Americká filmová komedie o lásce, penězích a ztrátě paměti. Joanna Staytonová cestuje se svým manželem Grantem na luxusní jachtě. Ačkoli je bohatá, bez jakýchkoli zábran připraví mladého truhláře Deana o jeho zaslouženou odměnu za odvedenou práci. Příležitost k pomstě se Deanovi naskytne velmi brzy. Joanna spadne v noci přes palubu luxusní jachty a ze šoku ztratí paměť. Její manžel ji opustí. Dean Joannu přesvědčí, že on je jejím manželem a přivede ji do svého poněkud zchátralého domova... (oficiální text distributora)

StarsFan

Osobně mám radši Pretty Woman, navíc závěr je i na mě až moc sentimentální, ale Kurt a Goldie jsou prostě skvěle sehraná dvojice a sluší jim to spolu. A to i dnes po dvaceti letech. ()

Ainy

Film už jsem viděla párkrát a až teď zjišťuji, že ho nemám ohodnocený. Děj je opravdu milý, vtipný a v jistých chvílích i dojemný. Zároveň jsou mi sympatičtí i oba hlavní hrdinové, takže za čtyři * :-) ()

sud

Celkem bez problémů koukatelná blbůstka. Z herců nejsem nijak zvlášť odvázaný, ale nevadí mi žádný z nich. Nějaký vtip se sem tam objeví, ale celek vyznívá spíše jako nuda. Pro klimbání u bedny po nedělním obědě - proč ne. Jenom těch 75% mě zaráží. 40%. ()

MM_Ramone

Roztomilo naivná americká komédia so sympaťákom Kurtom Russellom v hlavnej úlohe. Partnerkou v tomto filme mu je fešná Goldie Hawn. Pristane im to spolu. Jednoduchá zápletka so stratou pamäti, trocha romantiky, absencia, dnes tak obľúbeného, fekálneho humoru, robia z tohto titulu príjemnú komédiu. I filmársky je to dobre zvládnuté, takže dávam tri hviezdičky. V žiadnom prípade to nehádžte "Přes palubu", oplatí sa to pozrieť. *** ()

freddy

Vydařená romantická komedie, která se mi velice dlouho vyhýbala a kterou jsem poprvé viděl až 22 let po jejím vzniku. Ale ač už od natočení tohoto filmu uplynul takový dlouhý čas (film byl vlastně natočen v roce, kdy jsem se narodil), tak přesto mi připadá velice dobře natočený a rozhodně patří k tomu lepšímu, co lze na poli romantických komedií vidět. Přitom celé to vlastně začíná úžasně jednoduše, kdy se tesař chce pomstít namyšlené dámičce, a tak poté, co právě tato žena ztratí paměť, jí přivede k sobě domů a namluví jí, že je jeho ženou a matkou jeho čtyř synů. To je prostě úžasný začátek celého filmu a rozhodně musím konstatovat, že z námětu se povedlo vytřískat maximum a film snad ani nemohl být lepší. Samozřejmě s kýčovitým koncem jsem počítal, a skutečně jsem nebyl zklamán, ale jinak je to vtipná a originální romantická komedie, která si rozhodně zaslouží pozornost. V hlavních rolích excelují Kurt Russell a Goldie Hawn a dost dobře jim přizvukují sympatičtí představitelé dětských rolí. A velice zaujal i filmový manžel Goldie Hawn, který jí nechal v blázinci a užíval si s krásnými ženami, to byla docela sranda. Takže já jsem spokojený a uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()

Xmilden

Ne nadarmo se může Garry Marshall považovat za odborníka přes romantické komedie, na kterých jsme vyrůstali. Tady dal dohromady Kurta s Goldie a hodil je pěkně přes palubu aby se do sebe zamilovali. Kurt zde oplývá už solidní muskulaturou a Goldie bych netipoval čtyřicítku ani náhodou. Je to příjemné, letní, vtipné i dojemné na přesně těch správných místech. Jako náctiletému se mě to líbilo a ani po dvaceti letech se na tom nic nemění. 80% ()

Hrabka

Pohodový film s množstvím opravdu vtipných scének a situací. Některý momenty jsou naopak až moc ulítlý, hlavně Goldiiny začátky v nové rodině, ale celkově je to poměrně povedená romantická komedie, která dokáže dobře pobavit. 75% ()

Fiftis

Vo svojom žánri jednoduchých romantických snímkov taká celkom príjemná a čestná výnimka, na ktorú sa dá raz za čas pozrieť aj opakovane, ktorá - hoci je trochu dlhšia - nemá hluché a k zívaniu nútiace miesta. Je to také milé, vtipné, s celkom fajn humorom. Proti Goldie Hawn nič nemám, vo svojej mladosti bola krásna, ale zdá sa mi, že jej úlohy sú veľmi často o ničom (Vojačka Benjaminová), tentoraz je ale prirodzená a sympatická ako v postave rozmaznanej paničky Joanny, tak aj ako správna matka Annie. ()

kingik

Výhodou filmu je, že si v něm zahrála skutečná partnerská dvojice, a víc kladů jsem už na filmu nenašel. Děj otřesný a neoriginální, koncept naprosto slaboduchý, někdo se u toho třeba mlátí smíchy (věřte, i z mého okolí se pár takových individuí najde), ale styl humoru mně není ničím blízký, v poslední třetině se pokusí vymezit humor. A když k tomu připočtu naprosto nevtipnou Goldie Hawn, jde film dolů. Kurt Russell film udržel na takové úrovni, že jsem to nevypnul. Tahle nanicovatá komedie jde mimo mě. Po jejím zhlédnutí také trpím ztrátou paměti jako hlavní představitelka. Nic si z ní díky její chabosti nepamatuji. 20% ()

Snorlax

O tom, kterak bohatá nafrněná panička ke štěstí přišla, když poznala život chudé ženy v domácnosti. Jsem ochotna ocenit, že vypelichaný námět byl převlečen naruby a že Hawnová je skutečně dobrá herečka. Kdyby jich ve filmu bylo více, mohl být mnohem lepší. ()

Anderton

Jena z najvydarenejších romantických komédií. Asi najmä preto, že je vyslovene bláznivá až slapsticková a nikdy sa netvári, že by chcela v niečom zodpovedať realite. Postavy sú paradoxne tak nejak správne jednorozmerné, ale sú veľmi aktívne, čo je veľký klad. Všetko je prehnané, maximálne nereálne a absolútne mimo. Pokiaľ ste ale suchári a chcete riešiť logiku, tak sa filmu rozhodne vyhnite. Tvorcovia majú ten správny nahľad a ešte mi nedá nepodotknúť, že Marshall nakrútil o tri roky neskôr síce slávnejšiu romanťárnu, ale úplne odlišnú. Mne je sympatickejšie padanie cez palubu ako kúpanie sa vo vani s walkmanom. ()

predators

Jo, počkat, o čem že to bylo? Pamatuju si jen zazobanou fiflenku, a pak už mám trochu mlhavo. To bude asi tím pádem ze schodů... Pohodový taťulka Kurt Russell a skvělá Goldie! Pár úsměvných fórků a romanťárna, jak má být. Po dlouhatánské době jsem viděl film na našich "análech", v tomto případě Noha a myslím, že hned tak brzo se na tyto anály nevrátím. Jj, reklamy na 200% hlasitosti jsou něco úžasného! 75% ()

Ratemus

Já se skvěle bavili, Russell je charismatický sympaťák a Goldie roztomilá...za mě výborna sranda s kdysi skvělým dabingem ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami