Sedmilhářky - Série 2

(série)
USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvůrci:

Kamera:

Jim Frohna

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Meryl Streep, Iain Armitage, Darby Camp, Merrin Dungey, Ivy George (více)

Epizody(7)

Seriál Sedmilhářky, v jehož hlavních rolích excelují Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová, Shailene Woodleyová, Laura Dernová, Zoë Kravitzová a Meryl Streepová, se vrací na HBO se svou druhou řadou. Na první pohled se v poklidném přímořském městečku Monterey v Kalifornii nic nezměnilo. Matky jsou nadále bezmezně milující, otcové podporující, děti rozkošné a domy stejně honosné. Ovšem po událostech na benefiční akci základní školy už nic není jako dřív. Městečko se vzpamatovává z šoku a členky "montereyské pětky" - Madeline, Celeste, Jane, Renata a Bonnie – se společnými silami snaží dát své rozpadlé životy znovu dohromady. Nová série zkoumá zhoubnost lží, odolnost přátelství, křehkost manželství a samozřejmě také krutou daň rodičovství. Vztahy se budou rozpadat, důvěra vezme za své a objeví se nové šrámy nejen na těle, ale i na duši. (HBO Europe)

Tosi

První série, ta byla št'avnatě záhadná až do konce, druhá se bohužel ve všech sedmi dílech točí pouze kolem utajení viníka. Oblíbené postavy sice opět nechybí, dokonce i zamordovanej Alexander Skarsgard dostává nečekaně hodně prostoru, ale jedinej, kdo trochu čeří plytké vody je stará Meryl Streepová. Druhá série na mě působila jak dvakrát vylouhovanej čaj. ()

NinadeL

Ve 2. sérii se připojila Meryl Streep, její postava posloužila jako zrcadlo minulých událostí a vrcholná soudnička potvrdila, že sledujeme klasickou práci Davida E. Kelleye. Kelley je skutečně na tom soudnictví závislý, pamatujete na Advokáty, Ally McBealovou nebo na Kauzy z Bostonu? Však Kelley udělal soudničku i z Wonder Woman v roce 2011... Ale nebylo to tak špatné. Napětí by se dalo krájet, sympatie k hlavním hrdinkám se ještě více upevnily. Jen si určitě nemyslím, že případná 3. série by přinesla cokoli nového. ()

VanTom

Série 2 přirozeně navazuje a rozvíjí osudy a vztahy "montereyské pětky", kterou dohání jejich sdílená lež, nejde tedy v žádném případě o nucený druhořadý přílepek. Velké pozitivum představuje nová postava Perryho matky v podání Maryl Streep, vlezlé a úlisně dolující pravdu, avšak pochopitelné a nikoliv jednoznačně negativní. Herecké výkony a filmové parametry obecně opět dosahují naprostého TOP, za vypíchnutí nade všemi pak stojí těkavá střihová skladba; snad jen samotný závěr se v intenzitě a síle nemůže s tím minulým rovnat. ()

marhoul

Druhá řada mi sedla víc než série úvodní. V té se mi vyloženě líbil vlastně jen díl poslední a tak mě potěšilo, že v obdobném duchu jsem si dnes užila všechny nové díly. Ideální na letní volný den, když jsem sama doma. Meryl byla abnormálně odporná, vlastně ji snad nepamatuji hnusnější, ta svou rozbalila ve velkém stylu, ale Laura Dern byla na pálce nejvíc. Celkově to holky pojaly dobře, takže za mě spokojenost. ()

Lachtaan

Ze začátku jsem si to nechtěl po tom absolutním opojení první řadou připustit, ono se ale opravdu mírně polevilo a místo ústředních linií mě zajímaly spíše ty postranní, viz konflikt mezi Edem a Madeline. Kdyby se příběh, který je dle všech zvěstí na internetu již nejspíše nadobro uzavřený, soustředil více na následky konce první série a ne na trochu nucenou vsuvku s rodinnými problémy postavy Zoë Kravitz, byl bych mnohem vděčnější. ()

• Česká herečka Alena Doláková se účastnila konkurzu na roli servírky do druhé série. Nebyla ale vybrána. (hansel97)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů