Reklama

Reklama

Pán prstenů: Prsteny moci

(seriál)
  • USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
Trailer 3
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Předloha:

J.R.R. Tolkien (kniha)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Začínáme dobou relativního míru a sledujeme společenství postav, které čelí znovuobjevení zla ve Středozemi. Od nejtemnějších hlubin Mlžných hor přes majestátní lesy Lindonu, dechberoucí ostrovní království Númenor, až po nejzazší kouty mapy, stvoří tato království a postavy dědictví, která přežívají ještě dlouho po jejich odchodu. (Prime Video)

(více)

Diskuze

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

Aký zbytočný, nudný a nezaujímavý musia mať život ľudia, ktorí sa chodia neustále vygrcávať do diskusie k filmom a seriálom ktoré ich nebavia, pohŕdajú nimi a hejtia ich, a just budú pokračovať ich sledovaním, plytvať svojím časom len aby ich mohli hejtiť ďalej??? :-D :-D :-D

na příspěvěk reagoval Real Tom Hardy, W.Dow

Ecthelion

Ecthelion (hodnocení, recenze)

Duncan66

Nezpochybňuji to, že to někteří mohou vnímat jinak, a respektuji to. Zároveň ti trochu závidím, protože já se na každý díl těším a nakonec u každého trpím. ;)

na příspěvěk reagoval Rypicong, Duncan66

Ecthelion

Ecthelion (hodnocení, recenze)

Ratemus

Ještě dodatek, Arwen se nebude cítit v pohodě se svým pohlavím a nechá se předělat na chlapa. V 10. sérii se objeví Aragorn, který bude homosexuál a do Arweňáka se zamiluje. Hotovo, konec, šťastně to dopadlo. ;)

na příspěvěk reagoval Rypicong

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ufololog

Tam se už objeví Devítka ale půlka z nich budou ženy...Arnor v seriálu nebude jelikož Isildur nemá očividně bratra, prsteny se údajně vytvoří až v páté sérii dějově rok před Dagor Dagorathem, Galadriel a Elrond budou manželé a budou mít syna Celeborna a Arwen která se narodí černá..

na příspěvěk reagoval Ecthelion, Ufololog

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

CreepyJoe

pridám ešte tvoj krátky citátik, ak sa neurazíš, primitivku :-)

”Takže tak nějak jsem extrémistům z SPD za jejich působení v letech 2011-2018 celkem vděčný, že nastolili jako hlavní politické téma migraci a dobro-serové museli couvnout.”

na příspěvěk reagoval Cerechtan, CreepyJoe

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

CreepyJoe

aký to neuveriteľne primitívny argumentačný faul. keď zasvätíš polku života boju proti menšinám, nemôžeš byť rasista, lebo kamarátiš s pár černochmi. 🤣🤣

to je asi ako ty, keď vytrtkáš sviňu, tak nebudeš zoofil, lebo si inak ochranár zvierat. 👍

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

SoniCpp

a to si vem, že v tomto seriálu jsou skřeti vykreslený jako více inteligentní a stejně se chovají jako idioti...

CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Strašně bych se přál, kdyby skutečně začali naslouchat kritize moje požadavky do druhé série:

1) Přeobsadit Galadriel

2) Vyměnit scénáristy a showrunnery

3) Méně kýčovitých cgi záběrů a místo CGI skutečně začít točit v reálné přírodě.

4) Svěřit supervizi Peter Jacksonovi.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Kincl

CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Přátele berte to pozitivně, už jen poslední dvě epizody a konečně budeme moci napsat plnohodnotné recenze! A budeme mít doufám minimálně dva roky klid od tohoto chcance.

CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Ecthelion

Hele, je to tak. Já to vnímám fakt podobně, jenže ono právěže dost může být na vinně to roztahané tempo a že se sledují 4 různé časové linky, je to prostě bordel o proti tomu House of Dragon, to pojal fakt hodně zkrátka a věnuje se minimu dějový linek, přičemž všechny zapadají do celku, tady to zdání prostě nemám.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Ecthelion

Mi povrchni neprijde. Naopak skoro nikdo tam neni vylozene cernobily, kazdy ma svoje kladne i stinne stranky atp. Libi se mi, jak mnozi musi delat rozhodnuti, kde jsou silne argumenty pro obe hlavni volby.

na příspěvěk reagoval Ecthelion

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

SoniCpp

Hehe, je fakt, ze nektere argumenty Adara delaji celou vec ne uplne cernobilou. Na druhou stranu, to ze chteji "vlastni" zemi jim nedava pravo vrazdit kazdeho, kdo s nimi nesouhlasi. Pokud jim fandis, jsi asi docela divnej :D

SoniCpp

SoniCpp (hodnocení, recenze)

Tenhle díl jsem nedokoukal na první dobrou - zhruba v polovině jsem se tak mlátil do čela, že jsem to musel vypnout. To provedení bitev bylo naprosto stupidní. Trochu mi to připomínalo pozdější série Vikingů, Walking dead nebo proslulou bitvu o Zimohrad. Skřeti ve vesnici překročili most přesně jak vesničani chtěli, stoupli si na náves přesně jak vesničani plánovali a ty zapálené vozy kolem nich utvořili ohnivou zeď, že by to líp vymyslet ani nešlo. Ale nejhorší byl ten začátek - muselo se stát tisíc náhod aby to proběhlo přesně tak, sesypání věže, zatarasení brány atd. V Pánu Prstenů lidi opustili špatně bránitelný Edoras a šli do Helmova žlebu. Tady lidi udělali přesně opak.

Kupodivu druhá půlka mě ale celkem bavila, hlavně postava Adara je dobře zahraná (Galadriel a komorní armády už tu zmiňovat nebudu). To s vypuštěním přehrady mi taky moc nedávalo smysl, ale třeba nám to ještě nějak vysvětlí, uvidíme.

Trochu jsem ale zklamaný, že tu patřičně nedocenili Tolkiena jako lingvistu, a tak tu kupříkladu máme jižany, kteří se s Númerony a elfy běžně baví a rozumí, přitom tito lidé mluvili jinou řečí.

na příspěvěk reagoval Rypicong

Ecthelion

Ecthelion (hodnocení, recenze)

Duncan66

Jenomže právě to vykreslení charakterů je strašně povrchní, dialogy jsou ploché, divák se víceméně není schopen s žádným charakterem nějak hlouběji ztotožnit. Nejvíce se nějakému ztotožnění blíží Elendil a Arondir. A když vzpomenu na tu tzv. elfí moudrost, která mohla být jakýmsi pilířem seriálu, tak ta vzala za své už v 1. díle rádoby moudrými kecy o lodích a kamenech.

na příspěvěk reagoval SoniCpp, Duncan66, CreepyJoe

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

liskam

jako zrovna na armádě Numenoru mohli ukázat ten rozpočet, stovky lodí a obrovská armáda...nene vyšleme 300 na záchranu noname vesnice

liskam

liskam (hodnocení, recenze)

Ratemus

A málem jsem zapomněl na to, že na těch třech loďkách bylo nejen 300 "válečníků" ale taky 300 koní:)

Jako ještě bych jim sežral ty válečníky. Ale 300 koní....?? To už je kurva stádo, toho vybavení a žrádla co museli vzít.. 

Si tak říkám, že když z těch lodí kydali všechen ten hnůj, tak si mohli rovnou založit osadu, pohnojit a osít celé okolí Anduiny. :-D

na příspěvěk reagoval Ratemus

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Uf, jsem rad, ze aspon obcas evidentne dokazu vypnout svuj analyticky mozek a nehledat na dile logicke chyby. Je to opet jako ostatne asi skoro vzdy tim, ze me to pohlti necim jinym.

A koukam, ze jsem asi jeden z mala, komu se to vlastne hodne libi. Za me je tam dobre ztvarnena ta epicnost a ze jde o valku dobra z mocnym zlem. Jak to krasne vykresluje i skutecnou realitu a jak nevdecna role je byt zatvrzely, nekompromisni a jit si za svym byt slechetnym a pro vsechny normalni lidi prospesnym cilem.

Ano, ta vojska citajici stovky vojaku jsou ve srovnani s boji v originalni trilogii srandovni, ale zase je vice prostoru na vykresleni motivaci jednotlivych hrdinu, silu vztahu atp. a to se mi hodne libi.

na příspěvěk reagoval Ecthelion

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

liskam

Prehrada tam prece mohla byt davno pred prichodem elfu. Ono je spise divne, ze uz ji nekdo postavil s takovymi mechanismy, aby nekdy za nekolik stovel ci tisic let splnila svuj ucel. To opravdu nedava moc smysl no.

na příspěvěk reagoval liskam

Slasher

Slasher (hodnocení, recenze)

Taky zajímavá interpretace :D "If in 1968 Americans liked to imagine ourselves as the chill Frodo, and if in 2001 we preferred to think of ourselves as the righteous Aragorn, in 2022 all we can imagine ourselves as is the zealot Galadriel." TNR

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

citat z netu:

This SHADOW of Galadriel carries no eleven grace, no ethereal majesty, no sophisticated beauty which only an ancient soul could espouse, but this ACTOR has depicted a grimacing frustrated and angry adolescent who just graduated from one of America’s illustrious universities with a clear chip on her shoulder regarding this simplified “patriarchal” world beast Sauron, converting middle earth into an allegory which Tolkien vehemently denied was the case. Middle Earth was something other or outside our times, a place we all hoped to escape to but Amazon has tragically and viciously demolished!!

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

No, sice som tomu co to bol ochotny spociatku odpustit (s prizmurenim oboch oci), ale uz to nema ani hlavu ani patu. Stal sa z toho absolutny blabol, bez stipky logiky.

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

liskam

Tak cestování a příhodné načasování bych moc neřešila, to ve většině seriálech neodpovídá realitě, s tou věží jo, je otázka jestli jí ale postavili, jestli jí jen nepřevzali nebo nepostavili na nějakých ruinách, což se běžně dělávalo co vím. Ovšem je pravda, že za ty roky si nevšimnout takového mechanizmu je prostě hloupost.

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (více)

Reklama

Reklama