Městečko Twin Peaks - Série 1

(série)
Drama / Mysteriózní
USA, 1990, 7 h (Minutáž: 46–94 min)

Epizody(8)

peetrejr

Twin Peaks ma prvou sériou zaujalo a zabavilo. Som rád, že som si našiel čas na túto kultovú záležitosť a neľutujem toho. Prvá časť bola dosť ťahavá, ale pomerne zaujímavá. Musel som si zvyknúť na pomalé tempo rozprávania príbehu. Potom mi to už v ostatných častiach nevadilo. Moja najobľúbenejšia postava bude jednoznačne agent Cooper, ktorý je veľmi zaujímavá postavička. Je humorný, divný a ide z neho taká zvláštna dobrá energia. Celkovo sa mi páči ako je všetko pekne premyslené a aj postavy mi neprídu nepremyslené a povrchovo herecky prevedené. Neviem sa už dočkať m druhú sériu a verím že ma bude baviť rovnako ako táto prvá. ()

celticek

Absolutní pecka, nechápu, proč jsem k tomu neodhodlal dříve. Lynch a jeho mysteriózní nota je neuvěřitelná, spousta skvělých postav, podmanivá hudba. Neskutečné. Toto není na 1 shlédnutí. Těším se na 2.sérii. Cooper je prostě boží, grandiózní výkon! Edit:Po dalším zhlédnutí zůstávám u plného počtu, je to paráda. Výborná je i Lucy a Audrey. Jsem zvědavý, co se bude dít v další sérii a filmu. Skvost. ()

Bezda22

Možná moje chyba, možná výhoda... Úplně prvotně jsem viděl film a ten mě zaujal nikoliv odzbrojil. Ale donutil mě začít sledovat seriál. Takže je vlastně pro mě docela příjemný vědět "jak to dopadlo" a během seriálu sledovat, jak se k tomu dopracujou páni detektivové. Ze začátku mě seriál moc netáhnul a po prvních třech dílech jsem si dal pár dní pauzu, ale nedalo mi to a brzo jsem se k seriálu vrátil, potom začalo v příběhu přituhovat a úplně mě to vtáhlo. Akorát pouštím Pilot druhý série, tak uvidíme... Každopádně za první sérii... 90% ()

Brooks

Teatrálne, herecky prinajmenšom rozkolísané (skvele zahrané postavy ako Cooper tu vyvažujú tie hrozné ako Leo alebo Pete Martell), dejovo naťahované a pritom prekombinované, obrazovo chudobné, ako všetky TV projekty tej doby, ale.... atmosférou sa to vymiká všetkému, čo som doteraz videl. Mix thrilleru, mysterióznej drámy a komédie. Zodpovedaná je tu asi každia tretia otázka, pričom z nej vyvstanú tri ďalšie. Typických "lynchovín" je zatiaľ poskromne, ale predpokladám, že časom pribudnú. Postavy sú roztodivné, ale dokážu zaliezť pod kožu a vyvolať zvedavosť nad ich ďalšími osudmi. Dal som si to len na skúšku, aby som vyplnil medzeru vo vzdelaní, ale som si istý, že to dopozerám. Zaujalo ma to, ale je to seriál u ktorého chápem obe strany barikády, fanatických obdivovateľov aj odporcov. Ťažko uchopiteľná vec. P.S. Badalmentiho hudba nádherná, tá romantická i tá mrazivá. ()

adamix

Po piatich epizódach stačilo, ja som tejto seriálovej udalosti nedokázal proste prepadnúť. Začiatok vlažný, s celkom obstojnou dramatickou nôtou. Potom to upadlo do ukrutánskej sebaparódie, popri ktorej ani vážne scény nie sú proste vážne. Keby som vydržal aspoň do konca prvej série, možno by som zmenil názor, ale to sa proste nedalo. Buď to je pre mňa seriál príliš starý alebo mi tento Lynchovský výplod proste nesadol. Možno oboje. ()

maoc

Kdysi, v adolescenci, pro mne TP byla pecka, která v sobě měla i něco iniciačního, jen nevím přesně co. Jiné lynchoviny mne ale vzali za koule ještě víc. Viděno optikou roku 2024 je to sice stále dobré, ale přece jen už notně omšelé. Jako já sám. ()

DexMASTER094

Nebýt hry Alan Wake, asi bych tu nebyl. Měl jsem velká očekávání a nakonec jsem byl poměrně spokojen. Spadnul mi kámen ze srdce po konci této série. Představil jsem si, že bych v roce 1990 musel čekat na pokračování po tomhle super cliffhangeru. Druhá série mne již očekává. ()

Horal.P

Twin Peaks jsem viděl se zpožděním 15 let, ale byl jsem tím zcela pohlcen ... tedy 1 a 2 řadou, každá je jiná, ale obě skvělé. Returnem jsem zklamán, všichni píší "zapomeňte na Twin Peaks na 1 a 2 řadu, třetí je báječná šílenost" ... ano, to je ale pro ty, co stříkají blahem nad jakoukoli surovostí, nesrozumitelností a šílenstvím, prostě jakoukoli schizofrením kouskem, co Lynch natočí. Seriál se špatně hodnotí jako celek - první a druhá řada fantastická , třetí řada je fakt o hovně, plná samoúčelných nechutností a surovostí. Hnus ()

FlyingGentle

Je už skoro 30 let, co uplynulo od prvního sledování tohoto kultovního seriálu. Když jsem tenkrát končil gymnázium a přecházel na VOŠ v Praze, byl to jedinečný hit – jako blázni jsme hltali každou epipzodu, ale nejsem si jistý, že jsem všechny viděl. Proto dnes koukám od začátku a jsem opět přibit k obrazovce. Kultovní dabing tenkrát v televizi, ale nyní sleduju originál a je to super. Nejvíce nás tenkrát fascinovali to tajemno, ta symbolika a samozřejmě jsme se děsili všichni Boba a smáli se Gordonovi nebo Cooperovi. Sleduji seriál znovu kompletně, protože si některé epizody vůbec nevybavuji, a jsem uchvácen. Ale jiným způsobem. Neskutečně vymyšlené provázání vztahů v městečku, které oplývá nádhernými exteriéry – hlavně to dřevo, ta příroda kolem uchvacuje i z obrazovky - , ikonický soundtrack Angela Badalamentiho, originálně pojaté postavy a mohl dále vyjmenovávat pozitiva a superlativy seriálu, který zaujme i po letech. Legrační, absurdní, když je třeba, tak i horrové a krvavé, ale i děsně romantické, prostě je tam všechno a po lynchovsku. Motivů přehršel. Je to kult a těším se, až dojdu k těm novým sériím. ()

APLSMLS

Furt patřičně originální kousek v mnoha směrech, theme znělka se zapíše pod kůži, charismatický hlavní detektiv (Kapitán z HIMYM hah), ale jinak zub času hlodá, hlodá, hlodá - vystupování, chování a výroky většiny postav jsou velmi často extrémně blbounké. Jdu na druhou sérii, třeba se to ještě zvedne. ()

pallok

Tento seriál je tak strašne uletený, až to bolí. Priveľa postáv sa motá v mystérii skrz bizarný príbeh okolo jednej, na prvý pohľad banálnej vraždy maloletej dievčiny...ktohovie, čo sa ešte nielen o nej dozvieme. Snové vízie agenta FBI sú geniálne zavádzajúce a napriek tomu užitočné ako hovoriace drevo. Tandem Frost - Lynch funguje bezchybne a vlastne celá 1. séria by sa mohla kľudne považovať za pilot. ()

gggggg

Prvá séria ma zaujala od prvej minúty a nepustila až do tej poslednej. Skvelo rozdané karty pre ďalšie pokračovanie, viacero zápletiek a množstvo hlavných i vedľajších postáv, ktoré skrývajú rôzne tajnosti a lži. Herci boli výborný, scenár priam úchvatný, posledná epizóda série mala veľký potenciál, tak uvidíme, či aj druhá séria bude taká skvelá, ako tá prvá. ()