Sedmilhářky - Série 2

(série)
USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvůrci:

Kamera:

Jim Frohna

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Meryl Streep, Iain Armitage, Darby Camp, Merrin Dungey, Ivy George (více)

Epizody(7)

Seriál Sedmilhářky, v jehož hlavních rolích excelují Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová, Shailene Woodleyová, Laura Dernová, Zoë Kravitzová a Meryl Streepová, se vrací na HBO se svou druhou řadou. Na první pohled se v poklidném přímořském městečku Monterey v Kalifornii nic nezměnilo. Matky jsou nadále bezmezně milující, otcové podporující, děti rozkošné a domy stejně honosné. Ovšem po událostech na benefiční akci základní školy už nic není jako dřív. Městečko se vzpamatovává z šoku a členky "montereyské pětky" - Madeline, Celeste, Jane, Renata a Bonnie – se společnými silami snaží dát své rozpadlé životy znovu dohromady. Nová série zkoumá zhoubnost lží, odolnost přátelství, křehkost manželství a samozřejmě také krutou daň rodičovství. Vztahy se budou rozpadat, důvěra vezme za své a objeví se nové šrámy nejen na těle, ale i na duši. (HBO Europe)

Hanys_

Atmosférou a herecky pořád hodně dobré, ale tentokrát mě to tak úplně nechytlo. Liane Moriarty v knížkách zobu z ruky, tady mi ten příběh ale přišel hodně chudý. Meryl si ale vystřihla parádní nesympatickou postavu. ()

orkadimenza

Právě jsem si dočetl svůj komentář k 1. sérii a jsem ještě více v údivu než po dokoukání 2. série. Aby bylo jasno, nejsem fanouškem sáhodlouhých seriálů a uměle vytvořených dalších sérií populárního seriálu jen vůli komerci a předem jsem byl vůči 2. sérii skeptický a chtěl ji předčasně odsuzovat. Zbytečně! Tohle se u pokračujících sérií příliš často nestává, ale zde si troufnu tvrdit, že 2. série je lepší než první! Důvodů, objektivních i subjektivních, je hned několik. Abych začal s těmi subjektivními, nutno podotknout, že jsem byl v průběhu 1. série velmi svázán knižní předlohou, již jsem četl, a teď zpětně to vnímám jako chybu a možnou příčinu, proč jsem si seriál neužíval na maximum. To se však již nedělo v letošním pokračování, jelikož žádná další knížka nevyšla, za scénářem přesto částečně stála i původní autorka Liane Moriarty. Nyní tedy nic nebránilo, abych si mohl užít naprosto dokonalou psychologii a provázanost postav, která je podle mě dominantní silnou stránkou seriálu a první věcí, kterou bych zmínil při vychvalování 2. série. Nejvíce jsem tuhle skutečnost pocítil v epizodě S2E2 a následně se vezl na nadšené vlně a plně vcítěn do děje. To způsobilo, že jsem celou druhou sérii zhlédl během dvou dnů, což jen dodává na pozitivním hodnocení z mého subjektivního pohledu. Co se týče objektivity, jsou dvě slova, díky kterým má 2. série o dimenzi navíc: MERYL STREEP. K čertu se všemi oscarovými nominacemi za zásluhy, TADY předvádí Meryl neskutečný výkon a její příšerná tchýně je důvodem, proč jsem byl dějem tak šíleně pohlcen. Aby se ale nemluvilo jen o Meryl, rád bych ještě zmínil výkon Nicole Kidman v posledních dvou (zejména v té poslední) epizodách a vynikající vyvrcholení ze soudní síně (jak já to prostředí ve filmu miluji, pokud je kvalitně zpracované), které druhou sérii zakončilo na výbornou. Celkový tah přesunout dění z prostředí dětí do prostředí dospělých vnímám jako dobré rozhodnutí, přesto se nemohu ubránit mírné nostalgii např. k výborné Chloe nebo Ziggymu, opravdu škoda tyto herecké talenty nevyužít. Více mě ale mrzí to, že linie, která ukončovala první sérii, se nikam dál neposunula (zakončení 2. série se nachází v jisté formě i v knize) a prakticky další průběh vyšetřování a osudů postav přesunula do nevyhnutelné 3. série. Nemám zdání, o čem by mohla být, ale po zkušenosti s touhle sérií nebudu předčasně odsuzovat. Jediné, co si přeji, aby si tvůrci klidně dali na čas, a já se budu těšit na další enormní seriálový zážitek. 85% ()

barteca

Opět zážitek vidět tolik vrcholných hereckých výkonů. Dvojka organicky pokračuje a rozehrává vnitřní konflikty protagonistek a nová postava M. Streep jako katalyzátor je vynese napovrch. Konec skvostný ! ()

Olík

Víte jak se říká (nebo říká, on je to léty prověřený fakt), že většina pokračování úspěšných titulů nedosahuje kvalit svého předchůdce? No, tak tady máme co dočinění s jednou takovou výjimkou, potvrzující pravidlo. Nové nosné téma, nová postava, nová herecká star….vše ku prospěchu věci. Paní herečka Meryl Streep, která dává zapravdu úsloví „tchýně a uzený jsou nejlepší studený“ míchá kartami a já se bavím, víc než když na pořadu dne bylo domácí násilí a „náhodný“ skon Alexandera Skarsgårda. Škoda jen, že už se nedostává takového prostoru pro zde excelující Reese Witherspoon, ale při pohledu na o syny bojující Nicole Kidman máte pocit, že je to vlastně v pořádku. Pokud třetí série není někdy v budoucnu reálnou, tak mi nezbývá než vše uzavřít slovy: „tyhle obyvatelky městečka Monterey mne bavily“. ()

tranquill

"Všechny moje budoucí chyby budou zcela nové!" Téma však nové není, přímo navazuje na první sérii, jen jde dále do hloubky rodinných i vztahových problémů, až na ten zásadní. Ale je možné, že bude další pokračování... ()

waska

Perfektní, nic to nestratilo z první řady. Navíc je to fantastická Meryl Streep, která by zasloužila pozlatit. Jediná kaňka, strašně nesympatická, ošklivá, neustále zfetovaná Zoe Kravitz.. ()

Emafera

Celá série mě hodně nadchla. Málokdy se mi líbí filmové zpracování víc než kniha a bála jsem se, aby 2. série měla co říct, ale mé obavy se nenaplnily a každý týden jsem se nemohla dočkat nového dílu. Obzvlášť Nicole Kidman a Meryl Streep rozehrály excelentní hru. Možná se dočkáme i 3. série? ()

hazdrova

Šokom pre mňa bolo, že druhá séria vôbec neprišla o čaro prímorského mestečka a drámičky v ňom. Meryl to zahrala na jednotku, nenávideli sme ju všetci. Chválim, za vyvrcholenie - naozaj som sa tešila na výsledok, ako to dopadne. 4,4* ()

Mkartaylas56

Lehce do počtu řada, která už není tak silně scénáristicky uchycená a už jde jen o takový (nepříliš potřebný) dovětek k první sérii. I přes to si ale z minula relativně drží určitou laťku filmařské kvality, postavy se vcelku dobře rozvíjejí, jejich představitelé, včetně nově příchozí Meryl Streep, hrají opravdu nadstandardně dobře a jelikož jsem si k postavám a i vlastně celému seriálu vytvořil vcelku pozitivní vztah, tak jsem si i tuto řadu s chutí dal a určitě toho nelituji. Dávám jí tedy o něco slabší hodnocení, než té první a zároveň doufám, že tady příběh končí a že už ho tvůrci nebudou šťavit dál, protože takhle mi přijde hezky zakončen a nerad bych, aby v důsledku toho šel kvalitativně dolů. 70% ()

MyrnaAlec

Tématicky se řeší jen lhaní a mlčení ohledně smrti násilníka plus vztahové kousky mezi pěticí hlavních ženských postav. Skvělá Laura Dern rozjíždí hysterickou manželku trpící bankrotem a nevěrou manžela s chůvou (něco takového v Lynchovi fakt nehrála!), botoxová Nicole nepředvedla nic kromě své obhajoby, blondýna Reese nemá co hrát a její manžel je fakt hodně postradatelný, bruneta řeší jestli mu dá nebo ne a Zoe je prostě krásná a dokazuje, že hrát umí. Všechny je ale válcuje Meryl Streep v roli matky, která chce zjistit, kdo zabil jejího syna a když už, tak i vysoudit opatrovnictví vnuků. Její pasivně agresivní kousavé komentáře je radost poslouchat. Jen doufám, že otevřený konec neznamená třetí řadu, téma je už vyčerpané.. ()

mirkath1

No mně se paradoxně líbila víc tahle serie, Bylo víc uvěřitelných emocí a méně se řešili děti ve škole. Lepší dějové zvraty a samozřejmě měla vliv i Meryl Streepová jako nesmiřitelná tchyně :) ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů