Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Keledaia

Po letech přidávám poslední hvězdu. Je to prostě klasika, na které jsem (s nadšením!!!!) vyrůstala. Vím, že čtyři sedí víc, není to "špička", ale je to supr v tom, v čem má a moje srdcovka. ()

corrimson

Asi jsem prošvihl vhodnou dobu, kdy tento film zhlédnout. Každopádně je to asi jedna z těch menších kravin, kde Švarcík hraje. Tedy hraje - on umí asi tak dva ksichty, které střídá: valení bulev, případně drsnohustokrutopřísná ocelová tvář. ()

shakeXL

Tak je to filmna čtyři hvězdičky ale jelikož je to můj jeden z nejoblíbenějších akčních filmů dávám pět. Milióny vystřílených nábojů, legendární hlášky a taky Arnold ve vrcholné kondici a nemilostný predátor. ()

pravda1

Asi najlepší film s Arnoldom. Videl som ho už asi dvadsaťkrát a stále ma to baví.Pritom bol natočený v 1987 a to je už čo povedať.Je to proste to čo milujem džungľa,parta cvičených špecialistov a niečo neznáme čo ich likviduje a zbiera suveníry z ich tiel.Do toho šialená,zmetená hudba ktorá naháňa zimomriavky od Silvestriho a je z toho atmosféra ktorá Ťa priklincuje k obrazovke.Pre mňa aj po rokoch stále top film. ()

patko7777

prostredie džungle, Arny vo vrcholnej forme a desivá mimozemská kreatúra, ktorá sa snaží zabiť všetkých - je to proste klasika a určite sa oplatí si to pozrieť - zrejme nalepší švarciho výkon - 4* ()

Toro8

Vo svojom žánre klasika! Arnie napína bicáky s Apollom, Blaine v klobúku s rotačníkom seká dažďový prales a do toho vám vojde nejaký mimozemšťan ktorý ma fosforujucu krv. Videl som to asi 10x a pozriem si ho minimálne ešte 10x pretože na tú dobu vytvoriť také niečo...Smrkám ()

bratr_jezek

Místy až strašidelné záběry divně mluvících stínu pohybujících se džunglí. Vše proto, že Arnold a pár jeho kámošů mělo osvobodit pár zajatců, ale nic netušící se z lovců stali kořistí vetřelce z jiných světů. Jediný Arnold byl dost "ocelový", aby ho dokázal zastavit, i když příšera nakonec vyhodila půl pralesa do vzduchu. ()

jericho001

Geniální,dechberoucí,hláškami nabitý,adrenalinový,testosteronem chrlící akční kultovní film.Komando goril v čele s Arniem proti 220cm dredatému,neviditelnému emzákovi jehož masku má na svědomí samotný mistr svého oboru Stan Winston.Miluji tenhle film!!!!A nesmím zapomenout na vynikající hudbu Alana Silvestriho. ()

Roat

Souboj člověka s vyspělejším druhem uprostřed nehostinné džungle. Na tu dobu hodně solidní efekty. Predátor je asi nejlepší a nebo spíš nejstylovější mimozemšťan co se ve filmu kdy objevil. Měnění vizí a neustálé opakování si, co před chvilkou pronesl někdo z vojáků má svoje kouzlo. Celkovej souboj je však na filmu to nejlepší a to hlavně ten závěrečnej. Dutch je borec. Ikdyž Rambo by si asi taky škrtnul, ()

UnrealTom

Na to jak je to starý tak to je prostě mazec film total nadčasovej, k tomu skvělej Arnold se svým týmem, všichni co jsme vyrůstali v 90 letech tak je fanoušek tohoto veledíla. ()

BioRaj

Je to moje akční srdcovka a to už jen z toho důvodu že to byl film , na který jsme se tlačili ve výdýchané TV místnosti na internátě a pouštěli si ho ze 1000 ojeté VHS s jednohlasým dabingem a všichni jsme měli hubu dokořán , bo nic lepšího než Mjr. Zemana jsme doposud neviděli . ()

Pecaldo

Představte si že je rok 1987. Nemáte absolutně tušení o tom co je iphone a, kdyby Vám někdo řekl, že fotbal teď hrát nejde, protože musí něco nutně vyřešit na ,,fejsbuku´´ mysleli byste si, že to je normální magor. Vaše televize je těžká jako napěchovanej mrazák vepřovým a kvalitní asi jako tenisky z tržnice. A najednou BÁC! Nějakým způsobem sedíte v kině na premiéře Predátora a vidíte Arnolda jak tam chodí se svýma , namakanýma prackama a snaží se zabít nějakou mimozemskou bestii, která je navíc na svou dobu neskutečně dobře , pomocí počítačů (mimochodem kdo ho v té době v ČSR měl) vyrobená do filmu. Troufám si tvrdit 8/10 lidí by jen hltalo každou novou scénu a přálo si , aby tento film nikdy neskončil. Navíc tento film je i téměř po 30 letech něčím nad čím se nebudete debilně usmívat a říkat si : Panebože co to tenkrát točili za směšný efekty? Ba naopak si řeknete : Na svou dobu je to fakt pecka. 5* ()

lineker

Snad první "eliminační" film, který jsem měl možnost vidět. Ať se dá honorovat titulem kultovní či ne, pro mne jako adolescenta měl neskutečný grády, nevysvětlitelný nádech tajemna a taky neopakovatelné atmosféry, kdy jsme u VHSky hltali každou minutu tehdy zapovězeného filmu z produkce amerického imperialistického nepřítele. ()

majorzeman13

"Jeden z nejleších filmů né-li možná nejlepší film Arnolda Schwarzeneggera" "Kultovní,retro akční sci-fi záležitost". Super,boží,parádní podívaná!!!!!!!!! ps: i po těch několika desítek let jde o skvst mezi filmy a mnoho více nabízí film.............. ()

neo101

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Nejsem jediný, kdo si pamatuje jednohlasné dabingy těchto akčních pecek z porevolučních let, kdy jsme sjížděli VHSky do roztrhání pásky. Na tu dobu naprosto jedinečný mimozemšťan, kterému z těch dnešních nesahá na paty žádný jiný. I tak by ho dnes udělali digitálně, ovšem maska má své kouzlo a to přímo děsivé a hudba a neprostupná džungle atmosféru dokreslují. Parta žoldáků, o kterých víme od první chvíle, že to jsou mašiny na drcení hlav aniž by se představovali nějak blíž (neodpustim si srovnání s představováním vojáčků v 3 pokračování). Tady není třeba, stačí prá drsných fórků, plivanců na botu a hned je jasno. ()

+sfinx+

Pardon, ale co na tomhle může někdo vidět? Celou dobu se tam motá nějaká odporná příšera, co všechno hravě přežije, střílí kolem sebe a řve ... a pak je tam taky predátor - jediná koukatelná věc, které je věnován ten zbyteček filmu, kde se neukazuje ta prvně zmíněná příšera. Dialogy - stupidní (- Dělali jsme špinavou práci. - Proč my? - Nikdo jinej by to nedokázal. .. jak originální a působivé, skoro mám dojem, že jsou jediní na světě a samozřejmě ti nejlepší), akce - komická, netuším, jak ostatním, ale neustále vybuchující...prakticky všechno je mi k smíchu, příběh - obyčejný ... vojenská jednotka má úkol a něco se zvrtne a oni začnou umírat. Nebudu tomu dávat hvězdy jen kvůli tomu, že jde o známý snímek. Když se rozvzpomenu na ten křivej ksicht, který se porve holýma rukama s něčím, co pozabíjelo celou Arnieho jednotku, připadá mi mé hodnocení ještě přehnané. ()

dosino

Pro mě je Predátor nejlepší klasický akční film z 80. let. Asi také jediný, kterému dávám 100%. Film pořád baví, pořád je tam to napětí, i když ho člověk viděl už stokrát. Část z toho má na svědomí asi hudební a zvukové pozadí, které mě zřejmě fascinuje natolik, že jej používám i jako vyzvánění na mobilu :) ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra