Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

MrPierc

Já jsem hrdina, tak drž hubu :-) Arnie si ze sebe umí udělat srandu. Film o kultovním hrdinovi Jacku Slaterovi, který žije ve vymyšleném filmovém světě a je jeho fanouškem vyveden z filmu. Realita je pro něj nový svět = po zásahu jednou kulkou auto nebouchne :-) Musí se naučit žít v realitě. ()

O´Neill

Pro mě osobně bezva film mého mládí, a tedy mi vůbec nevadí dát plný počet. Svůj názor obhajovat nebudu, proč zrovna plný počet, já na tomhle filmu vyrostl, mám na něj super vzpomínky z dětsví, a když jsem si jej včera po takové době připomenul, film ve mě znova vyvolal ty radostné vzpomínky. Dvě hodiny utečou jako voda, máme tu perfektní herce, a filmový svět vs. realita je zde neuvěřitelně dobře rozlišen. Zkrátka - z mé strany naprostá spokojenost. ()

Adaamos21

Povedená akční komedie, pohádka a parodie. Plno filmových odkazů a Sly jako terminátor. Troufám si říct, že se budete příjemně bavit. ()

Kwaichi

Kto ešte o tom nesníval, že by mal čarovný lístok, ktorý mu umožní stať sa súčasťou filmu ? No a kde inde by sa dalo zažiť viac napätia a akcie ako po boku nezničiteľného Schwarzeneggera ? :P ()

C0r0ner

Je mi jasné, že spousta lidí nezvládla McTiernanův přechod o drsné geniality k infantilnímu mainstreamu. Mně se ale tenhle film bořící haldy klišé velmi líbil. Především kvůli Arnoldovi, který v osmdesátých a devadesátých letech zažíval svoje zlaté časy. Není to nic úžasného, to vím, ale jako zábavný odpočinek moc dobré. 90% ()

bourec

Tuhle bláznivou komediální pecku jsem ve svý době slušně nedocenil. Další pokus po spoustě let už nebyl ovlivněnej zklamáním, že Arnold ztrácí nej roky učinkováním v pecce plný parodična, akce, odkazů na filmy a postavy. Teď už můžu potvrdit , že film má jako akční komedie svoje nezvratný místo mezi kvalitou..70%. ()

Andre3000

Tak sme se nějak s kámošem shodli, že je to asi nejhorší Arnoldům film. Je to strašně přehnané, bez nápadu a upřímě sme smáli pouze te absurdnosti většiny scén. Hrůza!!! ()

pakobylka

----- "No tak, Jacku ! Měl jsi toho chlapa zatknout !" ----- "Protože se chová jako pitomec ? To bych musel zatknout celý Kongres." ----- Hravé a zatraceně zábavné vyprávění o tom, že správný akční hrdina nikdy neumírá ... Arnie v té nejlepší formě si s mírnou ironií, sympatickým nadhledem a lehce brutální nadsázkou bere na mušku sám sebe. A jde na to zpříma, bez sebemenšího zaváhání a bez jakýchkoli úhybných manévrů - jak se sluší na akční hvězdu první velikosti. ()

Martrix

To co tento film nejvíc sráží, je žánrová nevyhraněnost, nesmyslná stopáž a dle mého názoru i výběr režiséra. Tento námět potřeboval Spielbergovu hravost a cit pro fantasy. John McTiernan dával mnohem víc důraz právě na akci, hláškování a nějak u toho zapomněl na příběh. Což je škoda. Poslední akční hrdina totiž není jen parodií na akční filmy. Je to vtipné fantasy, které si utahuje nejen z herců, ale obecně ze způsobu tvorby filmů a ze všech klišé, které vás napadnou. A činí tak s lehkostí a přátelsky. Sálá z něj láska k filmu a je vidět, že si to tvůrci užívali. Mimo hromadu narážek, které pochytil běžný divák (z nichž některé bohužel sežral dabing), najdete i pár fanšpeků, které znají ti zasvěcenější. Arnold byl bezva volba, ale pravdou je, že jeho postava byla skvěle napsaná a umím si místo něj představit téměř kohokoliv z akčních ikon té doby. Místní hodnocení je vcelku tvrdé, ale asi chápu, co se stalo. Většina lidí čekala v souvislosti s herci a tvůrci, něco jiného. Podle mě tento film zraje a stojí za to mu dát další šanci. ()

zette

Vkusne natocena parodie s Arnoldem v hlavni roli, kdy mu je role doslova sita na miru. Cela rada hlasek odkazujici na ruzne filmy. Misty hodne vtipne, dost akcni. Mit to i dynamictejsi strih, dal bych o hvezdicku vice. ()

Juto

Aj keď vás toto zmiešanie detskej fantázie a dospelého strieľania, hollywoodskych zasvätených vtipov a lacných Arnoldových slovných hračiek úplne neprekvapí, je to šikovné a zaujímavé. 6/10 ()

emo

Spočiatku so k tomuto filmu býval prísnejší, ale dnes je to u mňa slušná 80tka... Ak to berieme ako recesiu! ()

Demon.N

...občas je třeba nebrat některé filmy vážně...každý, kdo se alespoň trochu orientuje v dějinách kinematografie, každý, kdo má cit pro parodii, si právě v tomhle pestrobarevně chaotickém příběhu pod patronátem Johna McTiernana může najít to své...ať už vzpomínky na dětství a nebo na jiné filmy, které jsou zde mnohdy hodně volně parafrázovány... ()

WolfR

Ono mě sice vždycky štvalo vidět Arnolda v podobném filmu, protože do komedie se on prostě nehodí. Nicméně tohle byla fenomenální parodie na 80-90s blockbustery a Arnieho samotného. Jen ta délka byla tak nějak přepálená, 4 hvězdy. ()

tomeek

Dobrý den, jmenuji se Arnold Budweiser! Solidní komedie s dobrým nápadem, který se ale postupem příběhu vytrácí. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner