Tanec v srdci

• Česko Tanec proti pravidlům (více)

Mladý mistr ve společenském tanci Scott Hastings tančí od šesti let a roky pracuje na tom, aby se s partnerkou Liz stal šampionem Jižní Austrálie v latinskoamerických tancích. Nikdo nepochybuje, že se jim to povede. Jenže Scott se díky svéhlavosti ocitne tři týdny před inkriminovanou Grand Prix bez partnerky. Vnutí se mu nesmělá začátečnice Fran, která v tanečním studiu spíš voskovala parkety a myla hrnky od kafe. Ta má stejně jako Scott chuť tančit vlastní kroky, které jsou ale pro porotu nepřípustné. Partnerstvím s Fran Scott naprosto vyděsí své nejbližší. Jenže kouzla se dějí právě v momentech, kdy to nejméně čekáte, což také Scott s Fran brzy objeví. (oficiální text distributora)

Rozjimatel

2,5 Môj postoj je rovnaký ako v prípade ďalších filmov Baza Luhrmanna, ktoré som videl. Znovu sa jedná o nablýskaný, prefarbičkovaný a patetický gýč, plný krikľavých farieb a bizarných, groteskných postáv. V podstate ma z celého filmu bavilo len to španielske intermezzo (paso doble). Ďakujem, to už si radšej pozriem Hriešny tanec. ()

Angie91

Místy velmi zdařilé taneční scény s kouzlem latinsko-amerických tanců. Na druhou stranu komedie hadr a já přemýšlela jestli se nejedná o jednodílný sitcom?! Možná kdyby víc tančili než mluvili a to hlavně při závěrečné scéně, kdy se těšíte, že vyvrcholí vše o co se ti dva snažili a oni se mezitím přetahovali o kus šňůry! Já jsem od toho tedy čekala víc a nezlobte se na mě, ale jestli je kvalitnější než Hříšný tanec (dle hodnocení) tak to jsem asi mimozemšťan z jiné planety! ()

glamgirl

Prvý film Baza Luhrmanna je príbehovo zvládnutý dosť slabo, to si priznajme, no jeho gýčový, farebný, ligotavý, emocionálne exaltovaný a v každom smere prehnaný pohľad na svet jednoducho zbožňujem. Navyše, postavy, nielen hlavné, ale všetky, ktoré sa v Strictly Ballroom objavujú, sú veľmi osobité a svojím spôsobom originálne. Osobne tento film považujem za prvotinu ponúkajúcu malú ochutnávku svojich následníkov v Red Curtain Trilogy... ()

panmroz

začátky filmů Baze Luhrmanna jsou schopny čehokoliv, konce jsou zaměnitelné s běžnou mainstreamovou produkcí. Platí to jak o Moulinu, tak i Austrálii, a stejně v tomto případě. Ze začátku sledujeme zběsilou grotesku, v postavách smutek jak z Trio z Bellelville, ale čím pokračuje příběh dál, tím víc se stává zaměnitelným, ony bizardní postavy z filmu začínají vyčuhovat a objevovat se jen jako padající postavičky v disneyovkách. ()

lemonova

Prepojenie romantického príbehu s veľmi ojedinelým humorom až groteskou tak, aby ani jedno ani druhé nestratilo nič na svojom účinku, to si vyžaduje naozaj veľkú dávku predstavivosti a dôvtipu. A Baz Luhrmann je jeden z mála, kto to dokáže. Tanec v srdci je aj preto jedným z najvydarenejších tanečných filmov. Nevsádza iba na tanec ako taký, je skvelým príbehom vyrozprávaným strhujúcim a zároveň odľahčeným spôsobom. Hriešny tanec sa môže schovať.. (podľa mňa). ()

haWranka

Miluju tanec, opravdu! A moc jsem se na tenhle film těšila, zvlášť když jsem viděla zdejší hodnocení. Bohužel jsem byla zklamaná. Nějaký tancování tam sice bylo, ale díky kameře z něj nebylo moc vidět. Co je ovšem horší, to jsou hlavní hrdinové. Ani jeden mi nebyl sympatickej. Doufala jsem v něco, jako bylo Ledové ostří, ale to se vážně nepovedlo. ()

denulik

Život žitý v strachu je život žitý iba spolovice. To je heslo, ktorým sa neriadi film, ale Luhrmann sám. A ja sa ním chcem riadiť tiež, len musím nazbierať odvahu:) ()

joelly01

Kolotocar Baz me opravdu bavi! Jak Strictly Ballroom, tak Romeo & Juliett i Moulin Rouge se mi dostali pod kuzi a, proc to nepriznat, ja mam pro tenhle druh kyce opravdovou slabost. Ac Bazuv prvni film, tak je o facku lepcejsi nez vsechno co zu potom natocil. Hold si nasadil latku moc vysoko, ale to nevadi, ja mu dekuji za tenhle vylet do trpytiveho sveta spolecenskych tancu. Castingove naprosta spice a pri pisnickach take srdce zaplesa. A ano, i Scotta miluji. Ja neumim tancit zadne takove tance, misto tanecnich jsme chodili do bufetu na chleba ve vajicku a pak jsme v parku kourili cigarety nebo marihuanu. Bohuzel, byla jsem spratkem! Ted toho tedy lituji, ale kdyz jsem rekla Klenotovi ze bychom meli chodit na nejake takove sofistikovanejsi tance tak se vubec neradoval. Naopak, nespokojene mrcel a rekla bych ze i obratil oci v sloup! Vypada to tedy, ze zemru jako tanecni drevo. ()

sangrila

Dávám 5, ale jen proto, že jsem to brala jako parodii na veškeré taneční filmy. Nechce se mi věřit, že to mysleli vážně. ()

voldemorf

Film jsem viděla už jako malá, ale pamatovala jsem si ho jako obyčejný romantický taneční snímek. Proto jsem byla překvapená, když jsem si ho teď pustila znovu. Není na něm vůbec nic obyčejného. Myslím, že to ani nejde popsat, to se prostě musí vidět. Je to ztřeštěné, ne vždy v dobrém slova smyslu, ale stále mnohem lepší než současné taneční filmy. ()

Humprt Pum

Perfektní, hudbou a tancem prosycený film, který krásně paroduje všechny tanečně-romantické dojáky, v popředí s Dirty Dancing. ()

jitush.b

Nejlepší taneční film všech dob, tedy alespoň podle mého názoru. Taneční scény zde mají opravdový náboj, například když se hlavní hrdina učí opravdové PASO DOBLE a hlavně závěrečná poslední scéna kdy hlavní představitelé tančí pouze na potlesk. To mě vždy vezme za srdce. Baz Luhrmann je prostě opravdu skvělý režisér. ()

Ala007

V podstatě velmi jednoduchý příběh o mladíkovi, který chce tančit po svém (což se mu nakonec podaří a jako bonus se během svého vzdoru - naprosto očekávaně - zamiluje do hodné dívky), podaný prostřednictvím hudby, tance a opravdu velikánských gest...náznak cesty, na jejímž konci stojí dle mého názoru k dokonalosti dovedený film Baze Luhrmanna Moulin Rouge. Je to kýč nebo není? Asi jo, ale Bazi Luhrmannovi to tak nějak věřím. Vždycky. A proto je to jeden z mých nejoblíběnějších režisérů. ()

Tsuki003

Prvních pár minut jsem přemýšlela, jak film žánrově zařadit. Je to komedie? Parodie na taneční filmy? Když jsem si přivykla stylu, který (jak jsem nakonec usoudila) by měl být naprosto vážný s trochou nadsázkového humoru, dal se celkem snadno předvídat. Některé okamžiky filmu mě uváděly do rozpaků, protože byly vyhnané do extrému - viz. například když Fran přemlouvá Scotta, aby jí dal šanci. Nebo veškeré "ječící" okamžiky, kdy mi připadalo, že každou chvíli ta která žena začne dupat, případně upadne a bude pěstičkami bušit do země... Myslím, že to mohlo dopadnout rozhodně hůře, ale i tak mám z filmu rozporuplné pocity. Průměrný film. Když se budu nudit a film poběží v televizi, možná se na něj podívám, sám o sobě mě ale rozhodně neohromil. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

gizi

Láska, umění, procítěnost. Miluji tento film. Shlédnuto poněkolikáté 20.3.2010 a musím říct, že tentokrát jsem čekal o něco víc. Přesto moc dobrý film. 85%. ()