Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

davidek

Poprvé v plné parádě Tom Hanks. Kdo jiný než malý kluk dokáže říct co se dětem líbí. Nevadí, že je v kůži dospělého. Hra nohama na klavír z velkých klapek na podlaze obchodního centra s hračkama je scéna, která se mi vybaví vždy, když slyším o filmu Velký. PS: kdo si hraje, nezlobí. ()

Ravi

Moc pěkný film pro rodinu, jednoho diváka a i pro děti, který ničím neurazí, ale naopak překvapí precizností zpracování a výkonem aktérů. Dávám 80% = 4/5 ()

Autogram

Keď bol Forrest ešte malý, tak hral veľkého. Až neskôr prišli veľké role, pre ktoré ho máme radi. V tejto komédii síce skáče na trampolíne, hrá sa s hračkami alebo nesmelo ohmatáva prsia, ale aj ako komédia je to len celkom priemerné. ()

manonfire

Je zajímavé sledovat jak dušičku nádherné Elizabeth Perkins přímo pohladí každý pohled na mladíka, který nedisponuje obvyklým arzenálem cynismu a vypočítavosti dospělého muže. Tyto vlastnosti pak je nucena odložit i ona sama a vzniká tak prostor pro romantiku jež působí překvapivě skutečně romanticky a ne jak to u romantického žánru bývá, že nudně opisujíc několik stále stejných vzorců chování pro milostnou dvojici. Hanks měl spoustu prostoru potěšit diváka svou dětskou bezprostředností a využil ho naplno. 80% ()

Smileface

Docela zábavný rodinný film,avšak myslím si,že opravdu skvělý námět nabízející mnoho vtipných situací nebyl dostatečně využit.I když jsem se nenudil,moc legrace jsem si neužil.Tom Hanks je ale každopádně skvělý. ()

lskala

Kdo by si ve 13 letech nepřál být dospělí? Zřejmě všichni, ale bohužel v tom věku netušíme, co je to chodit do práce, jak se zachovat k ženě, která chce souložit ... :-) Velmi dobrý a poučný film nejen pro mládež. 65% - 3*** ()

fox171cz

Krásný a příjemný rodinný film. Absolutně skvěle zahraná role, malého třináctiletého klučiny, který se dostává do nemilosrdného světa. Nejvíce se mi líbily ty okamžiky, kdy Josh vymýšlel a kritizoval hračky a seznámil se ze Susan, kde nastávaly v celku vtipné okamžiky, u kterých jsem se i zasmál. Nápad tady byl a líbil se mi ! ()

Jiří K.

Jediný film, kde mi Tom Hanks nevadí. Vtipně napsaný scénář, ale k dokonalosti mi chybí ještě pár gagů spjatých s antropologickou změnou velikosti hl.hrdiny. Autoři pro nápady nemuseli chodit daleko, např. využít vtipy z čs komedie "Což takhle dát si špenát"... ()

velkyvezir

Pohodová komedie pro celou rodinu. Hanks si užívá scén, kdy se chová jako malé dítě. Film, který jsem viděl snad 5x a nikdy mne neomrzel... ()

Han22

Asi nejlepší film z Hanksova komediálního obdoví. Miloval jsem to jako malý - vždyť kdo by se nechtěl v dětství pomocí kouzelného automatu stát dospělým a vést firmu na výboru hraček? ()

Michelle75

Tak tohle jsem si užila v kině a z něho kráčela domů hrozně nadšená, to nadšení mi vydrželo dodnes. Krásný film, výborný nápad a úžasný spráně střelený Tom Hanks. ()

Loki_Six

Scotty Brennen: See that girl over there in the red? Say "hi" to her and she's yours. She'll have her legs around you so tight you'll be begging for mercy. Josh: Well, I'll stay away from her, then. ()

Zagros

Film Velký je o jednom tradičním dětském přání – touze být velký a dospělý. Kdo z vás si to jako dítě nepřál? Hlavnímu hrdinovi se tohle přání jednoho dne vyplní… tedy fyzicky vyroste, jen uvnitř zůstane klukem. Naštěstí hlavní roli si zahrál Tom Hanks, na kterém bylo vidět už tehdy, že to někam dotáhne. :-) Má se na film smysl podívat? Ano, pokud chcete vidět začátky Toma Hankse. Ano, když máte chuť na chvíli vypnout u odlehčené komedie. A do třetice ano, jestli jste si v mládí pohrávali s podobou představou a chcete si nostalgicky zavzpomínat. ()

Hopper

Jeden z prvých väčších hitov Toma Hanksa, ktorý je prísľubom do budúcnosti. Milý film s vtipnými momentmi a ako som už povedal výborným Hanksom. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela