Reklama

Reklama

Agent Hamilton

(seriál)
  • Švédsko Hamilton
Trailer
Švédsko, (2020–2022), 12 h 59 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jan Guillou (kniha)

Hrají:

Jakob Oftebro, Annika Hallin, Nina Zanjani, Jörgen Thorsson, Krister Henriksson, Peter Andersson, Rowena King, Anna Sise, Félice Jankell, Danilo Bejarano (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Boj s mezinárodním terorismem si žádá toho nejlepšího švédského agenta... Elitní tajný agent Carl Hamilton (Jakob Oftebro) se vrací do Švédska z výcvikového programu CIA ve Spojených státech. Krátce po jeho příjezdu otřese Stockholmem série výbuchů a kyberútoků. Hamilton se pokusí zničující tragédii zastavit, ale marně. Mnoho lidí je zraněno či usmrceno, včetně asistenta ministryně Lindgrenové, která ihned volá po dopadení pachatelů. Rozkrýt síť teroristů, kteří mohou kdykoliv zaútočit znovu, je nemilosrdný boj s časem a žádá si ty nejlepší agenty Švédské tajné služby. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

I Švédové mají svého 00 cosi. Hamilton se vyznačuje tím, že jeho práci přeci jen není tak bezchybná jako u jiných agentů a navíc se na své finální výsledky pořádně nadře. Upřímně řečeno by mě zajímalo, jak se líbí ženám, ale nepřijde mi příliš charismatický. První série poukazuje na mezinárodní kybernetický terorismus, což je stále častější ve světě. Druhá série poukazuje na ekoterorismus, což je další aktuální téma současného světa. Švédové sami nic moc nevymysleli. Máme zde ženský protiklad, výborného ajťáka či hrozbu zrušení celé agentury co musí agenti odvrátit, prostě obligátní témata. Na podobné úrovni bychom klidně v Česku taky mohli něco takového natočit, ukazuje se, že to jde, ale holt není vůle... ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak i Švédi mají svého špičkového agenta, který bojuje proti teroristům, celkem to šlapalo dobře, ale tak nějak jak se to snažilo kopírovat americký styl, tak to nějak vygumovalo rukopis severské filmařiny a ve výsledku to je prostě jen průměr a pro lidi, co mají s touto tématikou něco nakoukáno tak možná ani to ne. Jakob Oftebro je sice sympoš a na agenta zvláštní tip, ale celkový dojem nezachránil. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Švédská kvalitka a jsem moc rád, že Česká televize tenhle seriál koupila a mě to opravdu bavilo. Je fajn, že Hamilton je svůj a nemá potřebu nikoho kopírovat a celé je to zpracované tak, že to do hodně velké míry odpovídá tomu jak to napsal autor knižní předlohy. Samozřejmě je to projekt Švédské televize a tak nečekejte nějaký drahý a spektakulární akční scény, ale když už tu akce je tak je příjemně drsná. Navíc Oftebro v hlavní roli je hodně sympatickej. Škoda, že to asi zůstane jenom u dvou sérií z nichž ta druhá mě bavila o trochu víc než ta první, ale o tom už se víc rozepíšu u jednotlivých komentářů k první a druhé sérii. Za seriál jako celek 85% ()

chamonix odpad!

všechny recenze uživatele

První díl jakž takž šel, ale pak to bylo jen špatné a ještě horší. Příšerná jakoamerická píčovina (sorry) o švédském superagentovi naverbovanem superpadoušskou buňkou uvnitř CIA. Možná kdyby to točil jeden člověk, byl by aspoň děj přehlednější, ale těch deset dílů točili na přeskáčku hned tři režiséři, kteří nad sebou evidentně neměli žádnou supervizi. ()

MyrnaAlec 

všechny recenze uživatele

Měl to být asi švédský Jason Bourne, ale to se nepovedlo. Nepřehledný děj a nezajímavé postavy, děj skákající od Donbasu přes Blízký východ a zase zpět, Säpo kontra CIA vs. Rusové, spousta klišé,  ajťák jak jinak než v kostkované košili s polepeným noťasem, agentka s mizerným rodinným životem, agent s traumatem z dětsví... ono to může fungovat, ale tohle není BRON a Hamilton není Sága.  Jakob Oftebro je nicméně fešák a místní celebrita, to je jisté. ()

Galerie (95)

Reklama

Reklama