Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

Joker Punx

Zpátky z kina a musím říct že to byla bomba! Sylvester Stallone opět v brutální akci! Dobrý pasti připravil Rambo na zmrdy z Mexika. Tohle se povedlo, slušný zakončení Ramba (y) ()

Chrustyn

Ve výsledku dost zbytečné závěrečné slovo legendárního veterána, které působí jako to nejlacinější akční béčko z ranku Stevena Seagala, jen s vyšším rozpočtem a kvalitnější akcí. Poslední Rambo není úplný průser, jak by se mohlo zdát, ale zbytečně se zde více než hodinu něco buduje, aby mohla přijít závěrečná, krvavá akce, která fandy potěší, ale není tak kulervocí, jako závěrečný masakr z předchozího Ramba. ()

SeBig

Důkaz toho, že by se pardál Steloun měl vysrat na tohle vaření z vody jinak skončí jak Eric Roberts, má už na to nakročeno po jeho Escape plánu 2 a 3. První půlkou naprosto nesnesitelný, nesympatický drama a druhá půlka sotva ucházející akcička s gorem, který mě poslední dobou už taky nebaví. Já mu ty sračky zaslepeně nesežeru. Ze Stelona se stal Toxický mstitel bez humoru. Jedna ze soucitu. ()

Marze

Mnoho klišé, ale Rambo znovu dojímá, jako každý retrohrdina. Do kina stačí zajít na posledních 30 minut kdy se Rambo konečně rozohní. Gangsteři jsou zřejmě castingově vybráni kvůli odpornému zjevu a ne kvůli hereckým kvalitám. Líbí se mi poctivá ruční práce při soubojích bez digitálních berliček a zvláštní kouzlo podzemního labyrintu. Stalone je ve svém věku zkrotlý stejně jako koně, které John Rambo ve své labutí písni cvičí na poklidném ranči v Arizoně. Nabízí příliš mnoho vhledu do duše vysloužilého zabijáka a příliš málo akce. Je to průměrný film zcela zaměnitelný s ostatními svého druhu. Ale průměrná oddychovka to je. ()

korbitch22

Je pravda, že už z prvních trailerů působil Johnův návrat trochu nuceně, něco ve stylu ''pojďme něčím vyprovokovat Ramba, aby se ještě jednou rozjela mašina na zabíjení'' a je to tak na půl pravda. Čtyřka končila přinejmenším slušně a ukázala nám, že se Rambo vrací domů, mohlo to tak zůstat a možná by se nic nestalo, ale Stallone na starý kolena chce točit, baví ho hrát a chce nechat své hrdiny mluvit, proč ne. Začátek je fajn, Rambo funguje jako pomocná síla při hledání lidí a ta desetiminutovka na začátku je vlastně nejlepší, kdyby se film tak nějak držel podobného scénáře a nesahal Rambovi na blízké. byl bych ještě spokojenější. Problém mám hlavně s tím, že Rambo musí být za každou cenu nejvíc tragická postava, takže mu zase zabijou blízkého člověka a bohužel z něj udělají ještě debila. Protože jeho nástup na scénu je přinejmenším idiotský. To si jako myslí, že nastoupí na mexický kartel a co? Ukecá je? Stallone si měl tohle určitě pohlídat lépe, jako by byl problém tam hned na poprvé vpadnout a prostě by ji zabili při útěku, ne vole, Rambo byl za ty tři desetiletí všechno, jenom ne debil, bohužel se tahle scénáristická píčovina podepsala na mém celkovém hodnocení. Když ale přestanu píčovat, pohled do Rambovi duše a noční můry z války jsou fajn, nevadilo mi sledovat Rambův pochmurný příběh a konec je skvělá řezničina. Neberu to jako nedokonalý konec, beru to jako přestupní stanici k šestýmu dílu. Slušný akční film, který je a není plnohodnotným dílem série. Na druhou stránku pořád stokrát lepší, než poslední Die Hard. Nebýt té strašné hlouposti s prvním výpadem do Mexika, nebylo by moc důvodů k většímu rozebírání.70%. ()

heyda

Spousta logických chyb, těžce ohraný příběh. Vlastně to působilo jako exploitační verze 96 hodin a Sám doma. :D Čím víc nad tím člověk přemýšlí, tím víc si uvědomuje, jak byl tenhle díl zbytečný a naopak jak moc fantastickej byl minulý díl Do pekla a zpět. Ten osobně budu považovat za vrchol a konec série. :) Jako jednohubka je to ale snesitelný, ale víc jak na 50% to není. ()

jojinecko

Je to blbost ako dvere!!! Ale zaroven, je to tak blbe a tak nostalgicke, ze som si to uzil ako dlho nie..uz ked sa Rambo zjavil na koni v tej uvodnej smrsti v horach a zaliala ich lavina (haha!) som vedel, ze to bude "pecka"... cela mexicka linia bola len predohrou pre (prilis rychle) finale, ktore konci ozaj krutobrutalne. Ked sa Rambo pripravoval na badassov, pripominalo mi to Kevina a Sam Doma. Mam pre Ramba skratka slabost, nielen ta nostalgia na zaver ma vsak dostala. Tupe, ale TRUE fanusikova musia ocenit!!! :) ()

Flego

Celý svet sa zmenil od čias prvého Ramba, takže bolo nutné prispôsobiť sa dobe. Stallone ako scenárista pokračoval vo svojom štýle práce, jeho príbeh je jednoduchý, primerane akčný, rétoricky mentorský, v podstate podľa stále rovnakej šablóny. Aj tak je posledný Rambo dejovo hutný a zábavný, ale predovšetkým je dôstojnou rozlúčkou neohrozeného hrdinu s jeho fanúšikmi. ()

BMW12

Parádní zakončení Ramba. Musím říci, že příběh je velmi pěkně vymyšlen, kdy starý Rambo prožívá život na ranči se svou rodinou, avšak jeho dcera je unesena v Mexiku, a tak se i Rambo vydává na výlet za hranice. Následně přichystá pěknou pastičku u sebe na ranči a vidíme bombastickou akci. Já jsem naprosto spokojen, perfektní příběh, skvělá akce, filmem nás provází hezká hudba, a na konci filmu vidíme rozlučkové video Ramba. ()

TheEvilTwin

Uvažoval jsem, jestli jít do kina na film, který mi zavaří mozek (Ad Astra), nebo na film, u kterého mozek úplně vypnu a budu se 90minut bavit - Ramba. No jízda jako prase a jsem nadšený, protože od Johna Wicka nebyla v kině taková akčnárna. První půlka si hraje na 96 hodin, druhá na Saw verzi Sám doma, kdy Rambo seká jednoho za druhým ve svých podzemních chodbách důmyslnýma pastičkama. Akční kino vlna začínající Rambem a pokračující Terminátorem a Gemini man v následujících měsících odstartovala solidně a na Stalloneho se prostě dobře kouká, a i když nám už trochu zestárl, pořád je to ten našlapaný, mrzutý Rambo s drsným výrazem v ksichtě. Ocenil bych příště více akce a boje, ale určitě jsem se nenudil. ()

honajz

Nevadí mi ta rodinná linka - docela dobře navazuje na první díl. Vadí mi nelogičnosti a strašně jednoduchý děj. Ne, že by předchozí filmy byly nějaké výkvěty plné nečekaných zvratů, ale tady mi přece jen chybělo něco víc. Rambo třeba vždy bojoval na půdě soupeře, teď naláká soupeře k sobě domů, asi aby mě víc námahy. A taky - jede pro holku do Mexika, a fakt ho nenapadne nic jiného, než sám vlézt do jámy lvové a tam se trpně nechat zmlátit? Pořád jsem čekal, co má za lubem, jaký trik vytáhne, a ono nebýt jedné novinářky, tak tam rovnou zhebne a je konec. Prostě mi to nedávalo smysl. Vzhledem k tomu mne ani konec moc nebavil, a jak tu někdo v komentářích psal, připomíná to spíš Kevina samotného doma. Což o to, posledních deset minut je hodně brutálních, ale celkově stojí ten film na hliněných nohou. ()

Othello

Rambo si vlastně mohl vybrat mezi dvěma žánry. Buď ve stopách prvního dílu mohl být dramatem o válečném traumatu nebo bohapustá akční řež nezlomné mašiny po vzoru všech dílů ostatních. Nicméně na druhou variantu nemá kvůli limitům protagonisty a na tu první je příliš pitomej. Kvůli limitům protagonisty. Silvester Stallone je jednou z nejotravnějších hollywoodských hvězdiček. Jeho neustálá potřeba sebeprezentace, hatání do scénářů i produkce, velkohubá prohlášení a gloriola domnělé vlastní moudré stařecké skromnosti zkroutila celého pátého Ramba do podoby hodně agonicky zkroucené mrtvoly, která není schopná splnit ani ta nejjednodušší očekávání od akčního filmu. Prvních dvacet minut je oslava poctivé chlapské práce, ve které sledujeme, jak zpocený Stallone cvičí koně, zpocený Stallone zatlouká hřebík, zpocený Stallone točí nějakým kolem či zpocený Stallone ková železnou tyč. Akční scény film neobsahuje, jen snůšku záběrů jak protagonista někoho praští kladivem či nožem. Závěrečný zmatek, kdy sledujeme padesát lidí, jak nazdařbůh chodí po identických chodbách a náhodně padají do nějakých pastí, je nejúmornější filmové finále roku. A hlavně prosimvás si tuhletu 'oldschoolovou a poctivou' podívanou natočte příště rovnou celou animovanou. Kdo se na ty digitální plameny a srandovní krvavé chlístance má dívat? ()

Ivoshek

Tak já myslím, že spíš ne. Rambo čtyřka byla docela povedená věc. Chlap žije už v klidu na důchodu někde v Asii, a pak z se donucení vrátí do starýho dobrýho killing módu a pomůže dobrým lidem tím, že brutálně zmasakruje velkou spoustu zlých lidí. Jo, byl to místy gore (namátkou střelba kulometem ráže .50 z půl metru, trhání ohryzku), ale člověk si říká, že k závěru série tohle tak nějak může patřit. No ale co s tímhle tím? Rambo má najednou nějakou náhradní mexickou rodinu a v rámci její ochrany - a následně pomsty - se to celé odvíjí. Já tomu nevyčítám, že to je prvoplánový, předvídatelný a tak trochu nablblý. Mně vadí, že to vlastně není ničím nový nebo zajímavý. Kromě toho mám dvě zásadní výtky. Za prvé, jak Ramba v Mexiku propustí, totálně nedává smysl. Vůbec. Tohle je scénáristicej fuck-up. Druhá věc - když se 75 minut matlám se zápletkou, tak prostě nemůžu takhle odfláknout konec. Sorry. Jsem zklamanej. A ani roztomile přepálená brutalita mi to nemůže vynahradit. ()

eraserhead666

Já od toho ani více nečekal. Komplikovanější zápletku, nějaké hlubší poselství? Proč? Na to je spousta jiných filmů/žánrů. V podstatě jsem dostal to, co jsem očekával a k tomu pár věcí navíc (např. Paz Vega nebo fakt, že ten film v podstatě nemá happy end plus ještě další dvě věci, ale nechci moc spoilerovat), takže vlastně spokojenost. Konečně po hodně dlouhé době zase týpek, který své nepřátele/oběti doráží/dobíjí a tak není v závěru překvapen, že se mu za zády náhle někdo objeví - to mě hodně bavilo. ()

SOLOM.

Já taky nečekal žádné zázraky, zvláště když od čtyřky uběhla dlouhá řádka let a Stallone měl poslední dobou všelijaké zdravotní problémy. ON je však vážně borec i na to kolik má roků a vrátil se zpět se svou LEGENDOU. Nebyla to sice taková paráda a masakr jako do „Do pekla a zpět“, ale i tak jsem si to pěkně užil. Stařík to zabíjení v sobě pořád má a tak banda Mexikánů pozná, že se starým veteránem nemá cenu vyjebávat a ještě k tomu mu ojebávat jedinou ženskou na které mu záleží – samozřejmě je to bude nepěkně bolet a gore taky samozřejmě nesmí chybět. Slza při smrti naivní chovanky sice neukápla, ta až v samotném sestříhaném závěru – záběrech z ostatních dílů. RAMBO je kult a i díky tomu že jsem na něm vyrůstal a i čtyřka patří mezi moje oblíbené, dám nakonec lehce nadprůměrné pětce o jednu hvězdu navíc, než by si asi zasloužila. Sylvester Stallone ukázal, že na to pořád má a přeju mu, aby ještě natočil hodně dobrých filmů a samozřejmě i dobrých rolí… ()

ARI50

Pro mě obrovská spokojenost a celkové završení téhle série, Sylvester je vynikající herec, a tady i na svůj věk dokázal že pořád dokáže zahrát nesmírně dobře. Poslední díl je začátkem trošku čitelný, ale po pár minutách se rozmaže a už jen bere dech ve finální fázi. Soundtrack známy a opět spokojenost, malinkatá maličkost by se našla větší drama by jsem chtěl v daný moment a více super hudby, jinak krvelačná bitva, pomsta povedená, příběh nezklamal. ()

Necrotongue

Nečekal jsem žádný zázrak, a ani jsem ho nedostal, děda John u mě každopádně jasně vítězí nad dědou Rockym. Podle mých očekávání nedošlo k žádným úchvatným hereckým výkonům, s tím jsem byl předem smířený, velice mi ale vadily naprosto zoufalé dialogy a ještě o něco horší monology. Vzhledem k tomu, že se občas rád podívám na nějaké to krveprolití, mě souboj zabijáckého komanda s aktivním seniorem v jeho podzemním labyrintu slušně pobavil, takže jsem se nakonec rozhodl pro tři slabé hvězdičky. Tvůrci musí být ale vděčni za to, že jsem se uvolil být notně nostalgickým divákem. 3*- ()

Bauer

Na pátého Ramba jsem šel s hodně velkým strachem. Po účasti Sylvestra Stalloneho v příšerném (ani jsem to nedokoukal a na třetí díl jsem nenašel odvahu) Plánu útěku 2, jsem měl strach oprávněný. Samozřejmě jsem počítal i s tím, že to nebude určitě lepší než čtvrtý díl. Dále jsem všude četl, jak to není ten Rambo, jako býval, že se neprohání v lesech, v jungli a nemá červený šátek. Proberte se!!! Jak skončil čtvrtý díl? Rambo se vrátil domu, takže asi těžko bude někde pobíhat v lese! Příběh také není nijak originální. Tohle jsme viděli už v 96 hodinách, ale Rambovi vzali někoho, kdo pro něj hodně znamenal, tak jak to ve filmech v podobných filmech bývá. Jenže je tu velký rozdíl například mezi 96 hodinami. Nebudu spoilerovat, ale musím se přiznat, že mě tam jedna scéna silně zasáhla a opravdu jsem tuto scénu nečekal. Dále jsem všude četl, jak je první hodina nudná, nic se neděje. Asi jsem byl na jiném filmu, protože mně to uteklo strašně rychle. A první hodina byla velmi dobrá. Dobré drama, kde podle mého názoru hraje Stallone velmi dobře zničeného muže z hrůz, které zažil. A navíc má i někoho na kom mu záleží. První hodina mě bavila hodně. Velký problém mám se závěrem filmu. Mám rád brutální filmy (ne, nejsem žádný úchyl). Brutalita mi fakt sedla, i když občas byla trošku přehnaná. Jedna brutalita byla už v té první hodině. To hraní na R-kového Sám doma bych taky ještě zkousnul, ale co nechápu, proč Rambo udělal pastičky a u každé stál s pistolí. Trošku zbytečné. Nicméně finále nebylo vůbec špatné, ale v některých případech postrádalo logiku. Zúčtování s hlavním záporákem…no, jak Rambo slíbil, tak učinil. Je to jiný film o Rambovi, ale pořád je to Rambo. Jen je doma. Tak se s tím smiřte. Zasloužené 4*. ()

JASON_X

...aneb neslavný konec Johna Ramba. Moje největší filmové zklamání za hodně hodně dlouhou dobu. Každé lobotomizované bulharské céčko s tlustým Seagalem mi je milejší, než poslední Rambo. Kdyby šlo o nějaký neumětelský poloamatérský pokus o akčňák z "papírového" DVDčka s nějakým anonymním svalovcem v hlavní roli, tak neřeknu ani popel. Ale Rambo? Závěrečný Rambo?? Tohle??? Po několika více nebo méně skvělých Slyových Expendables a po hodně skvělém Rambovi z Barmy? Nechápu, naprosto nechápu. Nechápu tak zoufale ubohý a nudný scénář s tak ultradementní zápletkou, scénář ve kterém se skoro celou dobu jen žvaní a žvaní, jalově, šablonovitě a pateticky až mě to uráželo a bylo mi trapně, do toho neustále duní slizká cajdákovitá hudba toho nejpodřadnějšího druhu a teprve v posledních ca 15minutách(!) zahrajou Doors a na diváka se křečovitě a ve spěchu vybalí nějaká ta klasicky 'rambovská' akce, která je ovšem z nedostatku zbývajícího času tak brutálně zhuštěná a slisovaná, že mě leda znechutí a já na to útrpně koukám už jenom z povinnosti a ne se zájmem a těším se na konec a pořád nemůžu pobrat, že tahle idiocie je/byl opravdu TEN poslední Rambo... Já chápu že Sly už je dědek a že nebude předvádět ani zlomek toho co za mlada, ale to si v tom případě nemohl aspoň víc pohrát se scénářem? Povrchní nafouknutá bublina těžící jen ze svého kultu, určená povrchnímu diváctvu. Hodně neradostná a rozpačitá druhá za jednu vytrhnutou klíční kost a za závěrečnou práci s nožem po aztéckém způsobu. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)