Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Jiří K. odpad!

Sledoval jsem to kdysi se svou mladou, potom co jsem byl informován, jaká jé šmakózní záležitost. _1)nebyla to pravda_2)něco tak naivního jsem již dlouho neviděl_3)J.Roberts mne mírně řečeno neirituje_4)R.Gere je ještě větší_5)s mladou jsem se rozešel ()

uzzi

Tohle mě nějak nezasáhlo. Romantická blbost, určená k prodojení 20 kapesníčků a dojímání se nad pohledem cukrouše R. Gera, nebo u chlapců u Julie (ty chlapce bych rád viděl). Ale je to klasika a občas (když neprudí pouťovou romantikou) i zábavná. ()

MARTIN*I

Musim dát 4 hvězdy za originalitu, dobrý herecký výkon, zajímavý nápad a zápletku. Takový typický romantický film, kdy se dva, kteří se zamilovat nechtějí zamilují... Nicméně je to už neuvěřitelně ohraný, jak to pořád dávají... ()

jondoe

Najkultovejsia romanticka komedia zo vsetkych ,urobila z Julii Roberts najziadanejsiu herecku vtedajsieho hollywoodu. A preco nie? Ved bola v tej ulohe dokonala. ()

Mr.Floyd

Veľmi príjemný a vcelku originálny počin na poli romantických filmov. Viem, že námet popolušky a princa bol spracovaný a do všelijakých podôb prepracovaný už tisíc krát, ale toto spracovanie je naozaj výnimočné. Veď ako inak si dokážete vysvetliť ten fenomenálny úspech a fakt, že táto romantická komédia sa stala absolútnou klasikou, ktorú budú v televíziách reprízovať dovtedy kým bude pred televíziou sedieť dostatočný počet žien a dievčat túžiacich po "tej pravej" láske. Ja ako muž to vnímam trochu inak, ale myslím, že aj z technického a umeleckého hľadiska je film na slušnej úrovni. Film je nenáročne a jednoducho spracovaní, ale to nebráni tomu aby ste sa pri ňom (najmä so svojou priateľkou/priateľom) skvele pobavili. Pre náročnejšieho diváka je tu Casablanca, pre vás ostatných vrelo odporúčam. ()

NICOX

Jasně, žádnej majstrštyk. Ale naprostá klasika na kterou se podívám klidně každej rok znova, znova, znova... 80 % ()

Han22

Pro mě prototyp romantické komedie, neznám lepší. Frajer Gere, krásná Robertsová, dokonalé hlášky (svině klouzavý; debile-tady máš slovo), krásný konec. A největší hitovka roku 1990 - Roxette: It Must Have Been Love. ()

Wally

Neuvěřitelný kýč, který je ale ve své podstatě nádhernou pohádkou a pro J. Roberts startem mezi filmové celebrity. Ať už si o tomto filmu každý myslí co chce, tak vždy když ho uvidím běžet v TV, tak si k němu sednu a koukám. Je to svým způsobem něco jako droga....a působí dobře. ()

anura

...a ten snímek na mne dýchnul v kraji půlnoční tmy jedné debilní nedělní noci. A říkala jsem si, že v 90. letech vstoupil do kinematografie žánr, který s Pretty woman právě přišel o počestnost. Pokud tedy připustíme, že romantických komedií o princi a popelce je dnes přehršel. Odpouštím filmu jakoukoliv absenci formální estetiky a to, že takřka vnímáme pouze prožitky movitého mouly a bystré slečinky z ulice. A okolní nezáživné prostředí, jeho nevkusný vizuál, logika i děj je nám putna. ()

Kuny27

Na pohled zajímavý film, záleží pouze na člověku, kterou vidličku použije ke stravování tohoto filmu. Má cenu to vůbec komentovat? ()

xaver

Pohádka, jak se ze šlapky stane královna, která navíc změní nemilosrdného pracháče v lidumilného podnikatele. To je jak ze špatného filmu. Teda ten film zas až není tak špatný, díky hereckým výkonům hlavních protagonistů. Nejlepší ale byl Hector Elizondo v roli ředitele hotelu. Hlavně díky jemu a a díky skvělému humoru dávám 4*. Jinak by ten snímek za moc nestál. ()

Billie777

Ať si každý říká, co chce. Vím, že je to šíleně kýčovitý a šlehačkový ale každý, nebo spíš každá si někdy potřebujeme pustit nějakou takovou romantiku, aby se nám svět zdál zase krásný a růžový. A která malá holka někde v pokojíčku nesnila o chlapovi jako je Richard Gere? Jako malou holku mě tenhle film poznamenal, chtěla jsem být přesně jako prostitulka Vivian a nebo mít alespoň její krásný vlasy, sympatická Julia Roberts se stala mým idolem a Richard Gere na nějakou dobu platonickou láskou. Je to čistě ženská záležitost a nic pro cyniky. Optimistické, milé a pro snílky. Pro Popelky, co chtějí být Princeznami. Jasně, je to jen pohádka. Ale třeba se to taky povede, jako se to povedlo Vivian. :) ()

HiddenDragon

Jedna z klasik romantickych filmu. Ani leta plynouci ji neubiraji na krase. Sice znam i lepsi sladaky, ale Julie Roberts je v tomhle snimku proste bajecna. Richard Gere jako ne uplne hodny businessman, ktereho laska zmeni, byl take dobrou volbou. Ale spis nez pribehu o Popelce, kterou v deji taky zminuji, je to spis podobne oscarove "My Fair Lady" (1964), aneb jak se z oskliveho kacatka stane princezna a najde svou lasku. Nebo spis sama sveho "rytire" lidsky zachrani a naplni jeho zivot. Kdyz k tomu prictu skvely soundtrack (nehynouci klasika Roye Orbisona nebo Roxette), vpodstate je to temer na pet hvezd. Snad jen je to porad spis pohadka nez realita, ale velmi dobra pohadka :) ()

Zagros

Jeden z nejslavnějších romantických filmů stříbrného plátna. Sám sebe se ptám proč. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale nic tak nezapomenutelného jsem v Pretty Woman neviděl. Ústřední dvojice je fajn a viditelně to mezi nimi jiskří, Julia Robertsová i Richard Gere byli ještě na vrcholu svých sil. Příběh je klasika, která ničím nevyniká z tradic daného žánru. Celková atmosféra snímku je příjemně vtipně romantická… pravda, když se tak zamýšlím, ono není (v rámci žánru) moc co vytýkat. Uznávám, že jde o dobrý romantický film, a proto nakonec i já dám velmi dobré tři hvězdy. Na víc to ale není, přeci jen nejsem cílovka a nemám potřebu se na film dívat znovu. ()

Hopper

Pre mnohých nehynúca romantika, čo zase mne až tak veľmi nechýba, osobne to vidím ako klasickú komédiu s lepším obsadením. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda