deváté bez nějaké vnitřní provázanosti, ale co - sranda to docela je a rozhodně to vypadá lépe než cokoli od Asylum. 50% ()

Big Bear

Kdyby byl quilty pleasure uznatelným žánrem, byl by tohle kandidát na několik Oscarů. Němci udělali eintopf z Poplachu v oblacích a Iron Sky a od prvopočátku je evidentní, že jim ani tak nešlo o chuť jako spíš o to aby to mělo správný říz. A to se jim povedlo dokonale. Dokonce tvůrci zapomněli na současnou břiblblou korektnost a tak mají žraloci jako zbraně Luftwaffe na sobě svastiky a vůbec se zde s nacistickými symboly setkáme hojněni než je dnes obvyklé. Zkuste třeba na FB umístit fotku svého právě dodělaného modelu 1:72 Messerchmittu s hákáčem na ocasu a uvidíte co se bude dít! Že to letadlo takhle za druhé světové takto vypadalo? Že na ruských strojích jsou zase rudé hvězdy ?To vůbec nikoho dnes nezajímá. Budete nahlášeni, dostanete výstrahu v horším případě ban. A to není jen Fb. Proto ač nejsem nácek jsem rád, když má někdo ty gule a když už to má být válečné, tak tam ten hákenkrajc dá. Film někomu připomene i všechna ta žraločí tornáda, už mají tuším pátý díl, ale tady je podobné námětem spíše Iron Sky protože hybernovaní nacisté chtějí opět převzít vládu nad světem. Koktejl je to opravdu nesourodý, jednu chvilku je divák na mrazivých pláních, po chvilce sleduje masakr na palubě linkového letu společnosti NHL aby se najednou ocitl na palubě britského Lancasteru ze kterého se oklikou dostane až do vlhkého Vietnamu v době snahy Američanů tam zavést západní demokracii. Od první sekundy je zřejmé, že to celé je jen taková srandička udělaná pro radost a zcela určitě v tom nebyl záměr obohatit fond světové kinematografie. Kdo k tomu takto přistoupí, dostane se mu porce docela vtipné zábavy parodující nejeden film. Já si užíval detailů jako třeba páčky Chemtrails na palubě civilního Boeingu, hermetických zámků lodních dveří ve tvaru hákových křížů nebo už jen ty fosforeskující látky mizející po vpichu byly parádně provedeny, V souhrnu tedy dávám za dva zmutované žraloky, byť normálně by to bylo na odpad. * * ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě krátká upoutávka. (ben666)
  • Film vznikol s pomocou Kickstarteru. 907 fanúšikov vyzbieralo viac ako 96 000 €. (Marceloo)