Morbius

• USA Morbius (více)

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

William_

Ze začátku to vypadalo průměrně, postupem času se z toho stává břečka a po-titulkové scény tomu zasadí hřebíček do rakve. Větší splácaninu, jakou jsem byl svědkem na konci filmu, jsem dlouho neviděl. Finální boj byl tmavý a polovinu jsem ani neviděl, střih naprosto tristní až na scénu v metru, která byla asi jediná pěkně natočená (jasně, CGI stříkalo až ke mně do obýváku), ale já si jí užil a byla celkem cool. Zklamání roku asi ano, ale s odstupem času musím říct, že ještě větší "superhero sra*ka" je za mě Black Adam od DC. Tento film je tak na úrovni druhého Venoma - Cringe přichází, proto ponechám i stejné hodnocení. Tom Hardy ve Venomovi a Jared Leto tady (a taky v Suicide Squad 2016) v Morbiovi nemůžou za to, že ať dělají co dělají, filmy to jsou otřesné, šablonovité a nezapamatovatelné. ()

Vyhy odpad!

Tak takto jsem naposledy trpěl u Catwoman... I fanouškovský film by dopadl lépe. Nechápu, jak toto mohlo projít do kina. Sestříhané tak, že příběh a jednotlivé scény nedávají smysl. Příběh sám o sobě o ničem, ničím výjimečný... Zpomalené záběry jsem u čísla 20 přestal počítat a celé to je digi bordel až to bolí... Asi nemá smysl hanit. Ne vždy souhlasím s hodnocením na tomto webu, ale zde souhlasím, klidně bych dal i méně... ()

bourec

Nepovedený ve všech směrech. Snad jen ta Adria je koukatelná. Jinak dramatická hudba upozorňující na šmouhy na obrazovce. Akční sekvence úděsně nefunkční. Příběh je jednoduchej, a podle času, se na stopáži někdo šíleně vyřádil s nůžtičkama. A obsazení taky jedno velký špatný. Espinoza je dobrej rejža, tady ovšem poprvé šlápnul vedle. 40%. ()

Lenka.Vilka

Nečekala jsem, že dostanu nějakou pecku. Problém byl v tom, že sledovat tenhle film mě v určitých momentech doslova fyzicky bolelo. A to jsme začali docela dobře :( Ta základní linka příběhu je jednoduchá, velice jednoduchá, ale to by tolik nevadilo. Film má na začátku velký příval informací. Dokonce jsem chápala i motivace. Tedy kromě té prapodivně našroubované lásečky. Jasně, kotě, dokud neměl ok sixpack, tak jsi nic nezkusila :/ Škoda, že film sice skvěle pracuje s technickou stránkou všech věcí ohledně výzkumu, ale o postavách se člověk nic nedozví. Proč se z Mila stal takový posedlý magor? Protože dostal jednou přes tlamu? Aaaaahaaa... to mě fakt mrzelo, protože (až na to finále) jeho postava nebyla úplně špatná. Jenže i tak to bylo celý divný. Vztah celoživotních kamarádů, který rozdělí to, co se stalo. Uvěřila bych tomu, kdyby postavy měli nějakou historii. Neměli. Bohužel je finále takový nijaký a o konci a jak je natočený, Škoda slov. Co se mi ale libilo, bylo zpracování schopností Morbiuse a celkov, když je používal. Co už bylo horší, byly nepřehledný a tmavý akční scény  , což je finále už strašně rušivý. No, a o dvou potitulkových scénách raději pomlčím. Ale sedí to do standardu tohohle universa. Nedávají smysl úplně stejně jako u Venoma ohledně napojení na Spider-Mana. Nebo si myslí, že divák je úplnej debil? Škoda, škoda. Celkově k filmu ta škoda. A přitom to nebylo zase tak špatný. Dost věcí je dobrých. Nebo není zase úplně špatných, to je lepší slovo. Protože první polovina byla vážně lepší. Potom už museli tvůrci šlápnout na plyn, aby to stihli do dvou hodin. Jako kdyby jim to došlo až později. Což je docela vtipný, protože se ve filmu dost stříhalo. Nejhorší je ale fakt, že si připadám jako kdyby mě někdo solidně odrbal. Ano, mám na mysli to, co bylo v trailerech a co bylo ve filmu. Moje naivní já si řekne, že třeba bude rozšířená verze. Moje realistický já ale říká něco jiného. Že to bylo schválně. Ale tohle nejde dělat pořád. Přeci jen, lidi nejsou úplně hloupý, a mohou reagovat různě...2,5/5. ()

C0r0ner

Jo, je to sračka jako z před dvaceti let, kdy předvídatelnost a hloupost jsou na dost velké úrovni, ale třeba Venom 2 byl horší, takže ještě tři hvězdičky. A ano (asi popadesáté), pořád je to lepší než všechny unuděné sračky z žebříčku. 50% ()

Martrix

Kritici i diváci se shodují, že jde o film nezáživný, mdlý a zbytečný. Takže jsem nic nečekal a hleďme, žádné překvapení se nekoná. Že je to blbé by nevadilo, zábavných blbin se neštítím. Ale ono je to opravdu neskutečně nudné. Když se budete dívat pět minut na plakát k Morbiusovi a zavřete oči, s nejvetší pravděpodobností vymyslíte originálnější zápletku. Na druhou stranu....máme k dispozici CSFD, kde se dá snadno zjistit, že Matt Sazama je scénáristický břídil, který už svým ubertalentem zneuctil i další zajímavé motivy. Drákula, čarodějnice, egyptští bohové...atraktivní látky, přetavené do scénářů, vedle kterých je jízdní řád brněnské MHD atmosferické sci-fi s kriminální zápletkou. Komu není rady, tomu není pomoci...a to platí jak pro producenty, tak pro diváky, kteří za tuhle nádheru zaplatili v kině. ()

Juto

Napriek skvelému výkonu Jareda Leta je ,,Morbius" bolestne priemerným príbehom o pôvode antihrdinu, ktorý prináša plytkosť. 5/10 ()

PROCESOR

Za mě jasnej průměr. Námět je poněkud otřepaný. Zpracování se tváří nově, ale právě ten závěr ala "Matrix" mě zklamal. Pořád přemýšlím, co tam bylo jinak, co mě zaujalo a nemůžu na nic přijít. Jo jedna věc mě napadla, ale ta je nepodstatná. Ale nejsem si jist zda by to nebyl spoiler, tak to nebudu zmiňovat. ()

Šimpy

Po všech těch negativních ohlasech jsem čekal skutečnou bídu a ono to není tak marné. Viuzál (včetně efektů) mě sice vrátil do doby Van Helsinga či seriálu Buffy přemožitelka upírů (proměny obličejů), ale to mi zas až tak nevadilo...co mi vadilo byly ty průlety ala filmový Voldemort...vždyť by stačilo ukázat, že po aplikaci séra je senkutečně rychlý a silný + dejme tomu ta vizuální podoba echolokace, ale ty stínohry při pohybu byly zbytečné a rušivé. Jinak Leto i Smith hrají obstojně, Jared Harris jde na jistotu a nejlepší scénou je první potitulkovka...ta je jako z jiného světa. :-D ()

NiWi

Morbius je extrémně nezajímavá podívaná, kterou bych čekal na DVD po komiksovém boomu po roce 2000. Nudné, jednotvárné a povětšinou i úplně zbytečné postavy, zkratkovitý scénář, sterilní výprava, a nepřehledná akce završená jedním z nejdebilnějších konců v historii komiksových filmů. Najdou se i pozitiva v podobě například hudby, stylových úvodních a závěrečných titulků, nebo tempa filmu, to však nestačí. Sony vyplodilo produkt, který je po všech stránkách vykastrovaný Venom, ze kterého zbylo jen to fádní a nelogické. Opravdu mě zaráží, že po všech těch neúspěšných pokusech se studio nedokázalo poučit, a vyplodí něco jako Morbius ()

SeanLSD

Nielenže mi to nevadilo, mne sa to dokonca ešte páčilo! - proti vlastným očakávaniam. A to znamená, že ten film na základnej úrovni (to jest nielen bez porovnávania za každú cenu) funguje. Ako tento ozajstný Batman a Dr. Dracula v jednom spracováva látku toľkokrát už preplieskanú všetkými smermi a podobami a seriózne sa pritom tvári akoby prichádzal s ktovieako originálnymi nápadmi a ešte na tú tému aj umiernene zavtipkuje, ako poctivo vybuduje nejakú tú psychológiu, pozadie a vedeckú hantýrku a dokonca seriózne preskúma dva rozličné prístupy k tomu istému daru/prekliatiu, je mi sympatické. Len na konci doktorko akosi zabudol, že si druhé antisérum nechal pre seba, nie ? Prečo ? Len preto, aby mohol šaškovať v ďalšej tímovke ďalšieho univerza-multiverza ? Trápne. Pamätám obdobie, kedy bývalo sebaobetovanie v móde, až to liezlo hore krkom, teraz však už zase akoby nikto v tomto biznise nemal odvahu natočiť poriadny uzavretý film, len preto, aby z toho mohol robiť nekonečné telenovely. ()

CinemaRanger

Dva roky odkladů a nakonec nám Sony vyflusne do kin tenhle béčkovej (skoro až céčkovej) brak. Celkem je obdivuju, protože poslat tohle do světa chce fakt obrovský koule. Nejde jen o ten klišovitý scénář, tady se nepovedla ani režie a technická stránka filmu taky za moc nestojí. Andy Serkis dokázal z hrozného scénáře druhého Venoma udělat aspoň trochu zábavnou podívanou, ovšem zde Espinosa (režisér skvělých kousků jako Life, Child 44 nebo Snadný Prachy) dopomohl k tomu, aby se film stal nudným cringe béčkem, které jakoby vypadlo z filmotéky na počátku tohoto milénia. Díky zbytečným a hrozně vypadajícím slowmotion momentům se mi vybavila například Elektra. Ani se nejedná o horor, jak bylo slibováno. Nejděsivější tedy zůstavá jen fakt, že je někdo schopen takhle zbabrat film. Chápu, že ani z komiksů se nedá o moc opírat, ale stačilo se inspirovat třeba Mouchou, posadit na režisérskou židli někoho zkušenějšího v hororovém žánru (nejlépe Cronenberga – ať už seniora nebo juniora nechám na Vás) a byl by z toho úžasný zážitek, který tu na poli komiksáren ještě nebyl. Ten potenciál tady je, jenže proč být invenční, když můžu natočit všechno podle nejjednodušší formule, svézt se na slávě MCU, oklamat fanoušky trailerem a úspěch mám jasnej. Jenže po tomhle failu vám to už příště nikdo nesežere. Upřímně je mi líto Jareda Leta, po tom co se jako Joker vykoupil v ZSJL, má teď na krku další špatnou komiksovou adaptaci. ()

Sabrewulf odpad!

O tomhle filmu jsem nevěděl vůbec nic, takže jsem si nedokázal ani tipnout, proč je tak zadupávaný do země. Tak už vím. Ono je to jednoduše tím, že se nám chlapci snažili z hovna uplést bič. Co si jako mysleli?!!! Už na papíře tam není lautr NIC, čím by to mohlo zaujmout. Dá se to z části zachránit nápaditou režií, ale v tomhle taky šíleně selhává. Neoriginální, bez jediné zajímavé scény, bez nápadu, to se ani nedá popsat, jak zoufale nezábavné to je. Prostě skončila nějaká akční scéna a já si řekl:"hmmm... a co jako..." Další akční/triková scéna a já:"hmm...a...?" Nejlepší bude, když to převedu na metaforu. Prostě si představte, že by k vám do města začal jezdívat cirkus. Měli by tam artisty, co proskakují ohnivými kruhy, medvědy jezdící na kole, slony s roztočeným balónem na chobotu a hromadu těch nejšílenějších artistických kousků. To by trvalo tak 10-15 let. Pak by po těch 15ti letech přijel Cirkus Morbius. Program by byl takový, že by do manéže naběhl klaun, který by začal žonglovat se dvěma jablky za doprovodu epické fanfáry. Pak by si k sobě vzal cvičeného čokla a hodil by mu klacík jakožto aport. Ve chvíli, kdy by čokl pro ten klacík běžel, by začal hrát ten klasický gradující cirkusový virbl trrrrrrrrrrrrrr, jakože se děje něco strašně mimořádného. A ve chvíli, kdy by čokl ten klacík donesl klaunovi zpět, by se ozval vítězný činel. A vy by jste jen čuměli s otevřenou hubou ve stylu "a to je jako všechno, to myslíte vážně?" Jistě se při této představě zavrtáváte studem do křesla. A to jsem přesně dělal u každé scény ve filmu, která byla na bázi toho aportu. Úplně prázdný, ubohý, žalostný film obsahově i formálně, přičemž vám stále budou hlavou probíhat otázky, jak mohli chtít s něčím tak OBYČEJNÝM prorazit. Strašně zpátečnické, zamrzli někde před 20ti lety. Třešničkou na dortu je zoufalé finále, které je tak slaboučké, že když by jste neviděli zbývající čas do konce, tak by jste neměli nejmenší ponětí, že to finále má být. A to nemluvím o průserech typu: upírský film PG-13, nebo celkové odfláknutí vzniku Morbia. V podstatě to ani nemá žádný děj! Potitulkové scény jsou hrozně WTF. Až mi bylo tvůrců líto, jak si díky neuvěřitelné naivitě mysleli, že tahle postava se stane součástí Marvel vesmíru. Zcela zasloužený propadák. ()

sir-dave

Další zbytečný komiksový film, který měl asi o dost větší ambice než jak to vypadalo a dopadlo. Jared Leto mně přijde schopný a dost vybíravý do čeho půjde, o to víc jsem zklamaný. Dva bráchové si píchnou dávku, která z nich udělá monstra a po zbytek filmu se nahání po městě do trochu zbrklého finiše, aby se to nakonec nastavilo zase několika závěry. ()

Deyw

Dost me bavilo prvnich cca 40min..pak uz to bylo horsi ale furt zabava..daleko lepsi nez venom2 😀 prvni hororova cast je fakt bomba a ty pokusy+premena mela moucha feels..jo bavil sem se ☺️ ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)