Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

pulula

song “Oh, Pretty Woman” (written by: Roy Orbison, Bill Dees, 1964) , song "It Must Have Been Love (Christmas for the Broken Hearted)" (written by: Per Gessle, 1987) ()

eagle-eye odpad!

Nejhorší film všech dob. Odporný hnus, sliz z tlustočerva a nohy sevřené v pěsti. Smrtící roznožka VanDammovka do Gereho rypáku, facka Spencerovka Robertsové. Debilní písničky, debilní námět, vrchol nevkusu americké popcornové vlny... Ble, už jsem si poblil klávesnici, musím končit, sorry za blbej comment, čau!!! ()

wosho

Dnes již klasická cukrkandlová romantická komedie, která naštěsti v sobě nese i špetku humoru. Navíc Julie Roberts je zde doopravdy okouzlující. ()

thorewi

Co k tomuto filmu říct, jednoduše klasika. A mám ho rád ještě z jednoho důvodu, tedy z důvodu, proč ho nejspíše mají rádi i ostatní - jednoduše se neokouká ;) ()

DocBrown

No nekdo to uvadi jako nejlepsi romatickou komedii minuleho stoleti ... mozna ze i jo. Tenhle zanr vubec nemusim a na tohle se da i koukat. Ona predevsim prvni pulka neni zadna romantika, ale cisty obchod. Jeden z poslednich filmu, kdy vypadala Julie Roberts jeste hodne dobre, coz je dost smutne vzhledem k tomu, ze to byl jeji prvni velky film. Ale hlavne me dostala svoji znalosti o mem milovanem Lotusu. Nojo, druha pulka uz je preslazeny kyc, ale i tak v souctu tesne za tri, 55% ()

Greenpeacak

Tak toto je taká romantická klasika. Komentovať to je zbytočnosť. pretože určite to každý aspoň raz v živote videl ( teda ak je filmovo založený ) ()

Hanys_

Klasika romantických komedií, která pro tenhle žánr znamenala takovou malou evoluci. Krásná Julia, fešák Richard a romantika jak ze staré školy ve velmi slušivém hávu. Tenhle film snad ani nejde nemilovat - no možná ten počet repríz v tv by mohl být menší, ale za tohle tvůrci filmu nemohou...7.5/10 ()

Paity

Pretty Woman bude pro mě navždy spoledně s Osobním strážcem největší romantika v TV, která byla natočena za posledních 30 let. (A nechoďte na mě s Barbarou Streisand) Tenhle film udělal Julii Roberts a navždy si ji asi každý filmový fanoušek s tímto filmem spojí. A to je dobře. Neuvěřitelně pěkne se na to kouká i po těch neskutečných 22 letech. ()

provitamin

Trochu netradičná romanťárna, ale na mňa zabrala, spokojne som sa usmieval celý film a pri titulnej melódii som si dokonca podupkával. Dialógy, ftípky a nonverbálna komunikácia nemajú chybu, hlavne na začiatku, keď sa hlavní hrdinovia postupne zoznamujú. Herecky skvelá Julia Roberts, decentný Richard Gere a z ostatných vyčnieva najmä majiteľ hotela (Hector Elizondo) kde boli tí dvaja ubytovaní. ()

dopita

Tenhle film je mnohými milován, ale taky mnohými nenáviděn. Důvod je jednoduchej - je to kýč jak prase! Ovšem v rámci žánru je to naprostá bomba! ()

SpaceOdyseus

Presne tento typ romantickych komedii nemam rad: humoru tu je jako safranu, z romantiky je citove vydirani a postavy se chovaji jak debilove. Dve hvezdy davam tomuto emocnimu prujmu jen za remeslne kvality a z ucty k jejimu kultovnimu statusu. ()

jakeer

Klasika, ktorej som sa 28 rokov vyhýbal. A musím povedať, že snáď okrem oblečenia a iných módnych záležitostí sa na filme zub času veľmi nepodpísal, nejako takto podobne by sa to dalo natočiť aj dnes. Som milo prekvapený, príbeh je uveriteľný. Veľmi sa mi páčil aj spôsob, akým to Richard Gere zahral (Julia už pre mňa menej uveriteľná). Výhodou toho, že film vidím až v roku 2018 je aj to, že nie som zaťažený (akýmkoľvek) dabingom, videl som to v pôvodnom znení. ()

Radim

Film je v podstatě snůškou klišé a kýče, je přeslazený a vykonstruovaný, 100x obehraný - a přesto z toho vznikla klasika, která nestárne. ()

dormouse

Myslím, že člověk potřebuje k životu pohádky, které jsou vtipné a dobře dopadnou. A Pretty Woman je pro mne tou nejlepší pohádkou. Jsem li ochotna ztrávit tzv. "americký sen" o chudé holce (klukovi) ze sousedství, která přijde ke štěstí, tak jen v takovéto mírně nadnesené podobě. A je mi jedno, že happyend je nepravděpodobný a nechi vidět ta trápení, která takovýmto happyendem začnou. Ráda se koukám na krásnou Julii Roberts, miluji Hectora Elizonda jako ředitele hotelu a díky Pretty Woman si pamatuji, jak rozlišit vidličky podle počtu hrotů. ()

Wishkah

Popelka z Beverly Hills. Romantická klasika se sympatickými představiteli a spoustou dávkou humoru. Jedna z mála amerických romantických komedií, kterou mám rád ()

Piškotka

Příběh popelky, který jak nejinak skončí šťastným hollywoodským koncem. Kýčovitý začátek, průběh i konec. Sotva uvěřitelné, že by to sotvakdy psal sám život. Jediné, co Vivien závidím je kolosální vana plná pěny a černé koktejlky. Richarda Gerea bohužel ne. Ten mi sedí pouze v roli milionáře, nikoli prince z pohádky, co vylézá střešním oknem sněhobílé limuzíny s kyticí rudých květů. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda