Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

luka4615

Poslední krev s velmi hořkou příchutí. Pátý Rambo do celkové koncepce předchozích snímků skoro vůbec nezapadá. Po většinu času se zde totiž řeší souboj s vnitřními démony a neustále se zde omílá fakt, že John Rambo má konečně ve svém životě někoho, na kom mu záleží. To by sice tolik nevadilo, ale právě toto se zde bohužel zdlouhavě řeší dobrou hodinu, přičemž se snímek pořádně rozjede až v závěrečné půlhodince, která ale ovšem namísto klasické akce nabídne nepochopitelný mix snímků "Saw", "Home Alone" nebo překvapivě druhého "Indiana Jonese", což je zároveň i ten největší "WTF" moment celého filmu. Jako pátý díl série to tedy téměř vůbec nefunguje, avšak jako samostatně stojící béčkový film se Slyem v hlavní roli je to vcelku ucházející zábava na ospalé odpoledne. No, lepší než nic ne? „I finally came home, to defend the only family I've ever known. But all she's got is me. She's coming home.“ ()

Morholt

Unesli jste mi kmotřenku, tak tady máte přes držku. Normálně by to byl jen jeden z mnoha béčkových akčňáků podle zajetého mustru, ale tohle je kurva John Rambo a to celý film posouvá úplně jinam. Zvrásněnému Stallonemu stačí jen vylézt na scénu a zavrčet, aby člověk spokojeně mlaskal a co teprve když začne někoho sekat. Jeho protihráči jsou pak ti největší mexičtí slizouni, kteří svou odpornost dávají okatě najevo. Normálně by to bylo asi mínus, ale tady by to ani nemohlo být jinak. Závěr, ve kterém John ukáže, co všechno se v předešlých dílech naučil, je pak slastí pro oko i pro duši. 90% ()

Lucasion

"Who are you? - Your worst nightmare." Já jsem se na Poslední krev moc těšil. Jako fanoušek Johna J. Ramba ani nemohu jinak. Pokud máte roky rádi jednu filmovou postavu, tak se musíte těšit na pokračování. Prolog v dešti je naprosto parádní a když se posuneme dál do Arizony, kde má John ranč, tak si to užívám. Mám pocit, že se Rambo konečně dočkal svého klidu a míru. Ovšem scénáristé chtěli jinak a samozřejmě by to nebyl akční film sledoval Slye jak má na hlavě kovbojský klobouk a trénuje koně. I když mu to sluší a já mu to závidím. I tentokrát se jeho blízcí namočí do problémů a je jasné, že pokud v první třetině vidíme Johnovu dílnu a podzemní chodby, tak je vám jasné, jak film bude končit. John opět poháněný vztekem, zuřivostí, nenávistí a žalem se rozjíždí do Mexika za pomstou. Finále pak ve stylu "Sám doma" nebo "Saw" chcete-li. Když to skvěle fungovalo ve Skyfall (2012), tak ostatně proč ne tady. John je expert na partyzánskou válku a na domácí půdě mu to půjde lépe. Brutální půl hodinka naprosto vynahrazuje veškerou akci, kterou tento díl nemá. V porovnání s "Do pekla a zpět" je film více emotivní a méně akční. Tvůrci evidentně chtěli vzít Ramba za jiný konec. Mě osobně se čtyřka líbila z celé série snad nejvíce a konec mi přišel naprosto důstojný pro odchod jedné filmové legendy. Poslední krev se mi líbila díky mocí lásce ke značce a finální titulky mě sakra dojaly. Byla to velmi dlouhá filmová cesta. A rozhodně si myslím, že Rambo V svoje kvality má. Pro mě osobně má i místo v srdci. (85 %) ()

RelaxMan

Rambo je moje velká srdcovka. Jsem rád, že i poslední díl neztrácí na své kvalitě. U sledování Ramba jsem vyrůstal a možná časem i při sledování Ramba zemřu. Série Rambo a Rocky jsou víc než jen filmy. Je to něco, co ovlivnilo moji generaci. Staré akční borce nová generace prostě nikdy nenahradí. PS: Sly Forever! ()

Lacike

Taken 4: Home Alone. Ešte úvod sa mi páčil a aj keď sa Rambo ocitol v inom žánri, tak som z neho toho Ramba cítil. Vždycky ma celkom zaujímalo jak asi tak môže žiť chudák Rambo, keď sa tak pekne dojímavo na konci štvorky vrátil konečne domov. Ale vedel som, že to je ten typ otázky na ktorú nie je dobré dostať odpoveď. A tento diel to potvrdil. Vzťah s jeho dcérou postráda emócie. Dcéra nie je zaujímavo napísaná a ani dobre obsadená. Proste nejaká blbá pipinka, ktorú bude musieť dedko Rambo zachrániť a mne to bolo úplne jedno. Čo je problém, lebo vzťah s dcérou a jej záchrana zaberajú najväčšiu časť filmu a tá ma vôbec nebavila. Dosť ma nasralo jak nezmyselne sa Rambo zachová, keď jak terminátor napochoduje medzi mexické šváby, ktoré ho riadne zmastia. WTF? Sly si asi pomýlil postavy. On nie je nezničiteľný. Okrem úvodu ma teda bavilo už len zábavne gorefestové finále kde v jednom nekonečnom tunely naporcuje a ugriluje nejaký ten mexický dobytok. Niektoré spôsoby zabitia sú fakt originálne a vtipné. Ale všetko je to založené na brutalite a žiadnu taktiku tu neočakávajte. Miestami som mal pocit, že sa Rambo teleportuje v tých tuneloch jak sa to režisérovi hodilo a o žiadne napätie tam nešlo. No a fyzicky už tiež nič nepredvedie. Je proste starý a v akcii nepoužiteľný. Ďalší Rambo alebo Expendables dúfam, že už nevzniknú. Takže po celom tom nevýraznom podpriemernom filme mi je bohužiaľ jedno, či to Rambo nakoniec prežil alebo nie. Toto je prvý diel, ktorý si znova nepustím a záverom série pre mňa naďalej ostáva Rambov príchod na farmu v štvorke. Tak a teraz sa idem na chvíľu zasniť jak si asi na tej farme Rambo žije a toto tupé béčko vymažem zo svojej hlavy. 4/10. ()

Tommassi3

"Jdi do prdele, dědku !!" - "Ty jdi do prdele, mrtvolo !!" ;) Dědek Sly obstaral další neskutečnej náhul, když v nesmírně zajímavém bijáku žene Ramba do pomsty.. ()

GeusX

Když jsem si film pouštěl, vůbec jsem neměl tušení o ději, žádné recenze nebo komenty nečetl, ale příběh je od začátku průhledný a předvídatelný. (Liam Neeson to měl vychytanější.) Stallone je v dobré kondici. Takových příprav akce typu "kanónem na vrabce" a potom jen taková finálová rychlovka. Přál bych si víc prostoru pro drsnou akci. Pro fandy ok, ale podruhé to vyhledávat nebudu. (edit_11/2022: tak i podruhé jsem vstoupil do téže řeky a tentokrát koketuji i o 4. hvězdě) Holt už mám vyšší nároky. 70% (viděl jsem: 2x cz dabing) ()

Johny_fork

Akční film z 80. let patří i do roku 2020! Postava Ramba na mě pořád funguje. Úvod je stylovej, Rambo si prožívá svůj utěšený post-traumatický syndrom na ranči, skoro v rodinném prostředí. Když se to zvrtne, tak příběh začne trošku pokulhávat v logice. Ale ruku na srdce, to nikdo z nás řešit nebude. Ale co se řešit bude, je závěr, který neodpovídá předchozímu napětí. Je na můj vkus příliš uspěchaný a negraduje způsobem, jakým bych si to vychutnal ještě mnohem více. ()

OndwaK

Další z letošních velkých konců není vůbec špatný, jen to není žádné velké a kdovíjak povedené finále. A tím pádem pro mě ani důstojné zakončení. Jako takový se mi film líbil, nicméně třeba oproti předcházejícímu dílu má co dohánět. A není to vůbec tím, že by byl nesmrtelný Stallone o nějakých deset let starší! Nevadila by mi ani jednoduchá a předvídatelná zápletka, postavy jsou celkem autentické, natočené je to řemeslně hezky. A povedených brutálních akčních scén je tu pro všechny dost! Ovšem na sto minutách je nepříjemně zřejmé, že je to ze začátku trošku utahané a ve finále naopak - a to považuji za největší chybu - velmi uspěchané. Opravdu jsem do poslední chvíle čekal, jestli za tím velkým divadlem na farmě nebude víc. O hodně víc. Že tam chlapců přijede alespoň další tucet. Že něco udělá Johnovi čáru přes rozpočet a on se bude muset přizpůsobit. Cokoliv! Ale bohužel. Nezbývá, než doufat, že třeba závěreční Expendables dopadnou lépe. Myslím, že můžeme být rádi, že má John Rambo konečně klid. 66% ()

JohnCZ

Dialogy občas tahaj docela za uši tím, jaké ohrané patetické fráze jdou hercům z úst (klasický Sly), finále mi zase přišlo poněkud rushnuté, i když mega uspokojivé (možná až moc :D) a s rozpočtem 50 mega to teda nemuselo místy vypadat tak brutálně béčkově (kamera a hlavně ty dronové stock footage), ale stejně jsem se nadmíru bavil. Jen si nejsem moc jistý, jestli to mělo, kromě těch šťavnatých mordů, s Rambem ještě vůbec něco společného. Revival z roku 2008 jakožto zakončení na mě působil o něco důstojněji. Objektivně je to spíš na 3*, ale bavil jsem se na 4. ()

corpsy

Táto Stalloneho frančíza, je pre mňa jeho najmilovanejšou. Každý jeden z predchádzajúcich snímkov vládol svojou typickou atmosférou a žánrom. Dramatický thriller, akčný dobrodružný film, vojnový spektákel a akési trošku ťažko zaraditeľné non-stop akčné, brutálne béčko. Ako označiť tento posledný (?) diel? Snáď bližšie k dielu poslednému, ale aj tak na míle vzdialenému. Postava sa pomerne vyvinula a pripomína my skôr Rockyho, ako majestátneho bijca, veterána vietnamskej vojny. Avšak v závere, pri akte pomsty je to už ten starý dobrý Johnny. A aby to nebolo málo, tak po vzore Kevina McCallistera ostatne sám doma a pripraví ,,drsným,, mexickým tacos privítanie, ako sa patrí. Nieje to zlý film, práve naopak, len paradoxne pôsobí ako najnudnejší prírastok do série. ()

Padme_Anakin

Nostalgie je holt sviňa a tentokrát si došla i pro mě. Nenudila jsem se ani minutu a ač Rambo zcela pochopitelně zestárnul, zešedivěl, hází do sebe farmaka a usilovně se den co den pere sám se sebou, jedna mu to všechno věří a navíc mu zcela upřímně přeje ten dočasný klid. Jakmile zmizí jeho schovanka kdesi v Mexiku, je nabíledni, co se blíží. No a když trpí strýček John, trpím s ním i já. Krvavá vendeta má grády až z toho mrazí, srdce za srdce... Skládám tímto Slyovi poklonu, oprávněně se stal neodmyslitelnou součástí světa akčních snímků, má nepopiratelné charisma a tak smutný oči má opravdu jen on... ()

Marsik

KINO BENEŠOV - Jako velký fanda Ramba a Slye obecně jsem byl spokojen. Je to opět něco jiného, a to jak prostředím, tak i zápletkou. Jenomže SS si to v 73 letech dává tak, že mu to věříte a finále je udělané parádně. Přirovnání Sám doma křížené s 96 hodinami je trefné. Kdyby to Stallone jako Rambo ještě definitivně nezapíchl, tak bych se nezlobil. 80% ()

DEXTER099

Tak jsem se právě vrátil z kina ... a.... no kur.... (omlouvám se,ale tohle nejde slušně :-) ) tohle bylo něco parádního a něco co mělo fakt koule a srdce (to doslova :-) ) .V prvé řadě i když se snažím být u hodnocení filmu jakoby objektivní i když je to pořád můj subjektivní pocit a názor tak tady se mi chce říct hlavně tohle:Chlapi ,kluci,vy a možná i ženy a holky,kdo jste vyrostl na tomto herci na herci jménem SYLVESTER STALLONE tak v sobě probuďtě ten pocit když jste jako kluci hltali jeho filmy,když jste si hráli na Ramba,Rockyho atd,prožívali jeho příběhy.Měli jste ho jako vzor.Tak vy všichni prostě musíte mít tento film rádi.Já sám jsem osobně doufal,že se mi film bude líbit,že to bude dobrý akční film,ale to co jsem dostal je silný příběh Johna Ramba s neméně skvělou akcí.Ano mluví ze mě emoce,ale to už jsem prostě já.Já osobně nemám tomu film vůbec nic co bych vytkl,ani kousíček stopáže ,který by se mi nelíbil bych tam nenašel.Když to trochu rozvedu,tak co se týče příběhu,tak jak někteří rádoby recenzetnti na různých stránkách psali a mluvili něco o tom,že tam moc příběh Johna není a ,že je to nedůstojné zakončení a kdo ví co,tak pro ty mam jen jeden vzkaz-do prdele viděli jste ten film vůbec??Přestaňte už konečně v takovém to typu filmu hledat psychologické drama alá osvícení a jemu podobných.Za mě je to dobře provázané a dobře to navazuje celkově na život Johna Ramba,víc prozrazovat nebudu aby jste nebyli bez překvapení.Každopádně se musím přiznat,že i slza ukápla.A co se týče akce,tak znova,sakra lidi ,Slyovi je 73 let ,opakuju 73,v té sobě většina z nách bude ráda za krmení holubů na lavičce někde v parku.Za mě je ta akce parádní a hlavně ta brutalita která film provázela ještě předtím,než šel do kin,je tam dobře daná a ne na sílu.Moc dobře tam zapadala.Záporaci taky super.Celkově i herecké výkony ostatních herců byli hodně dobré.Za mě když to tedy celé shrnu tak celkově 99% a pět hvězd. ()

ConanVJ

Tento Rambo není jako předchozí tři filmy, je spíš vzdáleně podobný prvnímu, co se týče struktury filmu. Avšak mě to nevadilo, protože zde tvůrci ukazují, kam až došel náš oblíbený veterán. Poklidný život by mu nejeden fanda přál, ale to by zas nebylo o čem točit. Film není kdovíjaká akční smršť, jako předešlý díl, ale ani v neakčních pasážích nenudí. Když přijde akce, tak je to poctivá krvavá rubanice, ve které se ničím nešetří. Ke konci je akce fakt hodně a osobně sem padouchy fakt nesnášel, takže jsem si jejich krutou a přehnanou likvidaci vychutnával. Na jednu stranu pěkné zakončení jedné ságy, která si již zaslouží odpočinek, ale na druhou stanu konec nechci. RAMBO je kult a nechce se mi s ním loučit. ZA mě 100% :) ()

berny2468

Tak není to horší než-li ctyřka, ale nic výjimečného to nebylo. Ikdyž to se od Ramba prostě nečeká. Ale důstojné zakončení, se vším taky ne. Něco tomu chybí. To se marně snaží vynahradit titulky, ale přesto zůstává pocit, že to mohlo a mělo být lepší. Zápletka totálně kopírující 96 hodin není až tak zlá, ale ve zlomových momentech zklamává. Je to prostě béčko, které není nejhorší ze série, ale na jedničku nemá ani zdaleka. Ostatně jako ostatní díly...55% ()

PauloZ

Nostalgicky 4*, protože Sly je pořád borec! Nicméně děj nemusel byt taková reciklovačka a zkušnější režiser by z toho dokázal vykřesat určitě víc. Takže mě vlastně trošku mrzí, že to nedopadlo líp. ()

ledzepfan

Hodně velké překvápko a zároveň hodně velké zklamání... Začátek úplně břečkoidní.. film vůbec neví jak vykreslit vztahy mezi charaktery a i úplně banální situace působí lobotomicky... Pak ale děj skočí do Mexika a ukazuje se, že film umí být relativně atmosférický a s postavami zachází tak surově a bezohledně, že některé zvraty mě fakt mile překvapily(jakkoliv to zní cynicky).. Tady už ale divák cítí, že tahle komorní a vážná poloha vůbec neladí se značkou Rambo. Od Ramba čekám přestřelenou akci a ne takovýhle smrtelně vážně se tvářící úder na solar... Nakonec na Ramboakci dojde, ale zaprvé není moc Rambo (protože pro Ramba bylo vždy charakteristické spíše survival-killing-improvizování než takovýhle Sám doma styl) a zadruhé je celá akce hrozně překotná, snadná, rychlá, nezajímavá. Záporáci prostě přijedou na místo X, hromadně a bez odporu naskáčou do masomlejnku a hotovo.... Pak Rambo ještě zamonologuje pár patetických vět a je tady už jen random titulková sekvence..... Fakt jsem z toho v rozpacích a jsem přesvědčený, že by všem a všemu prospělo, kdyby se film neschovával za Rambo značku.. Ono to totiž jistý potenciál má a pár scén/záběrů/situací se fakt povedlo.... Někde mezi 2 a 3 ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)