Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

KASUGI

Dal bych pět hvězd, moc bych chtěl, jenže je to příšerně krátké a lineární. Písničky mi vyjímečně nevadili, znám je z rádií a jsou krásné, ale zabíjeli zbytečně čas. Vizuál a hudba majstrštyk. Nejlepší Zimmer. ()

Ravi

Na animovanou klasiku nelze zapomenout. Film jsem viděl v Čj, Aj, Nj a pokaždé to byl nádherný zážitek. 80% = 4/5 ()

Autogram

Jednoduchý príbeh pre deti a veľa (nevýrazných) pesničiek, aby ten čas nejako uplynul. Je z toho akurát bežný priemer, nič extra zaujímavé pre dospelých, ako trefné vtipy alebo hlášky, sa nekonalo. A nekonal sa ani žiadny poriadny leví obed alebo večera, aby bolo jasné, na čo má ten leví kráľ toľko poddaných. –––– Byť kráľom znamená niečo viac, ako presadzovať svoju vôľu. ()

haluska11

mladýmu borci z aristokratický rodiny umře papík, takže uteče do lesa a žije s hipíkama. za zvuků eltona johna znovuobjeví dětskou svou lásku. pak se za smrt taťky pomstí gangu postižených bezdomovců, který vede jeho despotický strýc.  tahle bájkoidní pohádka snad nikdy nezestárne! pokud člověk pomine další části, 3D remake a kontroverze se lvem Kimbou, jde o solidní stand-alone snímek s nejpamětnější úvodní scénou ze všech animáků. ()

Almásy

Nadherny film. Co sa mojej generacie tyka zrejme prvy film co videli v kine a ked som si ho pozrel po takmer dvanastich rokoch znova tak som ho cely preplakal. je to raz najlepsia disneyovka ()

Krasus

Lví král pro mě znamená tři důležité nej.Byl to první film co jsem viděl v kině,dále je to vůbec první animovaný film,který se mi kdy líbil stejně jako Hledá se Nemo a poté určitě nejdojemnější snímek mého života.Brečel jsem ještě dlouho po promítání.Ano byl jsem malý,ale netušil jsem,že by mě něco mohlo tak dostat.Boží záležitost! ()

jenik71

Lví král si diváky získává především svým kvalitním příběhem a roztomilou animací. Studio Walta Disneyho je vždy zárukou nadprůměrného zážitku a ani toto dílko nezklame. Velice povedený je také český dabing. ()

manonfire

Kvalitní Disney, nic více. Ovšem "Can you feel the love tonight" a zejména "Circle of Life", jsou něčím tak geniálním, že se to řadovému skladateli nepodaří za život. Eltonovi prý pro druhou z těchto skladeb stačilo 20min. 70% ()

prasacimor

Pamätám si ako kamarátov otec priniesol v 90tych rokoch z Ameriky kazetu a všetci sme si pri tom z chuti poplakali aj keď sme nerozumeli skoro nič. O nejakých 15 rokov som si chcel tento zážitok oživiť, ale aj keď som už rozumel každé slovo, poplakať som si mohol akurát nad zistením, že je to vlastne docela veliká nuda, jak se žíká. Človek holt asi vníma veci inak keď má 10 - a 20 +. ()

Alisa

Pro mě jednoznačně nejlepší animák všech dob a jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Kdo by dnes neznal lva Simbu a jeho věrné přátele Timona a Pumbu? Nikdy nezapomenu, jak jsem si v kině u tohoto kousku pěkně pobrečela, ale pak jsem si řekla - "Hakuna Matata" a zase bylo vše Sluncem zalité! :) ()

Jello Biafra

Lion King je moja absolútna srdcovka medzi animovanými filmami. Narozdiel od mojich vrstovníkov, ktorí na tomto filme vyrastali som tento film videl až keď som mal 17 rokov. Výnimočné filmové dielo s pôsobivým soundtrackom a nezabudnuteľnými scénami. ()

Darth_AK

Lvího krále jsem viděl s obrovským zpožděním. Jiné děti měly na něm postavené dětství, moje stálo na Autech 1. I přesto mě tento film uchvátil a hned po právě zmiňovaných Autech je to pro mě nejlepší animák. Krásný příběh o souboji osobností, velice příjemné muzikálové vložky (a to na ně jinak skoro vůbec nejsem), výtečné charaktery, které si zapamatuje snad každý - u mě vede hlavně Pumba ("Mám hlad jak prase." "Pumbo, ty jsi prase." nebo "Co je to za prase?" "To myslíte mě? To myslíte mě? To myslíte mě? Pro vás - jsem pan Prase!"), v závěsu za ním hned Mufasa, který jako otcovská figura skvěle zapůsobil a SPOILER jeho odchod je nejlepším a zároveň nejsmutnějším momentem filmu SPOILER. Scar je perfektní sviňák, a to celé dokresluje dokonalá hudba od Hanse Pokojíčka. Tomu filmu není co vytknout. Krásný a jímavý příběh, který by mělo vidět každé dítě. 5*. "Scare, bratře, pomoz mi!" "Ať. Žije. Král!" ---- "Domov je tam kde si složíš zadek." ---- "Tak třeba tady Pumba - Když byl mladý divočák!" "Já byl mladý divo-čáááák!" "Velmi pěkné." "Díky." ()

Luksa

Nejoblíbenější disneovka, viděl jsem ji snad stokrát. Krásná vizuální stránka, prostředí Afriky, pěkné písničky - "Hakuna Matata" a "Be Prepared" jasně vedou. Ideální film pro celou rodinu, který nezestárne. ()

ranp

Na tomhle filmu jsme kdysi byli se základkou v kině a pamatuju si, že jsem to úplně hltal. Krásný film s výborným grafickým zpracováním a podmanivou hudbou. ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)