Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí. (Bontonfilm)

Tyckin

Že jó? No jó? To je ňáká blbost!  Eh, stupidnější dialogy už by se vymyslet nedaly? Opravdu zoufale slabý příběh, celé je to víceméně o 7 hercích, tradičně připitomělé, o pohádkovosti se vážně mluvit nedá. ()

easaque

2* loni jsem vánoční pohádku nestihl, tak jsem ji zkoukl až letos. Já bych spíš řekl pohádkový příběh, ale ono je to jedno. Herecké obsazení není špatné, kamera, výprava i triky jsou ještě lepší, takže má dobrý základ. Přesto nemůžu stejně jako většina mých spřízněných duší dát tři a více hvězdiček. Příběh mi moc nesedl, i když chybu cítím spíš ve scénáři a nebavilo mě pitvoření všech sudiček. Ani jsem nepostřehl žádné poučení pro děti, takže nevidím jediný důvod, aby ode mě dostala víc hvězdiček nebo se dokonce stala mou oblíbenou pohádkou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]        ()

M.i.k.e

není to takový bizár jak napovídal trailer,ale pořád je to prazvláštně divná a bezkrevná pohádka,ve které hraje prim hodně přehrávající Jana Plodková.Nebýt jí,možná bych ani nedokoukal,jelikož dějově mě to úplně nechytlo/nepřekvapilo a ani sem neměl nějak zvlášť velkou potřebu fandit hlavnímu hrdinovi.Ten by sice měl bojovat o svou milou,ale velmi často působí dojmem že se jen veze.Tu a tam je sice Hodinářův učen celkem originální,ale bohužel ne natolik abych ho chtěl někdy vidět znova,nebo ho snad chtěl pustit dětem...40% ()

honajz2

Začátek mě docela zaujal, pak mě to začalo nudit a začátkem druhé poloviny mě to zase začalo bavit. Částečně. Ono to na české poměry není špatné, jen je to nedotažené. Třeba to strašně moderní a "originální" téma časové smyčky sice není úplně blbý nápad, ale není domyšlený. Dále se to snaží být jiné od ostatních českých pohádek, ale že by to byla výhra se říct nedá. Taky nechápu, proč se ten film zrovna jmenuje Hodinářův učeň, když jde hlavně o sázku sudiček (dvě hodné, jedna zlá - btw Plodková tady hraje tu zlou a neskutečně přehrává, že to až leze na nervy), přičemž příběh lásky Urbana a Laury je takový "podhlavní" (jakože je sice hlavní, ale ne dominující, nevím, jak to líp popsat) a taky je tady ne zrovna malý počet nelogičností (ti dva se znají už 10 let, mají mezi sebou dost dobrý vztah, ale že se oba milují si řeknou těsně před domluveným sňatkem? po 10 letech, co se už znají? ale no tak... - a těch nelogičností je tady víc. Jinak to ale celkem jde a na české poměry to ujde, je tu dobrá animace motýlů a líbila se mi i ta část s pavilonem zrůd, která ale jako by vypadla ze Sloního muže, jenom se tu osvobozuje chlap, co má srst jak zvíře (teď mi vypadlo, jak se tomu říká, lykantropie?). Na slabé 3* to je, ale nic extra od toho nečekejte. EDIT: Po čase shazuju hvězdičku, už si z toho skoro nic nepamatuju a co jsem teď viděl kousek v televizi, za moc to nestálo. Asi bych se i nudil ještě víc, než po prvním zhlédnutí. ()

rakovnik

Mé hodnocení je určitě ovlivněno tím, že film jsem zhlédl na velkém plátně kinematografu bratří Čadíků na zámku v Jimlíně. Prostředí pohádce přálo. Příběh byl celkem milý a zamilovaná dvojice neokoukaná, ale sympatická. Na druhou stranu největší pozornost na sebe strhával výborný lakomec (sic!) Preisse a zajímavá Plodková. Ostatní postavy neměly takové charisma, byť "sudičkové" byli i vtipní. Nelíbilo se mi ale, jak výrazně aktivně vstupovali do děje. Závěr s pokladem byl fajn. ()

Nach

Jedna z těch lepších vánočních pohádek. Předně díky skvělému harpagonovskému Preissovi, na jehož záporáka jsem se výtečně těšil. Pak dalším plusem je o něco vážnější ladění tohoto příběhu, který se nevyhýbá i tématice smrti, kterou nelze vzít zpět. Jitka Rudolfová používá osvědčené pohádkové postupy ze staré školy, přičemž vždy se soustředí na své hlavní postavy a jejich aktivitu dosáhnout svých cílů. Díky tomu - a oproti pasivní vánoční pohádce O vánoční hvězdě - celý příběh nemá čas nudit, naopak odsýpá, s postavami soucítíme, fandíme jim, chápeme je a doufáme, že - i když jde o pohádku - šťastně skončí. Za mě velký palec nahoru. 75% ()

zette

Namet tradicne pohadkovy, scenar ovsem temer balancuje na hrane rodinneho zanru. Film uz je urcen pro trosku vetsi deti. Zaujme civilni vyprava, pekna kamera a hlavne pasaz z hospody je velmi povedena. Herecke vykony dobre, Plodkova misty prehrava, ale jde videt, ze si roli uzila. Videno v ostravskem Cinestaru. ()

pakobylka

Tři dosti netradiční sudičky se nám zabydlely v dosti netradiční pohádce - a všemožně se snaží, aby došlo na jejich slova. Jenomže tady stojí jedna sudba proti druhé ... vlastně proti dvěma, přičemž jejich vzájemné soupeření je vzácně vyrovnané. O pohádce to s úplně čistým svědomím říct nemohu. Její dějová linie je přece jenom poněkud kostrbatá - jakoby byla neuměle poslepovaná z několika vzájemně nesouvisejících příběhů ... snad jí chybí i trocha důvtipu a něco málo lehkosti - nebo hlubší vhled do duší jejích hrdinů, takže výsledek je maličko plochý a odosobněný - navzdory dobrému obsazení, pěkným kostýmům a malebným kulisám. Přesto ji jednoznačně řadím k nadprůměru - mezi současnou českou pohádkovou tvorbou ... 3,5* ()

campix

A ono to jde. Jde udělat výpravnější pohádku, která strká svým zpracováním do kapsy nejeden vánoční TV film, které se vydávají jako na běžícím páse. Hodinářův učeň sice neoplývá výraznější ústřední dvojicí, ale to tolik nevadí, protože většinu pozornosti si pro sebe bere souboj sudiček. Plesl s Neužil vs pitvořící se Plodková. Zbytek jsou pouze loutky a taková stafáž. Chvilkami mi Hodinářův učeň připomíná třeba Nebojsu viz úkol v hospodě (super Krobot). Celkově mě bavila po delší době nějaká trošku originálnější pohádka se zajímavějšími úkoly než je obvyklé. Jo muselo to stát rozhodně víc peněz než tradiční televizní pohádky a je to i vidět, ale dle mého je lepší to udělat jednou pořádně než několikrát polovičatě. Klasika to opět také nebude, ale já Hodinářova učně hodnotím velmi kladně. ()

Demon.N

Snaha byla, ale scénáristická beznaděj byla do očí bijící. Žádná invence a vše je tak nějak poslepované horkou jehlou...přitom prvotní nápad měl víc než potenciál...vizuálně zajímavé části žel ustoupily prázdnotě! ()

Šimpy

Čemu se to ten Viktor Preiss upsal? Ano, pohádku zachraňují dejvičtí klucí Neužil s Pleslem a Krobotem, ale co pohádku úplně zazdívá, to je výkon Jany Plodkové. Ano, je to záporačka...a ano, záporák má být zlý nebo komicky zlý...o to druhé se snaží, ale absolutně nepochopila, že zlý záporák, který má být i vtipný se musí nahrát s nadsázkou a ne takhle navážno a špatně. ()

dr.fish

Obsazení je dobré, ale není co hrát. Usnul jsem až ke konci a na malou chvíli, to je u nových pohádek známka tak 55% ()

MJMilan

Tohle bylo ale velice milé překvapení! Dokážu ocenit nápad a těch tu nebylo málo! Znázornění smrti, zakomponování klasických věcí, židovství, krásné rozlišení dobra a zla, napínavý příběh... i když pro malé děti asi složitější látka, mě se to líbilo velice. ()

otík

Vysíláno na První svátek vánoční roku 2020, nepůvodní vánoční pohádka, natočeno dříve pro kina. Rozhodně originální česká pohádka, která ovšem primárně není určena pro malé diváky. Je tu hodně strašidelných scén, výrazně nesympaticky strašidelná jedna z hlavních postav, hlavní postava je zatraceně záporná a bizardních scén především z cirkusového prostředí je tu kupa. Naopak výrazně povedenou částí filmu je návštěva zakleté hospody, to je vskutku originální a snad jediná humorná část filmu. Škoda. Ale buď jak buď - pro dospělého diváka rozhodně zajímavý film pro svůj hluboký a moudrý odkaz. PS: naprosto nechápu uvedení této pohádky Českou televizí 25. prosince 2020 na Boží hod vánoční v hlavním vysílacím čase. Tato pohádka se na Vánoce VŮBEC nehodí. ()

tomeek

Jako upřímně, kladné "sudičky" bych zredukovat na jednoho, jeho neschopnost zmenšil o polovinu, uplně vyhodil pasáž se zakletým hostincem a možná by to trochu šlapalo. Plodková si to hodně užívá, jinak nikdo, ani Preiss, nestojí za zmínku. Hezká hudba a výprava. ()

chelseaman22

To je mi ale láska! Mouřenín se vydá na dlouhou pouť, aby si následně mohl vzít culící se blondýnku, která prostě nechce vylézt z postele. Mouřenín tedy vyleze na kopec, kde dostane za úkol vyrobit hodiny z písku, obalu od sušenky a iontového nápoje. A tak vznikly sluneční hodiny. 39 % ()