Série(4) / Epizody(45)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

Olafsson

Tohle je druh humoru, který nevyprodukujete jen tak. Vlastně se ani nedá "vyprodukovat", to buď máte anebo nemáte. K tomu aby něco takového vzniklo se musí sejít mnoho podmínek, mezi jinými inteligence, vzdělání, nadhled, smysl pro ironii a sarkasmus, částečný nebo úplný nerespekt k obecně uznávaným tabu a autoritám, až dětská hravost a spontaneita, velký komediální talent a řádná porce schopnosti udělat si ze sebe legraci.. Toho všeho se pánům z MPFC dostalo vrchovatě a výsledkem je jedinečný, ba geniální počin na poli humoru... Neopakovatelný a jediný svého druhu bych řekl... Poprvé viděno kdysi po kouskách během nočních vysílání na ČT2 (naštěstí s českými titulky, doufám že se nikdo ani neopovážil toto někdy dabovat), pak po nějaké době na počítači opět s titulky a nyní se blížím ke konci třetího shlédnutí kompletních sérií, tentokrát bez titulků. Ne všemu do puntíku rozumím (to snad ani díky bohatosti jazyka který mistři používají nejde), ale o to více si užívám ponoření se do bezprostředního zážitku... And now for something completely different... ()

iz67

Letos (2019) jsem díky Netflix projel znovu. Nedělal jsem si poznámky, ale pocitově hodnotím tak, že po první rozjezdove sérii, která má dost hluchych míst, jsou série 2 a 3 úžasnou záležitostí a bylo na to radost dívat. Před sérií 4 je nutno varovat a je šokující, jak tam chybějící Cleese opravdu chybí. ()

Blazkowicz

Všude tady čtu, jak je to geniální, vysoká škola humoru a kdesi cosi. Tak jsem to samozřejmě musel zkusit. Ale ouha, takovou blbost jsem opravdu nečekal. Celé to má průměrně jeden dobrý skeč na každý díl (někdy to bylo víc, někdy i míň). Jako co to je. Čemu se tam mám smát. Rozhodně jsou pánové borci ve vymýšlení největších nesmyslů. Jak to mám jinak nazvat. Britský humor, suchý humor, žádný humor? Fakt to nechápu, co je na tom tak geniální. Některé skeče byly vynikající (klasika papoušek), ale zbytek fakt odpad. Speciálně ty animované to bylo něco hrozného. Jestli se tomu někdo směje, tak je retardovaný. 2-* ()

Huncút

Toto je strýko Ted pred domom. Toto je strýko Ted za domom. A toto je strýko Ted vedľa domu. A toto je strýko Ted zozadu pred domom, ale je tu vidieť aj bok domu. A toto je strýko Ted ešte bližšie k boku domu, ale stále je vidieť predok. Toto je zadok domu so strýkom Tedom, ako prechádza od boku domu dopredu. A toto je Španielska inkvizícia schovávajúca sa za skladom uhlia. ()

dejv01

Absurdní humor, který nemá obdoby v historii televize. Jedna skupina lidí je bude zatracovat, druhá milovat. Já patřím k té druhé. Oni, oni servírujou humor takovým zajímavým způsobem. Nikomu se nevnucujou. Žádné téma pro ně není tabu. Všechny skupiny jsou cílem vtipů (takže nikdo nemusí být uražen, že je na mušce). Nedělá jim problém si dělat srandu sami ze sebe (taková ta správná sebereflexe). A snad na každou situaci jsou schopní vytvořit s nadsázkou krátkou scénku. Oni byli první a pro mě zůstávají i po tolika letech od vzniku hodně vysoko. A ty úvody, ty úvody jsou genilní. "And now for something completely different" Moje oblíbené scénky: Lekce italštiny, Pocit dejavu a mnoho jiných.. ()

AdrianMonk

Nic nezvedne člověku náladu tak, jako humor pánů Chapmana, Cleese, Idlea, Jonese a Palina. Nejvtipnější vtip na světě, hra na schovávanou, soutěž v převyprávění Hledání ztraceného času za minutu..... to jsou prostě geniální skeče, které dokazují, jací měli (mají) tito pánové komediální talent. ()

worm14

Je to sice celkem inteligentní humor, ale ty angličany zas tolik nemusim. Jasně, je to celkem vtipný, ale ten humor není úplně můj šálek čaje. Prostě mi to příde až strašně moc britský. Seriály jako Mr. Bean nebo Červený trpaslík... toje podle mě to nej z britských seriálů. Tohle je na mě moc ulítlej a divnej styl humoru. ()

Weissik

Nezapomenu, jak jsem se pro tenhle vynikající seriál skečů a scének nadchl. Sledoval jsem každý pátek na ČT2 Červenýho trpaslíka a před ním běžely scénky pospojované dost podivnýma animacema. Viděl jsem několikrát jejich konec a JEDNOU jsem je viděl celé. Od těch dob Monty Pythony miluju nehynoucí láskou a jejich DVD doma schraňuji, jak svaté ostatky. A nejlepší je beztak Gumby´s brain specialist a Lumberjack song. ()

MartyMcFly89

And now something completely DIFFERENT. Děkuji, Česká televize 2, že jste nenadabovali tento skvostný seriál. Též děkuji, že jste nadabovali Červeného trpaslíka, heh. ()

heethen

Potrhlé, divné, absurdní. Někdy k popukání, někdy až trošku trapné, ale vždy originální, až nevídané. To všechno a ještě víc jsou Monty Python - legenda britského humoru. Rozhodně to není humor pro každého, ale každý by měl v rámci základního vzdělání alespoň pár dílů vidět. Protože Monty Python si svou reputaci legend zajisté zaslouží. ()

ChandlerBing

Komu tento druh humoru nesedne při prvním díle, ať už se raději nikdy nepokouší to sledovat dál. Kdo však patří do početné skupiny milovníků této zábavy, stane se tento seriál jeho neukojitelnou závislostí a špičkou žánru. Jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec. Pro příznivce MP doporučuji Big Train nebo Hale and Pace. ()

Killer_Queen

Myslím, že není třeba zmiňovat dokonalost humoru a skvělé herectví. Chci jen říct, že tihle pánové se mnou byli over good times i bad times, nikdy mě neomrzeli a nikdy mě neomrzí. A taky jsou pro mě často jediný důvod, proč se dnes nemračit. 100% ()

mArtinko5MB

Pilot by ma mal upútať a vzhľadom na hodnotenie som mal dojem, že ma hneď od začiatku pohltí. Opak je však pravdou a tento britský humor zo sedemdesiatych rokov minulého storočia ma absolútne nenadchol, priam nudil. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)