Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

kubin.

Tak tohle jsem nečekal. Hodně uživatelů tady píše, že je to film jejich dětství,a proto se jim líbí. Já ho viděl až teď (v 18), ale stejně jsem byl nadmíru spokojen. Je fakt, že původně mi vadila dějová linka se Susan, ale nakonec jsem ji sežral i s navijákem. Konec byl velice dojemný ( i díky hudbě, kterou složil Howard Shore) a mě se moc moc líbil. Tom Hanks je mým oblíbencem a tady to jenom stvrdil. Elizabeth Perkins se mi ale líbila nejvíc. Nevím proč, ale svým chováním a mimikou mě prostě dostala. Celkově to byl milý film, který se zařadil velice rychle mezi mé oblíbené. ()

HorrFi

Přiznam se, že jsem o existenci tohohle filmu neměl tušení a narazil jsem na něj úplnou náhodou a o to to bylo větší překvapení.. miluju filmy, kde se někdo převtělí do těla někoho jinýho a Velký je pro mě ten nejlepší.. když se sejde skvělej hereckej výkon Toma Hankse, super scénář a originální námět tak je to prostě paráda.. ()

Decker

Tom Hanks i pres svoje pozdejsi vazne filmy ma sklon k vybornym komedialnim vykonum. Tato nikterak nevynika nad ostatnimi, ale pouze mile, inteligentne a prijemne pobavi. Zadny zazrak, ale take zadny propadak. ()

filmmovier

Tak tohle se opravdu povedlo, fakt skvělý film. Tom Hanks je super, zápletka povedená a je to fakt hodně vtipné. Rozhodně hodnotím velmi vysoko, i když je to už delší doba, co jsem ten film viděl. Za 80% určitě. ()

danco123

Scenáristi zrejme zabudli nato, že Tom Hanks mal 33 rokov, keď sa natáčal tento film. Pre mňa je to veľký mínusový bod a to už len z toho dôvodu že, Tom Hanks nech robil čo robil, nedokázal zahrať túto rolu tak, akoby ju zahral niekto, kto je od neho podstatne mladší a vhodnejší pre túto rolu. Samotný dej bol veľmi dobrý, ale celkový dojem z filmu kazil Tom Hanks, ktorý už je pristarý na takúto filmovú rolu. Filmu dávam 60%. ()

Mrkvič

Díky Velkému se Hanks stal miláčkem diváků po celém světě. Určitě mu role třináctiletého kluka otevřela dveře k dalším rolím - a to hlavně k Forestovi. Nejenže film obsahuje několik nezapomenutelných scén (skákání na piánu nebo závěrečné loučení u automatu), ale po třiceti letech je místy film pořád milý a zábavný. Možná jen současná cílová skupina už by pro film byla dost odrostlá. A mladší diváci zase spoustu věcí nepoberou. ()

Sfinkter

Milý film, u kterého si většina lidí uvědomí důležitost dětství a to, že i dospělí by neměli zapomínat si hrát. ()

lennyd

Dospívající Josh se se svým kámošem Billym poflakuje po ulici, hraje basket, kouká učitelce pod tričko, a tak - to co dospívající kluci obvykle dělají. Ale když se zamiluje do své spolužačky a (jak už to tak bývá) zjistí, že ta chodí s o několik let starším borcem (protože ten už má káru), netouží po ničem jiném, než co nejrychlejc dospět. Náhodou se dostane na pouť, kde v rohu stojí starý nepoužívaný (to by mě zajimálo proč :) automat na lidská přání. Hoďte čtvrťák, přejte si a ráno je hotovo. Místo třináctiletého kluka tu stojí dospělej chlap (ehm, Tom Hanks). Najednou zjišťuje, že to není tak jednoduché a tak za pomoci Billyho se snaží najít cestu zpátky do dětství (aby měl z čeho žít, udělá revoluci v hračkářském průmyslu - kdo jinej rozumí hračkám líp než samo dítě)... Dneska již provařená rodinná komedie, která udělal z Toma Hankse hvězdu první třídy. Jeho vyjukanej kukuč je k nezapomenutí, stejně tak jako některé hlášky. Skoro bych řekl, že v době natáčení ještě Hanks nebyl tak úplně dospělej. Film se sice dočkal několika napodobenin, ale žádná jej ani zdaleka nepřekonala... ()

bobby_jean

Po par rokoch zhliadnute opat a podobne pocity ostali ako prvykrat. Vyborny napad, vela vtipnych a trefnych scen. Hlavne ma pobavila a vycarila usmev obchodakova scena s hranim na klavir. No posledna tretina, prilis romanticka, tomu nepridava. Vacsina filmu je u mna na 4* , no pomale tempo a presladeny zaver ubera hviezdu a film hadze do priemeru. Ale aj tak ako oddychovka po dlhom pracovnom dni neublizi. ()

YumiOkami

- “𝚆𝚑𝚊𝚝 𝚒𝚜 𝚜𝚘 𝚜𝚙𝚎𝚌𝚒𝚊𝚕 𝚊𝚋𝚘𝚞𝚝 𝙱𝚊𝚜𝚔𝚒𝚗?” - “𝙷𝚎'𝚜 𝚊 𝚐𝚛𝚘𝚠𝚗 𝚞𝚙.” ()

Master19

Tahle komedie má něco do sebe. Nad drobnými nelogickými kličkami v romantickém závěru přivírám oči a hodnotím velmi kladně. ()

sskrblik

Kouzelná a až skoro pohádková atmosféra s obdivuhodným hereckým výkonem Toma Hankse! Film má zajímavý příběh a scénky, které zahřejí na duši jako např. tancování na velkém piánu. ()

Ace.Anita

Film, u jehož výpravy jsem si uvědomila, že vše, co kardinálně ovlivnilo můj život v jeho raném stádiu, pocházelo vlastně z konce 80.let. Myslím, že to zjištění ještě může mít nedozírné následky. ()

JohnSmith

Hanksovi se splnilo dětské přání a je z toho parádní komedie a to právě hlavně díky Hanksovi, který hraje 30 ti leté dítě opravdu luxusně. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela