Na břehu řeky byly nalezeny ženské šaty. Ukazovaly na neznámou sebevražedkyni, teď kdesi plovoucí v proudu řeky. Nebo snad ukazovaly k vraždě? Nebo je to všechno jen nějaký nevinný omyl? Vrchní inspektor Budík (J. Plesl) má o čem přemýšlet. Šaty pomohou určit totožnost ženy, která je měla na sobě. Jistá Heda Štanglová, mladá žena pekaře (M. Taclík), zmizela beze stopy. Sebevražda je jistě možná, uvažuje Budík, ale která sebevražedkyně by se před skokem do vody svlékala. Je to vražda, říká mu instinkt, a brzy narazí na první konkrétní stopy. Mladá pekařova manželka měla milence, prozradí mu Hedina kamarádka. Je to inženýr, pan někdo (P. Neškudla). Co když mu její láska byla nepohodlná a on se jí chtěl zbavit? Ale to byl jen jeden z možných motivů, kterými se Budík a jeho muži zabývali. Tělo mladé ženy stále skrývala řeka, ať se snažili hledat jak chtěli… (Česká televize)

quixote

Poměrně nezajímavý až tuctový případ, scénáristicky lépe zvládnutý až na zcela moderní jazyk a tu závěrečnou "veselku" ve špitálu. To jako vážně?! Něco takového by člověk čekal ve filmu typu Byl jednou jeden polda, ale tady? Štěpán Kozub s paní Chramostovou bohužel jen pro okrasu, ale díky i za to. ()

Amonasr

Po šesté epizodě už je vcelku zřejmé, že z této novodobě kýčovité selanky se tahle nepovedená parodie, nalakovaná falešnými barvami první republiky, už nemá šanci vyhrabat. ()

AgnesDee

Jsem celkem zklamaná. A už ani ne z toho, že to byl po minulém díle opět dost průměr. Ale spíš z toho, že v tomto díle hraje mladý a nadějný ostravský herec a tvůrci jím plýtvají na ubohé tři scény. Proč prostě? ()

Aniki

Mno, jemně řečeno, ani někteří herci ve vedlejších rolích nemohou tuto podivínskou krimi sérii zachránit. Teď mám na mysli třeba Taclíka. Každopádně zpříjemnit jí, to tedy zatraceně mohou a tady zas narážím na neskutečně sexy Bokovou (bože, ta ňadra). Jinak jsem v tomto díle zaznamenal konečně celkem vydařené komické repliky a scény. Vede ta s Jenovéfou a mýdlem u necek: „...upsss!”, pak celkem vtipné narážky Budíka na Nováčka, vyřčené ve voze při transportu zadrženého, kde se jedná o kápnutí božské, stran vztahu s jeho dcerou a v neposlední řadě pojídání mastnotou nasáklé klobásy v zájezdním hostinci...výstřik tuku byl ukázkový a k popukání. Se samotným dějem a zločinnou zápletkou už je to samozřejmě horší a nejvíc jsem se asi styděl při té závěrečné svatební taškařici, kdy jistě velmi "empatický" primátor pronesl kozomrdí větu o tom, jak se bude příběh a fotografie dobře vyjímat v tisku vzhledem k volbám. Toto bych na svém sobáši určitě slyšel moc rád. ()

callix

1,6 milionu lidí se dívalo a to asi pan bulvární ředitel Dvořák chtěl. Co na tom, že to je parodie na dobu první republiky. Když porovnám epizodu Hříšných lidí z minulé středy, nebe a dudy. ()

v.indruchova

Možná trochu klidný díl. Ale herecké výkony byly slušné. Herci které mám ráda. Jako například Langoš a Kozub. Láká mě daná doba a krásné prostředí staré Prahy. taková zajímavá výprava do minulosti. Kvalitně zpracované. ()

quokam

No tak, nadstraznik trpici samomluvou to docela zabil.  Trochu neduveryhodne vyznela i scena, ve ktere mistrovi nedochazeji jasne zalezitosti  musi mu je  pripominat cimrmanovský agent. Ale zase potesila Jenovefa ve vedlejsi roli, stava se z ni nejlepsi osudova zena sve generace. 6/10. ()

milos.bradik

Kdyby si odpustili ty odbočky do soukromí, tak by to jako kriminálka ještě šlo, ale ten Denis Šafařík jako Nováček s tou Budíkovou dcerou působí až trapně, vypadají jako děcka z mateřské školky, která si hrají na milence a teď se k tomu přidala ještě ta druhá dcera, která se zapletla s jakýmsi anarchistou, což u aristokratky je zvlášť na pováženou. ()

adaben

Zápletka vcelku průhledná, a navíc nedovyprávěno, jestli vrchnímu komisaři nenastaly problémy, když stopa do bohaté rodiny byla falešná. Ale herecky slušně zahráno, a pravda potěší, že i v menších rolích jsou dobří herci (Novotný, Chramostová, Boková, Kozub i primátor Baxa aj.). a také potěšilo využití krásné budovy vodárny v Podolí (jestli se nepletu). ()

Pimburger

Ale jo, ne, že by to bylo na tři hvězdy, ale v porovnání s ostatními díly to ušlo. I tak mi přijde, že vrazi tam na diváka vždycky moc pomrkávají a občas jednání postav chybí logika, ale to je asi poznávací znamení tohoto seriálu... Co už... ()

elma

Moc se mi líbí herečka Lucie Žáčková, je to ten typ herečky, když jí vidím, tak si říkám, jéé to bude hezký. Měla by být více obsazována, má hezký milý obličej a krásný civilní projev. ()