Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

Morholt

Ona žije v neuspokojivém manželství, které po dlouhých letech vyčpělo, on je galantníí zámecký pán, který se k ní chová tak, jak její manžel už dávno ne. Jednoduchá premisa by nevadila, ale celkově je to prostě nuda. Vtip tu vlastně zastupují jen klasické vesnické stereotypy, které ovšem tady vůbec nefungují, samotná romantika je z ranku těch lehkých a nevinných a příběh sám se vyhýbá byť je náznakům nějaké košatosti. Co mi sedlo byla prosluněnost, myšleno doslova. letní atmosféra v Adamcově podání, jakkoliv je objektivně nezajímavá a tuctová, mi jednoduše sedla. A dalším plusem je Antalová, která se mi vždycky líbila a s přibývajícími roky se na tom nic nemění. O to větším castingovým úletem je fakt, že její dceru tu hraje strhaná Vondráčková. Co se Hanzlíka týče, tak tomu to tady nesedlo a světáckého elegána jsem mu nežral ani náhodou. 30% ()

Rohy212

Hanzlík na bílém koni zachraňuje smutné ženy nad hrobem (čti ani ne 50letou babičku Antalovou), cituje básně a z veterána mu jdou bubliny (není eufemismus). Šťastné manželství neexistuje, ale radši se utrápit, než se nechat rozvést. Hvězdička za scénu, kde podnapilý (a často i polonahý) lid jede na kolotoči, hasiči na ně stříkají vodu a z repráků duní Když se u nás chlapi poperou, což by lépe nezrežíroval ani Gaspar Noé. ()

RelaxMan

Tento film není volné pokračování seriálu " Pojištovna štěstí ", i když to podle obsazení a scénáře vypadá. Jiří Adamec by už neměl nikdy režírovat filmy a Jaromír Hanzlík psát scénáře. Během sledování filmu jsem si říkal: Je to opravdu od režiséra , který kdysi natočil " Sanitku a Dlouhou míli" a hraje v tom náš skvělý herec, který má za sebou takové filmy jako " Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Postřižiny nebo Slavnosti sněženek "? PS: Alena Antalová už také nepatří mezi nejkrásnější herečky. Bohužel. ()

Pink.Panther odpad!

Jaromír Hanzlík je herecky z formy a scénáristicky se do ní ještě nedostal nebo úplně zbabovřeskovatěl. Celý útvar silně připomíná současné tuzemské seriály zde natočené na filmový formát. Kladem filmu je, že nic nevyčnívá, režie, scénář, dialogy, herecké výkony atd. tvoří jeden vzácně vyvážený sourodý celek - ale to věru není žádný důvod k chlubení. ()

Tryskomyš

Tento film mi dlouho unikal, ale těšila jsem se na něj. Neurazí, nenadchne. Takový letní příběh. Ale na kino je to moc obyčejné. ()

ivishka odpad!

Jaromír Hanzalík si napsal svůj scénář, aby si ještě někde zahrál a jak jinak, než obsadit se do hlavní role. Přece si s tím nedal takovou práci jen tak pro nic za nic. Fakt, že film byl naprosto předvídatelný bych pominula. Ale obsadit do role matky a babičky herečku Alenu Antalovou a jako její dceru jen o pár let mladší Lucii Vondráčkovou... Nad tím mi zůstává rozum stát. A ještě když je to tak skvělé, tak to dáme na Netflix... ()

Lukrecie

Asi jediné, co bych vyzdvihla, je zajímavé a příjemné obsazení neokoukaných herců, kteří nejsou v každém druhém filmu nebo seriálu. Jinak je to až na náznaky zajímavých dialogů ze života ubohé a slabé - Hoštice hadr..... ()

blackrain

Trestuhodně nevyužitý herecký potenciál a že se tu sešla teda parádní skvadra. Příběh, nebo to, co se momentálně odehrávalo na obrazovce se strašně vleklo a působilo strašně nemastně a neslaně. Hanzlík je sice starý herecký pardál, ale tohle mu nějak nevyšlo. Jediný, kdo tu asi něco pořádně zahrál, byl Igor Bareš. Jinak je to spíše sled několika letních epizodek v pěkných exteriérech. ()

rt12

Patrně vše je zde popsáno ve všech odpadech, jen se mi ho nechce dávat panu H. a paní A, které mám ráda. Kdo ,,nezklamal" je Adamec. Natočil to co vždy - SRAČKU V té si po zásluze vymáchal hubu, jen je škoda, že nebyla opravdová. Tak jako nebylo nic opravdového a skutečného v celém tomto filmu. ()

slunicko2

Ve stopách Zdeňka Trošky. 1)  Spousta známých tváří a profesionální rutinér za režijním stolkem nic nemění na faktu, že jde o totálně vyprázdněný film, pokud jde o obsah či sdělení divákovi._____ 2)  S tou profesionalitou 70letého Jiřího Adamce to taky nebude zas tak slavné: 70letý Jaromír Hanzlík (správce zámku) se do role nehodil a jeho předstírání fyzické kondice a jízdy na koni působilo chvílemi až trapně. Do očí bouchne 46letá Alena Antalová (Anna), která hraje matku své dceři 38leté Lucii Vondráčkové, no toto._____ 3)  Pod produkcí se podepsali rukou jednotnou a nerozbornou Jiří Adamec a Jaromír Hanzlík, který si napsal i scénář. Důchodci sobě._____ 4)  Film byl natočen v roce 2018 a k tomuto datu uvádím věk protagonistů._____ 5)  Aluze na Léto s kovbojem jsou zřetelné stejně jako pár docela milých fórků do vlastních filmových řad (za znění melodie ze Sanitky soused Adamec vypouští splašky na ulici - cameo Jiřího Adamce), ale ani to nestačí. ()

kajas

Matku s dcerou hrají herečky se sedmiletým věkovým rozdílem. Achjo. Hanzlík nosí celý film jednu a tu samou košili a přitom si hraje na protřelého svůdníka se znalostmi klasické literatury. Achjo. Písničkový soundtrack doprovázející některé scény je neskutečně primitivně nazvučený. Achjo. Hovnocuc a vesnická ožíračka u kolotočů. ACHJO. ()

dyfur odpad!

....žiaľ pochváliť nie je čo - Jaromíra Hanzlíka mám rád, ale toto ?.....ako to rozpráva to tú "mluvu" vytiahol z almary ? ......a ...nakoniec sa celej tej trapárny  dozvieme ,že má holú riť a nie je to tak ako sme sa domnievali.....jediná dobrá veta:..." už mu parte trči z vrecka..."  ...nečakal som ani odvar Leta s kovbojem, ale toto s dávnym kultovým filmom malo spoločné len  - kúsok názvu Leto s.......jedine pozitívum bolo slnečno na obraze tak "troškovsky".... ()

honajz2

Kde se tu vzala Uršula Kluková? Tu jsem viděl naposledy snad v DO-RE-MI... Ale k filmu - je na tom znát snaha a nějaká myšlenka, ale bohužel to prostě moc nefunguje. Je tam znát, že se Adamec snažil o styl komedií Zdeňka Trošky, ale prostě to nefunguje jak by mělo, v dialozích to občas skřípe a ani jako komedie to neobstojí. Pár vtipných situací tady je, ale pořád je tady mnoho nevtipného. Zase ale na druhou stranu to sice bylo nevtipné, ale dokonce to nebylo trapné, což je problém mnoha současných českých komedií. Ten film je ale jinak celkem příjemný a má dobře vybrané prostředí a pěknou kameru, jinak to ale prostě moc nefunguje. Ale nutno uznat, z českých filmů tohoto roku bych Léto s gentlemanem řadil mezi ty lepší. 2* ()

rakovnik

Film o potulném podvodníkovi, kterému čouhá parte z kapsy (slova jedné z postav), přesto nepokrytě svádí cizí vdanou ženu, již si záměrně vyhlédl. Gentlemanem zůstal jen díky tomu, že se mu na to přišlo dříve, než... Nevím, jak dlouho Jaromír Hanzlík scénář psal, ale nedodělků, náhod, či přímo hloupostí se v něm dá bohužel nalézt až moc. Nejhorší je, že si měl najít starší babičku, protože toto slovo opakovaně vypouštěné k jeho vyvolené mi opravdu trhalo uši. Už jen proto, že babička je jen o osm let starší, než její dcera a je to dost znát. Navíc (omlouvám se, protože jej jinak mám rád) její princ na bílém koni je oproti ní značně opelichaný. Postavy se kde se vzaly, tu se vzaly, mnohé scény známe z jiných filmů, a hovnocuc na závěr romantického filmu nepochopím. Snad jen příběh odcizené dvojice mi byl celkem milý a uvěřitelný, ale ten by sám o sobě vydal tak na bakalářskou povídku. Možná, až bude film v zimě v televizi, se podívám znovu, ale snad jen díky tomu, že mám rád slunce a teplo. ()

M.i.k.e odpad!

pojišťovna štěstí po třiceti letech,aneb Adamec vrací úder...jak novácký film na sobotní večer to asi u někoho obstojí,ale pustit něco podobného do kin chce hodně odvahy.Hanzlík si evidentně napsáním podobného scénáře splnil sen,ve kterém byl za vrchního lamače srdcí,ale kdyby si ho nechal pro sebe,udělal by lépe...0% ()

bourec odpad!

přesně pro příznivce všech českejch nekončících seriálů,stejně jako podle hudební výplně pro všechny posluchače radií Impuls a Blaník.Natočil to retarda s jménem J.Adamec.Proč sem na to koukal.Přiznám se ,že hlavně pro možnost to ohodnotit,i přes to,že jsem věděl ,jaký to bude mít kvalitu.0%. ()

zette

Doufam, ze toto byl prvni a posledni Hanzlikuv pokus o post filmoveho scenaristy. Uz z prvniho zaberu, jak si vykracuje na bilem koni lze rozpoznat, ze je neco spatne... Spousta zbytecnych scen a postav. Jedine, co stoji trochu za zminku je ukazka asi tradicniho manzelstvi po X letech, v podobe Antalova-Bares. A pokud se na film divate v zime, muze Vas jeste zaujmout fakt, ze sviti slunicko. ()