Telefon

Žijí ve stejném bytě, ale každá v jiné době. Sériová vražedkyně se dovolá ženě, od které ji dělí dvacet let, a vsadí její minulost i život, aby změnila vlastní osud. (Netflix)

elanista1

Ako dokáže jeden nezištný dobrý skutok obrátiť sled udalostí a zmeniť priateľstvo na boj na život a smrť. Najmä prvých 80 minút veľmi napínavé a bez nejakých logických dier, ale v závere trocha prekombinovane a pokrútené. Ale stále umelecký zážitok. 3.5/4 ()

Naghavi

Hodně koukatelné hrátky s časem v podání hodné dívky a úplné psychopatky, které od sebe dělí 20 let ale jsou v kontaktu skrze telefon... Závěr roku nám přináší docela dobré a napínavé filmy. ()

bonovox

Korejci a tajuplné príbehy, to jednoducho patrí k sebe a aj tento film je toho jasným dôkazom. Perfekná napätá atmosféra od začiatku až po koniec, nepredvídateľný a hlavne zmysluplný dej. Ešte že pomaly z domácností miznú pevné linky...80 % ()

hony23

2 ženy, které žijí v době od sebe vzdálené 20 let, spolu jakýmsi zázrakem dokáží komunikovat přes telefon. Jedna se díky druhé pokusí změnit svou tragickou minulost, druhá zase svou budoucnost. Jako nápad to dlouho překvapivě dobře funguje, cestování ve 2 časových pásmech začne být pro diváka o to zábavnější, když se z jedné z žen stane psychotický zabiják. Jenomže závěr už byl na můj vkus dost zmatený a měl jsem problém se v ději zorientovat. Navíc mi úplně nesedí korejský styl vyprávění, tento problém mívám u většiny filmů z Asie. Nějaký evropský remake by tomuto jinak zajímavému příběhu prospěl. ()

chozze008 odpad!

Chci zdůraznit , že soutěžím s Verbal-em o ban. Vsadili jsem se. Kdo vyhraje dostane sto táců. Taky rád píchám do řiti, proto se mi film líbil. Ty vole já chtěl na něj reagovat, ale já mu vůbec nerozumim :-) Zřejmě jde o směs trollfrankočínštiny. Kurva vo čem to do prdele mele? Verbale prosím o překlad ()

david666

Inu velice povedené a ani ne moc přehrávané, jak u Japonců zvykem. Napínavě plus poměrně dobře ztvárněné časové roviny. ()

BarVo

Tento typ thrillerov nemám v láske, prestávam sa orientovať v postavách aj čase už po pár minútach. Tu to ale neplatilo, vďaka minimu postáv ustriehnutým časovým linkám i logike, čo spolu s napínavým dejom udržalo diváka v strehu až do konca, ešte i po ňom. ()

Ace.A.T.L.

Miluju filmy, kde se hraje s časem a miluju horory. Takže spojení obojího, mě velice potěšilo. Je to dobře prokombinovaný, je to správně temný a napínavý a místy je to správně drsný. Líbilo se mi, že si tvůrci promysleli všechny následky s časem a nestalo se z toho zase něco, co neni dotažený do konce. Bavilo mě to. Za mě slušný 4* a DOPORUČUJU ()

paja_r

Jsem asi zvyklá na to, že korejský filmy stavěj laťku vysoko a tak jsem čekala něco trochu víc. Příběh se mi líbil spíš do poloviny, pak z toho začal být slušnej mindfuck, ale pokud opomenu svá zhýčkaná očekávání, tak tohle je dobrej průměrnej horor na večerní oddech (ano, oddech... pokud se tomu dá tak říkat). Líbil se mi námět, i když se dozvídám, že asi trochu vykradenej, ale nebavili mě efekty v přechodech ve změnách reality ve filmu, to trochu strhlo můj dojem. Na film bych se ale klidně podívala znovu. ()

Saxos

Další z mnoha tefefonních thrillerů s mystery nádechem k nám dorazil od jižních korejců. Komu se chce překládat ten rozsypaný čaj, a když už ano, jedná se většinou o festivalové umění. V USA by ve vlaku nechala maximálně BB nebo jabko, tady Samsung Galaxy Note 9, jó dobrý, ale Note 10+, ještě lepší a chtějí s tím přestat, fuj. Klady: celkem mě film sedl a bavil, hlavně, jak se Jung-suk rozjede, což bylo jasné, že přijde. Nutno zapomenout, že v roce 1999, který zde představuje minulost, už několik let frčí www. U nás v té době Dattelkabel /předchůdce dnes již také končící firmy UPC/ dokonce na 64kb/s. Proběhlé Win 3.1, W95, W98 a pomalu se blíží 2k. No a oni si po časovém zvratu pořád volají, zakopávají balíčky, a vůbec, raději nepřemýšlet. Zápory: srovnávání s filmem Frekvence neberu a ani jiným. Závěr: pro nás exotika, doporučuji a pozor potitulkové scény! ()

SpicyNugget

Dvě dívky žijí v jednom domě, ovšem každá v jiné době a dělí je dvacet let. Seo-yeon žije svůj poklidný život dnešního teeneagera se všemi těmi notebooky, mobily a Jůtůby. Když se jí přes starý domácí telefon dovolá dívka Oh Young-sook, která byla kdysi zavražděna, rozhodne se jí Seo pomoct přežít, což způsobí sakra velké změny v přítomnosti a Seo musí najít všechnu svou inteligenci, aby ovládla minulost a vše napravila… Skvělý, opravdu skvělý film. Miluji hrátky s časem, miluji korejské horory. Zpracování bylo úžasné, rozhodně nebylo nic překombinované a vše sedělo. Ovšem až na konec mezi titulky - pokud by to bylo tak, jako v tom posledním střihu, smysl by to nedávalo. Takže budu dělat, jakože jsem ten mezistřih neviděla. :-) Úžasný film, mega napětí, strach level “mám v gatích koťata”. ()

HanzoBureshi

Tak tu máme další projekt, který mě dostal... a je to opět Jižní Korea!!! Horor to doslova není, ale temný to teda dosti bylo. Hned na začátku zjistíte, o čem tento příběh asi bude, ale pak se to totálně rozjelo a už jste nemohli předvídat, co se může stát... a to je sakra na tom právě to nejlepší. Ten film celou dobu šlapal, jak měl. Temný - mysteriózní -thriller jak se patří, herecky také výborné. Shin-hye Park a Jong-seo Jun si vedli opravdu dobře. Na konci se nachází třešnička na dortu, u které nevím, zda ji pochopí všichni a určitě bude spousta otázek, ale po nějaké době určitě pochopíte. Nečekal bych, že mě to až takhle pohltí, takže dávám slušných 85%. ()

RichB972

Každý film, který si pohrává s myšlenkou časových linek, balancuje na velmi tenké a ostré hraně. Za mě je to ovšem vcelku povedený moderní mysteriózní horor. Námět je skvělý, efekty výborné a logika děje při protínání časových linek je pro obyčejného diváka povětšinou srozumitelná. 85%   Netflix, HD, původní znění s titulky ()

RNDr.Strom

V určitém bodě vzala logika definitivně za své a od té doby to šlo dost prudce z kopce, ale přesto to byl nakonec dobrý biják. S přimhouřením očí si myslím že můžu dát 4. ()

linger

Toto bolo najdebilnejsie jednanie policie asi uz od davnoveku. Strasne by ma potesilo, keby muzi zakona v hororoch prejavili aspon nejaku autoritu, pricetnost a IQ, ale keby som postavila hodnotenie na tomto kriteriu, tak sa pohybujem len medzi odpadom a *. Ale odhliadnuc od zjavnych logic failov, bez ktorych by si hlavna psychopatka asi tazko mohla 20 rokov nerusene vrazedne hyrit, ma to dost bavilo a dokonca znepokojilo do tej miery, az som musela skontrolovat zamknute dvere v dome. Vynikajuco zahrata choromyselnost, zaporna postava taha vsetko, co robi tento film napinavym. ()

exe.

Veľmi zaujímavo natočený a premyslený film so skvelou a pútavou časovou smyčkou, ktorá vie, ako zapôsobiť na diváka a priniesť to, čo má, respektíve čo divák očakáva, a to je napätie. Píšem to preto, pretože strašne veľa filmov sa o napätie v tomto žánri snaží aspoň nejak vybudovať, ale tento film zašiel ešte ďalej a ponúkol kopu nečakaných a nepredvídateľných situácií, čo sa nevidí len tak. Zo začiatku je divák zmätený, nechápe, čo sa deje a nerozumie niektorým veciam, a tak to necháva diváka čakať trištvrte filmu, ale na to, aby divák pochopil koniec, musí vidieť celý film, kde je napätia minimum, ale všetko to je vzájomne prepojené a na konci to vygraduje na jeden z najlepších koncov, ktorý je do detailov premyslený a vie dať skvelý a nečakaný dejový zvrat, kde poslednú pol hodinu ponúka to, čo chcú vidieť diváci, ktorí majú radi napätie. Celkom spokojnosť aj s výberom herečiek, ktoré si dokázali získať moje sympatie, herecké výkony sú skvelé, hudba k tomu dobre pasovala a vedela vo vypätých situáciách ešte viac pridať na atmosfére, čo cením. A na hodnotení ešte pridalo to, že som nečítal obsah ani recenzie, lebo viem si predstaviť, že potom by nevplýval tak, ako vplývať má a svojím spôsobom by mi to vyspojlerovalo myšlienku a vlastne celú podstatu deja, išiel som do toho naslepo len za základe hodnotení. Kórejčania vedia veľmi efektívne hrať si s mysľou diváka, prvý krát ma o tom presvedčili v jednom z ich najlepších a najoceňovanejších filmov - Parazit, ktorý zbieral ocenenia jedno za druhým, a Kol, Ktorý sa slušne drží na úrovni Parazita (aj s tým nečakaným a perfektne nadupaným koncom), čo je dosť nečakané a celom ma to prekvapilo. Za mňa spokojnosť, ktorá sa len tak nevidí a tento film môžem len a len odporučiť. ()